Gönderen Konu: Yeni Kasa Opel Astra HB 115 HP Alınırmı?  (Okunma sayısı 17264 defa)

general86

Yeni Kasa Opel Astra HB 115 HP Alınırmı?
« : Şubat 05, 2013, 02:25:27 ÖS »
Evet uzun süredir kullanımı güzel seri bir araç arayışı içerisindeydim. Şimdilik Opel Astrada karar kıldım.
Ancak eski bir Honda kullanıcısı olarak sizede danışmak istedim. Alacağım araç şu
1.6 Motor 115 hp güce sahip olan Manuel 5 vitesli Astra Edition. şu an 39.000 TL olarak gözüküyor.  Birde Lpg sistemi taktırırsam çok cazip bir araç haline gelebileceğini düşündüm.
Ancak şöyle bir problemim var. İlk önce Chevrolet Cruze almayı düşündüm ancak araştırdığımda kasanın ağır kaldığını ve hantal bir araç olduğunu duydum. Ancak Astraya baktığımda 115 beygir gücüne sahip ve 1300 küsur kilo. Cruze bu araçtan hafif ve 9 Beygir daha fazla. internette araştırdığımda Astra 1.6 Edition 115 Hp aracın çekişinin güzel olduğunu, yokuşlarda bayılmadığını yazmış Astra sahipleri. Dediğim gibi sizede danışmak istedim.
Bu motor bu aracı kaldırırmı sizce?
Ve Önerirmisiniz?
0 kilometre alacağım. Eğer 2. El alacak olsaydım kesinlikle Civic alırdım ancak 0 Kilometre Civicler 50 küsur liraya ulaşmış  :ağlaa

Önerileriniz ve görüşleriniz için şimdiden teşekkür ederim
saygılar...

hakko modelistlik

Ynt: Yeni Kasa Opel Astra HB 115 HP Alınırmı?
« Yanıtla #1 : Şubat 05, 2013, 08:05:28 ÖS »
1.6 Motor 115 hp opel  kullanımı güzel seri bir araç olamaz ağır kalır diye düşünüyom tabiki sizin beklediğiniz performansa bağlı  ayrıca lpg uyumu varmışmı araştırdınızmı  sibopları insignialar gibi magnezyum karışımıysa sıkıntı yaratır

bbhnda

« Yanıtla #2 : Şubat 05, 2013, 08:30:09 ÖS »
günlerden bir gün okuldan dönüyorum. ben yolda giderken bu yanımda bana atarlandı aklı sıra motor sesi taa içeriye kadar geldi.eğer ben devir sesini duyuyorsam ve o araç hala yanımdaysa ve bende basmıyorsam o araç çok da seri değildir hatta ağırdır.(ibretlik tesbitim :D)

06FAT68

« Yanıtla #3 : Şubat 05, 2013, 08:40:24 ÖS »
valla kullanan arkadaş vardı yeni kasa benim 2400accord kadar lpgde tüketimi var ilk sahibiyim satamıyorum satarsam çok zarar edicem diyordu karar sizin

hsnn26

« Yanıtla #4 : Şubat 05, 2013, 11:21:09 ÖS »
ies kullanmış biri olarak bu araç hakkında şöyle düşünüyorum; yakın zamanda yakın arkadaşım bu aracı aldı, bizzat kullanma fırsatı buldum, beraber uzun yolda yaptık, bence çok hantal ve çok yakıt tüketiyor, uzun yolda hız sabitleyiciyi 90 km hıza ayarlayarak sürüş gerçekleştirdik, yol boyunca bu hızda ilerledik, yol bilgisayarında son 100 km verisi 8.5 olarak göründü, performans istemiyorum yakıtta çok önemli değil sıfır olsun diyorsan kesinlikle alınabilir, yol tutuşu gayet iyi, ama malesef gitmiyor ve yakıyor arkadaşım, bir de dikkatimi çeken bir husus var, fabrika verilerini incelersen bu bilgiler seni yanıltacaktır, birkaç verisini paylaşayım, 60-100 hızlanması 4.viteste 10.1 saniye verilmiş, biz ise 16 saniye ölçtük, 0-100 hızlanması 11.5 saniye görünüyor ama hayatta bu rakama yaklaşamıyor, benim tecrübelerim bunlar, hakkında hayırlısı olsun

galantus

« Yanıtla #5 : Şubat 05, 2013, 11:40:24 ÖS »
en son bulaşacağım markadır opel. Sanayicilerin ekmek kapısıdır. Almanların en cok problem açan aracıdır zaten bu yüzden iç piyasada en az satan alman aracıdır.

By_emre

« Yanıtla #6 : Şubat 06, 2013, 12:38:29 ÖÖ »
İyi bir ustada Lpg montajı yapıldığı taktirde hiç bir sıkıntı olmaz diye düşünüyorum Performans'da pek birşey beklemeyin aktarma sıkıntılı

adyobatik

« Yanıtla #7 : Şubat 06, 2013, 09:31:12 ÖÖ »
opel mi? allah korusun, hiçbir modelini asla ve asla almam...bizim şirkette arkadaşta 1.4 turbo 140 lığı var, şu kadar net konuşuyorum, inanmayan getirsin yanyana deneyelim, 3-4 defa yanyana kalktık benim 120 lik t-jet in arkasında kaldı, çocuk o gün araçtan soğudu resmen,kesinlikle yanaşma derim, hele eski teknoloji 115 lik benzin canavarı olduğunu duydum, git cruze al en azından şekli güzel :)

onur_s

« Yanıtla #8 : Şubat 06, 2013, 01:09:51 ÖS »
kesinlikle alınmaz,alınmama sebebi ise motorundan dolayı.ayrıca astra diye düşünmeyin ağırlık olarak fazla bi araç.1.6 turbo astra ile insignia aynı kilolarda.
cruze meselesine gelince bi tanıdıgımda var haşır neşir oldum,124 lüğü var ve kesinlikle 124 bg değil o araba.125 lik honda onu çok fazla geçer.1.3 70 bg cdti arabayı 3.viteste ancak geçebiliyor.Ayrıca astraların 1.4t ları da gitmiyor deniliyor.Ama hızla işim yok fiyatı da cok uygun diyorsanız kesinlikle astra gibi bi arabada 39 liraya iyi fiyat kasası filan çok güzel hondadanda iyi cruze dan da .motor sıkıntı .Kaliteli lüks cruze ve hondaya göre

mehmet zengin

« Yanıtla #9 : Şubat 12, 2013, 11:53:51 ÖÖ »
5 yıl boyunca 2001 model astra GL HB 1,6 motor araç kullandım. Bir gün dahi tık demedi. Çekiş ile ilgili hiçbir sorun yaşamadım. 105beygir bir araçtı, 150 de tork vardı. Değişiklik iyidir dedik ve honda civic aldık ay başında lpg li olandan. şu ana kadar lpgnin bi artısını tam olarak görmedim. İşyerim aynı yerde evim de. astra ile 50tl benzinle (4,74tl/lt) 100-120km arası gidiyordum. Şimdi honda da ise lpg ile 200km de 60-65tl lpg kullanıyor, benzin ne kadar kullanıyor Allah bilir :))) daha ölçemedim.

Astranın süspansiyonları sert idi, honda da aynı. Süspansiyon sesli çalışırdı astrada, honda da aynı. astra da biraz motor ısınana kadar ses gelirdi, honda da lastik sesi geliyor. Bana sorarsanız yeni astra yeni civicden çok daha iyi bir araç. Neden honda aldın o zaman diyeceksiniz :) ? hondadaki motor şanzıman denenmiş sorunsuz. En azından öle deniyor. Ben servise 10binden önce gitmeyi sevmem. Eşim de civici beğendi aldık. Yoksa ben yine astra düşünüyordum. Astrada da motor aslında denenmiş ama yine de yeni teknoloji. Fakat 1,3dizel motoru tescilli sorunsuzdur. 1,3 o kasaya yeter mi? performans aramam ben sadece giderim derseniz yeter, artar bile. Linea kullandım 2 sene aynı motor, kalkışlarda saç baş yolarsın ama akaryakıt istasyonunun yolunu unutursun. Astra dizelde ise kalkış sorunu çözülmüş, test ettim biliyorum. Bana göre astra ve civic arasında kalmış biri için ne aradığı önemlidir. Daha civic için konuşmak erken. Ama astra almayı düşünen birine de düşünme al derim. Aranızda klasik wv ci var mı bilmem ama Yeni astra yeni golften 10 kat daha ii bir araçtır. Kardeşim klasik golf hastası, inatla astraya bakmazdı. Ben yeni araç almaya karar verdiğimde tesadüf satıcıda 2. el astra cosmo vardı. Sadece şoför mahaline oturması yetti. Abi bune yaaaaa manyak bi makina, sallarım golfü astra alıcam dedi :) no coment. Umarım ileride Honda civic için de aynı düşünceler içinde olurum. Çok uzattım kusura bakmayın. (Not: toyota hillux ve linea içinde yorum yapabilirim).
« Son Düzenleme: Şubat 12, 2013, 11:57:11 ÖÖ Gönderen: mehmet zengin »

nisay

« Yanıtla #10 : Şubat 12, 2013, 12:10:34 ÖS »
Zevk meselesi asla birsey denilmez.

Opel'in son dönemdeki tasarımlarını beğensemde kesinlikle opel almam. Şahsi fikrim...

mehmet zengin

« Yanıtla #11 : Şubat 12, 2013, 01:15:59 ÖS »
Zevk meselesi asla birsey denilmez.

Opel'in son dönemdeki tasarımlarını beğensemde kesinlikle opel almam. Şahsi fikrim...

Elbette. Katılıyorum. eşim beğendi honda aldık, benimde 1 haftada görüşüm fena araba değil. Ama 5-5,5 yıl da opel astra geçmişim var. Benimki sadece yaşanmışlıklar. 3 yıl hillux ve linea kullandım şirket arabası onlar da fena değillerdi. Veya şansıma sorunsuz arabalar da gelmiş olabilir :)