Gönderen Konu: 2001 civic 1.4 is lpg kit tavsiyesi acill lütfen  (Okunma sayısı 8276 defa)

gommes

2001 civic 1.4 is lpg kit tavsiyesi acill lütfen
« : Şubat 24, 2011, 12:25:40 ÖS »
arkadaşlar kaddafinin de etkisinden sonra artık lpg taktırayım diyorum.

arabayı alalı yaklaşık 1 sene olacak geriye dönüp baktığımda 20.000 km yi görüyorum ibrede. ve haliyle amorti edeceğini düşünüyorum.

arabayı değiştirme durumu da yok en aşağı 2 sene daha binerim diyorum maşallah honda sağlam araba.

sizce hangi kiti taktırmalıyım... fiyatlar aşağı yukarı nedir? lütfen yardımcı olun...

wordsman

Ynt: 2001 civic 1.4 is lpg kit tavsiyesi acill lütfen
« Yanıtla #1 : Şubat 24, 2011, 01:49:59 ÖS »
bu konu ile ilgili yüzlerce konu bulabilirsin forumda ama yinede kendi görüşümü yazayım 98 1.4is aracımda atiker safefast takılı gayet memnunum.

carousal

« Yanıtla #2 : Şubat 24, 2011, 07:05:46 ÖS »
benzin iyidir, arabanın motoruna orjinalin dışında ekipman takarak tehlikeye girmenin anlamı yok.

yılda 20 bin kilometre için dizel en iyi çözüm.

gommes

« Yanıtla #3 : Şubat 25, 2011, 09:08:00 ÖÖ »
bu konu ile ilgili yüzlerce konu bulabilirsin forumda ama yinede kendi görüşümü yazayım 98 1.4is aracımda atiker safefast takılı gayet memnunum.

aşağı yukarı km de kaç krş yakıyorsun hocam..?

chevasil

« Yanıtla #4 : Şubat 26, 2011, 02:41:06 ÖS »
üstadım dün zavolli evo pan taktırdım 2000 model 1.4 is sedan aracıma arıza ışıgını yakmadı cok şükür gidişatı gayet ıyı benzınden bır fark göremedım enjektörlerin sesini duymuyorsun dıyebılırım. evo pan enjektorlerı baya ıyı 300.000 km ömrü varmış.

wordsman

« Yanıtla #5 : Şubat 28, 2011, 11:49:55 ÖÖ »
üstadım dün zavolli evo pan taktırdım 2000 model 1.4 is sedan aracıma arıza ışıgını yakmadı cok şükür gidişatı gayet ıyı benzınden bır fark göremedım enjektörlerin sesini duymuyorsun dıyebılırım. evo pan enjektorlerı baya ıyı 300.000 km ömrü varmış.

chevasil bizim kasalarda arıza ışığı lpg den dolayı zaten yanmaz bilgin olsun yani lpg kitinin iyi olup ya da olmamasıyla ilgili bişey değil

wordsman

« Yanıtla #6 : Şubat 28, 2011, 11:51:40 ÖÖ »

aşağı yukarı km de kaç krş yakıyorsun hocam..?

tam kuruş hesabı yapmadım hiç, fakat 32 litrelik depo ile yazın 400 km yi geçiyordu şimdi 330-340 km civarı yapıyorum, havaların soğuk olmasına bağlıyorum bunu.

wordsman

« Yanıtla #7 : Şubat 28, 2011, 11:58:04 ÖÖ »
chevasil ,
bu arada hayırlı olsun LPG kit'in güle güle kullan. Aklın yolu bir, iyi yaptın LPG taktırmakla

gommes

« Yanıtla #8 : Mart 01, 2011, 09:24:14 ÖÖ »
arkadaşlar şimdi babamlar taktırıyorlar... lovato da karar kıldık.. umarım iyi yapmışızdır.

gommes

« Yanıtla #9 : Mart 01, 2011, 09:31:26 ÖÖ »
az çok sonrasında yapmam gereken prosedürü biliyorum ama bi tekrarlayayım siz yanlış biliyorsam düzeltin beni...

şimdi ilk önce makine müh.odasından sızdırmazlık raporu alınacak..
egzos muayenesi süresi geçerli olsa bile yeniden yapılacak
genel muayeneden gececek arac
sonra ruhsat işlemleri başlatılacak..

benim yazmadığım eksiklikler varsa söyler misiniz?

bir de herhalde bu akşam aracı almaya giderim.. nelere dikkat edeyim ilk performans değerlendirmelerini neye göre yapayım..

chevasil

« Yanıtla #10 : Mart 01, 2011, 01:48:44 ÖS »
az çok sonrasında yapmam gereken prosedürü biliyorum ama bi tekrarlayayım siz yanlış biliyorsam düzeltin beni...

bir de herhalde bu akşam aracı almaya giderim.. nelere dikkat edeyim ilk performans değerlendirmelerini neye göre yapayım..

sızdırmazlık raporunu alırsan 1 hafta süren var cunkı o belge 1 haftalık 1 hafta ıcınde muayene yaptırman gerekır.
emısyon olcumu yenı ıse gerek yok tekrardan gıtmene.
ustanın yanına gıttıgınde bı tur atın beraber gezının sıstemı sana tanıtır ıyıce. arıza ısıgına gelınce 300 km ıcınde ne yapcagı bellı olur demıstı fakır karışım gelırse yakar demıstı bende suan daha bı sorun yok. gecen otogazı aldıgım yer bırsey soyledı otogazın valfı tampona yapılacakmış yenı kanun geldı dedı. artık gızlı olanlar muayeneden gecmıyormuş dedı basına boyle bısey gelen varmı ne kadar dogru?

chevasil

« Yanıtla #11 : Mart 01, 2011, 01:49:02 ÖS »
chevasil ,
bu arada hayırlı olsun LPG kit'in güle güle kullan. Aklın yolu bir, iyi yaptın LPG taktırmakla

eyvallah sagol kardesım

wordsman

« Yanıtla #12 : Mart 01, 2011, 01:58:02 ÖS »

sızdırmazlık raporunu alırsan 1 hafta süren var cunkı o belge 1 haftalık 1 hafta ıcınde muayene yaptırman gerekır.
emısyon olcumu yenı ıse gerek yok tekrardan gıtmene.
ustanın yanına gıttıgınde bı tur atın beraber gezının sıstemı sana tanıtır ıyıce. arıza ısıgına gelınce 300 km ıcınde ne yapcagı bellı olur demıstı fakır karışım gelırse yakar demıstı bende suan daha bı sorun yok. gecen otogazı aldıgım yer bırsey soyledı otogazın valfı tampona yapılacakmış yenı kanun geldı dedı. artık gızlı olanlar muayeneden gecmıyormuş dedı basına boyle bısey gelen varmı ne kadar dogru?

Ben eylül ayında taktırmıştım öyle bişey yoktu
cevasil bu arada tekrar söylüyorum senin kasada kalibrasyon kötüde olsa bile arıza ışığı yanmaz. Sanayide kendini uyanık sanan bazı ustalar bu bilgi eksikliğinden faydalanmak isteyebilir bilgi amaçlı söylüyorum.
« Son Düzenleme: Mart 01, 2011, 01:59:46 ÖS Gönderen: wordsman »

gommes

« Yanıtla #13 : Mart 03, 2011, 07:03:35 ÖS »
walla arkadaşlar ilk izlenimler gayet güzel maşallah diyeyim benzinden gaza geçiş çok kısa sürede gerçekleşiyor hissettirmeden
performansta da bi fark yok gibi.. hatta sanki daha iyi mi ne?  >%6rol
bakalım hemen yakıttaki performans ortaya çıkar mı bilmiyorum ama yarın bi iskenderun-mersin yolculuğu yapacam yaklaşık 200 km kadar o zaman bişeyler karalarım buraya.

chevasil

« Yanıtla #14 : Mart 03, 2011, 09:30:02 ÖS »
walla arkadaşlar ilk izlenimler gayet güzel maşallah diyeyim benzinden gaza geçiş çok kısa sürede gerçekleşiyor hissettirmeden
bakalım hemen yakıttaki performans ortaya çıkar mı bilmiyorum ama yarın bi iskenderun-mersin yolculuğu yapacam yaklaşık 200 km kadar o zaman bişeyler karalarım buraya.

kalkışlarda cok hissediliyor :) bi benzinde kalk bide tüpte ne demek istedıgımı anlıcaksın. hayırlı olsun bu arada.

23korg23

« Yanıtla #15 : Mart 05, 2011, 08:24:49 ÖS »

hayırlı olsun kardeş.. komik bişey değil eger ustanız iyi bir kalibrasyon yapmış ve birazda zengin yapmışsa benzinden iyi olur birazcık fazla yakar ama sağlıklı olanı budur...

chevasil eger lpg kalibrasyonunuz cok fakir yapılmışsa bu ilerde başınıza sorun cıkarabilir.. kalibrasyonu yolda yapmak lazım bizim araclarda kalibrasyon ne olursa olsun arıza ışığı YANMAZ!! o nedenle ustalar yolda kalibrasyon yapmazlar ama ege karışım fakir ise aracı zorladığınızda conta yakabilirsiniz o nedenle kitin markasından cok montaj ve kalibrasyon önemlidir!!

gommes

« Yanıtla #16 : Mart 08, 2011, 01:20:39 ÖS »
merhaba tekrar arkadaşlar, krş hesabı yapmayayım çünkü malum iskenderundan çıkarken 2,23 mü ne ondan aldım mersinde ise 2,07 bizim buralarda neden pahali ki bu kadar :(

ama iki seferde de 1 lt ile 12-12,5 km hesapladım... benim araç 1.4 otobanda yer yer 140 normalde hep 110 mersin ehir içi filan da yaptım 2 gün.

normal mi sizce?

chevasil

« Yanıtla #17 : Mart 10, 2011, 01:22:18 ÖS »
merhaba tekrar arkadaşlar, krş hesabı yapmayayım çünkü malum iskenderundan çıkarken 2,23 mü ne ondan aldım mersinde ise 2,07 bizim buralarda neden pahali ki bu kadar :(

ama iki seferde de 1 lt ile 12-12,5 km hesapladım... benim araç 1.4 otobanda yer yer 140 normalde hep 110 mersin ehir içi filan da yaptım 2 gün.

normal mi sizce?

cabuk arabana bır hediye alıyorsun yada yıkamacıya götür ödüllendir arabanı. cok cok güzel bir ortalama.

LION

« Yanıtla #18 : Mart 10, 2011, 01:39:57 ÖS »
çook iyi seçim her donanımı italyan ;)
arkadaşlar şimdi babamlar taktırıyorlar... lovato da karar kıldık.. umarım iyi yapmışızdır.

gommes

« Yanıtla #19 : Mart 13, 2011, 04:50:10 ÖS »
cabuk arabana bır hediye alıyorsun yada yıkamacıya götür ödüllendir arabanı. cok cok güzel bir ortalama.

eywalla walla ölçümlere devam edicem :D kendime bir excel tablosu yaptım..lt.sini kactan aldim, aldığım lt yi harcadığım ltyi filan yazıyourm. aldığım gazı yazıyorum.. buna göre gaz çeşidine göre paylaşırım verilerimi biraz daha tablom dolunca..