Gönderen Konu: 2005 civic-milano sıralı sistem lpg  (Okunma sayısı 17666 defa)

ASKER_25

2005 civic-milano sıralı sistem lpg
« : Aralık 24, 2009, 02:56:00 ÖS »
merhaba arkadaşlar....uzun araşdırmalar sonucu...ve benzin fiyatlarından dolayı...bugun aracımı sıralı sistem milano lpg takdırmaya karar verdim...bugun aracımı bırakdım....milano kullananlar varsa yorumlarını bekliyorum...

asvtec

Ynt: 2005 civic-milano sıralı sistem lpg
« Yanıtla #1 : Aralık 24, 2009, 08:48:51 ÖS »
hata etmişsin

melih2323

« Yanıtla #2 : Aralık 24, 2009, 09:04:19 ÖS »
hata etmişsin

hayırlı olsun denir iyide olsa kötüde olsa sonuçta yapılan bişey var geri dönmek zor...

ASKER_25

« Yanıtla #3 : Aralık 24, 2009, 10:21:48 ÖS »
hata derken milano sıralı sistem takdırdım diyemi anlamadım :)

asvtec

« Yanıtla #4 : Aralık 27, 2009, 02:42:09 ÖS »
Güzel temennilerde bulunmak nezaketten öteye gitmeyecektir ve fakat burda teknik anlamda konuşmak istiyorum.Milano yerine ; daha kaliteli,servis ağı yaygın farklı bir marka taktırabilirdin.Umarım sorun yaşamazsınız.

seferad

« Yanıtla #5 : Aralık 27, 2009, 03:19:18 ÖS »
asvtec yeni civice atiker nasıl olur ilerde filan sorun yaparmı parçalar yoksa italyanmı taktırım bir usta var şafak otogaz ist.iyi usta sanıyorum atıker takalım sorun olmaz dıyo sen ne dıyosun

biberbiber

« Yanıtla #6 : Aralık 27, 2009, 03:32:37 ÖS »
bence hondalara en az brc takılması en uygunu. uzun süre bineceğim derseniz fiyatına bakmayın gidin prins taktırın...

seferad

« Yanıtla #7 : Aralık 27, 2009, 04:26:37 ÖS »
prinsi taktıracagına hiç taktırma daha karlı 2000tl yi geçiyor sorunsuz olursa niye fazla para veriyim ki

asvtec

« Yanıtla #8 : Aralık 27, 2009, 07:19:52 ÖS »
Lpg sektöründe 50 ye yakın marka var.Kimse yoğurdum ekşi demiyor;abi mükemmel olur,abi sorun yaşamazsın takalım diyorlar.İlk sorun ortaya çıktığında montajı yapan usta şaşırmış aptalı oynamaya başlıyor ;ilginç ilk defa böyle bir sorunla karşılaşıyoruz diyorlar;) İyi düşünüp ,son kullanıcılardan refarans alıp öyle karar vermek gerek.Üst sınıf ,arıza oranı çok düşük,yaygın servis ağı olan italyan bir kit düşünüyorsan tavsiyem kesinlikle BRC,dir;yok ben yerli bir ürün taktıracağım ,bu işe 1.000 tl gibi bir bütçe ayırdım diyorsan tercihini Atikerden yana kullanabilirsin.

melih2323

« Yanıtla #9 : Aralık 27, 2009, 08:17:49 ÖS »
Lpg sektöründe 50 ye yakın marka var.Kimse yoğurdum ekşi demiyor;abi mükemmel olur,abi sorun yaşamazsın takalım diyorlar.İlk sorun ortaya çıktığında montajı yapan usta şaşırmış aptalı oynamaya başlıyor ;ilginç ilk defa böyle bir sorunla karşılaşıyoruz diyorlar;) İyi düşünüp ,son kullanıcılardan refarans alıp öyle karar vermek gerek.Üst sınıf ,arıza oranı çok düşük,yaygın servis ağı olan italyan bir kit düşünüyorsan tavsiyem kesinlikle BRC,dir;yok ben yerli bir ürün taktıracağım ,bu işe 1.000 tl gibi bir bütçe ayırdım diyorsan tercihini Atikerden yana kullanabilirsin.
BRC ile kar ortaklığınız mı var merak ettim de:)

mdeveci

« Yanıtla #10 : Aralık 27, 2009, 08:23:58 ÖS »
ASKER25 rumuzlu arkadaşım bende 15-20 gündür araştırıyorum sonuca vardım ANKARADA EN UCUZ LPG NERDE BİLGİ PAYLAŞIMI FORUMUNU OKURSAN DAHA SAĞLIKLI BİLGİ EDİNİRSİN DÜŞÜNCESİNDEYİM kolay gele

ASKER_25

« Yanıtla #11 : Aralık 27, 2009, 11:06:46 ÖS »
arkadaşlar prins takdırmayı düşündüm...ama pahalı geldi...milano lpg servis ağı çok yok diyorsanız bir nete bakın...milano takdırmamım sebebi ise babamın bir arkadaşı audi'ye takdırmışdı..bizede önerdi bizede makul fiyata takdırdık şimdilik bir sorun yok...depo bittikden sonra..ayar için tekrar gidecem...bu sırada dikkatimi çekdi netde araşdırdım..milano sıralı sistemden şikayetçi olanlar çok azdı....

Serkan VTEC

« Yanıtla #12 : Aralık 28, 2009, 12:03:04 ÖÖ »
Hayırlı olsun güle güle kullanın umarım şikayet edenlerden değil memnun kalanlardan olursunuz(daha hiç karşılaşmadım).Size tavsiyem özellikle 2001-2006 cıvıc'lerde LPG takıldıktan sonra en sık yaptıracağınız şey supap ayarıdır ki buda her 10.000 km yapılırsa başınız ağrımaz.Eğer yaptırmazsanız bir süre sonra çok yakma, performans düşmesi, rolantide stop etme, dengesiz çalışma gibi sorunlarla boğuşmak zorunda kalırsınız. Yaptığım uzun araştırmalar, kullanıcılardan edindiğim ve yetkili servisteki ustalarında bilgileri ışığında bu bilgiyi paylaşmak istedim. Piyasadaki LPG ustalarının çoğunun bu olaydan haberi bile yok ezbere iş yapıyorlar. Sırf bu şekilde uğraşmamak için hala benzinle kullanıyorum.

asvtec

« Yanıtla #13 : Aralık 28, 2009, 08:28:05 ÖÖ »
BRC ile kar ortaklığınız mı var merak ettim de:)

Evet nerden anladınız :)

ilkeronat

« Yanıtla #14 : Aralık 28, 2009, 10:51:18 ÖÖ »
taktirdiktan sonra ariza lambana bak o sana herseyi anlatacaktir.

seferad

« Yanıtla #15 : Aralık 28, 2009, 11:55:17 ÖÖ »
diyorlar ki parçalar aynı sadece montaj önemli bende iyi bir usta buldum atiker taktirim diyom italyanlar 2 katına çıkıyor aynıysa neden fazla para ödeyim arkadaşlar katılıyormusunuz yoksa illede italyanmı

asvtec

« Yanıtla #16 : Aralık 28, 2009, 12:17:58 ÖS »
diyorlar ki parçalar aynı sadece montaj önemli bende iyi bir usta buldum atiker taktirim diyom italyanlar 2 katına çıkıyor aynıysa neden fazla para ödeyim arkadaşlar katılıyormusunuz yoksa illede italyanmı

Hangi italyan ile hangi parçalar aynıymış;)

ilkeronat

« Yanıtla #17 : Aralık 28, 2009, 01:25:01 ÖS »
lpg tankini yerli takiyorsun zaten avrupaya da ihrac ediyoruz :) ama sistem isinde bu konunun uzmani italyanlar. iscilik, marka ve servis ucunun iyi oldugu biryerde yaptiracaksin herhangi biri eksikse basin agrir.

asvtec

« Yanıtla #18 : Aralık 28, 2009, 01:47:52 ÖS »
 >=ok

Gs_KuRTuLuS

« Yanıtla #19 : Ocak 01, 2010, 11:02:04 ÖS »
Birkaç hafta önce bizde taktırdık. Araç 2004 Es. Brc marka 1500 tl'ye. Yakıt konusunda ilk 1-2 depo fazla yakar daha sonra düşüş gösterir diye söylediler.

Şuanda 47 liralık gaz ile 240 km. ş.içi yol yaptım. Şuanda 2. depodayım bakalım ne olacak.

Ayrıyetten arabada stop etme titreme v.s mide bulandırıcı birşey yaşamadım çok şükür. Arıza lambasıda sorun çıkartmadı.

asvtec

« Yanıtla #20 : Ocak 02, 2010, 08:38:16 ÖÖ »
Hayırlı olsun;yakıt tüketiminiz normal,kazasız belasız günler...

eko1121

« Yanıtla #21 : Ocak 11, 2010, 04:03:26 ÖÖ »
kesinlikle teleflex gfı

judge

« Yanıtla #22 : Ocak 15, 2010, 09:06:03 ÖS »
Birkaç hafta önce bizde taktırdık. Araç 2004 Es. Brc marka 1500 tl'ye. Yakıt konusunda ilk 1-2 depo fazla yakar daha sonra düşüş gösterir diye söylediler.

Şuanda 47 liralık gaz ile 240 km. ş.içi yol yaptım. Şuanda 2. depodayım bakalım ne olacak.

Ayrıyetten arabada stop etme titreme v.s mide bulandırıcı birşey yaşamadım çok şükür. Arıza lambasıda sorun çıkartmadı.

Sayın Gs Kurtuluş;
 Yorumlarına göre markayı ve kaliyeti tutturmuş olmalısın ki memnunsun. Lakin bunlar kadar uzman, ehil ustalara da ihtiyaç var, dolayyısıyla bizim de yararlanmamız için yaptırdığın il ve mümkünse iş yeri ismini o da olmassa tel verebilirmisin saygılar, kazasız belasız kullanımlar...

adyobatik

« Yanıtla #23 : Ocak 16, 2010, 09:33:57 ÖÖ »
arkadaşlar,benim şansımmıdır nedir bilmiyorum ama son iki aracımdaki lpg sistemlerindede bir sıkıntı yaşamadım,şu anda 2000 ies aracımda 52 bin kmdir lpg kullanıyorum, markası KME, fiyatı uygundu taktırıken,hiç şikayet etmedim,öyle çok bilinen bir marka değil ama yakıtımda çok iyi,ayağımı gazdan esirgemeden kullanıyorum,şehir içi 10 litreyi aşmıyor,35 lik depo ile 350 km ortalama yol yapıyorum,ama kullanırım yani,5000-6000 devirlerden esirgemem motoru :) bir arkadaşım BRC taktırdı şikayet üstüne şikayet,arabadaki kokuyu gideremediler 6000km oldu,halada uğraşıyorlar,BRC en iyi markadır piyasadaki diye biliyorum,ama en iyi marka ustanın kendisi,sağlam ve kaliteli bir montaj olayı çözüyor,bundan önceki aracımda sıralı olmayan eski sistem voltran vardı,ondanda çok memnundum :) diyorum ya benim şansım galiba,52 bim kmdirde ne subap ayarı yaptırdım nede başka bişe,sadece yağı kaliteli kullanırım, 0-100 hızlanmamda aynı,son hızımda,kullanıcı olarak benim fikrim en önemli konu montajdır,ve yapılan montajın arkasında durmaktır,yoksa dünyanın en kaliteli markasını tak,bir vidayı bir kelepçeyi eksik sıkıştır,ne kalite kalııırrr nede huzur,ama şuda bir gerçekki zaten kaliteli ustaları büyük markalar yakalayıp kullanıyorlar,işte bunlarda BRC-prince-milano-romano falan filan,ama bence 1000 liraya sistem varken gidip 2000 lira harcayıp aynı işi gördürmek yanlış,olay 1000 liralık sistemi kaliteli ustayla birleştirmek,bunuda nasıl anlarsınız?? bir kaç taksi durağına gidip sormanız yeterlidir derim :)

Gs_KuRTuLuS

« Yanıtla #24 : Ocak 18, 2010, 09:35:57 ÖS »

Sayın Gs Kurtuluş;
 Yorumlarına göre markayı ve kaliyeti tutturmuş olmalısın ki memnunsun. Lakin bunlar kadar uzman, ehil ustalara da ihtiyaç var, dolayyısıyla bizim de yararlanmamız için yaptırdığın il ve mümkünse iş yeri ismini o da olmassa tel verebilirmisin saygılar, kazasız belasız kullanımlar...

@ judge

Dostum ben Samsun'da yaşıyorum. Dediğin gibi markayı ve kaliteyi tutturduğumu düşünüyorum.
Samsun Gülsan san. sitesinde BERLİN MÜHENDİSLİK var kendileri BRC'nin ve birkaç markanın daha bayiliğini yapıyor.

İlk mesajımda lpgyi daha yeni taktırmıştık. Şuanda 850-900 km.oldu takılalı ve şuandaki yakıt değerlerim gayet tatmin edici.

Akşam bir hesap yaptım bu hesapda litre fiyatı olarak bir kısmı zamlardan önce (1,90 ) bir kısmıda zamlardan sonra alındı (2,02).

Kısacası 100 liralık lpg ile 610 km yol yapmışım.
Bunun % 30 ş.dışı
% 70 ş.içi.

Buda ortalama km.de 163 kuruş yapar.
Bu sürede ilk çalışmalarda yakılan benzini de katarsak ortalama 170 kuruş diyebiliriz buna.

« Son Düzenleme: Ocak 18, 2010, 09:37:43 ÖS Gönderen: Gs_KuRTuLuS »