Gönderen Konu: ikinci el honda alacak olsan lpg 'li mi tercih edersin lpg 'siz mi ?  (Okunma sayısı 26755 defa)

fzthgosm

Ynt: ikinci el honda alacak olsan lpg 'li mi tercih edersin lpg 'siz mi ?
« Yanıtla #50 : Kasım 23, 2009, 10:28:19 ÖÖ »
eger sorunsuz lpg li bulursan dene bin bak arıza ışıgına baktır performnsını dene lpg li al degilse lpg siz al sen taktır.

digalo

« Yanıtla #51 : Kasım 23, 2009, 01:52:54 ÖS »
LPG.siz alırım.
Çünkü performans, emniyet ve motor ömründen taviz vermek istemem.

göxel_26

• Ziyaretçi
« Yanıtla #52 : Kasım 23, 2009, 03:12:06 ÖS »
sevgili arkadaşım ben nisan ayında 200 model 1.6 ies lpgsiz civic aldım. yaklaşık olarak 8 ay içinde 16000 km yol yaptım yani oldukça fazla. özellikle lpgsiz aldım ve taktırmayı da düşünmüyorum. ev arkadaşımın da aynı model lpgli hondası var ona da biniyorum. ancak tat vermiyor ne kalkışta ne de rampada. kasım ayının başında uzun yolda ortalama 140 km hızla km'de 19 krş yaktım ama hondanın da keyfine baktım.. nicelerini dikiz aynamda bıraktım.. :)) hatta 197 ile radara girdim cezamı da dün yatırdım.. :)) bana sorarsan no lpg no problem!!! şimdiden hayırlı olsun... HONDA HAYAT ONDA.. :))

Murat.vti

• Ziyaretçi
« Yanıtla #53 : Kasım 23, 2009, 03:13:07 ÖS »
ne isim var Lpg Le ya hondam var yaksınD

AL-BAYRAK

« Yanıtla #54 : Kasım 23, 2009, 07:40:30 ÖS »
tamamen keyfe keder bir tercih arkadaşlar

Murat.vti

• Ziyaretçi
« Yanıtla #55 : Kasım 23, 2009, 07:46:32 ÖS »
Bencede ama ne oLursa oLsun paramda oLmasa vtecime 20 gunde 1 ayda bir binerim genede o Lpg yi sokmam aracıma Ben anfi takmak icin koLtugu deLdiremiorum:DLpg icin arabanın cigerini deLioLar::DHonda ''o Sesi aRabamı Çıkardı DİenLer için vtec ac Yansın o Benzin Be''

zack

« Yanıtla #56 : Kasım 23, 2009, 07:46:49 ÖS »
Isterse 1 lıra yaksın gerekırse haftanın 3 gunu bınerım yınede LPG takmam!

Murat.vti

• Ziyaretçi
« Yanıtla #57 : Kasım 23, 2009, 07:50:25 ÖS »
Su Benzin 1 Lira oLsun istemioz 2Lira oLsun hondamı vtecten Dusurmucem SÖZ veriorum:D

albaysali

« Yanıtla #58 : Kasım 24, 2009, 09:59:18 ÖÖ »
ben 500.000 km kullanmayı düşünmüyürum o yüzden taktırdım hiç sıkıntı yaşamıyorum ama aracım 9 yaşında 1,8 eski nesil motor oldugu ve satarkende kolaylık  için taktırdım yoksa yeni araç olsa asla takmam yani tercih meselesi  >%Sakin
« Son Düzenleme: Kasım 24, 2009, 10:01:15 ÖÖ Gönderen: albaysali »

must!

« Yanıtla #59 : Aralık 01, 2009, 02:10:01 ÖÖ »
walla şahsen simdiye kadar lpg denen merete hiç ısınamadım.eğer diyorsanki yakıttan tasarruf git dizel araç.no lpg no gaz yes benzin deposu yes 98oktan:D

alp55

« Yanıtla #60 : Aralık 18, 2009, 01:43:41 ÖS »
alırken LPG olmasın kendim takayım diyenler %90 civarı, hazırını beğenen yok çünkü şüphe çok, eee piyasada LPG takılmamış aracı nasıl bulacak millet herkes olmuş gazman, kapalı otoparklarda bize kalır iyimi, honda duman daki arkadaş iyi özetlemiş.
benim arabam LPG siz, alırkende hep LPG takılmamış olanını aradım ve aldım, tercihim bu yönde oldu günlük 100 km den fazlada yapıyor olsam yinede düşünmem.
yakıt konusunda honda çok yakıyor diyenlerede kesinlikle katılmıyorum, 96 ies euro otomatıkle full depo şehir dışı 650 km yapıyorken abim 350-400 km yapıyordu, abime göre çok yakıyor. ve abim bütün arabalara çok yaktırır demektir bu. (abimin corolla sı vardı tüplü onunla kıyaslıyodu)

honda111

« Yanıtla #61 : Aralık 18, 2009, 02:19:15 ÖS »
Bence benzınlı en ıysı kafan rahat olur.Dizel laıp ekonımı yapacaksanız yaptıgınız kılometreler cok onemlı.Cok yol yapmıyorsanız dizel almaayın bisey degısmez.Araba zevkınızden olmayın.Lpg de ole cok aman aman bır uygulama degıl.Denıldıgı gıbı alısverıs merkezlerıne kapalı otoparklara alınmıyorsunuz.Bir dusunun aracınız var lpglı alışverıs merkezıne gıdıyorsunuz fakat ıcerı gıremıyorsunuz.Dısarıda otopark arıyorsunuz 15-20 dk mınımum.O zman araba almayın der ınsan.Bu kadar ekonomı duşünüyoruz fakat  en basıtınden yılda 6 mılyar gıdıerı var araç sahiplerinin.vergısı benzını bakımmı vs vs vs.Ayrıca lpg cok ıyı bır sıstem olsaydı okadar buyuk araba fırmaları var.Benzın bıtıyor dıyorlar ,o dıyorlar , adamlar sonucta hepımızden daha ıyı bılgılıler bu konuda.Onlar lpg lı arac yaparlardı sonucta.Lpgyı kotulemıyorum kullanlarada saygım var.Dizel kullanlarada aynı sekılde saygılıyım.Fakat ne varsa benzınlıde var.Hiç yoksa aracın orjinalliği bozulmmaış oluyor.

mali

« Yanıtla #62 : Aralık 18, 2009, 02:29:48 ÖS »
ben kapalı otoparklara giriyorum :)
simit tank var bagajı açıp bakınca bişey belli olmuyor
yeterki bana lpg varmı diye sormasın o zaman yok diyemiyorum :)
10 seneden fazla serçede
3 sene kadar palio da
1 sene kadar civic te lpg kullanıyorum
çok şükür sorun yaşamadım
zaten japon arabaları lpg ye en iyi uyum sağlayan arabalar

araba firmaları kullanıyor zaten
garantili sıfır lpg li arabalar karşısında dizelin şansı yok
dizel alan olmaz :)

honda111

« Yanıtla #63 : Aralık 18, 2009, 02:42:59 ÖS »
2009 yılı 11 aylık kümülatif değerleri ile geçen yılın aynı dönemi kasa tiplerine göre bir
değerlendirme yapıldığında ise en çok tercih edilen gövde tipi geçen senelerde de
olduğu gibi yine Sedan araçlar (%54) olurken, sırasıyla Sedan araçları %34 pay ile
H/B araçlar ve %7 pay ile SUV araçlar takip etti.
Binek otomobil pazarını motor hacmi bazında incelediğimizde, 2009 yılı Ocak-Kasım
döneminde en yüksek paya %82 ile 1600cc altındaki araçlar 257.694 adetle sahip
oldu. Geçen sene aynı döneme göre 1600cc altındaki araçlarda %15 artış yaşandı.
2000cc üzerinde motor hacmine sahip araçlar %2 pay ile 6.989 adet satıldı. Geçen
sene aynı döneme göre %36 düşüş görüldü.
2009 yılı Ocak-Kasım dönemi dizel binek araç satışları geçen yıla oranla %3 oranında
düşüş gösterdi. 2009 yılı 11 aylık 312.641 adet olan toplam binek araç satışının
135.306 (%43) adedini dizel araçlar oluşturdu. 2009 yılı Ocak-Kasım dönemi binek
araç satış adetleri geçen yılın aynı dönemi ile kıyaslandığında, tüm segmentler
içindeki dizel araç satışlarının payı bir önceki aya benzer %50’den %43’e geriledi.

Umarım yukarıdkaı bılgıulerde faydalı olur.SAtıs rakamları uzerındednde bakıldıgında dizel arac larda bır dusu var fakat anladıgım kadarıyla lpg su aıcın pazarda soz sahıbı degil.Benzınllı satısları artıs trendınde.

mali

« Yanıtla #64 : Aralık 18, 2009, 04:44:59 ÖS »
dizelin bakım maliyetleri
satıştaki fiyat farkı
motor ömrünün benzinliye göre kısa olması
daha birçok sebepden dolayı dizel benzinli karşısında düşüş gösteriyor
lpg li bir araba nerdeyse dizel kadar az yakıyor

IGDIR

« Yanıtla #65 : Mayıs 21, 2010, 07:59:13 ÖÖ »
bakıyorum herkes kendi taktırıyor ama hiç satmayacakmış gibi yorum yapıyorsunuz şimdi soruyorum nerden bileyim ben sizlerin aracı nasıl dullandığınızı arkadaşlar kendinizi kandırmayın alacak olan arkadaş bak keyfine temizini bul al ben yeni aldım hemde lpg li bir problemde yok yakıtıda iyi 2001 mod 1,6 ies full+full konfor ve ekonomi

mali

« Yanıtla #66 : Mayıs 21, 2010, 08:33:20 ÖS »
bende lpg li aldım
bende çok memnunum
tartarini takılıydı üzerinde
bu konuda şanslıyım
belki kendim daha ucuz bişey taktırıdım ;)

Gs_KuRTuLuS

« Yanıtla #67 : Mayıs 21, 2010, 08:51:16 ÖS »
Millet bir tutturmuş lpg li araç almam. Lpg siz alıp kendim taktırırım...

Arkadaşlar biraz geniş düşünelim lütfen, ne yani ben şimdi lpg taktırdım hiç mi düşünmedim kim iyi montaj yapar hangi marka sorunsuzdur v.s v.s diye.. Bazı arkadaşların yazdığına göre sanki lpg taktıranlar üstün körü bir işçilik yaptırıp hemen satacakmış gibi özensiz bir şekilde taktırdılar lpg yi.
Bakın ben 1500 lira verdim BRC ye bugün satsam alan kişi 1500 lira masrafdan kurtulmuş oluyor...

Birde bazı arkadaşlar bir tutturmuş alışveriş merkezlerinin otoparkı diye. Gerçekden güldürüyorsunuz beni.. Sanki günümüz yaşamımız avmlerin kapalı otoparkında geçiyor... Ve açık otoparka park etmeyide garipsiyorsunuz. Normale bakarsakda bir çok kişinin arabasının kapalı garajı dahi yoktur sanırım...

Ben avmlerin kapalı otoparkına giremiyorum ama onun dışında 7/24 arabam evin 130 m2 lik garajında tek başına. :)

Herşey bir yana ;
Ben 250 km gezip de depoyu fulleyip 45-50 lira verirkenki keyfime bakarım.

*Bu açıklamam asla kişiye/siteye yönelik değildir. Kimse üstüne alınmasın.Sadece düşüncelerim... I lowe all..:)

armi

« Yanıtla #68 : Mayıs 21, 2010, 08:58:05 ÖS »
vala ne yalan yazayım bnde 2el araç alsam tercihimi lpg takılmamış araçtan yana kullanırım,bnden önceki araç sahipleri aa bn titiz adamım deyipte aracı sattıktan sonra lpg arızası yaşayacağıma kendim bildiğim ve emin olduğum yere kendim taktırırım ki az ve öz kullanıcı olarak dielim lpgyi hondama takmam kimse yanlış anlamasın honda daha iisini bilirki lpgyi fabrika çıkışında takmıyor ve servislerde önermiyor..

integtant_83

« Yanıtla #69 : Mayıs 21, 2010, 10:24:01 ÖS »
Kesinlikle lpg'siz bakarım ikinci el araç için. Zaten tanımadığın bir 2nci el araç şüphelerle dolu oluyor. Sırf lpg' si sorunlu olduğundan aracını satışa çıkaran kişiler var. Bu kişileri samimiyet testine mi tabi tutacaksınız. Lpg'siz al en azından bu soru işaretinden kurtul.