Gönderen Konu: 2008 Civic 1.8 Sport LPG montajından sonra Muayeneden Geçmiyor  (Okunma sayısı 1953 defa)

ftanju

Arkadaşlar Merhabalar..2008 model 1.8 sport civic'ime lpg montajı yaptırdım , muayneside yaklaşmışdı aracın vakit kaybetmeden lpg'yi işletelim derken muayenede lpg montajından kaynaklı sıkıntı yarattılar.Anladığım kadarını şöyle anlatayım; araç çift eksoz olduğu şamandıraya giden çelik boru ortadan geçirilmiş (gerçekten yanlardan gidecek yerde yok ) , çelik boruyla susturucu arası 10 cm olması gerekiyormuş ama bizim araçta bu mümkün değil malesef o kadar mesefa yok arada , 10 cm mesafeden az ise susturucuyla çelik boru arasına L şeklinde alüminyum koruma istiyorlar ama birbirine değmeden olacakmış arada arabanın orjinal koruması olduğu için buda mümkün olmuyor <783^2.
Varmıdır aynı problemle karşılaşan veya önerisi olan, çoğunda lpg var bu arabanın herkes işletmeden kullanmıyordur heralde :)

bilalsahin

• Bilal Şahin
Ynt: 2008 Civic 1.8 Sport LPG montajından sonra Muayeneden Geçmiyor
« Yanıtla #1 : Aralık 13, 2016, 01:42:30 ÖS »
LPG'cin üç kağıtçı anladığım kadarıyla
Aracın alt korumasını söküp oradan geçirmek zor gelmiş, seni süründürüyor.
Yöneticiliğini yaptığım 35/40 kişilik aynı aracı kullanan grubum var hemen hemen %80'i LPG'li böyle bişey ilk defa duydum
Hadi onu geçtim yöneticiliğini yaptığım yaklaşık 200/300 kişilik facebook grubu var bu araçlar için, orada bile böyle bişey yok

MONTAJ HATASI
LPG'cine git ve senin yapacın işi s...m de!
Olayın açık ve neti bu bence

ftanju

« Yanıtla #2 : Aralık 13, 2016, 02:28:08 ÖS »
« Son Düzenleme: Aralık 13, 2016, 02:34:11 ÖS Gönderen: ftanju »

ftanju

« Yanıtla #3 : Aralık 13, 2016, 02:42:33 ÖS »

İlk resim benim araca ait bu eklediğimde tüvtürk den aldığım heryere bunu asmışlar zaten uygulama yeni başlamış , aracı bilen benimkinde farklı diyorsa resim felan paylaşabilirse çok sevinirim

ftanju

« Yanıtla #4 : Aralık 13, 2016, 02:56:07 ÖS »
Yöneticiliğini yaptığım 35/40 kişilik aynı aracı kullanan grubum var hemen hemen %80'i LPG'li böyle bişey ilk defa duydum
Hadi onu geçtim yöneticiliğini yaptığım yaklaşık 200/300 kişilik facebook grubu var bu araçlar için, orada bile böyle bişey yok

MONTAJ HATASI

bilalsahin teşekkürler , araç muayeneden geçmediğinde bende bi hışımla lpg'ciye gittim ama aracın altını görünce bişey diyemedim korumalığın altından gidermi bu borular onda eminmiyiz?

bilalsahin

• Bilal Şahin
« Yanıtla #5 : Aralık 14, 2016, 10:43:36 ÖÖ »

MONTAJ HATASI

bilalsahin teşekkürler , araç muayeneden geçmediğinde bende bi hışımla lpg'ciye gittim ama aracın altını görünce bişey diyemedim korumalığın altından gidermi bu borular onda eminmiyiz?

Koruma kapağının altında değil o borular başka geçirmek istediğin ne varsa gider ama bunu yapacak (kendine usta dedirtecek) adam sıkıntı!
Muayene sırasında önceki iES'imde benimde başıma benzer bi durum gelmişti
Hemde bindiğim aracı küçümseyip 5 serisi BMW'lere LPG takan bi LPG'cinin yaptığı montajdan kaynaklı
Bu yüzden biraz gerilip sert yanıt verdim.
Allah göstermesin aracınızın yanmasına kadar gidebilir bu konu, montaj önemli
Allah kolaylık versin!