Gönderen Konu: 2007-2008 Civic LPG uyumu - conta yakma problemi?  (Okunma sayısı 13635 defa)

elessar13

2007-2008 Civic LPG uyumu - conta yakma problemi?
« : Temmuz 30, 2011, 12:17:09 ÖS »
Merhaba, foruma yeni üye oldum. Citroen arabamı satıp Civic 1,6 Permium Otomatik alıp LPG taktırmayı düşünüyorum. Ama Civic lerin uzun dönemlerde LPG ile uyum sorunu yaşadığı conta yakma olaylarının çok görüldüğünü duydum. Bu durum kafamı çok karıştırdı. Forumu baya araştırdım yeni civiclerde böyle problemle karşılaşan herhangi birisini göremedim. Bu konuda bilgi verebilecek olan var mı? Bu iddia gerçek midir değil midir emin olamıyorum bir türlü.

rotasızKAPTAN

Ynt: 2007-2008 Civic LPG uyumu - conta yakma problemi?
« Yanıtla #1 : Temmuz 31, 2011, 11:50:31 ÖÖ »
hem kendını tanıt hem de bunu dıyenlere hondayı tanıt.

kayaci26

« Yanıtla #2 : Temmuz 31, 2011, 12:11:08 ÖS »
http://www.teamhondaturkey.com/forum/lpg_sistemleri/lpg_kullanimi_hakkinda-t46974.0.html

merhaba demeyi unutmuşsunuz... neyse . . LPG kullanımı ile ilgili bildiklerimizi yukarıda linkini verdiğim başlık altında paylaşmaya çalıştık...

Ancaaakkkk hiç ama hiç değinmediğimiz konu civic & LPG uyumu . . . walla böyle bir konu yok... uymaz diyen, sorun olur diyen beri gelsin . . .

LPG ile uyumsuzluk yaşayan Honda cinsi CR-V dir . . . Sebebini bilmiyorum ama bizim burdaki özel servise her gittiğimde ilginçtir, bir ya da iki CRV ya motor indirmiş olur ya da üst kapak sökerler... CR-V ler nedense genelde silindir kapağı elliyor... sonrası sıkıntı . . .

Ama daha bu güne kadar Civic ( tüm seriler ) i me LPG taktırdım, yürütemedim diyene denk gelmedim... piyasadaki en dandik LPG dönüşüm kiti ile dahi çalışan makinelere, hararet, kapak falan die kim DESTEKSİZ ATTI ise seni işletmiş . . .

integtant_83

« Yanıtla #3 : Temmuz 31, 2011, 01:53:12 ÖS »
http://www.teamhondaturkey.com/forum/lpg_sistemleri/lpg_kullanimi_hakkinda-t46974.0.html

merhaba demeyi unutmuşsunuz... neyse . . LPG kullanımı ile ilgili bildiklerimizi yukarıda linkini verdiğim başlık altında paylaşmaya çalıştık...

Ancaaakkkk hiç ama hiç değinmediğimiz konu civic & LPG uyumu . . . walla böyle bir konu yok... uymaz diyen, sorun olur diyen beri gelsin . . .

LPG ile uyumsuzluk yaşayan Honda cinsi CR-V dir . . . Sebebini bilmiyorum ama bizim burdaki özel servise her gittiğimde ilginçtir, bir ya da iki CRV ya motor indirmiş olur ya da üst kapak sökerler... CR-V ler nedense genelde silindir kapağı elliyor... sonrası sıkıntı . . .

Ama daha bu güne kadar Civic ( tüm seriler ) i me LPG taktırdım, yürütemedim diyene denk gelmedim... piyasadaki en dandik LPG dönüşüm kiti ile dahi çalışan makinelere, hararet, kapak falan die kim DESTEKSİZ ATTI ise seni işletmiş . . .
Konuyu acan , uzun vadede boyle bır durumdan bahsetmıs, yürümeme olayı değil. Ben böyle bir conta sorununa  şahitlik ettim defalarca ancak kimi 100bin gitmiş kimi 150 bin gidip de yapmış bu sıkıntıyı kimi de 20 binde. Böyle bir sorun yok diyemeyiz fakat mali durum gerektirmese kimse lpg ile gidip de bu riski almaz, taktıran taktırır olmaz yürümez diye bişey yok

kayaci26

« Yanıtla #4 : Temmuz 31, 2011, 04:13:48 ÖS »
honda civic conta yakmaz demedim....

elbette yakar, krank da yakar, kapak da çatlatır... Ama LPG bunun tek başına sorumlusu olamaz....

civicci35

« Yanıtla #5 : Temmuz 31, 2011, 11:36:43 ÖS »
lpg yanlış montaj yapılmadıysa tek başına conta yakmaya neden olmaz.ben geçen ay conta yaktım nedeni yanlış montajdı.işinde usta olan ve daha önce sizin aracınıza montaj yapmış olan kişiler tercih edilmelidir

elessar13

« Yanıtla #6 : Ağustos 01, 2011, 02:43:08 ÖS »
Merhaba, bu conta yakma probleminden hiç haberim yoktu. Arkadaşımın bi tanıdığı Civic ini satıyomuş. 2008 model aradık dedi ki benzinle aran iyise al yoksa benim bi honda yetkili servisinde arkadaşım var ben taktırmak istedim conta yakar, uyumlu değil diye beni vazgeçirdi dedi. Öyle olunca ben de bi afalladım, ilk defa duyuyodum ama yetkili serviste çalışan birisi deyince kafama takıldı. Ayrıca 2008 de ESP var 2007 de ESP yok dedi. 2007 olup  satarken ESP var diyenleri de gördüm. Baya kafam karışım acayip istiyorum bi Civic sahibi olmayı ama C4 dizel otomatik arabamı satıp, tam emin olamadığım LPG işine girsem pişman olurmuyum diye korkuyorum açıkçası. Teşekkürler...

jaggalagalaga

« Yanıtla #7 : Ağustos 01, 2011, 03:32:26 ÖS »
civic nasıl conta yakıyor ya lpg uyumu yüzünden ilk defa burda rastladım ben mümkün olduğunu düşünmüyorum...

elessar13

« Yanıtla #8 : Ağustos 01, 2011, 04:08:49 ÖS »
Üstte de dediğim gibi ben satıcının yalancısıyım :)

TURQAZ

« Yanıtla #9 : Ağustos 01, 2011, 04:43:59 ÖS »
ilk defa duydum desem...

integtant_83

« Yanıtla #10 : Ağustos 01, 2011, 11:42:52 ÖS »
Ankara şaşmazda honda bar özel servise giden olursa bu mevzuyu bir açsın Hüsein ustadan bilgi alabilir bu konuda

NeFeR

« Yanıtla #11 : Ağustos 02, 2011, 11:38:02 ÖÖ »
Bende bi önceki aracımda conta yaktım civic hb.Ama tamamen montaj yüzünden adam akılı yere monotaj yaptırırsan soruun olcagıı düşünmüyorum.Ayrıca sanayide bi çok kişiden honda conta mı yakarmıs ya tepkisiyle çok karşılaşmıştım.

jaggalagalaga

« Yanıtla #12 : Ağustos 02, 2011, 07:27:27 ÖS »
hakikaten öyle honda kolay kolay değil hiç bi şekilde conta yakmaz (5 ay susuz gezmessen) usta nın yanlışlığı

elessar13

« Yanıtla #13 : Ağustos 04, 2011, 12:10:10 ÖÖ »
Bu yorumlardan ve honda servisindeki bir ustayla konuşmamın ardından civic in lpg ile uyumsuzluğu gibi bir durum olmadığı kesinleşmiştir. Sıra arabamı satıp temiz bi civic bulmaya gelmiştir. Herkese çok teşekkür ediyorum. Aslında merak ettiğim bi konu daha var hangi marka lpg kiti taktırmak daha mantıklı. Arkadaşım meganeII HB arabasına BRC taktırdı eğer BRC uyumunda sıkıntı olmuyosa onun taktırdığı yere taktırabilirim çünkü hiç sorun çıkarmadı. Ayrıca ankarada bi hondalara lpg takan bi yer de görmüştüm internette onlarla da görüşmek lazım galiba. Herkese çok teşekkürler, saygılar...

23korg23

« Yanıtla #14 : Ağustos 05, 2011, 12:01:46 ÖÖ »
konu defalarca konuşuldu.. contayı yakan lpg nin bizzat kendisi değildir... bir çok konuda arıza lambası yananlara bunu anlattım arıza lambası yanıyosa ayarda sorun vardır ve özellikle fakir karışım aracın hararetini yükseltir buda contanın yanmasına neden olur ne zaman siz aracı sıkıştırdığınız zaman yoksa sakin kullanırken asla olmaz.. en önemli husus lpg ayarının iyi yapılması bu ayar iyi olursa arıza lambası yanmaz ve conta yakma riskide minimum olur ha birde yüksek devirde kullanırken benzin ile kullanırsanız bu sorun tamamen ortadan  kalkar sadece civic te değil tüm araclarda böyledir... ayrıca motor olarak sorunsuz olan hondalar lpgde de sorunsuzdur sorun olan ustalar genellikle

avionics

« Yanıtla #15 : Ağustos 05, 2011, 11:27:42 ÖS »
2002 civic sedan otm aracıma

lpg taktırdım haftasına araba su kaynattı bir ay olmadan conta değiştirttim usta montaj sonrası hava bırakmış olabilirler dedi  veya hasarlı conta lpg den sonra kendini belli etmiştir dedi

bencede lpg direkt sebep olmasada olayı hızlandırıyor sanırım

ama benzin hele otomatikte çekilmiyor ne yapalım

23korg23

« Yanıtla #16 : Ağustos 14, 2011, 01:46:38 ÖS »
2002 civic sedan otm aracıma

lpg taktırdım haftasına araba su kaynattı bir ay olmadan conta değiştirttim usta montaj sonrası hava bırakmış olabilirler dedi  veya hasarlı conta lpg den sonra kendini belli etmiştir dedi

sizin ya contanız daha önceden yanıktı yada ustanın dediği gibi radyatörde hava kalmıştır çünki sıcak su almak için su boruları kesiliyo ve su boşaltılıyor tekrar konunca havasını almak lazım..
normalde lpg de conta yakmanız için 2 şart gerekli birincisi lpg ayarının fakirde kalması lazım ve ikincisi bu fakir karışımda sizin aracı sıkıştırmanız yüksek devirli kullanmanız lazım ki conta yansın.... biraz şanssızmışsınız :)

bencede lpg direkt sebep olmasada olayı hızlandırıyor sanırım

ama benzin hele otomatikte çekilmiyor ne yapalım

aydin_eng

« Yanıtla #17 : Ağustos 16, 2011, 10:01:49 ÖS »
Öncelikle Aranıza Yeni katıldım, çokca merhabalar, bugün Honda Civic 2008 sahibi oldum yani kredi onaylanır onaylanmaz sahibi olcam inşallah, birkaç gündür bu forumu takip ediyorum, benim arçta otomatik, ben bilerek lpg li araç almadım, çünkü aracı uzun süre (4yıl) kullanmak istediğimden, kendim taktırmak, bizzat ilgilenmek istedim, araştırmalarımda, özellikkle teknik açıdan, teleflex in uygun olduğunu anladım, fakat Bursa teleflex in bayisini aradığımda bana yerli bir marka yani Bizim bursada fabrikası olan, bütün avrupa standartlarına ve kalite belgelerine sahip, Vikarsı önerdi, hemen araştırdım, teknik ve kalite olarak, gerçekten teleflex ten altta kalır yanı yok, birde tabi önemli hususta lpgmarkası kadar ustalık çok önemli, ben ustayla bunun üzerinde bol bol konuştum, özellikle yanmaz bant kullanmları, kablo geçişlerini asgari seviyede tutmaları gibi hoş şeyler söyledi, birde 3.5 günde alırsın dedi, buda hoşuma gitti, çoğu yer 1günde veriyor, bu işlerine göterdikleri itinayı kanıtlıyor,

CAGLAR28

« Yanıtla #18 : Ağustos 16, 2011, 10:33:58 ÖS »
şuana kadar iki aracıma başında durarak montaj yaptırdım baştan sonra 8 saat sürdü biri diğeri ise honda 11 saat sürdü. üç dört gün bence çok fazla değil mi

aydin_eng

« Yanıtla #19 : Ağustos 16, 2011, 11:15:39 ÖS »
Evet ama, sanırım bunu gidince öğrencem, vermeden önce zaten ziyaret amaçlı gidip gezip nasıl çalıştıklarını görcem, daha sonra karar vericem ustada bunu söyledi zaten, gel gör işyerimizi dedi, senin için daha sağlıklı olur dedi, budaa ustanın kendine güvenini gösteriyor, bakalım inşallah pozitif olur herşey, 3 gün olayını da yerinde gördüğüm zaman sizlerle paylaşırım, fiyatlarıda piyasaya göre pahalı, bu kaltelerindenmi değilmi, bunu daa görcem, hayırlısı inşallah