Gönderen Konu: 2004 2.4 honda accord a tavsiye  (Okunma sayısı 9652 defa)

sengsm

2004 2.4 honda accord a tavsiye
« : Aralık 04, 2012, 09:03:41 ÖÖ »
arkadaşlar aracımı dün teslim aldım adana istanbul arasını 920 km 8.5 litre benzin ile tamamladım şimdi soru şu
 montaj işçiliği kaliteli olan titiz bir firmada prins lpg dönüşümü yaptırmak istiyorum
 neden prins diye sorulduğunu duyar gibiyim fakat bu arabamda kumar oynamak istemiyorum o yüzden prins aklıma yatıyor bu sistemin bu araca artıları ve eksileri nelerdir
benim için önemli olan kriterleride sıralayayım
1: tabiki yakıt ekonomisi
2: arıza lambası vs gibi can sıkıntısı olacak işlerin yaşanmaması ve bunu garanti edebilecek bir firma ( garantiden kastım referansı olabilecek yoksa güzel ülkem türkiyede garanti işleri çok sağlıklı değil parayı aldıktan sonra kimse kimseyi tanımıyor)
3: montaj özenli yapılması çünkü arabama düşkünüm aracıma saçma sapan müdahale istemiyorum
4: servis kolaylığı bildiğim kadarı ile istanbul anadolu yakasında 2 veya 3 tane servisi var
aranızdan sistemi varsa 2.4 accord ile beraber kullanan yorum ve tavsiyelerinizi bekliyorum saygılarımla

yıldız otogaz

• prins sönmez usta
    • yıldız otogaz sistemleri
Ynt: 2004 2.4 honda accord a tavsiye
« Yanıtla #1 : Aralık 04, 2012, 10:18:25 ÖÖ »
arkadaşlar aracımı dün teslim aldım adana istanbul arasını 920 km 8.5 litre benzin ile tamamladım şimdi soru şu
 montaj işçiliği kaliteli olan titiz bir firmada prins lpg dönüşümü yaptırmak istiyorum
 neden prins diye sorulduğunu duyar gibiyim fakat bu arabamda kumar oynamak istemiyorum o yüzden prins aklıma yatıyor bu sistemin bu araca artıları ve eksileri nelerdir
benim için önemli olan kriterleride sıralayayım
1: tabiki yakıt ekonomisi
2: arıza lambası vs gibi can sıkıntısı olacak işlerin yaşanmaması ve bunu garanti edebilecek bir firma ( garantiden kastım referansı olabilecek yoksa güzel ülkem türkiyede garanti işleri çok sağlıklı değil parayı aldıktan sonra kimse kimseyi tanımıyor)
3: montaj özenli yapılması çünkü arabama düşkünüm aracıma saçma sapan müdahale istemiyorum
4: servis kolaylığı bildiğim kadarı ile istanbul anadolu yakasında 2 veya 3 tane servisi var
aranızdan sistemi varsa 2.4 accord ile beraber kullanan yorum ve tavsiyelerinizi bekliyorum saygılarımla

tekrar merhaba  burdada karşılaştık başka bir forumdan fikirlerimi sizinle paylaşmıştım .PRİNS dönüşümü yapıp kafanız rahat olsun riske girmeyin derim .

selamlar

sengsm

« Yanıtla #2 : Aralık 04, 2012, 10:55:16 ÖÖ »
tavsiyeniz üzerine bahsettiğiniz firma ile görüşeceğim bir aksilik olmaz ise bir kaç güne kararımı kesinleştiririm montaj süresi ortalama ne kadar sürüyor ve yakıt tankı olarak simit mi yoksa silindirmi tavsiye edersiniz simit tank ta maksimum kaç lt lik tank montajlanabilir aracıma
ve son olarak daha önceleri duyduğum fakat açıkçası ne aşamada olduğunu bilmediğim  Prins Direct Liqui Max sistemi şu an montajlanıyormu yoksa henüz gelişimini tamamlamadımı
« Son Düzenleme: Aralık 04, 2012, 10:58:42 ÖÖ Gönderen: sengsm »

Alpertunga

« Yanıtla #3 : Aralık 04, 2012, 12:51:27 ÖS »
i

sengsm

yıldız otogaz

• prins sönmez usta
« Yanıtla #5 : Aralık 04, 2012, 02:33:21 ÖS »
tavsiyeniz üzerine bahsettiğiniz firma ile görüşeceğim bir aksilik olmaz ise bir kaç güne kararımı kesinleştiririm montaj süresi ortalama ne kadar sürüyor ve yakıt tankı olarak simit mi yoksa silindirmi tavsiye edersiniz simit tank ta maksimum kaç lt lik tank montajlanabilir aracıma
ve son olarak daha önceleri duyduğum fakat açıkçası ne aşamada olduğunu bilmediğim  Prins Direct Liqui Max sistemi şu an montajlanıyormu yoksa henüz gelişimini tamamlamadımı

60 lt simit depolarda bulunmaktadır ama sizin aracınıza 45 lt lik depo ideal olur.silindir yada simit depo tamamıyla tercih meselesi  servise gittiğinizde ikisinide olacakları yere koyup görmek isteyin daha sonra karar verin isterseniz .

Prins Direct Liqui Max  uygulanmış 5 farklı araç şuan türkiyenin her yerinde ve farklı koşullarda test edilmektedir .yakın zmanda satışa çıkacağı bilgilerini aldık .fakat bu sistem sadece Direct Injection araçlara uygulanacak yani atmosferik basınçlı araçlara sıvı sistem uygulanmayacak  ... gelişmelerden sizleri haberdar ederim .
selamlar

sengsm

« Yanıtla #6 : Aralık 04, 2012, 03:38:44 ÖS »

60 lt simit depolarda bulunmaktadır ama sizin aracınıza 45 lt lik depo ideal olur.silindir yada simit depo tamamıyla tercih meselesi  servise gittiğinizde ikisinide olacakları yere koyup görmek isteyin daha sonra karar verin isterseniz .

Prins Direct Liqui Max  uygulanmış 5 farklı araç şuan türkiyenin her yerinde ve farklı koşullarda test edilmektedir .yakın zmanda satışa çıkacağı bilgilerini aldık .fakat bu sistem sadece Direct Injection araçlara uygulanacak yani atmosferik basınçlı araçlara sıvı sistem uygulanmayacak  ... gelişmelerden sizleri haberdar ederim .
selamlar
ilgi ve alakanıza teşekkür ederim

Alpertunga

« Yanıtla #7 : Aralık 04, 2012, 05:36:08 ÖS »
i
?

Konuyu takip etmenin en kısa yolu :)

İletilerime yazılan yeni yanıtları göster.

sengsm

« Yanıtla #8 : Aralık 04, 2012, 07:33:33 ÖS »

sengsm

« Yanıtla #9 : Aralık 05, 2012, 07:19:31 ÖS »
bu gün bostancıda pirins bayisi ile görüştüm 2400 taksitli fiyat verdi pirinste yağlama sistemi pahalı usta 2.4 honda motor için yağlamaya gerek olmadığını söyledi honda sibopların çelik olduğunu ve yağlama takılmasına gerek olmadığını iyi bir prins montajı ile mükemmel sonuç alınacağından bahsetti o arada kapıda bir tane daha accord vardı atiker süper kit montajlı ondan da memnunlar sitede 2.4 e lpg ile binen arkadaşlar biraz konuya dahil olurlar ise sevineceğim

Alpertunga

« Yanıtla #10 : Aralık 05, 2012, 08:13:31 ÖS »
Hangi konuda müdahil olmamızı bekliyorsunuz ? Hangi kit diyorsanız , tercihiniz doğru . Teleflex de olabilirdi . Benimkinde ZAVALLI var .  :)   Ama , benden önceki sahibinin tercihi , benim değil . Memnun musunuz diye sorarsanız , araç havalar soğuduktan sonra biraz dalgalanma yapıyor ısınana kadar . Ama , ayar yapıldıktan sonra tekrar denemekte fayda var . Ayar yapılmamıştı uzun süredir .

sengsm

« Yanıtla #11 : Aralık 06, 2012, 06:06:39 ÖS »
evet arkadaşlar bu gün itibari ile prins montajı tamamlandı sarı enjektörler ile beraber 2400 10 taksit  çok fazla kullanamadım yaklaşık 8 km kullandım şimdilik bir sorun görünmüyor 1000 km sonra tekrar ayara ve yol testine çıkılacak
ilerleyen günlerde yakıt tüketimi ve genel durumunu paylaşacağım
şimdilik dikkatimi çeken aracın orjinal benzin enjektörlerinden daha sessiz çalışıyor kullanılan enjektörler
umarım sorunsuz binerim tek isteğim bu

Alpertunga

« Yanıtla #12 : Aralık 06, 2012, 07:58:24 ÖS »
evet arkadaşlar bu gün itibari ile prins montajı tamamlandı sarı enjektörler ile beraber 2400 10 taksit  çok fazla kullanamadım yaklaşık 8 km kullandım şimdilik bir sorun görünmüyor 1000 km sonra tekrar ayara ve yol testine çıkılacak
şimdilik dikkatimi çeken aracın orjinal benzin enjektörlerinden daha sessiz çalışıyor kullanılan enjektörler

Söz konusu olan LPG ise , sorunsuzluk beklemeyin derim . Pişmiş aşa su katmış oluyorsunuz LPG montajı yaptırmakla .

baron12

« Yanıtla #13 : Aralık 06, 2012, 08:03:32 ÖS »
:)

sengsm

« Yanıtla #14 : Aralık 07, 2012, 08:45:08 ÖÖ »
buda bir düşünce şekli fakat ben lpg li hiçbir aracımda problem yaşamadım bu 3. olacak yaşanmazmı yaşanabilir fakat o yüzden 2400 tl verip prins tercihi ön plana çıktı yoksa ustalar 1200 tl ye atiker olur diyen kıyamet gibi usta vardı

baron12

« Yanıtla #15 : Aralık 07, 2012, 09:50:33 ÖÖ »

dogru seçim yapmışsın
buda bir düşünce şekli fakat ben lpg li hiçbir aracımda problem yaşamadım bu 3. olacak yaşanmazmı yaşanabilir fakat o yüzden 2400 tl verip prins tercihi ön plana çıktı yoksa ustalar 1200 tl ye atiker olur diyen kıyamet gibi usta vardı

sengsm

« Yanıtla #16 : Aralık 07, 2012, 10:50:13 ÖÖ »
alıntıyı yanlış yerden yapmışım :) yukarıdan olmalıydı

yıldız otogaz

• prins sönmez usta
« Yanıtla #17 : Aralık 07, 2012, 03:12:25 ÖS »

hayırlı olsun. aracınız için en doğru sistemde karar kılmışsınız . prins farkını yaşamaya başlayabilirsiniz selamlar .

sengsm

« Yanıtla #18 : Aralık 07, 2012, 03:38:23 ÖS »

hayırlı olsun. aracınız için en doğru sistemde karar kılmışsınız . prins farkını yaşamaya başlayabilirsiniz selamlar .
teşekkür ediyorum ilginize

baron12

« Yanıtla #19 : Aralık 07, 2012, 07:50:19 ÖS »
izlenimlerini paylaşmayı unutma

yıldız otogaz

• prins sönmez usta
« Yanıtla #20 : Aralık 07, 2012, 08:24:12 ÖS »
evet arkadaşlar bu gün itibari ile prins montajı tamamlandı sarı enjektörler ile beraber 2400 10 taksit  çok fazla kullanamadım yaklaşık 8 km kullandım şimdilik bir sorun görünmüyor 1000 km sonra tekrar ayara ve yol testine çıkılacak

teşekkür ediyorum ilginize

prinse dair her türlü soru,teknik bilgi ve sorunlarınız için prins sönmez usta her yerde olacaktır .tekrar hayırlı olsun :)
« Son Düzenleme: Aralık 07, 2012, 08:25:08 ÖS Gönderen: yıldız otogaz »

sengsm

« Yanıtla #21 : Aralık 08, 2012, 11:01:56 ÖÖ »
izlenimlerini paylaşmayı unutma
şu an ilk depodayım ilk 1000 km ve son ayarlardan sonraki izlenimlerimde dahil paylaşacağım 1000 km ayarına gittiğimde aracıma subap ayarıda yaptıracağım muhtemelen çünkü bu güne kadar tahminim hiç yapılmamış

sengsm

« Yanıtla #22 : Aralık 10, 2012, 06:31:27 ÖS »
evet arkadaşlar ilk depoda çokta ayağımı gazdan esirgemeden 36 krş luk bir tüketim sergiledi arıza lambası vs yanmadı sadece şamandıra problemi yaşadım doğru göstermiyor oda değişecek 2.4 otomatik ve 1600 kg lık bir araç için bence makul bir tüketim oldu ilerleyen km lerde ne olacak onuda paylaşacağım zamanla

sengsm

« Yanıtla #23 : Aralık 17, 2012, 06:11:56 ÖS »
yaklaşık 800 km oldu montaj biteli 100 km de 14 litre tüketim sergiledi araç ve muhtemelen 15 litreye kadar yolu var şimdilik fakat ben aldığım yakıtlar ile ortalamam 14 litre bu düşermi aslında can alıcı bir soru 200 km sonra montaj yaptığım yere gidip yol ayarı dediğimiz uygulamayı yapacağız yola çıkıp benzin verileri alınıp lpg ayarları yapılacak eğer dahada düşerse mükemmel olacak düşmez ise bence buda yeterli
sistem olarak ta memnunum hatta lpg enjektörleri benzin enjektörlerinden sessiz :)
« Son Düzenleme: Aralık 17, 2012, 06:13:24 ÖS Gönderen: sengsm »

fotoaktuel

« Yanıtla #24 : Aralık 21, 2012, 07:41:05 ÖÖ »
    şşşşt :) :) arkadaşlar atikere laf yok valla birlikte çok iyi yol katediyoruz. herşeyiyle iyi. beni hiç üzmüyor.