Gönderen Konu: 1.5 ex lpg sorunları çözümleri ve yakıt tüketimi  (Okunma sayısı 13014 defa)

abga

1.5 ex lpg sorunları çözümleri ve yakıt tüketimi
« : Mayıs 14, 2010, 11:19:52 ÖS »
15 gün önce 1.5 ex aracıma lavato marka lpg taktırdım ilk takılan mikseri begenmedi aracım hem gidişi bitti hem yakıt olarak büyük bir fark olmadı , hondalar için üretilen miksermiş takılan tek bogazlı bir mikserdi sonrasında işin ehli bir ustanın verdigi akılla skoda lara takılan çift bogazlı mikser takıldı aracıma hem kalkışlar hem gidiş şu anda mükemmel arkadaşlar ,yakıt tüketimide net hesap 180 ykr km de şehir içi , ben gayet memnunum ,ex lerde sorun oluyor dediler lpg için sorun dogru mikser kullanılmaması skoda mikserleri tam uyumlu paylaşmak istedim .

abga

Ynt: 1.5 ex lpg sorunları çözümleri ve yakıt tüketimi
« Yanıtla #1 : Mayıs 14, 2010, 11:25:27 ÖS »
  fotolarıda bunlar arkadaşlar çift bogaz olan skoda tek olan internette bile honda için diye satılıyor :)

ilkeronat

« Yanıtla #2 : Mayıs 15, 2010, 09:07:03 ÖÖ »
sağolasın böyle paylaşımlara gerçekten ihtiyaç var.

abga

« Yanıtla #3 : Mayıs 18, 2010, 11:44:30 ÖS »
sağolasın böyle paylaşımlara gerçekten ihtiyaç var.
sende saol kardeşim .

Nitrogenius

• nitrogenius
« Yanıtla #4 : Nisan 14, 2012, 09:00:32 ÖS »
hocam iyi akşamlar, bugün 93 1.5 ex aracıma lpg taktırdım. Hava ayarını klasik sistemde koli bandıyla katılımına kapatarak hallettiler. Arabada bana göre çekiş düştü. Bu mikserin kullanma şeklini ve nerede bulabileceğimizi yazarsanız sevinirim. Sanırım aşağıdaki mikserden bahsediyorsunuz...

« Son Düzenleme: Nisan 14, 2012, 09:00:59 ÖS Gönderen: Nitrogenius »

ismiil

• İsmail ŞAHİN
« Yanıtla #5 : Nisan 14, 2012, 10:26:53 ÖS »

41RL996

• kerem88
« Yanıtla #6 : Nisan 15, 2012, 10:50:12 ÖÖ »
öncelikle merabalar
bendede aynı sorunlar var 1,6ies aracım yeni sıralı sistem lpg taktırdım mimsunar marka yakıtta pek fazla bi şey değişmedi ve araç gitmiyoda
sizin sistemde mi ssıralı?
sizce aynı sorun mu benimki ?

ismiil

• İsmail ŞAHİN
« Yanıtla #7 : Nisan 15, 2012, 11:00:51 ÖÖ »
karbiratörlü sistem hakkında görüşüyoruz

sıaralı sistem farklı biraz sanırım

cobra34

« Yanıtla #8 : Nisan 15, 2012, 11:20:13 ÖÖ »
Bence sıkıntı mikserde değil lpgcide.ben şimdiye kadar honda için üretilen mikser dışındaki mikserlerin randıman verdiğini görmedim.özellikle skoda mıkserini oraya takabılmek için altını bir yığın lastıkle contayla beslemiş olmaları gerek.çünkü karbüraörün saplamalarının biri uzun biri kısa.aynı zamanda karbüratörün içindek ibenzın süzgecinin takılı olduğu sacı çıkarmamak gerek.süzgeci çıkarıp altındakı saç mutlak suratle orda kalmalı yoksa altından hava alır araç yine çekmez.

Nitrogenius

• nitrogenius
« Yanıtla #9 : Nisan 15, 2012, 01:41:25 ÖS »

Lpgnin çalışma mantığını teknik konusundan anlamam fakat bu konuyu araştırırken alttaki linke ulaştım. Teknik bilgisi olan arkadaşlarımın yorumlarını bekliyorum..

http://lpggazayar.com/propane-lpg-blos-mixer-carburator.html

ismiil

• İsmail ŞAHİN
« Yanıtla #10 : Nisan 15, 2012, 02:00:34 ÖS »
bana biraz mantıklı geldi zaten bizim amacımızda yeterli derecede hava ve yakıt karışımı elde etmek karbiratöre bant yapıldığında düşük devirlerde yeterli karışımı sağlarken yüksek devirlerde araba bence yeteri kadar hava alamadığı için çekişten düşerek daha çok yakıt çekecektir. diğer bir yöntemde honda için geçerli mi bilemem karbiratörü delerek lpg yi direk uygulamak bu sayede iyi bir ayar ile hem düşük devir de hemde yüksek devirde mikser sistemine göre daha iyi karışım oluyor. benim vosvos da karbiratör delinerek uygula yapılmış ve harika çalışıyor. 

Nitrogenius

• nitrogenius
« Yanıtla #11 : Nisan 15, 2012, 02:10:00 ÖS »
biraderimm senin bu yorumların beni bitiriyor...:)))))

ismiil

• İsmail ŞAHİN
« Yanıtla #12 : Nisan 15, 2012, 07:36:39 ÖS »
yorum bizim işimiz abi...

:)

Oguzhan68

• Oğuz Han
« Yanıtla #13 : Temmuz 16, 2012, 03:44:27 ÖS »
Arkadaşlar 92 manuel hb eg kasa arabam var lavato beyni var ve ben şehir içi şehir dışı karışık 35 litre ile 265 km yol yapıyorum filtrelerini felan baktırdım tüpcüde yapacak başka birşey yok diyor bi çözüm önerirmisin lütfen

61_TR

« Yanıtla #14 : Kasım 23, 2012, 12:54:33 ÖS »
Lpg Kullanımında verim sağladığını test ettiğim bir ürün var tavsiye ederim.
PropanTurk Pro-Kar Lpg Blos Mikser montajlattım yakıtımda ve performansımda ciddi değişim
olduğunu söyleyebilirim.
Soğuk çalıştırmada da faydaları var ancak montaj ve ayarı bi hayli uğraştırıcı.
Açık hava filtresi ile de kullanılması ayrı bir avantaj.Filtre maliyeti sistemin masrafını karşılıyor zaten.
15-20 liradan aşağıya almadığım filtreyi artık yıkayarak sorunsuz değiştirmeden kullanıyorum.
Temizliğinde de klima temizleme sıvısı döküp bekledikten sonra su ile yıkıyorum.
Ben ürünü buradan aldım http://www.lpggazayarcihazi.com/blos-propane-mixer-lpg-carbureteur-karburetor/
Farklı araçlarda deneyen arkadaşlarında fikirlerini yazmasını bekliyorum
Saygılar

61_TR

« Yanıtla #15 : Kasım 23, 2012, 12:59:16 ÖS »
Lpg Kullanımında verim sağladığını test ettiğim bir ürün var tavsiye ederim.
PropanTurk Pro-Kar Lpg Blos Mikser montajlattım yakıtımda ve performansımda ciddi değişim olduğunu söyleyebilirim.
Soğuk çalıştırmada da faydaları var ancak montaj ve ayarı bi hayli uğraştırıcı.
Açık hava filtresi ile de kullanılması ayrı bir avantaj.Filtre maliyeti sistemin masrafını karşılıyor zaten.
15-20 liradan aşağıya almadığım filtreyi artık yıkayarak sorunsuz değiştirmeden kullanıyorum.
Temizliğinde de klima temizleme sıvısı döküp bekledikten sonra su ile yıkıyorum.
Ben ürünü http://www.lpggazayarcihazi.com/blos-propane-mixer-lpg-carbureteur-karburetor/ buradan temin ettim.
Farklı araçlarda deneyen arkadaşlarında fikirlerini yazmasını bekliyorum
Saygılar