Gönderen Konu: Eneos yağ hakkında bilgi (VtecII için)  (Okunma sayısı 36896 defa)

serkan ss

Ynt: Eneos yağ hakkında bilgi (VtecII için)
« Yanıtla #25 : Ağustos 27, 2013, 10:19:14 ÖÖ »
vtec 2 varken iki defa serviste yağ değiştirdim farklı illerde ikisinde de eneos yağ göremedim ereğlide mobil izmittekinde castrol vardı arada bul işin yoksa.....

paradigma

« Yanıtla #26 : Eylül 04, 2013, 02:33:19 ÖS »
Daha önce Castrol Edge 0-40 kullanıyordum ve bakım sonrası uzun yolda 1 lt gaz ile 12,70 km. gidiyordum. Bu sefer çılgınlık yapayım dedim, Castrol Edge 0-30 aldım, filtrelerin değişimi de yapıldı ve uzun yola çıktım. 1 lt. gaz ile 14,60km. yol yaptım. Arabanın performansı da değişti. Ben çok memnunum.

chn_07

« Yanıtla #27 : Ekim 06, 2013, 12:34:27 ÖS »
Arkaşlar arabanın yağının degişmesi lazim vtec 2,  eneos 10 40 koymustum  hic memnun kalmadim arac 10 bin km de 1 lt yag yakti türkiyede satılan eneoslarin japon üretimi olduğunu düşünmüyorum araksında izmirde bir firma tarafından doldurulduğu yazıyor sanki isim hakkını almış gibi geldi bana birde hangi yağı kullancaz herkez birşey diyor dün antalya vahdet ustaya gittim yagını değiştireyim diye shell kullaniyormuş castrol kullanma sakın dedi ben dükkana sokmuyorum dedi gene kafam karışdı değiştirmedim ,bu yağin bi ayarı yokmu ne koycaz antalyanın Hava koşullarına göre bi yardımcı olsanız noktayı koysak yağ konusunda

hakko modelistlik

« Yanıtla #28 : Ekim 06, 2013, 07:21:18 ÖS »
Arkaşlar arabanın yağının degişmesi lazim vtec 2,  eneos 10 40 koymustum  hic memnun kalmadim arac 10 bin km de 1 lt yag yakti türkiyede satılan eneoslarin japon üretimi olduğunu düşünmüyorum araksında izmirde bir firma tarafından doldurulduğu yazıyor sanki isim hakkını almış gibi geldi bana birde hangi yağı kullancaz herkez birşey diyor dün antalya vahdet ustaya gittim yagını değiştireyim diye shell kullaniyormuş castrol kullanma sakın dedi ben dükkana sokmuyorum dedi gene kafam karışdı değiştirmedim ,bu yağin bi ayarı yokmu ne koycaz antalyanın Hava koşullarına göre bi yardımcı olsanız noktayı koysak yağ konusunda
honda türkiye eneosla olan anlaşmasını sonlandırmış sebebi yağın akışkanlığını çabuk kaybetmesiymiş

antalya_Fatih

« Yanıtla #29 : Ekim 09, 2013, 04:11:42 ÖÖ »
Kafziel  arkadaşım 10w40 'ın tam sentetik olanı yok diye ben söyledim. 10w40 yağların hepsine bak ya yarı sentetik yada sentetik teknolojisi yazar. Eneos'da da sentetik teknolojisi yazmakta. önemli olan full sentetik olması. 10w40 yağlarda ortalama olarak %35 sentetik yağ %65 mineral yağ kullanılmakta. Keşke 10w40 yağın full sentetik olanını bulsak ama yok. Muhtemelen yurt dışında vardır.
Eğer sen bulursan banada haber ver bende alayım...

Edinew

« Yanıtla #30 : Ekim 26, 2016, 04:16:50 ÖS »
Konya'da yaşıyoruz. Usta Eneos 10/30 yağ koydu. LPG li aracımız. Geçen senede muhtemelen aynı yağı koydu. Normal midir ?

OZGUR SELVİ

• zgrslv
« Yanıtla #31 : Kasım 03, 2016, 03:22:36 ÖS »
aracım için sürekli 0w40 mobil 1 kullanıyorum . çok memnunum .
yabancı forum sitelerinde + 5 hb kazandırdığından bahsediliyor. Ancak aracı ikl aldığımda benden önce ki sahibi 10w40 koydurmuş değişimde ses sıfıra indi ve motorun hayat bulduğunu hissettim.
fiyat olarak piyasada 100 tl civarında 2016 üretimi bulunabiliyor.