Gönderen Konu: Yürüyen aksamı en dayanıklı (ve en dayanıksız) arabalar  (Okunma sayısı 40286 defa)

denizcan

arkadasşar yürüyen aksamı en iyi otomobiller arastırılmış ve sonuçlar ortada siz neler düşünüyorsunuz bu sonuçlar hakkında ? iste link http://www.pclabs.com.tr/forum/topic/119061-yuruyen-aksami-en-dayanikli-ve-en-dayaniksiz-arabalar/

AhmetCvc

Ynt: Yürüyen aksamı en dayanıklı (ve en dayanıksız) arabalar
« Yanıtla #1 : Mart 22, 2013, 02:59:20 ÖS »
Hyundaı ile Kia'nın bulunduğu yeri haketmediğini düşünüyorum.
Mazda ise daha yukarılarda olmalıydı,
Hyundaı ile Kia'nın oralarda olduğu listede Mercedes en dayanıksızların arasına yerleştirilmemeliydi bence.
(Hyundaı ile kia eskisi gibi değil biliyorum ama,Nissan,Mitsubishi,Mercedes varken okadar önde olmamalılardı.)

faw13

« Yanıtla #2 : Mart 22, 2013, 03:11:49 ÖS »
Hyundaı ile Kia'nın oralarda olduğu listede Mercedes en dayanıksızların arasına yerleştirilmemeliydi bence.
(Hyundaı ile kia eskisi gibi değil biliyorum ama,Nissan,Mitsubishi,Mercedes varken okadar önde olmamalılardı.)

öyle olmalıydı böyle olmalıydı gibi bir liste değil ki, adamlar istatisti ki çalışma yapmışlar çıkan sonuçlar bunlar, yani atıyorum her 100 Honda'dan 3ü yürür problemiyle servise gitmişken her 100 Mercedes'ten 65 tanesi gelmiş ve böyle bir sonuç oluşmuş (rakamları salladım) motor farklı bir konu yürür farklı bir konu sonuçta

hyundai bence olması gereken yerde, evet eskisi gibi arabalar zaten yapmıyorlar kendilerini aştılar ama bu veriler uzatılmış garantisi olan araçlar için yani araçlar en aşağı 3 yaşında ve evet hyundai ve kia alt takımları son derece sorunsuz, ticarilerde fiatlar bi yerden sonra 2-3 ayda bir alt takım dağıtırken accentler çatır çatır yoluna devam ediyorlar :) sonuçta arabalar sadece motordan ibaret değil,her ne kadar biz Hondacı'lar öyle düşünsek de, evet motor problemsizliği çok önemli, ama bunun yanında sürüş konforu, yürür kalitesi, parçaların uzun ömürlülüğü vs de çok önemli şeyler

AhmetCvc

« Yanıtla #3 : Mart 22, 2013, 03:14:42 ÖS »
Hyundaı ve kia gerçekten güzel.Optima hele nedir o öyle :) Elentraya gelecek dizel motoru bekliyorum,alternatiflerim arasına girecek zaten...

denizcan

« Yanıtla #4 : Mart 22, 2013, 03:57:29 ÖS »

öyle olmalıydı böyle olmalıydı gibi bir liste değil ki, adamlar istatisti ki çalışma yapmışlar çıkan sonuçlar bunlar, yani atıyorum her 100 Honda'dan 3ü yürür problemiyle servise gitmişken her 100 Mercedes'ten 65 tanesi gelmiş ve böyle bir sonuç oluşmuş (rakamları salladım) motor farklı bir konu yürür farklı bir konu sonuçta

hyundai bence olması gereken yerde, evet eskisi gibi arabalar zaten yapmıyorlar kendilerini aştılar ama bu veriler uzatılmış garantisi olan araçlar için yani araçlar en aşağı 3 yaşında ve evet hyundai ve kia alt takımları son derece sorunsuz, ticarilerde fiatlar bi yerden sonra 2-3 ayda bir alt takım dağıtırken accentler çatır çatır yoluna devam ediyorlar :) sonuçta arabalar sadece motordan ibaret değil,her ne kadar biz Hondacı'lar öyle düşünsek de, evet motor problemsizliği çok önemli, ama bunun yanında sürüş konforu, yürür kalitesi, parçaların uzun ömürlülüğü vs de çok önemli şeyler
honda bu konuda sizce iyi değilmi hocam.konfor sorunsuzluk falan demişsiniz de tam anlayamadım ?

faw13

« Yanıtla #5 : Mart 22, 2013, 04:25:06 ÖS »

honda bu konuda sizce iyi değilmi hocam.konfor sorunsuzluk falan demişsiniz de tam anlayamadım ?

ee 1. olmuş zaten bana söz düşmez :)

sorunsuzluk ok ama sınıfının en konforlu arabası diyemem ne yazık ki, donanım olsun, diğer konfor unsurları olsun (lastik sesi vs gibi şeyler) çok konforlu bir araç değil ha bunu da bilerek aldım, o sebepten şikayetçi değilim benim araba anlayışıma fazlasıyla uyuyor ama sınıf standartlarından uzak ve buna rağmen kendine üstünlüğü olan araçlarla aynı fiyatlara satılıyor (satamıyor da)

komik gelecek hatta çok karşı çıkacaksınız ama önceki aracım fiat linea 1.3 dizel emotion otomatik (full paket), civicten vitesi hariç daha konforluydu ama işte o da servisten çıkmıyordu, hepsi bir arada olsun dersen en aşağı 100.000 vermen gerekiyor bir arabaya ben de" uğraşmayayım biraz yol sesi alsını" tercih ettim, yakıt tüketimi hariç de tercihimden hiç şikayetçi değilim, son derece severek kullanıyorum arabamı, ama şimdi yaş 26 40 yaşımda tercihim bu yönde olmaz, şimdi koymuyor ama yaş ilerleyince daha konforlu araçları ister insan ister istemez

ZAFER_37

« Yanıtla #6 : Mart 22, 2013, 05:01:00 ÖS »
honda bence bu sırayı hak etmiyor...

AhmetCvc

« Yanıtla #7 : Mart 22, 2013, 05:25:21 ÖS »
Konfor,far sensörü,yagmur sensörü ya da dusuk hacimde yüksek güce göre sıralanmamış,nerden bu düşünce aklınıza geldi ?

bbhnda

« Yanıtla #8 : Mart 22, 2013, 05:48:50 ÖS »
yalnız renault yok vala dandik diyebilirsiniz ama reno megane 2 ile biz mezarlığa çıkmıştık :D ha dayanıklılığı falan noolur bilmem.süspansiyon konforunda bence civic sınıfta kalıyor benim tek beğenmediğim özelliği fd6 nın süspansiyonları.

denizcan

« Yanıtla #9 : Mart 22, 2013, 06:14:02 ÖS »
arkadaslar siz bence fd6'dan d sınıfı araclardaki konforu bekliyorsunuz.ya da hiç focusa yada leona falan binmemişsiniz.aracın süspansiyonları bence çok iyi ve bana göre sorunsuz.sadece çukurlara girdiğiniz zaman biraz ses yapıyor oda bağımsız süspansiyonun getirmiş olduğu bir handikap.kötü bir sistem olsa toyota bu sistemi avensis modelinde kullanmazdı.ayrıca bu süspansiyonun en önemli özelliklerinden birisi ise daha sorunsuz bir teknoloji olması.diğer araclarda arka lastiklerden biri çukura düştüğü zaman aynı dingile bağlı olmasından ötürü iki lastikte düşmüş gibi hissedebiliyosunuz kabin içindeki sallantı bir hayli artıyor.bence bu sistem en güzeli gecen gün ilk uzun yolumuda yaptım koltukları olsun süspansiyonu olsun bana çok iyi geldi ağrısız sancısız çok keyifli bir yolculuk yaptım.

denizcan

« Yanıtla #10 : Mart 22, 2013, 06:15:31 ÖS »
o zaman satın aracınızı ve hakeden bir arac alın bence.testler yanlış sizin düşünceniz doğru.

ozN

« Yanıtla #11 : Mart 22, 2013, 07:44:43 ÖS »
bence hondanın tek sorunu ses yalıtımı ( yakıtı saymıorum lpg de ben az yakıorumda cok yakanlar coğunlukta)

denizcan

« Yanıtla #12 : Mart 22, 2013, 08:04:37 ÖS »
bencede öle hocam.bana görede tek eksisi ses yalıtımı bunda herkes hemfikir.sonuçta honda babamızın malı değil arabanın fanatiğide değilim ama kalkıpta c sınıfı bir aractan d sınıfı arac konforu beklersen biraz haksızlık etmiş olursun.kaldıki aracın konforuda gayet iyi bence siz lastik değişimi yapmalısınız bu kadar sikayetciyseniz.

murat16

« Yanıtla #13 : Mart 22, 2013, 09:43:18 ÖS »
mercedese dayanıksız diyen adamı allah taş yapar :) inanmayan bursalı arkadaşlar gelsin buyursun çayımızı içsin hemde araçlarımızı kontrol etsin 88 model orjinal ön takım hatta motora anahtar deymemiş tüm vidaları bile orjinal e200 ler var benim aracımda 97 model km 279 bin masaşallah tık yok daha anahtar deymedi :) yanlış anlamayın marka fanatikliği yapmıyorum öyle bişey yapsam honda forumuna üye olmam ancak hundai kia gibi markalar varken mercedese dayanıksız denmesi saçma :D

just4scream

« Yanıtla #14 : Mart 22, 2013, 09:52:38 ÖS »
Bu liste bana hiç inandırıcı gelmedi .Her yapılan test tarafsız olucak diye bir şey de yok.Mercedes en dayanıksızlar listesinde olmamalıydı bence .Motor dayanıklılığı sorunsuzlık kısmında honda iyidir fakat bozuk yollarda zor şartlarda toyota,mıtsubıshı gibi markalar hondadan daha dayanıklı  bence.Bizim hondalar biraz narin bence
« Son Düzenleme: Mart 22, 2013, 09:54:07 ÖS Gönderen: just4scream »

AhmetCvc

« Yanıtla #15 : Mart 23, 2013, 12:14:21 ÖÖ »
Aynen bende belirttim.Mitsubishi,mazda,mercedes dururken Kia,Hyundai olmamali diye ama elestiri aldım :)

faw13

« Yanıtla #16 : Mart 23, 2013, 07:06:33 ÖÖ »
arkadaslar siz bence fd6'dan d sınıfı araclardaki konforu bekliyorsunuz.ya da hiç focusa yada leona falan binmemişsiniz.aracın süspansiyonları bence çok iyi ve bana göre sorunsuz.sadece çukurlara girdiğiniz zaman biraz ses yapıyor oda bağımsız süspansiyonun getirmiş olduğu bir handikap.kötü bir sistem olsa toyota bu sistemi avensis modelinde kullanmazdı.ayrıca bu süspansiyonun en önemli özelliklerinden birisi ise daha sorunsuz bir teknoloji olması.diğer araclarda arka lastiklerden biri çukura düştüğü zaman aynı dingile bağlı olmasından ötürü iki lastikte düşmüş gibi hissedebiliyosunuz kabin içindeki sallantı bir hayli artıyor.bence bu sistem en güzeli gecen gün ilk uzun yolumuda yaptım koltukları olsun süspansiyonu olsun bana çok iyi geldi ağrısız sancısız çok keyifli bir yolculuk yaptım.

Farkindaysaniz d degil b sinifi bir aracla kiyasladim, hep bir noktasina odaklanip onu savunuyorsunuz, genel olarak cok iyi olsa da sacma noktalardan sacma eksikleri var onu demek istedim ben, zaten fabrikada ustunde gelen lastikler sessiz lastikler %5 ses dusecek diye de kimse 1500 TL harcamaz,  c degil b de bile neredeyse standart olmus bazi basit seyler 2013 civicte hala yok, ve bunlar ekstra donanim degil yazilim alakali konular, ses konusunda da gercekten 2000 yili sonrasinda fd6 dan daha fazla kabin sesi olan bir araca binmedim taksiler haric, sehir icinde cok sorun degil ama uzun yolda mal ediyor insani

kacaman

« Yanıtla #17 : Mart 23, 2013, 08:09:57 ÖÖ »
hondayı tek geçerim sağlamlıkta.

bbhnda

« Yanıtla #18 : Mart 23, 2013, 09:15:31 ÖÖ »

d sınıfıyla alakası yok maalesef denizcan bende ilk aldığımda 4 4lük çok süper diyodum arabama ama zaman geçtikçe bazı gerçekleri su yüzüne çıkıyor.ha hala benim için bir numara değişeceğim araç öyle passat massat olmaz yeni kasa 3.28i ayarı bir araç olur.o bazı gerçekler dediğimde boyası ince ve arka süspansiyon küt ediyo o yani aklınıza tuhaf şeyler gelmesin.bide uzun yolda arkası çöküyo ona ayarım işte arkayı komple kopartıp atasım geliyo.. :D ben yalıtımından o kadar da rahatsız değilim 150 den sonra biraz rüzgarı estiriyor o kadar :D ben özellikle yol sesiyle ilgili focus 3 sahibi arkadaşı yanıma oturttum dedim dinle şunu bakalım bi karşılaştır fordla bana dediği aynen şu abi bundan iyisi şamda kayısı ... :D eğer her konuda 4 4 lük isteyen varsa 100 liranın üstünde bi bedel ödemesi lazım araba işinde böyle maalesef :D senin yorumlarda geçen seneki beni gördüm denizcan ama fd6 gerçekten çok süper bir tercih bunuda zaman geçtikçe gördüm... :D ama dediğim gibi boya ve süspansiyon dan memnun değilim.onun dışındaki tüm etmenler yakıtda dahil olmak üzere maşallahı var.ha şunuda ekleyim 150 den sonra biraz estiriyor (rüzgar sesi) dedim salavat getire getire gitmektense biraz estirsin sıkıntı yok 160 da direksiyon bırakarak yolculuk ettiğimi daha öncede söyledim yani yola oturmada da maşallahı var.bu listeyede pek güvenmedim çünkü kia ya sağlam diyipte mersoya sağlam dememek yukarıda bir arkadaşın dediği gibi Allah çarpar mazallah :D

bbhnda

« Yanıtla #19 : Mart 23, 2013, 09:19:09 ÖÖ »

Farkindaysaniz d degil b sinifi bir aracla kiyasladim, hep bir noktasina odaklanip onu savunuyorsunuz, genel olarak cok iyi olsa da sacma noktalardan sacma eksikleri var onu demek istedim ben, zaten fabrikada ustunde gelen lastikler sessiz lastikler %5 ses dusecek diye de kimse 1500 TL harcamaz,  c degil b de bile neredeyse standart olmus bazi basit seyler 2013 civicte hala yok, ve bunlar ekstra donanim degil yazilim alakali konular, ses konusunda da gercekten 2000 yili sonrasinda fd6 dan daha fazla kabin sesi olan bir araca binmedim taksiler haric, sehir icinde cok sorun degil ama uzun yolda mal ediyor insani

kesinlikle katılıyorum saçma bazı donanım eksiklikleri var.ya keşke şu arabanın etiketine 55 60 diyelerdide o saçma maliyet kaygılarını bi kenara bırakıp karı tavan yaptırlardı ... yani endüstri müh. 3. sınıftayım yemin ederim hondaya fd6 için olması gereken üretim planını gönderecem valla :D bi daha üretsinler :D :D

denizcan

« Yanıtla #20 : Mart 23, 2013, 11:16:21 ÖÖ »
adın mertti sanırım tam bilmiyorum ama yanlışsam affet :) ben fd6'yı emin ol senden fazla arastırmısımdır.yani nasıl söylesem ben araba konusunda haddinden fazla pimpirikliyimdir.arabada en ufak anormal bir ses duysam takarım kafaya nerden neden geliyor diyedüşünürüm.kaldıki bu psikolojiyle honda'yı haddinden fazla arastırarak ve eksilerini bilerek almış birisiyim.günümüzde bir arabayı almak için aylarca arastıran insan modelinin pek olucağınıda zannetmem :) ben fd6'nın boyasının ince olduğunu çukurlara düşünce vurma sesi geldiğini hep duydum bunları eksileri olarak yazdım ama diğer emsali arabalarla karşılastırınca diğer araclardaki handikapların daha ciddi sorunlar olduğunu gördüm.sen beni biraz yanlış anlamışsın benim önceki halim gibisindensin falan demişsin ama alakası olmadığını çok samimi olarak söyleyebilirim.nedense ülkemizde herkes kendi bindiği arabayı övmeyi çok sever.hatta toyota forumlarına girin toyota hakkında kötü yorum yapana saldırıyorlar :) saka bir yana diğer arabalarla kıyaslayınca ne fd6 daki dıs tasarımı yakalayabiliyorum nede iç tasarımı.mekanik/motor aksamını saymıyorum bile.yani eksilerin olduğunu bizde biliyoruz mesela çukura girince gelen ses banada rahatsızlık veriyor ama kalkıpta bu arabaya konforsuz dersen birkerede bu konu yüzünden çarpılsın :) yani kısacası otomobil işi beklenti işi çoğu kişi civicteki saydığımız bu problemlerden habersiz rahat rahat arabasının keyfini çıkarırken biz burda en ufak deyatı atlamadan problem olarak sayıyoruz.biz bağımsız süspansiyonun artılarını değilde hep eksilerini ele alıyoruz.yani demek istediğim 4*4 lük araba isteyen kişi zaten yanlış adreste dediğin gibi nerden baksan bir 100 bini gözden çıkarması lazım.ama mevcut fiyata göre alınabilecek en iyi aracın ben yine fd6 olduğunu tekrar söylemek istiyorum.

ozN

« Yanıtla #21 : Mart 23, 2013, 08:03:43 ÖS »
bizde 95 e200 var oda en bos paketi yine o saglam dedikleri kia'yı amortisör niyetine tekerine takar :D

denizcan

« Yanıtla #22 : Mart 23, 2013, 08:13:00 ÖS »
zaten otomobil sınıflandırması Mercedes ve diğerleri olarak yapılmalı :)

ozN

« Yanıtla #23 : Mart 23, 2013, 08:26:37 ÖS »
fabrikasında yazıomus dogrumu bilmem de daha iyisini tanrı yapar :D

bbhnda

« Yanıtla #24 : Mart 23, 2013, 09:04:57 ÖS »
bizde 95 e200 var oda en bos paketi yine o saglam dedikleri kia'yı amortisör niyetine tekerine takar :D

danagözler dimi efsane o kasalar w210 dedimmi duracan haastalık resmen tıpkı ae101 corollalar gibi.