Gönderen Konu: 2003 cıvıc es ve romano lpg?  (Okunma sayısı 5724 defa)

civicci35

2003 cıvıc es ve romano lpg?
« : Şubat 15, 2010, 11:11:24 ÖS »
arkadaşlar merhaba geçen hafta 98 cıvıc aracımı 2003 ile değiştirdim daha önce zavolli lpg kullanıyordum ve hiç bir sorun yaşamamıştım.Ancak yeni aracımda romano marka lpg mevcut ve bazı sıkntılarım var.Bunları sizlerle paylaşmak ve çözüm bulmak istiyorum.
Öncelikle aracım çok uzun süre sonra gaza geçiyor(yaklaşık 3-4km.sonra)zavollide 500m.sonra geçiyordu.
ikinci sıkıntım simit çok küçük 18.litre tankı değiştirsem bana pahalıya mal olurmu.?
Daha önce romano markalı honda hiç duymamıştım biraz araştırsım iyi bir markaya benziyor ama yinede endişeleniyorum.kullanan var ise yorumlarını bekliyorum.
saygılar.

yalçınn

Ynt: 2003 cıvıc es ve romano lpg?
« Yanıtla #1 : Şubat 15, 2010, 11:18:40 ÖS »
bu markayı hiç kullanmadım ama tabiki lovato brc kadar yaygın bi marka değil yank değiştirmek 60-70 tl yeçözülecek bi konu ço önemli değil yani tüpe çabuk geçme konusunda 3-4 km fazla gerçi bu havanın ne kadar soğuk olduğuylada yakından alakalı bir ustaya gösterin derim...
Allah kaza bela vermesin güvanli sürüşler....

civicci35

« Yanıtla #2 : Şubat 16, 2010, 11:13:29 ÖÖ »
teşekkürler dostum iki ustaya gösterdim bibirinden farklı şeyler söylediler biri su tesisatından kaynaklanabileceğini söyledi beyin ısıtmıyormuş gazı soguk gazda motora zarar verdiğinden sistem ototmatik olarak devre dışı bırakıyormuş falan dedi.diğeri ise müşür ile bir alakası olabilir dedi.yada en kötü ihtimal beyinde sorun varmış kitin değişmesi gerekiyormuş.250-300tl fiyat çektiler.gözünü sevdiğimin zavollisi 2.5 yıl kullandım banamısın dememişti.
bu markayı hiç kullanmadım ama tabiki lovato brc kadar yaygın bi marka değil yank değiştirmek 60-70 tl yeçözülecek bi konu ço önemli değil yani tüpe çabuk geçme konusunda 3-4 km fazla gerçi bu havanın ne kadar soğuk olduğuylada yakından alakalı bir ustaya gösterin derim...
Allah kaza bela vermesin güvanli sürüşler....

vefakcr

« Yanıtla #3 : Şubat 16, 2010, 01:49:56 ÖS »
civicci35 arkadaşım bahsettiğin romano gaz sistemini bende kullanıyorum. bundan önceki aracım olan 99 elantrada 2.5 sene sorunsuz bir şekilde kullandım. şuan 2005 civic kullanıyorum ve romanodan memnun kaldığım için bu aracımada taktırdım. gerçi daha 700km oldu ama sana eski aracımdan tecrübelerime dayanarak romanonun en az brc kadar kaliteli olduğunu söyleyebilirim. 2.5 senede ne bir sirkeleme ne gaz kokusu hiç problem yaşamadım. gaz olduğunu unuttum desem yeridir. senin problemlerine gelince : kış mevsiminde gaza geç geçmesi normal değilmi. benim bildiğim 28 dereceyi görmeden gaza geçmiyor.belki senin derecen yüksektir duyduğum kadarıyla ayarlanabiliyormuş. tank olayına gelince 18lt. olduğuna eminmisin çok ufakmış ya. o sistemden ayrı bir durum o tankın ufak olması aracının eski sahibiyle montajcının kararıdır. bende simit taktırdım 43lt. gayet yeterli.

civicci35

« Yanıtla #4 : Şubat 16, 2010, 06:11:51 ÖS »
dostum bu sabah gittim lpg servisine başıma gelmeyen kalmadı şikayetlerimi anlattım (tam 11 km.de devreye girdi bu sabah)adamlar baktı lpg.de sorun yok aracın su eksiltiyo dediler bunuda contaya bağladılar conta yakmış olabilir dediler inanamadım aracın hararetindebirşey yoktu.bu rada lpg markası kme.miş alan adam romano demişti lpg kitide görünmüyor motor kaputunu açınca altlarda bir yerde usta baktı kme.dedi tank ta 40 l.miş araç suyu soğutmadığından lpg otomatikman kendini kapatıp araç benzine geçiyormuş ve aracın eski sahibi her depoyu doldurmaya gittiğinde 18l.doluyormuş bende dün fulleyim dedim aynı değerde aldı araç tam soğutmadığından belli bir süre sonra lpg devre dışı kalıyormuş bende 3gündür lpg.de kullanıyorum sanıyordum adeta şok oldum bırak bide conta işi çıktı başımıza.allah beterinden korusun.arabadan soğudum açıkçası
civicci35 arkadaşım bahsettiğin romano gaz sistemini bende kullanıyorum. bundan önceki aracım olan 99 elantrada 2.5 sene sorunsuz bir şekilde kullandım. şuan 2005 civic kullanıyorum ve romanodan memnun kaldığım için bu aracımada taktırdım. gerçi daha 700km oldu ama sana eski aracımdan tecrübelerime dayanarak romanonun en az brc kadar kaliteli olduğunu söyleyebilirim. 2.5 senede ne bir sirkeleme ne gaz kokusu hiç problem yaşamadım. gaz olduğunu unuttum desem yeridir. senin problemlerine gelince : kış mevsiminde gaza geç geçmesi normal değilmi. benim bildiğim 28 dereceyi görmeden gaza geçmiyor.belki senin derecen yüksektir duyduğum kadarıyla ayarlanabiliyormuş. tank olayına gelince 18lt. olduğuna eminmisin çok ufakmış ya. o sistemden ayrı bir durum o tankın ufak olması aracının eski sahibiyle montajcının kararıdır. bende simit taktırdım 43lt. gayet yeterli.

asvtec

« Yanıtla #5 : Şubat 16, 2010, 08:27:25 ÖS »
Geçmiş olsun

vefakcr

« Yanıtla #6 : Şubat 16, 2010, 09:06:37 ÖS »
gerçekten geçmiş olsun. arkadaşım aracının km si kaç ? bu araç nasıl conta yakar merak ettim doğrusu...

civicci35

« Yanıtla #7 : Şubat 17, 2010, 11:19:53 ÖS »
araç 117.binde 2 tane lpg ustası 3 tane honda ustasına gösterdim farklı şeyler söylediler kafam karıştı gittim yetkili servise motoru incelediler lpg montajında yanlış yerden hortum çekmişler.termostat borusuna zarar vermişler vs.araç hararet yaptı bir kere diğer ustalar contya bağladılar yetkili servis önce lpg tesisatını doğru montaj yapılması gerektiğini söyledi.doğru montajdan sonra bir süre aracı kullanmama gerektiğini aracın su eksiltmesine bakacaklarını söylediler.80km .gittim su eksiltme olmadı ancak diğer ustalar biri aracın kompresörü suya verdiğini söylediler budurmda motor kapağının açılması gerektiğğni söyledi diğeri klimayı kullanınca hararet yaparsa termostattan dedi.lpg ustası su tesisatını gözden geçirilmesi gerektiğini söyledi.anlıyacağınız kafam karışık yetkili servis biraz içimi rahatklattı ama arabadan soğudum açıkçası.EN kötü ihtimal conta yakması imiş ama conta yaksa araç gitmez diyorlar lpg.cşler topu araca atıyor yetkili servis ise lpg montajı yanlış dedi .bakalım yarın lpg düzeneği yeniden çekilecek sonrası allah kerim.SİZLERE TAVSİYEM LPG TAKTIRACAKSANIZ HER YERDEN TAKTIRMAYIN MONTAJ ÇOK ÖNEMLİ ESKİ ARACIMDA ZAVOLLİ VARDI 2.5YIL KULLANDIM HİÇ BİR SORUN YOKTU. 
gerçekten geçmiş olsun. arkadaşım aracının km si kaç ? bu araç nasıl conta yakar merak ettim doğrusu...

yalçınn

« Yanıtla #8 : Şubat 18, 2010, 01:28:04 ÖÖ »
araç 117.binde 2 tane lpg ustası 3 tane honda ustasına gösterdim farklı şeyler söylediler kafam karıştı gittim yetkili servise motoru incelediler lpg montajında yanlış yerden hortum çekmişler.termostat borusuna zarar vermişler vs.araç hararet yaptı bir kere diğer ustalar contya bağladılar yetkili servis önce lpg tesisatını doğru montaj yapılması gerektiğini söyledi.doğru montajdan sonra bir süre aracı kullanmama gerektiğini aracın su eksiltmesine bakacaklarını söylediler.80km .gittim su eksiltme olmadı ancak diğer ustalar biri aracın kompresörü suya verdiğini söylediler budurmda motor kapağının açılması gerektiğğni söyledi diğeri klimayı kullanınca hararet yaparsa termostattan dedi.lpg ustası su tesisatını gözden geçirilmesi gerektiğini söyledi.anlıyacağınız kafam karışık yetkili servis biraz içimi rahatklattı ama arabadan soğudum açıkçası.EN kötü ihtimal conta yakması imiş ama conta yaksa araç gitmez diyorlar lpg.cşler topu araca atıyor yetkili servis ise lpg montajı yanlış dedi .bakalım yarın lpg düzeneği yeniden çekilecek sonrası allah kerim.SİZLERE TAVSİYEM LPG TAKTIRACAKSANIZ HER YERDEN TAKTIRMAYIN MONTAJ ÇOK ÖNEMLİ ESKİ ARACIMDA ZAVOLLİ VARDI 2.5YIL KULLANDIM HİÇ BİR SORUN YOKTU. 

geçmiş olsun gelişmeleri bekliyoruz...

civicci35

« Yanıtla #9 : Nisan 14, 2010, 04:52:13 ÖS »
lpg 'ye geçme sorunum ortadan kalktı.lpg montajını yeniden yaptırdım.lpg olağan bir şekilde devreye giriyor.yetkili servis aracı bu şekilde kullanmamı ve su eksiltmesini kontrol etmemi söyledi ve ben ogünden sonra tam 1000 km.yol yaptım (tabi kontrolllü şekilde)araçta hararet sıkıntısı yaşamadım yaklaşık olarak 100-150 km.de bir suyuna baktım bu süre içerisinde yaklaşık her 150 km.de yaklaşık 250 ml su ilave ettim yedek hazneye .servis lpg.li olduğundan normal diyor ancak kafam halen karışık eski aracımda lpg vardı ama hiç su eksiltmesi yoktu sanki bigün yolda kalıcam gibi su eksiltmesinin başka bir sebebi olabilirmi yada bu neyin göstergesi bileniniz varsa yardım lütfen.Sanki servis dahil tüm ustalar benden birşey saklıyor gibi bir psikoljiye girdim kafayı sıyırcam.

geçmiş olsun gelişmeleri bekliyoruz...