Gönderen Konu: 2008 Honda Hb 1.8 ivtec i-shift  (Okunma sayısı 8158 defa)

emrejan

2008 Honda Hb 1.8 ivtec i-shift
« : Ağustos 02, 2011, 02:48:41 ÖS »
Merhaba Arkadaşlar;

Aracım 2008 model Honda HB 1.8 ishift ..KM ise 38.000 yaklaşık olarak senelik 15 - 20bin km arası yapıyorum.

Yaklaşık 3 haftadır Teamhonda forumlarını, 2a forumlarını donanımhaber forumlarını okumaktan kafam çorba gibi oldu ben de bunun üzerine bari gidiyim yerinden ustalarından bilgi alıyım dedim.

Öncelikle Maslak Atatürk Oto Saniyesindeki Prins'in yetkili servisi bayiye gittim. Ordaki usta Prins taktırmana gerek yok evet kaliteli ama zavoli senin işini fazlasıyla görür memnun kalırsın hem de yarın fiyatına ( 1350 TL zavoli 2450 TL prins)  dedi. Eywallah diyip ordan ayrıldım

Daha sonra 2A nın sitesinden bulduğum BRC nin yetkili servisine gittim. Bu serviste Teleflex ve Atiker'inde distrubutorlugunu yapmakta ayrıca. Bana çok yardımcı oldular ama birazcık da kafamı karıştırdılar.
BRC nin fiyatı 1700 TL
bana MTM diye bir markadan bahsetti aynı enjektörleri kullanyıormuş honda da kullanılan motor ışığı garantii veriyoruz dedi ömrü uzundur kalitelidir dedi fiyat olarak 2000 TL dedi
daha sonrasında bence dedi Wentgas diye bir marka var dedi yerli üretim atiker'in üretimi dedi ama kullandığı teknolojiler yazılımlar çok iyi dedi fiyatı da 1250 TL dedi (BRC 200 -250 bin KM giderken bununla 125 bin KM yaparsın dedi sonra gelirsin düzgünce değiştirirz dedi).. Çok memnun kalıcağımı idda etti. Hiç BRC ye MTM ye gerek yok aynı işi görür yakıt t üketimi de aynı olur falan dedi. Ben de bunun üzerine tamamen kafam çorba olmuş bir şekilde çıktım.

Aracıma bir kaç gün içerisinde LPG taktırmayı düşünüyorum cebimdeki para olarak ne kadar az çıkarsa o kadar memnun olurum açıkcası.

Sormak istediğim soru hakikaten bu Wentgas dedikleri şey işimi görür mü ? BRC ye gidip 1700 TL veriyim mi yoksa gidip MTM ye 2000 TL mi veriyim..Prins i tamamen kafamdan çıkardım fiyatı yüzünden en fazla kassam bu MTM den alabilirim gibi geliyor ama çok da kasmak istemiyorum..

Biliyorum diğer başlıklar

Grafink

Ynt: 2008 Honda Hb 1.8 ivtec i-shift
« Yanıtla #1 : Ağustos 02, 2011, 03:03:57 ÖS »
Hocam selam, BRC için 1700 Tl fiyat çok fazla, daha geçen ay MY 11 Taktırdım, (Honda'lara özel enjeksiyon kablolu ve pipo lu sistem) ödediğim raham 2 ay ertelemeli 10 taksitle 1500 tl idi. Bende yetkili bir 2A servisinde taktırdım. Bu yüzden BRC ye karar verirsen, daha çok araştırmanı tavsiye edeceğim. BRC 2a servislerinde lpg montajından doğabilecek her türlü hasarı güvenceye alan, 25.000 TL ye kadar özel bir sigorta sistemi var. Benim tercihimi bu çok etkilemişti.

Ancak aracım 93 model değilde sizinki gibi 2008 olsaydı, Prins ya da Teleflex taktırmayı da düşünürdüm. Sonuçta bu markalar dünyanın liderliğini kabul ettiği markalar, özellikle prins yüksek beygirli spor arabalarda çok ciddi başarıya sahip bir marka... Teleflex gaz ayarını yolda yaparak sizin sürüş dinamiklerine uygun bir rodaj ile, hem yakıtta %50 tasarufu hemde arıza ışığı yanmamasını garanti edebiliyor...

Ama BRC den şu an için oldukça memnunum, en küçük bir sıkıntım yok. Benzin ya da lpg arasındaki performans farkını hissetmedim.

emrejan

« Yanıtla #2 : Ağustos 02, 2011, 03:41:17 ÖS »
Hocam Merhaba;

Bu fiyatta 1700 TL taksitli fiyatı, bütün BRC bayilerini aradım aldığım en ucuz fiyat 1600 TL o da nakite 2000 e çıkan bile var bu my11 de .. Sanırım istanbul farkı oluyor oda =)

sanırım son karar olarak lavato yu tercih edicem bir bayide kampanyaya girmiş 1200 TL ye anlaştık BRC yle aynı kalitedir dedi tabiki ne kadar aynıdır orasını bilemiycem...

lavato hakkında bir bilginiz var mı peki benim aracım için uygun olur mu ?

hsncck26

« Yanıtla #3 : Ağustos 02, 2011, 03:49:46 ÖS »
grafink arkadasıma katılıyorum. eskişehir de takıcak adam bulsaydık 2005 civic ime prins taktırıcaktık .
herkesın kendı tercıhı siz atiker taktırsanızda aracınız aynı gitcek brc dede prinstede :)

Grafink

« Yanıtla #4 : Ağustos 02, 2011, 04:04:40 ÖS »
Zavoli, Lavato bunlar, forumda genelde hakkında iyi konuşulan markalar. Yalnız en önemlisi usta, ustayı, takacak yeri çok iyi araştırmanızı öneririm. en pahalı markada bile iyi bir montaj olmazsa sonuç facia olabiliyor. Hayırlısı olsun.

emrejan

« Yanıtla #5 : Ağustos 10, 2011, 01:35:34 ÖS »
Aracıma bugün itibariyle KitMTM marka LPG sistemi taktırdım Maslak Atatürk Oto Sanayi sitesinde Çevre Otogaz'da. Yapılan işten şimdilik memnunum araçla ilgili herhangi bir şikayetim yok 100 km boyunca çeşitli hızlarda denemeler yaptım durdum kaldırdım şimdilik bir sorun yok gibi gözüküyor umarım da aynen  bu şekilde devam eder :)

herkese yardımları için çok teşekkürler..

bir kaç depo bitiriyim bakalım yakıt tüketimimiz ne hale gelmiş onu da görelim =)

ckumru

« Yanıtla #6 : Ağustos 11, 2011, 01:56:29 ÖS »
herkese merhabalar, adım cemil honda civic hb 2008 model sahibiyim.
honda civic hb aracı olanların lpg'ye geçmekte yaşadığı tereddütü 1 yıldır bende yaşıyordum dün itibariyle lpg dönüşümü yaptırdım.
yaptığım tüm araştırmalar neticesi ankara tunalı otodan teleflex taktırdım henüz 30 km yol yaptım şimdilik bi sorun gözükmüyor. keşke benzin bu kadar pahalı olmasa da benzinli araçlarımıza keyifle uzun yıllar binebilsek.aracı kullandıkça benzinden canı yanan lpgye geçmeyi düşünen arkadaşlar için tecrübelerimi yazabilirim. iyi günler.

hsncck26

« Yanıtla #7 : Ağustos 11, 2011, 07:41:59 ÖS »
herkese merhabalar, adım cemil honda civic hb 2008 model sahibiyim.
honda civic hb aracı olanların lpg'ye geçmekte yaşadığı tereddütü 1 yıldır bende yaşıyordum dün itibariyle lpg dönüşümü yaptırdım.
yaptığım tüm araştırmalar neticesi ankara tunalı otodan teleflex taktırdım henüz 30 km yol yaptım şimdilik bi sorun gözükmüyor. keşke benzin bu kadar pahalı olmasa da benzinli araçlarımıza keyifle uzun yıllar binebilsek.aracı kullandıkça benzinden canı yanan lpgye geçmeyi düşünen arkadaşlar için tecrübelerimi yazabilirim. iyi günler.
kardeşim teleflex en iyi markalaradn birdir gözün arkada kalma z rahat rahat binerşin inş :)

freeman007

« Yanıtla #8 : Ekim 30, 2011, 09:29:52 ÖÖ »
bende 2008 civic hb 1.8 sahibiyim.kararsızlık yaşayanlardan biriyim.yarın brc taktırıyorum bölge bayisinde.fiyatlar 1500-1700 civarında.ben 1700 tl ye taktıracağım.yani işçiliğine güvendiğim yetkili bayi olduğu için 200 tl fazla vereceğim.kullandıkça sizlere de bilgi veririm.

air-force

« Yanıtla #9 : Kasım 11, 2011, 09:14:03 ÖÖ »
arkadaşlar prinsden şaşmayın tamam bişraz pahalı ama aracınızı uzun süre kullanacaksanız bu zaten telafi oluıyor...

Grafink

« Yanıtla #10 : Kasım 11, 2011, 10:16:45 ÖÖ »
eğer honda bizim araçların garantisini devam ettirecekse BRC yok ettirmeyecekse Prinsten şaşmamak lazım. Yakışanı bence prins olmadı Teleflex

NeFeR

« Yanıtla #11 : Kasım 11, 2011, 01:10:56 ÖS »
Paranıza kıyın teleflex veya prins takın.Araçla fazla oynamaya gelmiyor zaten.Ayrıca dedigim markaların montaj şekilleri çok farklı araştırın derim.Bende teleflex var memnuunum.Diğer aynıı aracımda tartarini vardı başıma gelmeyen kalmadı.

emrejan

« Yanıtla #12 : Kasım 23, 2011, 09:10:15 ÖÖ »
KitMTM yi taktıralı 10.000 km yi aştı daha bugün LPG bakımına götürdüm aracımı.

bu süreç içerisinde 1 tek büyük problem yaşadım o da kitmtm nin beyninden kaynaklanıyordu sağolsunlar o konudada çok yardımcı olup nerdeyse sorunu bulana kadar bütün sistemi tek tek sıfır parçalarla değiştirdiler..

şu an için memnunum kitmtm den aynı marka araç kullanan arkadşaım da BRC var, öyle gözle görülür bir fark yok ama benim aracım ona göre birazcık daha az yakıyor..tabi bu subap ayarlarından falan biel farkedebilir =)

drbill

« Yanıtla #13 : Aralık 18, 2011, 09:59:10 ÖS »
ARKADAŞLAR 1.4 CİVİC HB E LPG TAKTIRAN VAR MI