Gönderen Konu: ACİL YARDIIIIIIMMMMM LPG ROLANTİ PROBLEMİ  (Okunma sayısı 2465 defa)

mogras

ACİL YARDIIIIIIMMMMM LPG ROLANTİ PROBLEMİ
« : Aralık 06, 2010, 06:11:31 ÖS »
 2003  civic aracıma atiker marka sıralı lpg taktırdım.Araç hareket halindeyken LPG Deyken debriyaja bastığımda devir 300-500 lere kadar düşüyo .Dikkatimi çeken   motor soğukken herhangi bi düşüş olmuyo hareret göstergesi ortalarda gelince oluyo bu konu hakkında yardımcı olacak arkadaşlar  yazarsa çok sevinirim.

osman.borekci

Ynt: ACİL YARDIIIIIIMMMMM LPG ROLANTİ PROBLEMİ
« Yanıtla #1 : Aralık 16, 2010, 05:53:39 ÖÖ »
arkadaşım bendede aynı sorunvardı 3 aydır çekiyordum bu atikerin yeni sistemiyle alakalıymış kemdi arkadaşımın dükkanında baglattım bana atiker artık bozdu dedi ben aldırmadın tak dedim 3 ay ugraştık sonra sistemdeki rolanti sorununu çözemediler biraz oynatırsan 5500 6000 devirlerde benzine geçiyor haberin olsun şimdi sistemi prins e çevirdim düzeldi sana kolaygelsin inşallah düzelir çünkü çok can sıkıyor saygılarla

hellfire39

« Yanıtla #2 : Aralık 18, 2010, 07:18:42 ÖÖ »
programsal problemler olmalı bunlar. bildiğim kadarıyla rolantide araca 500d/d' de değil de 900d/d' de çalış diye LPG programına komut eklerlerse sorun olmaz. ayrıca 5000d/d' den sonra benzine geçme diye komut eklenir olur biter.

burak60

« Yanıtla #3 : Aralık 20, 2010, 06:43:21 ÖS »
bende 93 model civic var sistem aynı mı bilmiyorum ama motor soğuk iken motoru ısıtmak için fazla gaz alıyor(otomatik jigle mi ne diyorlar) dediğin gibi motor biraz ısındığında rolanti pat düşüyor 300-500lere aynı sorun bende vardı yeni kurtuldum allaha şükür. debriyaja tam bastığımda stop bile ediyordu.sorun tamamiyle gaz ayarındaymış gaz ayarı çok hasas bi durum işin ehli bir usta yapmalı 4.ustada buldum ben çözümü araba klima açsam bile artık düşmüyor 300 500 lere devir...