Gönderen Konu: 2006 vtec2 brc titreme  (Okunma sayısı 17162 defa)

asvtec

Ynt: 2006 vtec2 brc titreme
« Yanıtla #25 : Haziran 14, 2010, 09:45:48 ÖS »
sen sanırım benım yazdıklarımı okumuyorsun ,ya da anlamıyorsun.Benım hangı yazımda montaj önemli değil dediğimi gördün.Ben önce marka sonra bu markayı en ıyı şekilde montajını yapacak servis diyorum.Yoksa sen kötü bir markayı bu sektörün en ıyı ustasına taktır ne faydası olur.Ya da ıyı bır markayı kötu bır ustaya taktır sonuc aynı.Ama körü körüne işçilik diye tutturmak anlamsız.Önce markayı belirleyecelsın sonra işçiliği ve müşteri memnunıyetıne önem veren servisi bulacaksın.Ama sen ne dıyorsun,markayı bosver ıyı bır usta bul!!! yok böyle bir şey,tekrar söylüyorum '' ıyı usta kotu urunle ugrasmaz''

Diğer konuya gelecek olursak,lpg forumlarında gezıyorsun ,yorumlar okuyorsun ,kendını bu konuda geliştirmiş olmalısın.Ama buna rağmen BRC de yazılımsal bır hata mı var gibi boş bır soru soruyorsun.Benım tepkım buna.Cevabını bildiğin soruyu sormak eyyamcılıktır.Herkese ıyı forumlar...

sayın asvtec senin yazdıgın msjdaki bir bölüm;
Bu konudaki sorun enjeksiyon bağlantılarındaki hata ile alakalı,yani montaj hatası.

montaj önemli dedigimde marka diye tutturuyordun.ben ne diyorum sen neyden bahsediyorsun asıl.brc iyi marka diye duyuyorum ama bir konu içerisinde aynı sorunu birkaç kişlinin yaşaması beni şaşırttı acaba sorun neyden kaynaklı diye yazdım.burada ne brc yi karaladım ne başka bir kiti övdüm.ben ısrarla diyorum marka kadar montaj önemli hatta önce montaj sonra marka diyorum.

fzthgosm

« Yanıtla #26 : Haziran 14, 2010, 10:05:01 ÖS »
asvtec nickli dostum yazılımsal bir arıza diyorsam bu bir genelleme olarak degil.ben sana bir örnek vereyim o zaman sen daha iyi anla.bende atiker takılı ve takıldıgı gün araba yıgılıyordu.montaj yapan ustam atiker merkezi aradı ve arabada olan sorunları anlattı atiker merkezden gelen yanıt montajın hatalı ondan dedi.usta inat etti üşenmedi ve enektörlere kadar geri indi tek tek elektrik kontrolü yaptı 3. enejtörde lpg ye geçince biri elektrik verip digeri toprak görevi görecek 2 kablo olması gerekirken her iki kablodada elektrik var.kardeşimin arabasınada aynı usta atiker montaj yaptıgı için kardeşimi aradık geldi çıkardık ondaki beyni ve benim arabaya taktık arabada sorun yok sonra anladık ki beyinde yazılım hatası var(sadece o kitle  gelen beyinde).anlayacagın ben genel olarak brc kitlerinin beyninde yazılım hatası olarak yazmadım.bunu senin anlaman lazım zaten birçok konuda da yazdım brc zavoli atiker veya başka kit genel anlamı ile iyi diye.ama senin birkaç lpg kiti önerisinde diye açılan konulara atikere ucuz etin yahnisi tabirini kullandıgını görüyorum.eger zoruna giden brc nin yarı fiyatına takılan ve sorunsuz çalışan atiker kiti ise sende brc yi bırak atikere geç.

fzthgosm

« Yanıtla #27 : Haziran 14, 2010, 10:08:02 ÖS »
hatta atikerde enjektör sesi geliyor biraz k.maraş zavoli servisinin montajı olan arabaları gördüm kacaman nickli arkadaşın arabasınada bizzat bindim araba lpg de daha sessiz ve neredeyse daha performnslı madem atiker ucuz etin yahnisi oluyor aynı paraya daha kaliteli kite geçebilirsin.bana cevap yazarken kelimelerinede dikkat et senin karşında çocuk veya cahil bir insan yok.sana daha önce sert msj atmıyordum saygımı koruyorum ama lütfen aynı saygıyı sende göster

asvtec

« Yanıtla #28 : Haziran 15, 2010, 07:12:26 ÖÖ »
Hangi sorunsuz çalışan atiker kiti!!!  Geçen yılın son çeyreği ürettikleri ecülerin %80 ni arızalı çıkan ürünle mi BRC yi kıyaslıyorsun :)) Saygısızlık yapmıyorum ama insan cahilliğinde ısrar ediyorsa doğruları yüzüne söylemekten çekinmem.Ucuz atikerinle mutluluklar...

asvtec nickli dostum yazılımsal bir arıza diyorsam bu bir genelleme olarak degil.ben sana bir örnek vereyim o zaman sen daha iyi anla.bende atiker takılı ve takıldıgı gün araba yıgılıyordu.montaj yapan ustam atiker merkezi aradı ve arabada olan sorunları anlattı atiker merkezden gelen yanıt montajın hatalı ondan dedi.usta inat etti üşenmedi ve enektörlere kadar geri indi tek tek elektrik kontrolü yaptı 3. enejtörde lpg ye geçince biri elektrik verip digeri toprak görevi görecek 2 kablo olması gerekirken her iki kablodada elektrik var.kardeşimin arabasınada aynı usta atiker montaj yaptıgı için kardeşimi aradık geldi çıkardık ondaki beyni ve benim arabaya taktık arabada sorun yok sonra anladık ki beyinde yazılım hatası var(sadece o kitle  gelen beyinde).anlayacagın ben genel olarak brc kitlerinin beyninde yazılım hatası olarak yazmadım.bunu senin anlaman lazım zaten birçok konuda da yazdım brc zavoli atiker veya başka kit genel anlamı ile iyi diye.ama senin birkaç lpg kiti önerisinde diye açılan konulara atikere ucuz etin yahnisi tabirini kullandıgını görüyorum.eger zoruna giden brc nin yarı fiyatına takılan ve sorunsuz çalışan atiker kiti ise sende brc yi bırak atikere geç.

fzthgosm

« Yanıtla #29 : Haziran 15, 2010, 10:37:55 ÖS »
Hangi sorunsuz çalışan atiker kiti!!!  Geçen yılın son çeyreği ürettikleri ecülerin %80 ni arızalı çıkan ürünle mi BRC yi kıyaslıyorsun :)) Saygısızlık yapmıyorum ama insan cahilliğinde ısrar ediyorsa doğruları yüzüne söylemekten çekinmem.Ucuz atikerinle mutluluklar...

ben cahilliği falan bilmem adamlar garanti vermiş mi vermiş.isterse üretilen beyinlerin yüzde 99 u arızalı çıksın elbet yüzde 1 olan saglam beyin takılana kadar deneyeceklerdir.bana takılan kitin beynide ilk önce arızalıydı ama bana giren çıkan olmadı 2. beyin istendi geldi takıldı sorunsuz kullanmaktayım.proje dahil 875 tl ye brc-zavoli-lavato-landi renzo... v.b kitlerle aynı yakıtı yakarak aynı performnsı(en azından bana yetecek kadar) elde ettikten sonra brc ye 1500-1600 tl vermemişsem buraya cahillik diyorsan evet ben cahilim ama mutluyum.sattıgın mı taktıgın mı yoksa kullandıgım bilmiyorum ama sanada pahalı brc'nle mutluluklar arkadaşım.

asvtec

« Yanıtla #30 : Haziran 16, 2010, 09:23:22 ÖÖ »
Denemesi bedava olsa iyi de parayla... Neden deneme yanılma tahtası olalım.Daha önce de belirttim ,aracım 2008 model i-vtec honda pipolu BRC takılı ve sorunsuz kullanıyorum.Diğer aracım 98 Honda vti 300 hp gazlı ama lpg değil NOS lu :)

fzthgosm

« Yanıtla #31 : Haziran 16, 2010, 05:05:52 ÖS »
Denemesi bedava olsa iyi de parayla... Neden deneme yanılma tahtası olalım.Daha önce de belirttim ,aracım 2008 model i-vtec honda pipolu BRC takılı ve sorunsuz kullanıyorum.Diğer aracım 98 Honda vti 300 hp gazlı ama lpg değil NOS lu :)

bende onu diyorum işte benim cebimden 875 tl çıkmış sadece.ilk ecü arızalıydı 2, ecu takıldı eger o da arızalı olsa 3, yü taktırırdım taki sorunsuz çalışan ecü takılana kadar.benim cebimden çıkan para değişmiyor ki başta anlaştıgım fiyat sabit.2 yıl garantili.tam bir sene oldu seneye kadar bozulursa garantim devam ediyor bozulmayıp garanti bittikten sonra bozulursada bozulsun ben zaten şimdiden 25 bin km yapmışım.seneye kadar allah kaza bela vermezse en az 20 bin km daha  yaparım.

maribal

« Yanıtla #32 : Haziran 16, 2010, 11:37:12 ÖS »
bir yıl önce 2001 vtech aracıma vogas dualsistem lpg taktırdım BRC den 1600 tl fiyat aldım vogası 1000 tlye bitirdim.15000 km oldu allaha şükür nazar deymesin tekbir sorun bile yaşamadım motor ustam motajı çok beğendi dudullu imese gelmeden sağda vogas bayisi var tayyar ustayı bulun kendisi iyi hondacıdır herkese  tavsiye ederim

ufukbektas

« Yanıtla #33 : Haziran 16, 2010, 11:39:50 ÖS »
lpg ye sonnn
bence lpgli arac tabut gibi bişey(cenaze arabası)

fzthgosm

« Yanıtla #34 : Haziran 17, 2010, 10:42:26 ÖÖ »
lpg ye sonnn

cenaze arabaları dizel motorla çalışıyor genelde.lpg yte son cng devri başlyor artık

ufukbektas

« Yanıtla #35 : Haziran 17, 2010, 05:08:01 ÖS »
lpg ye sonnn

cenaze arabaları dizel motorla çalışıyor genelde.lpg yte son cng devri başlyor artık
anlatılmak istenen o değil arkadaşım küçük bir piknik tüpü patlayınca neler oluyor herkes biliyor

kacaman

« Yanıtla #36 : Haziran 17, 2010, 05:32:21 ÖS »
risk her zaman vardır, kafamıza meteor da düşabilir o zaman, yapmayın arkadaşlar.

fzthgosm

« Yanıtla #37 : Haziran 17, 2010, 06:10:51 ÖS »
lpg ye sonnn

anlatılmak istenen o değil arkadaşım küçük bir piknik tüpü patlayınca neler oluyor herkes biliyor

vayyyy sagol ya açıklamaların için yoksa bende anlamamıştım.arkadaşım senin yazdıgın şey işte bu kadar uçuk bişey.lpg benzin ve mazot arasında en geç alev alan maazot ama geçen günlerde daha 20 gün olmadı dizel bir minübüs cayır cayır  yandı herkeste gördü.yanma olduktan sonra her arabaya gelebilir veya havaya uçabilir.zaten kacaman arkadaşım olayı çok güzel özetlemiş.

ilkeronat

« Yanıtla #38 : Haziran 18, 2010, 06:25:27 ÖÖ »
yine geldik ayni yere. icinde lpg gecen her konu lpg karsitlari ile kullanicilari arasinda polemige donusuyor. arkadaslar konuyu pert etmeye gerek yok. herkesin kendi araci, parasi ve tercihi. istemezsen taktirma istersen taktir bu kadar basit. can benim, mal benim, para benim. isteyen istedigini yapar. yok illede ben bunu tartismak istiyorum dersen acarsin bir konu lpg taktirmak mantikli mi mantiksiz mi diye isteyen istedigini beyan eder, istemeyen acip okumaz bile. konunun basligi birkacimizin sıkıntısını iceriyor ve bilgi alisverisinde bulunuyoruz. lutfen gereksiz mesajlarla konuyu dagitip mesaj kitrliligi olusturmayalim. anlayisiniz icin tesekkur eder saygilarimi sunarim.

asvtec

« Yanıtla #39 : Haziran 18, 2010, 09:55:11 ÖÖ »
+1

yine geldik ayni yere. icinde lpg gecen her konu lpg karsitlari ile kullanicilari arasinda polemige donusuyor. arkadaslar konuyu pert etmeye gerek yok. herkesin kendi araci, parasi ve tercihi. istemezsen taktirma istersen taktir bu kadar basit. can benim, mal benim, para benim. isteyen istedigini yapar. yok illede ben bunu tartismak istiyorum dersen acarsin bir konu lpg taktirmak mantikli mi mantiksiz mi diye isteyen istedigini beyan eder, istemeyen acip okumaz bile. konunun basligi birkacimizin sıkıntısını iceriyor ve bilgi alisverisinde bulunuyoruz. lutfen gereksiz mesajlarla konuyu dagitip mesaj kitrliligi olusturmayalim. anlayisiniz icin tesekkur eder saygilarimi sunarim.

Mr.VTEC

« Yanıtla #40 : Haziran 19, 2010, 09:01:44 ÖÖ »
tşkrler ederim dediklerinize katılıyorum ayrıyetten yardımcı olan bütün arkadaşlara tşkr ederim

fzthgosm

« Yanıtla #41 : Haziran 19, 2010, 12:30:42 ÖS »
Mr.VTEC  kardeş sorunun halledildi mi acaba?konuyu açtın ama biraz biz sapıttık biraz başkaları konu asıl amacından çıktı.inşallah hallettin sorununu

esso06

« Yanıtla #42 : Şubat 26, 2011, 01:24:18 ÖS »
Benimde arıza ışığı sorunu+performans kaybı var.Maddi durumum Benzinli kullanmama da el vermiyor.Çevremdekiler prins ya da teleflex taktır diyor buna 1.600 tl saymıştım şimdi çöpe mi atacağım ben bu kadar parayı...

fahrettin

« Yanıtla #43 : Ekim 11, 2011, 09:57:01 ÖS »
acaba hala çözüm bulan olamadı mı? aynı sorun lpg taktırdıktan sonra bende de başladı. bazen stop ederken sarsıntlı stop ediyor. böyle stop edince çalışma süreside de uzuyor.

kayaci26

« Yanıtla #44 : Ekim 11, 2011, 10:27:01 ÖS »
hortlayan konulara yazmak adetim değil o yüzden kısaca yazacağım...

Taktırın kardeşim, dünyanın sekiiznci harikası BuRiskCahillik markalı kitleri taktırın... sonra da yazın çizin tekledi çalışmadı ayar tutmadı ışık yandı çok yaktı az kaçtı ecu yu değiştim vs vs . . . garantim bitti de bitmedi de...

Kısa olsun dedim ya... 2006 Ocağında LPG takılan ies im le 55.000 km dir gaslıyoruz... her 350 - 400 saatte filtresini değiştirip gaslarım.... O kadar . . . .

wordsman

« Yanıtla #45 : Ekim 12, 2011, 03:08:44 ÖS »
hortlayan konulara yazmak adetim değil o yüzden kısaca yazacağım...

Taktırın kardeşim, dünyanın sekiiznci harikası BuRiskCahillik markalı kitleri taktırın... sonra da yazın çizin tekledi çalışmadı ayar tutmadı ışık yandı çok yaktı az kaçtı ecu yu değiştim vs vs . . . garantim bitti de bitmedi de...

Kısa olsun dedim ya... 2006 Ocağında LPG takılan ies im le 55.000 km dir gaslıyoruz... her 350 - 400 saatte filtresini değiştirip gaslarım.... O kadar . . . .

350-400 saat tahmini kaç km yapıyor?

galantus

« Yanıtla #46 : Ekim 15, 2011, 10:02:06 ÖS »
arkadaşlar bunun çözümünü özelikle konu açıp yazmıştım burdan hala okumayanların olduğunu görüyorum. Çözümünü kendimce deneyerek buldum. Tek yapmanız gereken aracı stop etmeden önce 2 3 saniye beklleyip aracın rölenti devrine düşmesini beklemek. Eğerki aracı rölenti devrinden birazcık bile üstünde stop ederseniz bu şekilde sorun oluşuyor. Defalarca üşenmeden denedim ama her seferinde bu dediğim şekilde oluyor.