Gönderen Konu: Yeni Hyundai i30 mu Honda Jazz mı  (Okunma sayısı 69075 defa)

cefe

Yeni Hyundai i30 mu Honda Jazz mı
« : Nisan 02, 2012, 09:33:33 ÖS »
Arkadaşlar babama yeni araba almak için bu hafta sonu honda ve hyundai plazalarına gittim. Normalde hyundai plazasının önünden geçmeyi düşünmezdim ama babam istedi i30 reklamlarını görmüş. Hyundai i30 u görünce bayağı şaşırdım adamlar tip+donanım+iç mekan olarak yapmış dedim. Arabada bir alman arabası tokluğu vardı, test sürüşü yapamadım pazar günüydü. Honda jazzı biliyoruz, hb başka alternatif araba tavsiyelerinizi de bekliyorum.

BGR19

Ynt: Yeni Hyundai i30 mu Honda Jazz mı
« Yanıtla #1 : Nisan 02, 2012, 10:28:22 ÖS »
Abi siniflar cok farkli ben i30 derim, ici sinifina gore baya genis, donanim olarak ta baya iyi arac. Bor test edin jazz a bakmazsiniz derim, ablamda bi eski kasasi var, cok memnun ki yeni kasayla cigir acmis hyundai. Zaten yine basladilar odulleri kapmaya, fiyatlari artmadan alin derim :)
Bu arada bugun gordum bi tane tip olarak ta cok hos

cefe

« Yanıtla #2 : Nisan 02, 2012, 10:42:36 ÖS »
Sınıf farklılığına dikkat etmedim, evet aslında aynı değil ama jazzı kullanışlı bir araba olduğunu düşündüğüm için dahil ettim dayımda 2005 model var suv gibi kullanıyo gerçi yeni modellerinde biraz iç hacim azalmış herhalde. İ30 daki tereddütüm henüz yeni çıkması ve hyundai'ın honda veya vw gibi bir marka değerinin olmaması. Onun haricinde adı honda olsaydı çok düşünmezdim.

BGR19

« Yanıtla #3 : Nisan 02, 2012, 10:52:02 ÖS »
Hyundai baya gelisti meraketmeyin, bence vw den iyi bir marka fiyat/kalite olarak
Civic hb de cikacak galiba onu da bekleyebilirsiniz, yalniz 1.6 olmaz o heralde. İ30 baya guzel bir alternatif civic hb e bence

bosphourus07

« Yanıtla #4 : Nisan 02, 2012, 10:56:09 ÖS »
i30 dan uzakdur derim güvenlik konusunda epey eksiği var.birkaç forum sitesinde rastlamışsındır belki i30 ile 20 metre takla attığı halde 12 airbagten birinin dahi açmamasından şikayetçi olan adam forum sitelerine aracın kazalı resmini koyup şikayet ediyordu...

bbhnda

« Yanıtla #5 : Nisan 02, 2012, 11:02:02 ÖS »
madem i30 çıkıldı astra j de düşünün...golf leon ...leonun yol tutuşu golfün iç mekan kalitesi tartışılmaz..astra da dış tipi övebilirim.bunlar arasında benim önerim i30 dizel olacaktır.

bbhnda

« Yanıtla #6 : Nisan 02, 2012, 11:03:45 ÖS »
i30 dan uzakdur derim güvenlik konusunda epey eksiği var.birkaç forum sitesinde rastlamışsındır belki i30 ile 20 metre takla attığı halde 12 airbagten birinin dahi açmamasından şikayetçi olan adam forum sitelerine aracın kazalı resmini koyup şikayet ediyordu...

airbag açılmaması bildiğim kadarıyla emniyet kemeriyle alakalı bir durum takmazsan açmıyor diye biliyorum.2 hafta önce yakın bir arkadaşımın kuzeni antalyada trafik kazası geçirdi 2011 yeni kasa focus dizel ile.ondada açılmamış mesela .emniyet kemeride takmamış.

bbhnda

« Yanıtla #7 : Nisan 02, 2012, 11:04:59 ÖS »
Hyundai baya gelisti meraketmeyin, bence vw den iyi bir marka fiyat/kalite olarak
Civic hb de cikacak galiba onu da bekleyebilirsiniz, yalniz 1.6 olmaz o heralde. İ30 baya guzel bir alternatif civic hb e bence

yeni kasa civic hb süperr.hele birde şu 1.6 dizel üniteyi getirirlerse iddaa ediyorum honda fd6 yı çıkarmış gibi satar o arabayı...

cefe

« Yanıtla #8 : Nisan 02, 2012, 11:08:48 ÖS »
Arkadaşlar ilginiz için teşekkür ederim, i30 u ciddi bir şekilde düşünüyoruz yeni honda civic hb aklıma gelmemişti ne zaman çıkacakmış biliyor musunuz?

cefe

« Yanıtla #9 : Nisan 02, 2012, 11:13:09 ÖS »
Golf 6 yakın zamanda kasa değiştirecek hatta golf 7 nin konsept resimleri var, opele hiç yanaşmamayı düşünüyorum yeni modelini kullanmadım ama kötü bir marka imajı var.

bbhnda

« Yanıtla #10 : Nisan 02, 2012, 11:43:16 ÖS »
Golf 6 yakın zamanda kasa değiştirecek hatta golf 7 nin konsept resimleri var, opele hiç yanaşmamayı düşünüyorum yeni modelini kullanmadım ama kötü bir marka imajı var.

opel bendede öyle açıkcası.golf 7 çıkacaksa onada yanaşmayın değer kaybettirir.honda hb beklenebiliyorsa beklensin çünkü araç cidden çok güzel ve güvenli .i30 da çok güzel bir araç olmuş benden söylemesi ama yeni çıkacak hb bir de dizel koyarsa hb daha iyi bir tercih olur.

cefe

« Yanıtla #11 : Nisan 03, 2012, 12:05:49 ÖÖ »

cefe

« Yanıtla #12 : Nisan 03, 2012, 12:10:01 ÖÖ »

hangover

« Yanıtla #13 : Nisan 03, 2012, 12:45:54 ÖÖ »
hocam i30 u inceledim. dizeli sessiz ayırt edemezsin benzinliden. 6vitesli oluşu değişken subap ayarlı motoru vs etkileyici geldi bana. benzinlinin manueli ve full versiyonu 48.500, tanıdık bulursan personel indirimi vs bayağı bir indirim yaptırırsın. araçta bir alman tokluğu var. golf tamam idol bir araç ama i30 doluluğundaki bir golfün fiyatını düşünemiyorum bile. i30un tek kötü yanı bence 2. elde değer kaybetmesi. uzun yıllar binerim diyosanız bence alınası bir araç. civic dizel konusundaki planları erteledi yaın zamanda beklemeyin. ayrıca hb de ne tür motor kullanıcak vs çelişkiliki civic hb nin 2. el değer kaybıda yüksektir sedana benzemez. bizde bir yakına bakıyoruz ford honda hyundai opele bakıldı.  opelde kampanya var ama eski kasadaki araçta donanaım yok. yeni kasalar yapı itibarı ile güzel nekadar paran varsa okadar donanım var, focusta aynı şekilde donanaım seçeneği fazla ama fiyat çok uçuk geldi, honda ilgisiz davrandı tanıdık bumuydu sizin honda sevdanız dedi yüzüm kızardı, i30u anlattım ilgi alaka olanaklar güzel, golf için tlfn ettik 4 5 ay minimum bekleme süresinden bahsettiler

hangover

« Yanıtla #14 : Nisan 03, 2012, 12:48:46 ÖÖ »
bu arada resimdeki multimedia daha tr de yok dendi, keşke bu fiyatın içine dahil olsaydı ozaman daha cezbedici hale gelirdi,ayrıca yine fotodaki gibi koltuk döşemesi göremedim. kumaş deri karışımı döşemeler vardiki bence daha hoştu

dreammaker_11

« Yanıtla #15 : Nisan 03, 2012, 09:29:30 ÖÖ »
i30 rocks jazz sucks :)

BHAAL

« Yanıtla #16 : Nisan 03, 2012, 10:02:24 ÖÖ »
128 bg dizel motor + otomatik şanzıman başarılı bi kombinasyon bence... araç epey de dolu... vw'de dizel otomatik almaya cesaret edemezsiniz, o torkla dsg iki günde elinizde kalır... dizel otomatik seçeneği pek yok piyasada... o açıdan bence çok tutacak o araç. ama dizelini almayı düşünmüyorsanız çok ekstra bi yanı olduğunu düşünmüyorum... piyasadaki diğer benzinlilere bakabilirsiniz

tasarıma gelirsek; dışı epey etkileyici... içi biraz daha güzel olabilirdi ama bu haliyle bile epey araçtan çok satar... bence göz ardı edilmeyecek bi model. jazz ise çok farklı bi konsept, farklı bi sınıf... ben beğenirim aslında ama kendime almam, yalanım yok... bayan arabası diye bakıyorum ben ona

bbhnda

« Yanıtla #17 : Nisan 03, 2012, 10:15:00 ÖÖ »
tork dsg şanzımana negatif bir etkenmi?

exceLLency

• exceLLency
« Yanıtla #18 : Nisan 03, 2012, 10:47:55 ÖÖ »
İ30 gerçekten güzel bir araç test sürüşü yapmanızı tavsiye ederim, hondamı almadan önce ben de i30 a sarmıştım :)

BGR19

« Yanıtla #19 : Nisan 03, 2012, 11:03:49 ÖÖ »
O takla atmis airbag acilmamis muhabbeti emniyet kemeri takilmadigi icin, provokasyon bunlar
Eski i30 almanya da uretiliyordu bu da oyle sanirsam
Ben olsam japon almicaksam hyundai alirim hizla buyuyorlar, i30 daki motor bayadir kullaniliyor sanirsam amerikada sorun olmaz sanirim, eskisinin de motoru saglam yani biz memnunuz. Otomatigi 4 ileriydi simdi 6 ileri olmus baya ii olmus bence
Opeli ben de sevmiyorum, zamaninda iki opelimiz olmustu ikisi de memnun etmemisti

bbhnda

« Yanıtla #20 : Nisan 03, 2012, 11:15:35 ÖÖ »
yaw bir de bu hyundailer ciddi anlamda hızlı araçlar accent era bindim 1.4 olmasına rağmen alıyor götürüyor :D

davyjones24

« Yanıtla #21 : Nisan 03, 2012, 11:28:19 ÖÖ »
bugün yeni i30 test sürüşü yapıcam...sonuçları burdan yazarım

bbhnda

« Yanıtla #22 : Nisan 03, 2012, 12:21:41 ÖS »
hadi bakalım bekliyoruz... :D özellikle yol tutuşu ve fren performansını merak ediyorum...

davyjones24

« Yanıtla #23 : Nisan 03, 2012, 05:05:24 ÖS »
yeni i 30 test sürüşünü tamamladım..

yol tutuşu tatminkar..performans ilk kalkış çok iyi 128 beygir 6 ileri vites..

8 hava yastığı dijital klima yol bilgisayarı park,yağmur,ışık sensörü var...koltukları çok rahat :) ve yuksek 1.80 boyundayım oturduğumda koltuk baya bir yüksek geldi...dirksiyon çok hafif..yol bilgisayarında ekonomik sürüş için uygun vites yazıyor...
işçilik geliştirilmiş araba tok bir hava veriyor..ilk çalışmada içine motor gürültüsü aldı fakat motor ısındıktan sonra ses kesildi...
frenleri çok iyi.. düz vites dizelin fiyatı 50.500 özellikleri çok iyi fiyat tartışılır...ama tahminimden güzel çıktı araba...
benım kanaatimce tek eksiği sunroof...

bbhnda

« Yanıtla #24 : Nisan 03, 2012, 07:24:01 ÖS »
yeni i 30 test sürüşünü tamamladım..

yol tutuşu tatminkar..performans ilk kalkış çok iyi 128 beygir 6 ileri vites..

8 hava yastığı dijital klima yol bilgisayarı park,yağmur,ışık sensörü var...koltukları çok rahat :) ve yuksek 1.80 boyundayım oturduğumda koltuk baya bir yüksek geldi...dirksiyon çok hafif..yol bilgisayarında ekonomik sürüş için uygun vites yazıyor...
işçilik geliştirilmiş araba tok bir hava veriyor..ilk çalışmada içine motor gürültüsü aldı fakat motor ısındıktan sonra ses kesildi...
frenleri çok iyi.. düz vites dizelin fiyatı 50.500 özellikleri çok iyi fiyat tartışılır...ama tahminimden güzel çıktı araba...
benım kanaatimce tek eksiği sunroof...

50.500 elite donanımımı?