Gönderen Konu: 1.6 İES ARACIMA HANGİ MARKA LPG ÖNERİRSİNİZ ??  (Okunma sayısı 17477 defa)

-MuRaT-

1.6 İES ARACIMA HANGİ MARKA LPG ÖNERİRSİNİZ ??
« : Ocak 16, 2011, 06:57:12 ÖS »
ARKADAŞLAR SİZCE HANGİ MARKA LPG CİVİCLERDE TAM RANDIMAN SAĞLIYOR BENIM AKLIMDA BRC MARKASI VAR SİZLER NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ ?

MuraaatS

Ynt: 1.6 İES ARACIMA HANGİ MARKA LPG ÖNERİRSİNİZ ??
« Yanıtla #1 : Ocak 16, 2011, 07:01:37 ÖS »
bnm aracımda atiker var ve memnunumda biraz bütçe meselesi diyebilirz tercihler buna göre yapılıyor birazda :)  Brc en iyisi olur tabiki

bydmrblk

« Yanıtla #2 : Ocak 16, 2011, 07:30:30 ÖS »
arkadaşım bende yeni taktırdım ve çok çok çok araştırdım artık kafayı yiyecek duruma geldim en son civiclere en iyi uyumlu kitin teleflex olduğuna karar verdim ve 2000tl ye 10 taksit taktırdım. aracım 2000 1.6 ies.kiti takan firma birçok garanti veriyor ve muntazam çalışıyorlar.ben memnunum allah pişman etmesin şimdiden seninlki içinde.ama birazda bütçe meselesi.lpg hakkında daha fazla konuyu açmamı istersen memnuniyetle cvplarım.

-MuRaT-

« Yanıtla #3 : Ocak 17, 2011, 09:56:49 ÖÖ »
bnm aracımda atiker var ve memnunumda biraz bütçe meselesi diyebilirz tercihler buna göre yapılıyor birazda :)  Brc en iyisi olur tabiki

benım taktıracagım yerde brc ve atıker yetklı bayisi adam atıkerı onerıyor hondaya bana dedıgı atıker enjektorlerde cok serı sen performans ıstıyorsan atıker takalım ama ıstersen brc takalım dedı 

-MuRaT-

« Yanıtla #4 : Ocak 17, 2011, 09:57:50 ÖÖ »
arkadaşım bende yeni taktırdım ve çok çok çok araştırdım artık kafayı yiyecek duruma geldim en son civiclere en iyi uyumlu kitin teleflex olduğuna karar verdim ve 2000tl ye 10 taksit taktırdım. aracım 2000 1.6 ies.kiti takan firma birçok garanti veriyor ve muntazam çalışıyorlar.ben memnunum allah pişman etmesin şimdiden seninlki içinde.ama birazda bütçe meselesi.lpg hakkında daha fazla konuyu açmamı istersen memnuniyetle cvplarım.

valla ustam benım aklımda ya brc yada atıker var yapıcak usta atıker deyıp kafamı karıstrdı adam 2 sınınde yetkılı bayısı ama ucuz olanı soyledı daha seriymiş honda için

MuraaatS

« Yanıtla #5 : Ocak 17, 2011, 10:11:57 ÖÖ »

benım taktıracagım yerde brc ve atıker yetklı bayisi adam atıkerı onerıyor hondaya bana dedıgı atıker enjektorlerde cok serı sen performans ıstıyorsan atıker takalım ama ıstersen brc takalım dedı 

dedğim gibi herhangi bir sıkntı yaşamadım çok şükür performansndada bir sıkntı yok inş olmazda :)

hakanpipocu

« Yanıtla #6 : Ocak 17, 2011, 12:34:02 ÖS »
bence arkadaşım prins marka taktır ve lpglimi lpgsizmi olduğunu unut aracının.ben taktırdım allaha şükür daha servisine bile uğramadım

poseidon999

« Yanıtla #7 : Ocak 17, 2011, 12:44:49 ÖS »
İtalyanlara yönelmeni tavsiye ederim.
Eğer mali olarak 500 tl daha fazla vermeyi göze alırsan
Teleflex veya Prins takabilirsin.

Onun dışında Landirenzo, Brc, Zavoli, Lovato gibi italyan markalarının servis ağı ve çalışan kalitesi dışında ürün kalitesi olarak farkı yoktur.

Tamamen müşteri şikayetlerine göre konuşuyorum.
sorunsuz kullanan bir kaç arkadaş elbette olabilir ama
yerli markalara yönelmeni tavsiye etmiyorum.
« Son Düzenleme: Ocak 17, 2011, 12:46:47 ÖS Gönderen: poseidon999 »

ercanpasa

« Yanıtla #8 : Ocak 17, 2011, 01:10:54 ÖS »
bence hiç birini takma,benzine dewam hondaya biniyorsan...yazık günah bence...tüplü motorun içini göreniniz varmı bilmiyorum ama şahsen tavsiye etmem kimseye,tüp takan yerlerin hiçbiri malına kötü demz tabiki ama lpg ninde fiyatı çok düşük değil ve başta vereceğin 2000 tl de çabası.saygılar...

bydmrblk

« Yanıtla #9 : Ocak 17, 2011, 01:12:12 ÖS »

valla ustam benım aklımda ya brc yada atıker var yapıcak usta atıker deyıp kafamı karıstrdı adam 2 sınınde yetkılı bayısı ama ucuz olanı soyledı daha seriymiş honda için

kardeşim o zaman brc den yanayım acizane fikrimi sorarsan...bizim arkadaş atiker kullanıyo sürekli motor arıza lambası yanıyo.yüksek devirlerde 5000e doğru benzine geçiyo enjektörler yetişemiyo. e sen performans istiyosun o zaman bunların hepsinin garantisini al öyle taktır derim. ama diğer arkadaşlarınkinde sorun yokmuş. şanslılar valla :)

-MuRaT-

« Yanıtla #10 : Ocak 17, 2011, 02:04:00 ÖS »
bence arkadaşım prins marka taktır ve lpglimi lpgsizmi olduğunu unut aracının.ben taktırdım allaha şükür daha servisine bile uğramadım

teleflex ve prinside cok duydum arkadaslar bakalım artık olmassa brc takıcam

-MuRaT-

« Yanıtla #11 : Ocak 17, 2011, 02:04:46 ÖS »
İtalyanlara yönelmeni tavsiye ederim.
Eğer mali olarak 500 tl daha fazla vermeyi göze alırsan
Teleflex veya Prins takabilirsin.

Onun dışında Landirenzo, Brc, Zavoli, Lovato gibi italyan markalarının servis ağı ve çalışan kalitesi dışında ürün kalitesi olarak farkı yoktur.

Tamamen müşteri şikayetlerine göre konuşuyorum.
sorunsuz kullanan bir kaç arkadaş elbette olabilir ama
yerli markalara yönelmeni tavsiye etmiyorum.

tesekkur ederım bılgıler ıcın teleflex ve prins biraz da iyi gibi bmw ve mercedesler tercih ediyor onu ama bize brc iyi gider sanırım

-MuRaT-

« Yanıtla #12 : Ocak 17, 2011, 02:05:29 ÖS »

kardeşim o zaman brc den yanayım acizane fikrimi sorarsan...bizim arkadaş atiker kullanıyo sürekli motor arıza lambası yanıyo.yüksek devirlerde 5000e doğru benzine geçiyo enjektörler yetişemiyo. e sen performans istiyosun o zaman bunların hepsinin garantisini al öyle taktır derim. ama diğer arkadaşlarınkinde sorun yokmuş. şanslılar valla :)

yok dostum atıkerı sıldım kafamdan brc takıcam sanırım olmassa teleflex ve prinse bakıcam

CAGLAR28

« Yanıtla #13 : Ocak 17, 2011, 03:02:18 ÖS »
lovato tamamen italyan bi marka.10bin km dir kullanıyorum sıkıntı yok.ayrıca marka kafa karıştırmasın her markada bi sorun yaşayan elbet var nette araştırma yapıllırsa görülür.önceki aracımda atiker vardı 4,5yıl bindim o da sorun yaratmadı gibi.ama yüksek devirde benzine geçiyordu bi türlü çözemedi tüpçüler.lovato diyorum performans vs en ufak bi fark yok benzindeki gibi herşey

23korg23

« Yanıtla #14 : Ocak 17, 2011, 03:03:34 ÖS »
arkadasım zaten ies lerin hata aralığı çok geniştir lpgci ağzıyla ne takarsan tak sorunsuz kullanırsın boşuna o kadar para verme tasarruf için tüp taktırıyorsun 1000 lirayada taktırırsın 2000 liraya da hangisi daha tasarruflu olur? ben alırken o zaman adam piyasadaki en pahalı olanı (tartarini) taktırmış ama ben demedim al sana 200 fazla veriyorum diye yani amaç tasarruf ise 1000 lira fazla verme... şahsen 15-17 bin liralık arabaya 2000 liralık bi sistem gerekmez.. ayrıca atikerin yeni versiyonu safe fast olması lazım ve bildiğim kadarıyla AEB yazılımı kullanıyor bu yazılım italyan lpg sistemlerinin en iyi yazılımıdır diye biliyorum.. iyice bir sorun soruşturun..
yukarıda bir arkadas lpg li aracın motorunu gördünüzmü diye sormuş ben gördüm silindir kapaklarında kurum çok azdı hatta usta bile dediki egere benzinde kullansaydın çok daha fazla kurum olurdu..

CAGLAR28

« Yanıtla #15 : Ocak 17, 2011, 03:07:10 ÖS »
lpg de aracın motoru daha az yıpranıyor zaten katılıyorum size.ayrıca lpg daha çevreci daha ekonomik cep için de

ercanpasa

« Yanıtla #16 : Ocak 17, 2011, 03:12:45 ÖS »
arkadasım zaten ies lerin hata aralığı çok geniştir lpgci ağzıyla ne takarsan tak sorunsuz kullanırsın boşuna o kadar para verme tasarruf için tüp taktırıyorsun 1000 lirayada taktırırsın 2000 liraya da hangisi daha tasarruflu olur? ben alırken o zaman adam piyasadaki en pahalı olanı (tartarini) taktırmış ama ben demedim al sana 200 fazla veriyorum diye yani amaç tasarruf ise 1000 lira fazla verme... şahsen 15-17 bin liralık arabaya 2000 liralık bi sistem gerekmez.. ayrıca atikerin yeni versiyonu safe fast olması lazım ve bildiğim kadarıyla AEB yazılımı kullanıyor bu yazılım italyan lpg sistemlerinin en iyi yazılımıdır diye biliyorum.. iyice bir sorun soruşturun..
yukarıda bir arkadas lpg li aracın motorunu gördünüzmü diye sormuş ben gördüm silindir kapaklarında kurum çok azdı hatta usta bile dediki egere benzinde kullansaydın çok daha fazla kurum olurdu..
walla ben 20 araba gördüm serviste kurumdan piston tepeleri gözükmüyordu,ben 10 senedir eg si ya biniyorum hiçte tüp takmadım hiç bi sorunda olmadı,servisler lpg li araba kaynıyor ya biri sabahları çalışmıyor ya biri yokuşta bayılıyor...50 türlü dert sorun benim fikrim bu maksat tasarrufsa toplu taşıma tercih edilmeli bence 2000 lira baştan lpg ye verip arabam az yakıyor die ayda 2000km fazla yapmayın bence...saygılar.

23korg23

« Yanıtla #17 : Ocak 17, 2011, 03:48:17 ÖS »
ercanpaşa lpgnin kurum yapmadığı herkesce bilinmekte sizin gördükleriniz acaba lpg denmi olmuş kötü benzinden mi? ayrıca ustaların yaptığı hatayı lpg ye mal etmeyelim sizin bahsettiğinz sorun oluyor doğrudur ancak bu yakıtla ilgili değil hatalı kalibrasyonla ilgilidir.. mesela karışım fakir olunca aracın ısısı artar ve sadece ısı sorunu değil ileride bu fakir karışım yüzünden aracın kendi ecusundeki LFT değerleri standartların üzerine çıkar ve bir süre sonra da artık lft değerinin artması arıza olarka sabahları çalışmama olarak karşımıza çıkar çözümü basittir.. akü kutup başını söküp 10 dakika beklersen herşey normale döner ama kalibrasyondaki hataları gidermedikçe tekrar olacaktır..

poseidon999

« Yanıtla #18 : Ocak 17, 2011, 04:06:41 ÖS »
bence hiç birini takma,benzine dewam hondaya biniyorsan...yazık günah bence...tüplü motorun içini göreniniz varmı bilmiyorum ama şahsen tavsiye etmem kimseye,tüp takan yerlerin hiçbiri malına kötü demz tabiki ama lpg ninde fiyatı çok düşük değil ve başta vereceğin 2000 tl de çabası.saygılar...

Bu söylemler benzin 4 lira olmadan önceydi arkadaşım.
Burası Amerika değil ki litresi 80 sent lik benzinle 30-40 dolara depomuzu fulleyelim.
13 bin  liralık arabanın 5 liralık motoru varsın lpg takıldığı için bitsin
4-5 senede benzine göre o motor fiyatı kadar kadar kar ediyoruz zaten.

-MuRaT-

« Yanıtla #19 : Ocak 17, 2011, 04:29:54 ÖS »
yani arkadaslar artık benzıne para vermeyı dusunmuyorum ben varsın motor bıtsın yanı o kadar goze aldım ben artık tasarruf etmek ıstıyorum

bydmrblk

« Yanıtla #20 : Ocak 17, 2011, 04:38:17 ÖS »
arkadaşım içini ferah tut motor öyle kolay bitecek bi materyal değil bu konuda. sen taktır lpgni tadına bak ama kaliteli kiti unutma.ben arabamı çok seviyrum valla kıydım 2000 liraya napim.aldım 17400e ettimi sana 19400. muayenesi devri emisyonu al sana 20.000 :) 2000 model arabaya verirlermi bu kadar para.benim gözümde daha fazlası bile eder.helal hoş olsun değer arabama. öyle çok zenginde değilim öğretmenim ama bakıyorum imkanım ölçüsünde. ucuz etin yahnisi yenmezmiş. sen arkadaşlarımızında önerisinni değerlendirerek taktır bi tane zaten karar vermişsin kafanı bulandırma boşyere derim... saygılar kardeşim

-MuRaT-

« Yanıtla #21 : Ocak 17, 2011, 05:21:28 ÖS »
arkadaşım içini ferah tut motor öyle kolay bitecek bi materyal değil bu konuda. sen taktır lpgni tadına bak ama kaliteli kiti unutma.ben arabamı çok seviyrum valla kıydım 2000 liraya napim.aldım 17400e ettimi sana 19400. muayenesi devri emisyonu al sana 20.000 :) 2000 model arabaya verirlermi bu kadar para.benim gözümde daha fazlası bile eder.helal hoş olsun değer arabama. öyle çok zenginde değilim öğretmenim ama bakıyorum imkanım ölçüsünde. ucuz etin yahnisi yenmezmiş. sen arkadaşlarımızında önerisinni değerlendirerek taktır bi tane zaten karar vermişsin kafanı bulandırma boşyere derim... saygılar kardeşim
,,,

tesekkur ederım kararımı verdım 1 500 e brc kıtını taktıracama dahada dusunmeye gerek yok ıtalyan sonucta 2 yıl garantı verıyor bundan ıyısı can saglıgı

poseidon999

« Yanıtla #22 : Ocak 17, 2011, 06:10:04 ÖS »
,,,

tesekkur ederım kararımı verdım 1 500 e brc kıtını taktıracama dahada dusunmeye gerek yok ıtalyan sonucta 2 yıl garantı verıyor bundan ıyısı can saglıgı

Bu andan itibaren seni caydırmaya çalışanlar, saçma sapan örnekler verenler çıkacak.
Ama sen tıka kulaklarını git taktır lpg ni
arkadaşın dediği gibi kafanı çok bulandırma.

60-70 tl ye deponun dolduğunu ve 350-400 km gittiğini görünce zevkten 4 köşe olacaksın.

Şehir içinde 19-20 kuruş Uzun yola çıkınca da sakin gidersen 14-15 kuruş allah ne verdiyse oturursan gaza bir bakmışsın 19-20 kuruş yakmışsın.

Bırak millet 4 liradan 180 tl ye fullesin deposunu sen 70 tl ile onların yaptığı kmyi yap.

Hadi hayırlı olsun.
« Son Düzenleme: Ocak 17, 2011, 06:11:39 ÖS Gönderen: poseidon999 »

bydmrblk

« Yanıtla #23 : Ocak 17, 2011, 07:42:11 ÖS »
şimdiden hayırlı olsun kardeşim

777

« Yanıtla #24 : Ocak 18, 2011, 04:20:22 ÖÖ »
tak tak ii olur mezarami goturecez hondalari beraber... bidaha gelmniyecez dunyaya kismak yok :)