Gönderen Konu: Chevrolet Cruze vs Honda Civic  (Okunma sayısı 3945 defa)

s3z3r54100

• Sezer
Chevrolet Cruze vs Honda Civic
« : Kasım 10, 2012, 11:52:17 ÖÖ »
Cruze 1,6 124 ps , FD6 Civic 125 Ps

Drag rolling sonuç ne olur ?

onur1980

• onur1980
Ynt: Chevrolet Cruze vs Honda Civic
« Yanıtla #1 : Kasım 10, 2012, 12:00:49 ÖS »
cruze  hiç şansı yok. kullananlar performansından çok şikayetçi.

caponcocuk

« Yanıtla #2 : Kasım 10, 2012, 12:28:18 ÖS »
2 akşam önce izmir çevre yolunda, 93 SI HB aracımla, fazla devir çevirmeden 3-4 boy fark attım kendilerine. Genelde muhatap bile olmam. :D

murat16

« Yanıtla #3 : Kasım 10, 2012, 01:04:18 ÖS »
civic'in yaktığı benzine yazık cruze çok hantal bir araç  :D

baron12

« Yanıtla #4 : Kasım 10, 2012, 04:17:10 ÖS »
- ler
1-kamyonlar habire sol çeker
2- yakıt çok fazla
3- lpg uyumu sıfır (subap erimesi uzaması vs gibi sıkıntılar ecotec motorun en büyük sıkıntısı)
4-performans düşük
5-araç çok agır alınacaksa 2,0 serisi alınmalı
+ lar
1-geniş iç hacim
2-güvenlik ve euroncap faktörü
3-tasarım çok güzel
4-ülkemizde benzinli arac kullanma imkanı olanlar için uygun fiyat ve harika donanım
5-yol tutuşu civic e göre daha iyi

yazdıklarım yanlış anlaşılmasın göreceli ve kişisel kullanıcı yorumumdur

asıl sorunun cevabı ise cruze civicle karsılaştırılacak bir araç degil alınacaksa civic alınmalı başınız agrımaz gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz cruze büyük handikap olur satılık ilanlarında dikkat ederseniz çok fazla cruze var bir sebebi olmalı benim su ana kadar cevremde 4 tane arkadaşım aldı ve memnunum diyen olmadı hatta araçlardan 3 ü satıldı
 saygılarımla

baron12

« Yanıtla #5 : Kasım 10, 2012, 05:06:18 ÖS »
kusura bakmayın yanlış anlamışım konuyu  >%6rol

bbhnda

« Yanıtla #6 : Kasım 10, 2012, 06:20:45 ÖS »
geçen yürüdüm rollde.ben tek kişi o 2 kişi.yazdım forumada hatta.190 a kadar arkamda (tamponuma yarım boy) geldi.sonra benim dönmem gerekiyordu.ama beni geçeceği yoktu.deviri zorlamadım (2.vites 5500 den basma gibi bir durum olmadı olsa zaten fark biraz daha  olurdu diye tahmin ediyorum) drag yapmadık spontane gelişen bir kapışmaydı.gaz pedalını paspasa da yapıştırmadım. %75 bastım.

bbhnda

« Yanıtla #7 : Kasım 10, 2012, 06:26:22 ÖS »
arkadaşlar sayın civic fd6 kullanıcıları araçlarınızın yol tutuşuna güvenin bu kapışma esnasında dönmem gerekiyordu ankarada olanlar bilir hacettepe köprüsünün biraz öncesinde çevre yoluna girmek için bir dönüş var yola neredeyse 90 derece o dönüşe 105 ile girdim.baya yattı frenleme esnasında(viraj içinde) abs de devreye girdi esp devreye girmedi.sürati 75 e kadar düşürdüm.ama 105 ile o çok methedilen focus yada başka bir araba girermiydi alırmıydı orasını bilemem bu iş birazda maça işi.sözün özü yol tutuşunun maşallahı var.mesela eniştemde focus 3 var o virajlarda yatmıyor hondada mühendislerin bıraktığı pay çok fazla diye kötü yol tutuyor anlamına gelmiyor.söz meclisten dışarı toplumdaki genel kanıya değinmek istedim.

burakozk

• ÇAĞDAŞPEN DEKORASYON MERSİN
« Yanıtla #8 : Kasım 11, 2012, 10:28:42 ÖÖ »
Cruze opelin verimsiz 1.6 motoru, araç hantal sonuç belli civic

drmoz

« Yanıtla #9 : Kasım 11, 2012, 11:08:45 ÖS »
benzine yazık...

oguz1992

« Yanıtla #10 : Aralık 17, 2012, 08:18:20 ÖS »
TABİKİ HONDA CİVİC ALIR >=ok cruze çok hantal bir araba hele ilk çıktığında 115 110 bg öyle birşeydi ondan sonra 124 bg oldu ama yinede yeterli değil 140bg olsaymış iyi olurmuş ama ikide olmamış :seytani zaten chevolet bayileri cruze satmaya başladıklarında afedersiniz

oguz1992

« Yanıtla #11 : Aralık 17, 2012, 08:32:48 ÖS »
sözüm yarım kaldı cruze satmaya başladıklarında g :dilgötleri kalkmaya baladı o zaman civicmi almamıştım gittim bir fiyat almaya ukala ukala konuşmalar müşterilerle ilgisizlik sanki zorla satın alcaz >%Sakin bir test sürüşü istedim tamam dediler tel aldılar ne telofon ettiler ne e maile mesaj yolladılar >%Sakinbende o zaman faktinde ankara efe hondama girdiğim anda yardımçı olmay :loveebaşladılar hemen test sürüşü yapıp  <nohapy1gün sonra diğer markaları eleyip 2010 galaksi gri premıum aracıma kavuştum :loveearacımı aldıktan sonrada efe hondam aynı ilgiyi ilk aldığım günkü gibi karşıladılar ve şuan kızımdan çok memlunum iyi honda almışşım >=okburdan tekrar teşekürler efe honda ailesi <nohapy aracımı aldığım ikinci günü chevrolet arıyor efendim test sürüşü talebiniz :gitar var diye bende dinledikten sonra başladım sövmeye ama ne söylendim biraz alakasız oldu ama içimi döktüm TABİKİ CİVİC ALIR CRUZE TOZUMUZU YUTAR İYİKİ CİVİC ALMIŞŞIM YİNE 0 ARABA ALSAM HONDADAN ŞAŞMAN BİRDE MERCEDEZ

hondacolik

• ホンダ患者
« Yanıtla #12 : Aralık 17, 2012, 10:41:52 ÖS »
bende civic ciyim ama 1 ay kadar kullandım cruze 2.0 motor , yol tutuş 10 numara araba çabuk hızlanıyor amma velakin benzini yakmıyor direk mideye indiriyor , fena araç değil kokpit çok güzel görünüm güzel motor zaten belli amerikalılar yapmış onların genel özelliklerini taşıyor (benzin düşmanı)