Gönderen Konu: yeni type r mı yeni leon cupra mı ?  (Okunma sayısı 25275 defa)

honda_team

Ynt: yeni type r mı yeni leon cupra mı ?
« Yanıtla #50 : Ekim 22, 2007, 04:30:09 ÖS »
cupra al derim
 >=ok >=ok >=ok

maestro_es

• Ziyaretçi
« Yanıtla #51 : Ekim 22, 2007, 06:28:41 ÖS »
top gear'da cupra'yı 30 hot hatch arasından 23. seçmişler. bakın bakalım birinci kim?

http://www.topgear.com/content/timetoburn/sections/galleries/other/hot_hatch_debate/02/

Seko

« Yanıtla #52 : Ekim 24, 2007, 10:41:27 ÖÖ »
Evo magazine e gore de Megane R26 en iyi secilmis ki o da en az top gear kadar referans kabul edilir bilenler icin , bu adamlar fiyat / fayda oranına cok daha fazla onem veriyorlar bana gore . Normalde yeni S3 te hot hatch kabul ediliyor ve mevcut tum type r - megane rs - astra opc nin icinden geciyor alet performans olarak ama pahalı yani demek istedigim degerlendirmenin nasıl yapıdıgı  >=ok

maestro_es

• Ziyaretçi
« Yanıtla #53 : Ekim 24, 2007, 05:34:00 ÖS »
bence bu sıralamada tipe göre (megane r26 sınıfta kalır),  performansa göre  (astra opc sınıfta kalır), fiyat/fayda oranına göre (s3 sınıfta kalır) sıralama yapmışlar bana göre. zaten bu üç kategorinin hepsinde iyi olan üç araba golf gti, focus st, type-r... dolayısıyla doğru bir sıralama olmuş. cupraya da yazık olmuş... :)

Seko

« Yanıtla #54 : Ekim 24, 2007, 08:45:46 ÖS »
R25 ile R26 arasında cok fark var deniyor , ST belki cok basarılı bir alet TR de vergiden dolayı tutamadı mearak ediyorum standart focus bile anormal yol tutarken ST nasıldır , Leon cupra 240 beygir fakat nasıl olmusta neyine takmıslarda 23.sıraya atmıslar ki bu alet cok rahat 200 ustu hızlarda  +40 beygir avantajını yola aktaracaktır Type r a karsı ilginc geliyor bana  <nohapy Type r ile bu aracların tek farkı besleme sistemleri top gear da bence devir - guc muhabbetine koydu 1. sıraya + olarak TR de fiyatı uygun ve dertsiz tasasız bir arac Type r alan herkese hayırlı olsun >=ok

maestro_es

• Ziyaretçi
« Yanıtla #55 : Ekim 25, 2007, 06:52:15 ÖS »

R25 ile R26 arasında cok fark var deniyor , ST belki cok basarılı bir alet TR de vergiden dolayı tutamadı mearak ediyorum standart focus bile anormal yol tutarken ST nasıldır , Leon cupra 240 beygir fakat nasıl olmusta neyine takmıslarda 23.sıraya atmıslar ki bu alet cok rahat 200 ustu hızlarda  +40 beygir avantajını yola aktaracaktır Type r a karsı ilginc geliyor bana  <nohapy Type r ile bu aracların tek farkı besleme sistemleri top gear da bence devir - guc muhabbetine koydu 1. sıraya + olarak TR de fiyatı uygun ve dertsiz tasasız bir arac Type r alan herkese hayırlı olsun >=ok

evet konuyu açan kardeşim morbulut çok iyi seçim yaptı hayırlı olsun diyelim.

Seko

« Yanıtla #56 : Ekim 25, 2007, 09:20:48 ÖS »
Kesinlikle R logolu bir arac ve altındaki alet ne olursa olsun insan yolsa gorunce iç gecirmeden edemiyor yeni kasa eski kasa fark etmez o tad her eve lazım , ben neler diyorum yaw birde kullanmıs olsa hrld yeni kasa icin simdiden sıraya girecem  >%6rol
ha bu arada benim leon cupra dan vermek istedigim ornek diyelimki otobanda keyifle gidiyorsun stock aracınla yanına geldi bir cupra alet 240 adet beygir ve 247 km/h hıza sahip allah muhafaza hele birde yanlıslıkla chipli filansa 300 beygirlik bir alet arada dusunsene 100 adet beygircik fark var, bassan nereye gidecen mecbur ilk cıkıstan cıkacan dusmanımın basına vermesin  :emo

kmorbulut83

• Ziyaretçi
« Yanıtla #57 : Ekim 26, 2007, 03:06:54 ÖS »
saol kardesım bu type r konusunda
ilk konustugum kişi sensin ve en buyuk secımımdekı paya katkı yapanda sensın :)..ve sabırla sorularıma cevap veren herkes....ısın acıgı ben bu konuyu acarken gercekten bır an kararsızlıga dustum hatta suan bıle zaman zaman kararsılıga dusuyorum belkıde cogumuzun kıyaslayamıyacagı arabalara kayıyor aklım :) ama en son yıne type r a tutuklu kaldım >%6rol >%6rol >%6rol

evet konuyu açan kardeşim morbulut çok iyi seçim yaptı hayırlı olsun diyelim.

kmorbulut83

• Ziyaretçi
« Yanıtla #58 : Kasım 02, 2007, 03:32:09 ÖS »
yeni cuprayı fuarda gorme ımkanım oldu ....sıyah rendı soledıklerıne gore de yurt dısından fuar ıcın getırırmıstı....ben begenmedım arkadaslar bana ıcı baya bır basıt geldı dısıysa mesela jantları sonradan takılmıs gıbı duruyordu ,bodykıtı de onden normal bır seat gıbı leon yanı arkadanda ayırt etmek guc tabı motorunu deneme ımaknım olmadı bu yuzden :D belkı o butun bu dusuncelerımı degıstırebılırdı ama ben gorunus olarak begenmedım

Seko

« Yanıtla #59 : Kasım 02, 2007, 03:58:23 ÖS »
Bence beyazı cok guzel duruyor hem siyah hastalık oldu herkeste var  :gitar

ahk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #60 : Kasım 02, 2007, 05:54:55 ÖS »

Kesinlikle R logolu bir arac ve altındaki alet ne olursa olsun insan yolsa gorunce iç gecirmeden edemiyor yeni kasa eski kasa fark etmez o tad her eve lazım , ben neler diyorum yaw birde kullanmıs olsa hrld yeni kasa icin simdiden sıraya girecem  >%6rol
ha bu arada benim leon cupra dan vermek istedigim ornek diyelimki otobanda keyifle gidiyorsun stock aracınla yanına geldi bir cupra alet 240 adet beygir ve 247 km/h hıza sahip allah muhafaza hele birde yanlıslıkla chipli filansa 300 beygirlik bir alet arada dusunsene 100 adet beygircik fark var, bassan nereye gidecen mecbur ilk cıkıstan cıkacan dusmanımın basına vermesin  :emo

Merak etme o cupra'da turbolanmış bi s2k'dan kaçmak için ilk kavşağı arıyor  >%6rol

Seko

« Yanıtla #61 : Kasım 02, 2007, 05:58:39 ÖS »

Merak etme o cupra'da turbolanmış bi s2k'dan kaçmak için ilk kavşağı arıyor  >%6rol

Olayları süzmek ve anlamakta bir problem yasıyosun galiba hocam ben aynı sınıfta aynı fiyatlardaki araclardan bahsediyorum turbo bir araca chip yapmak ile 12:1 CR ya sahip bir aracı turbolamayı aynı kefeye koyuyorsan problem yok  >=ok

kmorbulut83

• Ziyaretçi
« Yanıtla #62 : Kasım 02, 2007, 06:10:56 ÖS »
seko kardes beyazını gormedım hıc ama canlı olarak sıyahını gordum sankı sıyah o aracı bogmus gıbı ne bılım nette gordugum  beyaz cıdden daha sık duruyor ama sımdı bıde red type r ı gorecem ozaman tam kıyaslama yaparım

Seko

« Yanıtla #63 : Kasım 02, 2007, 11:24:56 ÖS »
type r baska bir alem kıyaslama yapmıyorum ben artık o klasman dışı  >=ok

Seko

« Yanıtla #64 : Kasım 02, 2007, 11:26:08 ÖS »
Bu sabah gordum galiba pasaport uzatmaya giderken sahrayıcedid de erya var beyaz bir cupra yada cupra body kit li arac vardı gercekten guzel duruyor  :kurba

aSil

« Yanıtla #65 : Kasım 02, 2007, 11:59:15 ÖS »
Cupra R Type R dan çok daha fazla yakacaktır. Bilginize... Type R daha mantıklı bir araçtır. Turbo'nun bakımı ve masrafı nispeten fazladır. Yakıtı da ekle... Bu biraz senin önceliklerine bağlı. Yakıt ve masraf benim için sorun değil dersen Cupra R alıp filtre, egzos, chip gibi temel uygulamalarla güzel sonuçlar alırsın.

maestro_es

• Ziyaretçi
« Yanıtla #66 : Kasım 03, 2007, 12:54:09 ÖÖ »
cupra'yı öneren arkadaşların kulağına küpe olsun. bakınız:  http://www.teamhondaturkey.com/forum/karsilastirmalar/top_gear_hot_hatch_karsilastirmasi-t10779.0.html

ahk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #67 : Kasım 03, 2007, 03:46:13 ÖS »

Olayları süzmek ve anlamakta bir problem yasıyosun galiba hocam ben aynı sınıfta aynı fiyatlardaki araclardan bahsediyorum turbo bir araca chip yapmak ile 12:1 CR ya sahip bir aracı turbolamayı aynı kefeye koyuyorsan problem yok  >=ok

s2k olarak geyikten bi örnek verdim jazz'da yazabilirdim veya tayyar veya herhangibirşey.... Ne önemi var ben sadece bi arabanın  başka arabayı geçmesinin gayet dogal oldugunu anlatmaya çalıştım ama senin süzme gibi atlayacagını düşünmedim yazdıklarını okumadan gönder butonuna tıklama olur mu!

Seko

« Yanıtla #68 : Kasım 03, 2007, 04:35:41 ÖS »

s2k olarak geyikten bi örnek verdim jazz'da yazabilirdim veya tayyar veya herhangibirşey.... Ne önemi var ben sadece bi arabanın  başka arabayı geçmesinin gayet dogal oldugunu anlatmaya çalıştım ama senin süzme gibi atlayacagını düşünmedim yazdıklarını okumadan gönder butonuna tıklama olur mu!

ok herhangi bir araba alalım ne oldugu fark yapmaz bir turbo ekleyelim yada yetinmeyip birde supercharger ekleyelim sonra lego ya bu tak ne istersen sonra sök baska birsey yap neyse selametle  >=ok

GMZCIK

• Ziyaretçi
« Yanıtla #69 : Kasım 08, 2007, 10:44:53 ÖÖ »

type r baska bir alem kıyaslama yapmıyorum ben artık o klasman dışı  >=ok

BEN BUNA KATILIYORUM

61/osman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #70 : Kasım 10, 2007, 10:52:25 ÖÖ »
Yeni Civic Type R'ın güç kaynağı, geliştirilmiş 2.0 litre DOHC i-VTEC motor. 201 PS /7800 rpm gücündeki üstün motor sayesinde Type R, 235 km/s maksimum hıza çıkabiliyor ve 100 km/s hıza ulaşması yalnızca 6.6 saniye alıyor.
Geliştirilmiş altı ileri şanzıman Type R’ın DOHC i-VTEC motoru ile mükemmel bir uyum sağlayarak hızlı ve hassas vites değişimi sunuyor.

sen typer al kardeşimm honda kolay kolay arıza  çıkartan bi araba değildir 1 -2 cuprayı alıpta bu istanbul yollarında :D son gazla gidebilicekmisin -3 benzin 3.4 ytl olduu farkındamısın :D   cupra çok yakar     ve   satmaa kalkarsanda   hondanın her modeli seat a göre daha çok tutuluyoo  seatın parçası çok pahalı olduğunda 61 AR 444 PLAKALI ARABANIN SAHİBİ AKRABAĞAM OLUR O ARABAYIDA HERKEZ BİLİR O CUPRAYI KEŞKE TYPER ALSAYDIM DİYO AŞIRI YAKIYO CUPRALAR GENEDE SENİN ZEVKİNE KALMIŞ Bİ SEÇİM SAYGILAR... ::D

Berkay_1907

• Ziyaretçi
« Yanıtla #71 : Kasım 10, 2007, 11:23:05 ÖÖ »

niitroo

• Ziyaretçi
« Yanıtla #72 : Kasım 11, 2007, 12:43:31 ÖÖ »
yeni type r lar bencede güzel değil her konuda birincisi performansı eski type_r lar gibi değil ikinciside o güzel sadelik gitmiş üzerine şişirme kasa bişi yapmışlar arabanın kıçı desen hawalarda böle ne o öle yaa sewmem ben öle arabayı bencede leon al her bakımdan leon derim....

maestro_es

• Ziyaretçi
« Yanıtla #73 : Kasım 11, 2007, 12:59:48 ÖÖ »

yeni type r lar bencede güzel değil her konuda birincisi performansı eski type_r lar gibi değil ikinciside o güzel sadelik gitmiş üzerine şişirme kasa bişi yapmışlar arabanın kıçı desen hawalarda böle ne o öle yaa sewmem ben öle arabayı bencede leon al her bakımdan leon derim....

sen bi kere type-r'ın direksiyonuna geçsen böyle söylemezdin emin ol.

EnZo

« Yanıtla #74 : Kasım 11, 2007, 01:42:52 ÖÖ »
Kesinlikle katılıorm....  Meaestro.... Yeni Type-r Eskisinden cok cok iyi Kim ne derse desin Hiç yoktan teyp var :)))