Gönderen Konu: 2011 elegance izmirde lpg taktıryorum yarın...  (Okunma sayısı 4527 defa)

brigand45

2011 elegance izmirde lpg taktıryorum yarın...
« : Aralık 01, 2011, 04:52:49 ÖS »
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba; artık honda civic 2011 model arabama lpg sistemi taktırmaya karar verdim daha dogrusu verdik cok samimi bir arkadasımla beraber aldıgımız arabalarımıza yarın izmir de Gayem Otogaz da lpg takılacak...arkadasım konustu ve ikimiz içinde randevu aldı yarın sabah için ama kafamız cok karıstı herkes bir şey söylüyor, değişik markalar var tabiki de biz BRC taktırmayı düşünüyoruz nasıl olsa Honda da BRC ile anlaştı...sizlerden de yorum almak isterim siz bu konuda neler tavsiye edersiniz yarın adamlara özellikle dikkat etmesi gereken seyleri söylememiz için bize akıl verebilir misiniz??bu gece bu konuya cok sık ziyaret edicem...simdiden herkese cok teşekkür ederimm.

Birde bu  GAYEM Otogaz nasıl işçiliği falan bu konuda bilgisi olan arkadaşlar varsa yorum yaparsa memnun olurum...
« Son Düzenleme: Aralık 01, 2011, 04:56:57 ÖS Gönderen: brigand45 »

Tekos

• T.H.T İZMİR
Ynt: 2011 elegance izmirde lpg taktıryorum yarın...
« Yanıtla #1 : Aralık 01, 2011, 08:28:39 ÖS »
Aracımda tüp yok ama bu konuda araştırma yapmış biri olarak. Eğer elinizdeki bütçe yeterliyse kesin prince marka lpg taktırın 2.500 tl. (arkadaşıma geçenlerde 2009 honda civic aldık içinde prince marka lpg var arıza ışıgı yanmıyor,lpg'ye geçtiği zaman ses yapmıyor ve performans kaybı neredeyse hiç yok) Eğer elinizdeki bütçe yeterli değilse zavolli marka kullanan çok arkadaşım var ve memnunlar, forumdan da araştırıp bu konudaki yorumları görebilirsiniz ama mutlaka izmirdeki ege bölgesi ana bayileriden bir tanesinde taktırın şimdi şirket reklamı yapmamak için isim veremiyorum internetten araştırın sanırım yerleri pınarbaşındaydı.Son olarak söyleyeceğim bir şey daha var bunu çok iyi bir kaynaktan öğrendim BRC ile honda anlaşma yaptıktan sonra BRC honda için özel LPG kit'i geliştirdi ve bu lpg kit'leri daha piyasaya verilmedi Honda bayileride "0" araçlarına bu kitlerden takacaklar zaten. Bu kit'in fiyatıda 2.500 - 2.700 civarı olacak ama Ocak ayında piyasaya çıkacak enjektörleri Honda ile birebir uyumlu olacak dediler ama nasıl olur , ne şekilde sorunsuz çalışır bilemem... BRC markadan da çok memnun olan duymadım hangi arkadaşımla konuşsam BRC marka tüp kit'ini değiştirmiş veya bıkmış.Ama şöyle bir gerçek daha var eğer Honda Türkiye ile BRC sorun yaşarsa Honda dünyaları başlarına yıkar ben o yuzden bu yeni kitden ümitliyim.Benim bilgim bu şekilde inşallah düzgün bir kit taktırırsın çünkü Honda'lar tüp bakımından biraz nazlı oluyor.
Saygılarımla...
« Son Düzenleme: Aralık 01, 2011, 08:32:36 ÖS Gönderen: Tekos »

brigand45

« Yanıtla #2 : Aralık 01, 2011, 11:06:13 ÖS »
hımmm...Gayemden vazgeçtik A2 mühendiliğe gidicez yarın sabah BRC için...inş. hayırlısı olur....

nuri_kocbas

« Yanıtla #3 : Aralık 01, 2011, 11:11:35 ÖS »
hayırlısı olsun kaça anlaştınız?

washer

« Yanıtla #4 : Aralık 01, 2011, 11:13:32 ÖS »
ben de karabağlardaki 2a ya taktırmıştım sorun yok şimdilik

erhan8395

« Yanıtla #5 : Aralık 02, 2011, 10:26:25 ÖS »
Bende 2009 elelganceme brc my11 pipolu sistem taktırdım.2aydır hiç bir sorun yok.Çok memnunum.Ne arıza lambası yandı ne çekişten düştü.Bayramda uzun yolda kullanma fırsatım oldu.175 i çok rahat görüm  araba full dolu.Dahada basmadım benzinden hiç bir fark göremedim.Ama brc nin bayisinde taktırdım.Çok iyi  işçilik ve montajları var.

hondaciwic

« Yanıtla #6 : Aralık 03, 2011, 03:43:35 ÖS »
arac garantı dısı kalır

brigand45

« Yanıtla #7 : Aralık 05, 2011, 05:38:03 ÖÖ »
arkadaşlar bir kaç gündür rahatsızlıgımdan dolayı foruma giredmedim...LPG mi taktırdım...karabağlardaki 2A BRC ye taktırdık arkadasımla...Çalışan personel cok sıcak kanlı ve işlerinde iyiler belli ki bir arabaya 6-7 kişi yumuldular herkesin işi ayrı kabloyu ceken ve izole edenler bile farklı kişiler...1600 TL ye 12 taksit 2 ay ötelemeli ve 500 tl değerinde kontur aldık...kalem tüp taktırdım ben 41 lt 80 TL ye fullendi :) ben cekişte de olumsuz hiçbir sey fark etmedim inş. da sorunsuz gideriz böyle...gittiğimiz yerde opel insignia ve mercedes e tüp takıldı ve biz gitmeden 1 hafta önce cadillac a takmışlar tüplü oldugu halde km de 1000 lira yakıyormus bu ne yaaaa :)

battalgazi

« Yanıtla #8 : Aralık 05, 2011, 10:09:30 ÖS »
Arıza lambası yandımı dostum benım başım belada bu lambayla..

brigand45

« Yanıtla #9 : Aralık 06, 2011, 08:38:36 ÖÖ »
Arıza lambası yandımı dostum benım başım belada bu lambayla..
yok hayır arıza lambası hiç yanmadı...

ASVTEC19

• Moderator
« Yanıtla #10 : Aralık 08, 2011, 01:23:13 ÖS »
İzmir 2A doğru tercih ,aynı zamanda BRC Bölge bayi