Gönderen Konu: Yeni leon vs honda  (Okunma sayısı 18346 defa)

nrcnft

Yeni leon vs honda
« : Eylül 11, 2014, 06:47:30 ÖÖ »
Arkadaslar 40 55 civari butce ayirdim. Cok fazla hiz tutkum yok. Yeni leon 1.2 tsi kafaya takmistim led farli sunroflu ama honda da dusunmuyor degilim. Hondanin sevmedigim yanin on gogsun uzerime uzerime gelmesi daraltiyor. Leon da ise takirti tukurtu sesi sikayeti fazla  yas 27 ne dersiniz

ysr

• Yasir
Ynt: Yeni leon vs honda
« Yanıtla #1 : Eylül 11, 2014, 07:05:38 ÖÖ »
Fd6 elegance al beyaz hacı leona da binmiş biri olarak diyorum kesinlikle honda çok daha ferah

Elazığ'dan gönderilmiş :)

nrcnft

Ynt:
« Yanıtla #2 : Eylül 11, 2014, 07:49:40 ÖÖ »
Yeni honda neden tavsiye edilmiyor

ysr

• Yasir
« Yanıtla #3 : Eylül 11, 2014, 08:41:51 ÖÖ »
Ben bütçe 40-45 diye okudum ondan fd6 dedim o zaman fb7 de olabilir :)

ysr

• Yasir
« Yanıtla #4 : Eylül 11, 2014, 08:42:50 ÖÖ »
Herşeyin yenisi makbuldur fiyat aralığını yanlış okumuşum

nrcnft

Ynt:
« Yanıtla #5 : Eylül 11, 2014, 10:41:03 ÖÖ »
Varmi baska fikri olan? Yada 40 55 bin arasi ne alinir ?

burak2562

« Yanıtla #6 : Eylül 11, 2014, 11:14:22 ÖÖ »
Ben de 1.2 tsı dusunuyordum epey araştırdım tam alacaktik youtube da biri video koymuş küfür ediyordu çok yakıyor diye sonra hondaya dewaammm.kasım aralık civarı 0 da indirim olabilir ama o paraya çok zor,2.el fd6 düşünulebilir

mu§tafa01

« Yanıtla #7 : Eylül 11, 2014, 11:40:16 ÖÖ »
Sahibindene girersin şöyle bi bakarsın markalara :)

bütçeye göre konusuyorum

reno ?

hyundai?

seat ?

wolksvagen?

opelmi ?  pejomu ?   

tabiki honda fd6 kasa o fiyata en güzeli en standart özellikli en uygunu bence bu.. kesinlikle  hondacı olduğum için değil hangisi iç açıyoki bunların yav  >=ok

nrcnft

Ynt:
« Yanıtla #8 : Eylül 11, 2014, 01:59:22 ÖS »
Yokmu arkadaslar baska fikri olan. Yeni leon alinirsa dizel olcak dizel leon mu lpg li honda mi birde lpg takinca garanti bitiyor degil mi

ninapersson

• murat
« Yanıtla #9 : Eylül 11, 2014, 02:38:02 ÖS »
50-55 aralığında 2010-2011 model bmw 1.16i alırdım kesinlikle. Başka araç bakmam bile.Tabi herkes kendi tarzına göre yorum yapıyor. Bmw'nin kalitesi, sportifliği ve arkadan itiş olması beni diğer bütün seçeneklerden alı koyuyor.

faw13

« Yanıtla #10 : Eylül 11, 2014, 03:00:57 ÖS »
valla 5F Leon FR sahibiyim, çok yakıyor diye yorum yapan arabanın 3 LT şehir içi tüketimle gezmesini falan bekliyordu heralde, reel de 1.2 Leon'lar 6-6.5 LT/100km gibi bir tüketimi var :)

Istanbul şehir içi tüketimim 7-7.5 Lt/100KM ki bence 140bg benzinli bir araca göre son derece makul (aynı koşullarda Honda ile 12-13 LT yakıyordum(otomatik vites farkından 3LT düşsek gene %33 lük bir fark mevcut) şehirler arasında 4.8 - 5.9 arasında değişiyor kullanım ve yol koşullarına göre.

FD6 donanım olarak yanına bile yaklaşamaz FB7 ile kıyaslamak lazım ama ben FB7'yi beğenmediğim için hiç bakmadım alacağım zaman

Kabin sesi Honda'dan kesinlikle az, 20.000 KM oldu, tıkırtı takırtı yok aracın içinde, tırtıklı asfaltta biraz lastik sesi rahatsız edebilir, rüzgar sesi 190km ye kdr hiç yok, sonra başlıyor hafiften

Start stop a alışmak vakit alıyor ama alışınca o da güzel, ışıkta falan beklerken insanın içi gitmiyor :)

Otomatik alırsanız sadece Honda gibi gazına bas gitsin olmaz, dur kalk trafikte manuele almak gerekiyor, insanlar bunu uygulamadıkları için DSG dağıtıyorlar, düzünde bir sıkıntı yok, vites geçişleri güzel, hafif kemikli ama seri, spor bir his veriyor.

Tek sıkıntısını (bence) biraz fazla süspansiyon sesi alıyor ama o da FD6 Civic'ten kesinlikle az, A3'ten falan fazla ona göre kıyaslamak da ne kadar mantıklı neredeyse 2 katı fiyat farkı var. Yani ben sahibi olarak kesinlikle tavsiye ederim, üzmez, keyifli bir arabadır.

Ben Honda tutkusunu beklentilerimi karşılayacak bir model çıkana kadar rafa kaldırdım. Şu anda ne tasarımı, ne teknolojisi, ne donanımı rakipleri ile başa çıkabilecek durumda değil ki satış rakamları da direkt olarak bunu göstermekte zaten.

nrcnft

« Yanıtla #11 : Eylül 11, 2014, 04:23:10 ÖS »
valla 5F Leon FR sahibiyim, çok yakıyor diye yorum yapan arabanın 3 LT şehir içi tüketimle gezmesini falan bekliyordu heralde, reel de 1.2 Leon'lar 6-6.5 LT/100km gibi bir tüketimi var :)

Istanbul şehir içi tüketimim 7-7.5 Lt/100KM ki bence 140bg benzinli bir araca göre son derece makul (aynı koşullarda Honda ile 12-13 LT yakıyordum(otomatik vites farkından 3LT düşsek gene %33 lük bir fark mevcut) şehirler arasında 4.8 - 5.9 arasında değişiyor kullanım ve yol koşullarına göre.

FD6 donanım olarak yanına bile yaklaşamaz FB7 ile kıyaslamak lazım ama ben FB7'yi beğenmediğim için hiç bakmadım alacağım zaman

Kabin sesi Honda'dan kesinlikle az, 20.000 KM oldu, tıkırtı takırtı yok aracın içinde, tırtıklı asfaltta biraz lastik sesi rahatsız edebilir, rüzgar sesi 190km ye kdr hiç yok, sonra başlıyor hafiften

Start stop a alışmak vakit alıyor ama alışınca o da güzel, ışıkta falan beklerken insanın içi gitmiyor :)

Otomatik alırsanız sadece Honda gibi gazına bas gitsin olmaz, dur kalk trafikte manuele almak gerekiyor, insanlar bunu uygulamadıkları için DSG dağıtıyorlar, düzünde bir sıkıntı yok, vites geçişleri güzel, hafif kemikli ama seri, spor bir his veriyor.

Tek sıkıntısını (bence) biraz fazla süspansiyon sesi alıyor ama o da FD6 Civic'ten kesinlikle az, A3'ten falan fazla ona göre kıyaslamak da ne kadar mantıklı neredeyse 2 katı fiyat farkı var. Yani ben sahibi olarak kesinlikle tavsiye ederim, üzmez, keyifli bir arabadır.

Ben Honda tutkusunu beklentilerimi karşılayacak bir model çıkana kadar rafa kaldırdım. Şu anda ne tasarımı, ne teknolojisi, ne donanımı rakipleri ile başa çıkabilecek durumda değil ki satış rakamları da direkt olarak bunu göstermekte zaten.
Yakıtının iyi olduğunu biliyorum o yorumu kaale bile almadım video izleyerek olmaz o işler fabrika verileri ve kullanıcı yorumları ortada. Honda güzel araç ama ön konsol dediğim gibi üzerime üzerime geliyor. 1.2 tsi yada 1.6 dizel alacağım bakalım hangisi olacak

can3520

« Yanıtla #12 : Eylül 11, 2014, 04:25:04 ÖS »
Manuel leon 1.4 140hp kesinlikle :) Vişne çürüğü renk led farlar ile araç çok güzel oluyor

ninapersson

• murat
« Yanıtla #13 : Eylül 11, 2014, 04:35:56 ÖS »
Manuel leon 1.4 140hp kesinlikle :) Vişne çürüğü renk led farlar ile araç çok güzel oluyor

bmw 1 serisini niye kimse önermiyor merak ettim. Ben mi yanlış değerlendiriyorum acaba.
« Son Düzenleme: Eylül 11, 2014, 04:36:19 ÖS Gönderen: ninapersson »

faw13

« Yanıtla #14 : Eylül 11, 2014, 04:54:05 ÖS »
hocam 1 ile servise gir, diğer markalardaki 3 bakım parasını peşinen bırakırsın, yakıt tüketimi benzinlide yüksek, içi inanılmaz derecede dar, bence BMW'nin ürettiği tek anlamsız araba (GT kasalara hiç girmiyorum onlar ayrı bir gereksizlik benim gözümde)

can3520

« Yanıtla #15 : Eylül 11, 2014, 05:05:24 ÖS »
Bmw 1 bence üretmiş olmak için üretilen bir araba. Performans yakıt ve aksesuar olarak hitap etmiyor. Leonun farları yeni sistem, motoru performanslı, yakıtı daha az ve aksesuarı daha bol. Eski 1 kasanın içi hiç güzel değil bence. Dışarıdan görünüşü önemli fakat içi daha önemli benim için

cagatay54

« Yanıtla #16 : Eylül 11, 2014, 06:15:42 ÖS »
leon 1.4 bakıyordum hondayı almadan önce.turbodan dolayı vazgeçtim.turbonun bakımı kullanması önemli.atmosferik hondanın daha iyi olacağını düşündüm aldım.4 yıl oldu hiç pişman değilim kesinlikle.yakıt olarak yeni arabalar hepsi aynı oranda yakıyor.1-2 lt fark eder aynı sınıf arçlarda.tsı motora lpg takılmaması en büyük eksisi.takılıyor ama ne kadar faydalı tartışılır.bu saatten sonra da honddan başka bir araç alacağımı sanmıyorum.sorunsuz kusursuz.motor şanzuman arızası  ben honda da duymadım bilmiyorum.

nrcnft

« Yanıtla #17 : Eylül 11, 2014, 09:00:51 ÖS »
leon 1.4 bakıyordum hondayı almadan önce.turbodan dolayı vazgeçtim.turbonun bakımı kullanması önemli.atmosferik hondanın daha iyi olacağını düşündüm aldım.4 yıl oldu hiç pişman değilim kesinlikle.yakıt olarak yeni arabalar hepsi aynı oranda yakıyor.1-2 lt fark eder aynı sınıf arçlarda.tsı motora lpg takılmaması en büyük eksisi.takılıyor ama ne kadar faydalı tartışılır.bu saatten sonra da honddan başka bir araç alacağımı sanmıyorum.sorunsuz kusursuz.motor şanzuman arızası  ben honda da duymadım bilmiyorum.
TSİ yakıt değerlerini bir araştırınız lpg ihtiyacı yok ve motora zararı yok.

Returntosoil

• EmRE
Ynt:
« Yanıtla #18 : Eylül 11, 2014, 10:36:57 ÖS »
Bugün baktım TSİ leon 1.4 yakitina şehir içi 6.9 diyor,35 kuruş LPG fd6 yaklaşık 25 kuruş.çok çılgın bir fark değil belki ama iste kafa karıştırıcı..

MI 2S cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

cagatay54

« Yanıtla #19 : Eylül 11, 2014, 10:38:25 ÖS »

TSİ yakıt değerlerini bir araştırınız lpg ihtiyacı yok ve motora zararı yok.

fabrika verilerine bakarsak işimiz var.benim cıvıc de uzun yolda 5.9-6.7 arası geziyor ama nedense 50 kuruş benzin yakıyor.tsı motora ayrıca lpg uymuyor.50 liralık benzinle 100 km gidemiyosun ama 50 liralık lpg ile 250 km gidebiliyosun.arabalar fazla yakmıyor ama yakıt pahalı.onun için benzinli arabaya binecek kadar zengin değilim.zengin olan biner benim açımdan sıkıntı yok ;)

ayrıca leonun motorunu hondanın motoru ile kıyaslamak biraz saçma.benim leonu tercih etmeme sebebim turbosudur ilk.ben marşa bastımmıı bekleyemem turbo yağlanacak diye.stop edeceğim zamanda bekleyemem.he beklemeye gerek yok drseniz de o riske giremem.Allaha şükür 4 yıl oldu tık yok aracımda.dediğim gibi hiç pişman değilim...

cagatay54

« Yanıtla #20 : Eylül 11, 2014, 10:40:57 ÖS »
Bugün baktım TSİ leon 1.4 yakitina şehir içi 6.9 diyor,35 kuruş LPG fd6 yaklaşık 25 kuruş.çok çılgın bir fark değil belki ama iste kafa karıştırıcı..

lpg li tsı sıkıntılı.takılıyor diyolar ama sorunlu.benzinle karşık yakıyor.tsı nin yakıtı 40-45 kuruştan aşağı olmaz benzinle zaten.

Returntosoil

• EmRE
Ynt: Ynt: Yeni leon vs honda
« Yanıtla #21 : Eylül 11, 2014, 10:51:18 ÖS »
I like LPG +fd6 +vsa =:D:)::)

Returntosoil

• EmRE
Ynt: Ynt: Yeni leon vs honda
« Yanıtla #22 : Eylül 11, 2014, 10:53:02 ÖS »
Bu arada dostum otomatik ten Vazgeçtim ,anladım ki otomatik istiyorsan en az bi 2.00 motor olmalı.yada en güzeli bi accord ama iste gücümüz yetmiyor onada..:(

cagatay54

« Yanıtla #23 : Eylül 11, 2014, 10:53:50 ÖS »
vsa :) :)

burak2562

« Yanıtla #24 : Eylül 11, 2014, 10:57:58 ÖS »

TSÝ yakýt deðerlerini bir araþtýrýnýz lpg ihtiyacý yok ve motora zararý yok.

fabrika verilerine bakarsak iþimiz var.benim cývýc de uzun yolda 5.9-6.7 arasý geziyor ama nedense 50 kuruþ benzin yakýyor.tsý motora ayrýca lpg uymuyor.50 liralýk benzinle 100 km gidemiyosun ama 50 liralýk lpg ile 250 km gidebiliyosun.arabalar fazla yakmýyor ama yakýt pahalý.onun için benzinli arabaya binecek kadar zengin deðilim.zengin olan biner benim açýmdan sýkýntý yok ;)

ayrýca leonun motorunu hondanýn motoru ile kýyaslamak biraz saçma.benim leonu tercih etmeme sebebim turbosudur ilk.ben marþa bastýmmýý bekleyemem turbo yaðlanacak diye.stop edeceðim zamanda bekleyemem.he beklemeye gerek yok drseniz de o riske giremem.Allaha þükür 4 yýl oldu týk yok aracýmda.dediðim gibi hiç piþman deðilim...
Aynen katılıyorum ne kadar az yaksa da benzin pahalı.Atmosferik +lpg  (ki honda en mantikli bana göre) <3 devaaam