Gönderen Konu: 1.6 ies lavato sorunu  (Okunma sayısı 3714 defa)

slayeremre06

1.6 ies lavato sorunu
« : Eylül 07, 2010, 09:20:17 ÖS »
Herkese ii akşamlar

Benim aracımda şöle bir sorunum var arkadaşlar aracım 99 model 1.6ies honda civic ve lavato marka sıralı sşstem lpg mevcut çok memnundum fakat geçen gun lpg ıle gıderken 5000-6000 devır esnasında aracım gazı kestı ve stop ettı bende park halıne aldım tekrar denedım araç benzınle çalışıyor lpg geçıyor sonra bırden stop edıyor eve kadar benzınle gıttım aracı park ederken tekrar denedım ve lpg çalıştı ertesı gunde aynı şekılde lpg sorun yoktu dıger gun yıne lpg stop ettı bı arkadaşımın tavsıyesı ıle beyıne gıden sıgortaları sok tak dedı aynen yaptım ve lpg geçtı benım anlamadıgım şu neden lpg stop edıyor bu sorunun çozumu nedr ? Yardımcı olacaklara şımdıden teşekkurler Ank yaşıyorum ...

Enor

Ynt: 1.6 ies lavato sorunu
« Yanıtla #1 : Eylül 07, 2010, 11:55:24 ÖS »
Walla Arkadaşım bu konuda bilgim pek yok ama , LPG servisine git derim.. Sorunun üstüne düşmelisin.. LPG önemli.

fzthgosm

« Yanıtla #2 : Eylül 08, 2010, 12:11:22 ÖÖ »
lpg servisine git eger lavato servisi yoksa iyi bir lpg ustası bul sorununu çözer.elektiriksel bir arızaya benziyor

KAYAM

« Yanıtla #3 : Eylül 08, 2010, 12:30:16 ÖÖ »
Bende de lavato marka lpg var ve bir iki defa aynı şeyi yaptı , hatta bende ilk takdırdığımda kontak kapatıca bir ses gelmiyordu daha sonra kontağı kapatınca 3 defa dııt dııt dııt diye ötmeye başladı ve aynen senin anlattığın gibi benzine falan geçdi kendi kendine . Bende Lavato servisine götürdüm meğer sorunum 10.000km bakımı gelmiş lpg nin onu uyarıyormuş .
Her 10.000km'de bir bakım yapılıyormuş bendeki sıkıntı oymuş, bakım yapıldı herşey yoluna girdi.

Umarım sendede böyle birşey var ise yardımcı olabilir sana .
Ama benim tavsiyem direk Lavato yetkili servisine gitmen ya da lpg yi takılan yere götürmen.

slayeremre06

« Yanıtla #4 : Eylül 10, 2010, 11:14:00 ÖS »
Bende de lavato marka lpg var ve bir iki defa aynı şeyi yaptı , hatta bende ilk takdırdığımda kontak kapatıca bir ses gelmiyordu daha sonra kontağı kapatınca 3 defa dııt dııt dııt diye ötmeye başladı ve aynen senin anlattığın gibi benzine falan geçdi kendi kendine . Bende Lavato servisine götürdüm meğer sorunum 10.000km bakımı gelmiş lpg nin onu uyarıyormuş .
Her 10.000km'de bir bakım yapılıyormuş bendeki sıkıntı oymuş, bakım yapıldı herşey yoluna girdi.

Umarım sendede böyle birşey var ise yardımcı olabilir sana .
Ama benim tavsiyem direk Lavato yetkili servisine gitmen ya da lpg yi takılan yere götürmen.

dediğin olabilir kardeşş ben buzzerı ıptal ettıydım yarın buzzerı takayım senın dedıgın olabılır bakımda neler yapılıyor peki ??

ramco 06

« Yanıtla #5 : Eylül 11, 2010, 12:03:09 ÖÖ »
damla otogaza mecbursun gibi :)

slayeremre06

« Yanıtla #6 : Eylül 21, 2010, 04:49:18 ÖS »
Aracıma tekrardan program atıldı seviyeler düşmüş ve gaz kelebeği temizlendi şu anda problemsiz .. Bilgilerinize