Gönderen Konu: 2006 vtec2 brc titreme  (Okunma sayısı 17160 defa)

Mr.VTEC

2006 vtec2 brc titreme
« : Haziran 10, 2010, 08:23:25 ÖÖ »
Hekeze selamlar 2006 vtec2 sahibiyim aracımda brc marka tüp var aracı istop ettiğim zman titreyerek istop ediyor sanki çalışcak gibi oluyor ondan sonra biraz zor çalışıyor ve bunu arada sırada yapıyor sibob ayarından olabilir dediler dün akşam yaptırdım aracı çalıştırdım geldim yine aynısı oldu yardımcı olabilirmisniz bir bilginiz varmı şimdiden teşşkür ederim

ilkeronat

Ynt: 2006 vtec2 brc titreme
« Yanıtla #1 : Haziran 10, 2010, 12:02:09 ÖS »
ayni sorunu bizler de yasiyoruz. 3 ayri vtec 2 (2004, 2005, ve 2006 model) icin ayni problemleri 2A Muhendisligin forum sayfasinda dile getirdik ama servise gidin cozecekler yeterli egitimi almis bulunmaktadirlar diye cevap geldi yani oyle kesin bir cozum uretildigini soyleyemem. lpg filtresini degistirmeye gittigimde bahsetmistim ama pek anlamis gibi ya da yapabileceklermis gibi cevap alamadim. boyle kullaniyoruz simdilik.anlayacaginiz yalniz degilsiniz. herhangi bir cozume ulasirsaniz ya da ulasirsak burada paylasalim belki diger arkadaslara da faydasi olur.

hunace

« Yanıtla #2 : Haziran 10, 2010, 01:20:51 ÖS »
ayni sorunu bizler de yasiyoruz. 3 ayri vtec 2 (2004, 2005, ve 2006 model) icin ayni problemleri 2A Muhendisligin forum sayfasinda dile getirdik ama servise gidin cozecekler yeterli egitimi almis bulunmaktadirlar diye cevap geldi yani oyle kesin bir cozum uretildigini soyleyemem. lpg filtresini degistirmeye gittigimde bahsetmistim ama pek anlamis gibi ya da yapabileceklermis gibi cevap alamadim. boyle kullaniyoruz simdilik.anlayacaginiz yalniz degilsiniz. herhangi bir cozume ulasirsaniz ya da ulasirsak burada paylasalim belki diger arkadaslara da faydasi olur.

aynen katiliyorum. ben de de brc var ve her zaman olmasada arada bi stop ederken titreme problemi yasiyorum. hatta nadir olsa da mars basarken de ilk basmada almadığı oluyor. aynı sebepten olduğunu düşünüyorum.

ilkeronat

« Yanıtla #3 : Haziran 10, 2010, 02:18:53 ÖS »

aynen katiliyorum. ben de de brc var ve her zaman olmasada arada bi stop ederken titreme problemi yasiyorum. hatta nadir olsa da mars basarken de ilk basmada almadığı oluyor. aynı sebepten olduğunu düşünüyorum.

bu sekilde titreyerek sondugunden sonraki ilk calistirma biraz zor oluyor. aklima geldikce benzine alip oyle sonduruyorum. benzinde sondururken hic titreme olmadi hep lpg de oluyor yani sorun lpg den kaynakli.

Mr.VTEC

« Yanıtla #4 : Haziran 10, 2010, 10:03:05 ÖS »

bu sekilde titreyerek sondugunden sonraki ilk calistirma biraz zor oluyor. aklima geldikce benzine alip oyle sonduruyorum. benzinde sondururken hic titreme olmadi hep lpg de oluyor yani sorun lpg den kaynakli.
bilgilendirme için tşkr ederim arkadaşlar eger dediğiniz gibi bende bir care bulabilirsem sizlere yardımcı olmaya çalışcam

escapade

« Yanıtla #5 : Haziran 11, 2010, 07:48:40 ÖÖ »
Zaman Zaman olsada bende de aynı sorun var .İstop ederken zor ediyor .Bnede kaç sefer gittim Brc servisine çözemediler.Umarım bir çözüm olur.

Mr.VTEC

« Yanıtla #6 : Haziran 11, 2010, 08:45:41 ÖÖ »
haklısınız arkadaşlar arac titreyerek istop edince tekrardan zor çalısıyor ben herseyı denedım    servıs sıbop ayarı yaptır arac harıka olur sorun olmaz dedi yaptırdım az da olsa ayarlarda sorun varmış fakat tekrar kullanınca bu arada unuttum tam bakım yaptırdım 40.000 bujiler filtreler vs fakat daha ılk kullanımda tıtreyerek ıstop etti kısacası tekkrar servıssss bırde brc sorun yok derlerdi ben pismanım brc ye karar verdıgıme bunu servıstede dıle getırcem arasırada olsa tıtreme var herkese selamlar

asvtec

« Yanıtla #7 : Haziran 11, 2010, 11:53:53 ÖÖ »
Honda ve LPG başlığında sorununuzun cevabını verdim.Montajı yaptırdığınız yerin bilgilerin,i bana verirseniz sorunu çözdüreyim...

haklısınız arkadaşlar arac titreyerek istop edince tekrardan zor çalısıyor ben herseyı denedım    servıs sıbop ayarı yaptır arac harıka olur sorun olmaz dedi yaptırdım az da olsa ayarlarda sorun varmış fakat tekrar kullanınca bu arada unuttum tam bakım yaptırdım 40.000 bujiler filtreler vs fakat daha ılk kullanımda tıtreyerek ıstop etti kısacası tekkrar servıssss bırde brc sorun yok derlerdi ben pismanım brc ye karar verdıgıme bunu servıstede dıle getırcem arasırada olsa tıtreme var herkese selamlar

ilkeronat

« Yanıtla #8 : Haziran 11, 2010, 01:55:05 ÖS »
http://www.teamhondaturkey.com/forum/lpg_sistemleri/honda_ve_lpg-t35249.180.html
gittigimde bu enjektore elektrik iletimi konusunu soyliycem bakalim ne olacak. bence bunu 2A muhendisligin deneyip simdiye kadar cozmus olmasi gerekirdi.

hunace

« Yanıtla #9 : Haziran 11, 2010, 03:41:52 ÖS »
http://www.teamhondaturkey.com/forum/lpg_sistemleri/honda_ve_lpg-t35249.180.html
gittigimde bu enjektore elektrik iletimi konusunu soyliycem bakalim ne olacak. bence bunu 2A muhendisligin deneyip simdiye kadar cozmus olmasi gerekirdi.
artık biz de burdan bilgilendirirsin

kacaman

« Yanıtla #10 : Haziran 11, 2010, 05:54:44 ÖS »
bizde gelişmeleri merakla takip edicez
bakalım çözüm ne şekilde olacak

Mr.VTEC

« Yanıtla #11 : Haziran 11, 2010, 09:29:38 ÖS »
Honda ve LPG başlığında sorununuzun cevabını verdim.Montajı yaptırdığınız yerin bilgilerin,i bana verirseniz sorunu çözdüreyim...

peki sorun nedir aractaki ?

fzthgosm

« Yanıtla #12 : Haziran 12, 2010, 11:21:00 ÖS »
nasıl bir sorunmuş bu ya.harbiden bende brc iyi diye duyuyordum ancak bu kadar sorun yaşayan arkadaşı aynı konu içerisinde görmek açıkcası beni şaşırttı.cihazla ilgili bir problem mi var acaba yoksa yazılım hatası mı?

asvtec

« Yanıtla #13 : Haziran 13, 2010, 10:31:45 ÖÖ »
Evet cihaz hatalı ,yazılım bozuk ,her şey problem!!! El İnsaf ne alakası var yahu!!!
Sen hep duyduklarınla kal,bahsettiğin cihaz BRC ,Türkiye ve dünyada 0 km araçlarda otomotiv firmalarının tercih ettiği marka.Bu konudaki sorun enjeksiyon bağlantılarındaki hata ile alakalı,yani montaj hatası.Açıklamasını da yaptım,tabi sen teknik konulardan ziyade işe hep farklı açıdan baktığın için sadece önünü görüyorsun ,etrafına pek bakmıyorsun!

nasıl bir sorunmuş bu ya.harbiden bende brc iyi diye duyuyordum ancak bu kadar sorun yaşayan arkadaşı aynı konu içerisinde görmek açıkcası beni şaşırttı.cihazla ilgili bir problem mi var acaba yoksa yazılım hatası mı?

fzthgosm

« Yanıtla #14 : Haziran 13, 2010, 12:23:25 ÖS »
Evet cihaz hatalı ,yazılım bozuk ,her şey problem!!! El İnsaf ne alakası var yahu!!!
Sen hep duyduklarınla kal,bahsettiğin cihaz BRC ,Türkiye ve dünyada 0 km araçlarda otomotiv firmalarının tercih ettiği marka.Bu konudaki sorun enjeksiyon bağlantılarındaki hata ile alakalı,yani montaj hatası.Açıklamasını da yaptım,tabi sen teknik konulardan ziyade işe hep farklı açıdan baktığın için sadece önünü görüyorsun ,etrafına pek bakmıyorsun!

neden bu kadar gerildigini anlamış degilim.benim brc veya başka bir lpg kitine karşı görüşüm yok.sadece brc iyi diye duyuyorum veya bazı formlarda okuyorum.aynı konu içerisinde aynı sorunu birden fazla kişinin yaşaması beni şaşırttı.dedigim bu niye bu kadar geriliyorsun.burası bir form kimsenin bir markanın fanatikligini yapma hakkı yok.bu arada sen çok biliyorsunda elliden fazla msj attım a kiti b kiti fazla önemli degil önemli olan montajın ve programın dogru yapılması diye ama sen ısrarla markada marka diye tutturuyordun şimdi neden montajın hatasından dolayı sorun oldugunu yazıyorsun.çok bilen çok yanılır unutma.

sakleylek

« Yanıtla #15 : Haziran 13, 2010, 10:07:33 ÖS »
Arkadaşlar geçen hafta LPG sisteminin 20.000 km bakımına gittim. Yaşadığım sorunu anlattım, sorun aynı sorun. Çalışan vatandaşın cevabı aynen şu:
-Abi ben şimdi bakarım ama arıza lambası yanar birde onunla uğraşırsın!
Bende 2 dakika önce başka bir müşteriye mekan sahibince yapılan muameleyi görünce elletirmedim çıktım.
Yazıklar olsun diyorum. 2A mühendislik BRC'yi Türkiye'de nasıl insanlara teslim ediyor. Benzer sorunu Kardeşimde Atiker ile yaşadı sorun şipşak çözüldü...
Bizim gibi son kullanıcıları kullanıyorlar...

fzthgosm

« Yanıtla #16 : Haziran 13, 2010, 10:45:45 ÖS »
Arkadaşlar geçen hafta LPG sisteminin 20.000 km bakımına gittim. Yaşadığım sorunu anlattım, sorun aynı sorun. Çalışan vatandaşın cevabı aynen şu:
-Abi ben şimdi bakarım ama arıza lambası yanar birde onunla uğraşırsın!
Bende 2 dakika önce başka bir müşteriye mekan sahibince yapılan muameleyi görünce elletirmedim çıktım.
Yazıklar olsun diyorum. 2A mühendislik BRC'yi Türkiye'de nasıl insanlara teslim ediyor. Benzer sorunu Kardeşimde Atiker ile yaşadı sorun şipşak çözüldü...
Bizim gibi son kullanıcıları kullanıyorlar...

kardeş emin ol atikerde de aynı sorunu yaşayıp aynı muameleyi gören çok insan vardır burada asıl önemli olan bayilik verilen iş yeri sahibi ve çalışanlarının insan olması bilgili olması iyi eğitim almış olması.sadece bayilik ağını yaygın tutmak için esnaf olmayan,eğitim bilgisi omayan (hatta başka bişey diyecegim neyse) bayilik verilmesi bu ve bunun gibi sorunları ortaya çıkarıyor.mesela bende atiker var ama bulundugum şehirdeki 3 atiker bayisinede monte ettirmedim çünkü üçüde birbirinden beter(herşeyi ile).önemli olan montaj yapan usta,bilgisi ve müşteriye olan saygısı.atiker,brc,zavoli veya başka birisi farketmez saydıgım özellikleri taşımayan işyeri ile karşı karşıya isen allah yardımcın olsun

asvtec

« Yanıtla #17 : Haziran 14, 2010, 08:15:51 ÖÖ »
Ben ne yazıyorum sen ne cevap veriyorsun.Sen genellemeler yapıyorsun ben somut olanlardan bahsediyorum.Yok marka önemli değilmiş yok markada yazılımda arıza varmış ne alaka yahu!!! ben bundan bahsediyorum nasıl genelleme yapabilirsin.Biliyorsan konuş bilmiyorsan genelleme yapma sus.Benım anlatmak istediğim bu! İstediğim markanın da fanatikliğini yaparım,en azından rengim belli sen ne ayaksın!!!

neden bu kadar gerildigini anlamış degilim.benim brc veya başka bir lpg kitine karşı görüşüm yok.sadece brc iyi diye duyuyorum veya bazı formlarda okuyorum.aynı konu içerisinde aynı sorunu birden fazla kişinin yaşaması beni şaşırttı.dedigim bu niye bu kadar geriliyorsun.burası bir form kimsenin bir markanın fanatikligini yapma hakkı yok.bu arada sen çok biliyorsunda elliden fazla msj attım a kiti b kiti fazla önemli degil önemli olan montajın ve programın dogru yapılması diye ama sen ısrarla markada marka diye tutturuyordun şimdi neden montajın hatasından dolayı sorun oldugunu yazıyorsun.çok bilen çok yanılır unutma.

kacaman

« Yanıtla #18 : Haziran 14, 2010, 09:29:50 ÖÖ »
yaşasın zavoli, sorunsuzlukta 1 numara, gerisi hikaye

asvtec

« Yanıtla #19 : Haziran 14, 2010, 09:40:50 ÖÖ »
:) Neye göre 1 numara açıklar mısın ?

yaşasın zavoli, sorunsuzlukta 1 numara, gerisi hikaye

kacaman

« Yanıtla #20 : Haziran 14, 2010, 10:11:13 ÖÖ »
son kullanıcı sorunsuzluğunu anlatmak istemiştim, sitemizde zavoli marka dönüşüm kiti kullanan üyelirimizden hiç böyle titreme, stop etme, enjektör sesi, yazılımla ve montajla ilgili sorunlar duymadık, bu nedenle 1 numara şeklinde yazmıştım, yiğidi öldür ama hakkını ver öyle değilmi.

asvtec

« Yanıtla #21 : Haziran 14, 2010, 01:06:56 ÖS »
öyle öyle :)

fzthgosm

« Yanıtla #22 : Haziran 14, 2010, 01:45:04 ÖS »
sayın asvtec senin yazdıgın msjdaki bir bölüm;
Bu konudaki sorun enjeksiyon bağlantılarındaki hata ile alakalı,yani montaj hatası.

montaj önemli dedigimde marka diye tutturuyordun.ben ne diyorum sen neyden bahsediyorsun asıl.brc iyi marka diye duyuyorum ama bir konu içerisinde aynı sorunu birkaç kişlinin yaşaması beni şaşırttı acaba sorun neyden kaynaklı diye yazdım.burada ne brc yi karaladım ne başka bir kiti övdüm.ben ısrarla diyorum marka kadar montaj önemli hatta önce montaj sonra marka diyorum.

escapade

« Yanıtla #23 : Haziran 14, 2010, 03:14:53 ÖS »
sayın asvtec senin yazdıgın msjdaki bir bölüm;
Bu konudaki sorun enjeksiyon bağlantılarındaki hata ile alakalı,yani montaj hatası.

montaj önemli dedigimde marka diye tutturuyordun.ben ne diyorum sen neyden bahsediyorsun asıl.brc iyi marka diye duyuyorum ama bir konu içerisinde aynı sorunu birkaç kişlinin yaşaması beni şaşırttı acaba sorun neyden kaynaklı diye yazdım.burada ne brc yi karaladım ne başka bir kiti övdüm.ben ısrarla diyorum marka kadar montaj önemli hatta önce montaj sonra marka diyorum.

Aynen katılıyorum .Dünyanın en iyi markası en iyi yazılımı olsun montaj kötüsüyse kaliteli markanında anlamı kalmıyor.

sakleylek

« Yanıtla #24 : Haziran 14, 2010, 07:27:29 ÖS »
Evet arkadaşlar iyi işçilik ve iyi ayar için usta adamlar şart...
Piyasada korsan iş yapan ustacıklar çok...