Gönderen Konu: 2003 Accord Sport LPG  (Okunma sayısı 6105 defa)

emre19

2003 Accord Sport LPG
« : Eylül 07, 2010, 01:13:46 ÖÖ »
Arkadaslar 2003 accord sport aldım ve lpg taktırdım. LPG ile 30-35 kurus yakıyor. Hava filtresi ve bujiler degişti. Brc marka lpg sistemi takılı. Lpg ayarı önce çorum özençlerde sonrada ankara mocanda yapıldı ama hala yüksek. Aracın sorunu nerde yardımcı olursanız sevinirim...

asvtec

Ynt: 2003 Accord Sport LPG
« Yanıtla #1 : Eylül 07, 2010, 07:54:59 ÖS »
Corum ozenclere ne zaman gıttınız? Yakıt sıkayetı ıle gelıp fakat Ankarada yaptırdıgınız montajda map baglantısı unutulup vakumsuz calısan ,  map baglantısı ozenclerde yapılan arac sızın mıydı?   

fzthgosm

« Yanıtla #2 : Eylül 08, 2010, 10:52:58 ÖÖ »
Arkadaslar 2003 accord sport aldım ve lpg taktırdım. LPG ile 30-35 kurus yakıyor. Hava filtresi ve bujiler degişti. Brc marka lpg sistemi takılı. Lpg ayarı önce çorum özençlerde sonrada ankara mocanda yapıldı ama hala yüksek. Aracın sorunu nerde yardımcı olursanız sevinirim...

dostum sen lpg ilke gezecegine benzinle bin daha iyi.30-35 kuruş yakması imkansız diye düşünüyorum

MOCAN OTOGAZ

« Yanıtla #3 : Eylül 16, 2010, 10:58:58 ÖÖ »
Sayın Emre19,

Aracınız ile yakıt testine çıkmakta fayda var. Lütfen bizimle irtibata geçiniz.

Saygılarımızla

emre19

2003 Accord Sport LPG
« Yanıtla #4 : Eylül 20, 2010, 11:17:49 ÖS »
evet vakum takıldktan sonrada aynı değişen olmadı. Benzine çevirdim şehiriçi 80 kuruş yaktı sakin kullandığım halde artık çorumda honda servisi merotoya gitmeyi düşünüyorum çünkü aracta problem lpg sisteminde değil bence. Mocan otomotivle bağlatı kurdum ilgilendiler sağolsunlar onlarda benim gibi düşünüyorlar bu haftaiçi gidicem servise hayırlısı bakalım...

emre19

2003 Accord Sport LPG
« Yanıtla #5 : Eylül 30, 2010, 07:33:03 ÖS »
Accordum artık çok az yakıyor. Ankara Şaşmazdaki Hondacı Kadir ustaya 2 aydır süren yakıt problemimi bir subab ayarı ile hallettigi için teşekkür ediyorum. LPG ile problemimi ise Çorum Özençlerde regilator degişikliği yaparak gideren mehmet abiye tekrar teşekkür ederim. LPG taktırmak isteyen arkadaslar türkiyenin neresinde olursa olsun mutlaka Çorum Özençlere gitmeli. Hemserim diye söylemiyorum bu arkadaslar bu işin uzmanı olmuşlar. Artık devir saati 7 binede gelse araç asla benzine geçmiyor. Uzun yolda (Ank-Çorum) 160-225 km arası süratle kullanmama rağmen aracım 19 krş yaktı. Şehir içinde ise 23 krş yaktı. Şimdi performansın tadını çıkaryorum üstelik ucuza...

accord55

« Yanıtla #6 : Ekim 01, 2010, 04:45:54 ÖS »
19 krş mu??? valla süper, sizin araç 2.0 mı? benimki 2.4 accord 23-25 krş yakıyor

bende montajı çorum özençler de yaptırdım, inş. yolum düştüğünde güzel bir ayar yaptıracağım..

samsun da brc nin tadı yok, 10 bin bakımı hiç içime sinmedi, 10 dakikada sepetlediler.

emre19

2003 Accord Sport LPG
« Yanıtla #7 : Ekim 02, 2010, 04:48:00 ÖÖ »
Benim aracım 2.0 Sport modeli ama sizin aracınızın motoruna göre yakıtı çok iyi bence ama yinede ayar istiyorsan Özençlerdeki mehmet abiden başkasına ayar yaptırma. Hondanın dilinden anlıyor. Ayar dediğinde başka yerlerde sallıyorlar önemsemiyorlar bence

havuckral

« Yanıtla #8 : Ekim 03, 2010, 10:36:53 ÖS »
Peki arkadaşlar ben de İkitelli de taktırdım yakıttan memmun değilim. Ayar için ücret alıyorlar mı? 2 yıl garantisi var dı bu BRC nin?

MOCAN OTOGAZ

« Yanıtla #9 : Ekim 04, 2010, 03:02:52 ÖÖ »
Sübap ayarı yapan Kadir Usta'ya, Regülatörü değiştiren Özençlere sonsuz teşekkürlerimizi sunarız..

Artık Emre Bey'de tasarrufun tadını çıkarabilecek, güle güle kullanın..

emre19

Mocan Otogaz
« Yanıtla #10 : Ekim 07, 2010, 11:35:58 ÖÖ »
Mocan Otogazdan her kimse burda laf soktuğunu sanan arkadaş şunlara bir cevap versin sonra konuşsun?

Neden 2.0 motor Accorda, 1.6 civiclere takılan 1200 barlık regülatörü taktınız?
Benim aracıma uygun regülatör 1200 değil 1500barlık regülatörmüş. Sağolsun lpg sisteminden anlayan bi arkadas uyardıda özençlere gittim.

Vakum bağlantısını neden unuttunuz yada unutmak işinizemi geldi veya vakum bu sistemde size göre gereksizmi?
Vakum bağlantısı olmadığı zaman aracı ne kadar şıkıştırsamda benzine geçmiyordu. Vakumu taktırdım arac 5ooo rpm de benzine gecti taaki regülatör değişikliği yapılana kadar. Yani regülatörü 1200lük takıp vakum bağlantısını yapmazsanız sistem çalışır ve vatandaş uyanmaz sandınız ama evdeki hesap çarşıya uymadı.

Gelelim subap ayarına. Siz eğer subap ayarını kontrol ettirin biraz LPG ile kullandıktan sonra deseydiniz beni bu kadar uğrastırmazdınız, üstelik montajdan sonra özellikle sordum size subap ayarı gerekirmi diye hayır dediniz. Aradan zaman geçti ben lpg ile 2000 km yaptım ve aradım sizi araç 35 kuruş yakıyor dedim normal dediniz subap ayarı gerekmez dediniz. Araştırdım ve LPG montajını gerçekten bilinçli yapan yerlerde aracın 1000 km LPG bakımına geldiğinde subap ayarınada gönderdiklerini öğrendim.

Şimdi siz MOCAN OTOGAZ olarak bu işi ankarada yapıyorsunuz ve işçiliğinizin iyi olduğunu düşünüyorsunuz? Özençlere Regülatör gönderdiğiniz içinde teşekkür filan bekliyorsunuz galiba? Siz özençlere teşekkür borçlusunuz, sizin yaptığınız yarım yamalak işi düzelttikleri için...

Birde çıkmış buraya 'Artık Emre beyde tasarrufun tadını çıkarabilecek' diye laf sokuyo aklı sıra!
Evet ekonomi yapmak için taktırdığım sistemin tadını çıkarıyorum sayenizde üç ay sonra...

MOCAN OTOGAZ

« Yanıtla #11 : Ekim 14, 2010, 09:45:06 ÖS »
Sayın Emre19,

O dönemde gelen 1500 mbar'lık regülatörler Distrübitörümüz 2A Mühendislik tarafından tarafımıza 1.200Mbar'lık regülatörlerden modifiye edilmiş olarak gönderilmiştir. Bahsettiğiniz gibi vakum bağlantısının bilerek bağlanmaması gibi bir durum söz konusu değildir,araçta vakumu ölçen sensörün elektrik bağlantısını  OEM MAP kullanmamız nedeniyle (aracın kendi map sensörüne bağlanması) vakum doğru gözlemlenmiş ve sanki vakum alınmış gibi Programcıyı yanıltmıştır. Vakum bağlantısı için özür dileriz.
Hiç bir Honda aracını şu güne kadar subap ayarına göndermedik, sadece benzin tüketimi çok yüksek olan araçları subap ayarına göndermekteyiz. Sizin aracınızda benzin tüketimini maalesef ölçümleyemedik.
esnaflık süremiz boyunca hiç bir müşterimize laf sokmak gibi bir tavır içerisine girmedik, böyle bir üslubumuz olmadı, şayet böyle bir algı yarattı isek özür dileriz.
Aracınızı güle güle kullanın.
Saygılarımızla