Gönderen Konu: 2003 vtec es aracımda sıralı sistem mevcut yalnız markasını bilmiyorum  (Okunma sayısı 5468 defa)

serkan ss

selam aracın parformansında düşüş söz konusu bile diil benzindemi tüplemi gittiğiniz bile belli olmuyor üstelik klima açık olsa bile benim sorum lpgnin markasını ne olduğunu bilmiyorum simit tüp var üzerinde saka yazıyor sadece birde motor lambası tüpte yanıyor benzinde sönüyor sorun yaratırmı arkadaşlar. aracım otomatik vites

patagon

tüp markası içerideki lpg göstergesi üzerinde de yazar dostum oraya bak oradaki okunmuyor silinmiş ise lpg ecu sunun üstünde yazar bir kaç parça daha var üstünde marka yazan ama onların adını bilmiyorum kaputu aç biraz incele birinden birisini görürsün... Motor arıza ışığını kastediyorsan evet sorun yaratabilir muhtemelen karışım hatası var lpg nin kalibrasyonunu kontrol ettirmen iyi olur...  En iyisi sen iyi bir lpg ciye git orada sana hem markasını söylerler hemde lpg yi bilgisayara bağlayıp ayarını yaparlar yada seni o marka lpg bayisine yollarlar

serkan ss

aracı izmitten aldım dostum aldığımkişi izmitte tanınmış bi yerde yaptırmış montajı motor lambasının yanması normal demişler arkadaşımda focus vardı ghia modeli ondada yanıyordu motor lambası bende normaldir diye ilgilenmedim içimde sıkıntı var yinede dediğin gibi kendim gösterim umarım ciddi sorun olmaz markaya gelince bakmadığım yer kalmadı

asvtec

Motor ıkaz lambasının lpg'de  kesınlıkle yanmaması gerekıyor

serkan ss

düzcede tüpten anlıyan usta yok en iyisi izmite gitmek tekrar masraflı olucak gibi bu tür şikayetler mutlaka başkasının başınada gelmiştir arızayı tam anlayabilsek aslında daha iyi olurdu.

alkan

arıza ıcın yanmıyor motor arıza ısıgı lpg de ince ayarlarının yapılması lazım yapılırsa işinın ehlı usta tarafından soner ısık

serkan ss

saol dostum aracın ruhsatı çıkar çıkmaz ayar yaptırmaya gidicem düzcelim burdaki ustalara güvenmiyorum daha beter yaparlar izmite gidicem büyük ihtimalle aracı alalı üç gün oldu, araçtan son derece memnunum

serkan ss

az önce inceledim lpgnin markası mimgaz böle bi marka duydunuzmu aracı aldığım kişi italyan diyordu lpg için sanırım kalitesiz bi marka ilk defa duyuyorum.

patagon

soyleyens

Aldığınız kişi tam olarak açıklayamamış bildiğim kadarıyla yazılımı italyan bazı parçalarda dahil buna yüzdeyüz türk sermayeli izmit sanayisinde yetkili bayisi var arkadaşım 2005 es e taktırdı 28000 km oldu sorun yok

serkan ss

Ynt: 2003 vtec es aracımda sıralı sistem mevcut yalnız markasını bilmiyorum
« Yanıtla #10 : Temmuz 26, 2010, 09:44:38 ÖÖ »
aracı aldığım kişi milliyetçi kişiliği var zaten lastikleride patlas almış türk sermayesiyle üretiliyor mimgaz da her kes türk mallarına dönerse belki kalite artar talep yükselince avrupa standardlarına ulaşmak için ilham kaynağı olur.

asvtec

« Yanıtla #11 : Temmuz 26, 2010, 10:02:15 ÖÖ »
Madem o kadar mıllıyetcı neden japon arabasına bınmıs! Bence bu ıslerın mıllıyetcılıkle alakası yok.

accord55

« Yanıtla #12 : Temmuz 26, 2010, 11:24:24 ÖÖ »
Madem o kadar mıllıyetcı neden japon arabasına bınmıs! Bence bu ıslerın mıllıyetcılıkle alakası yok.
+1:))

ekol25

« Yanıtla #13 : Ağustos 04, 2010, 01:59:41 ÖS »
serkan yakıt değerlerin nasıl performans nasıl