Gönderen Konu: yeni honda manuelmi, f1 mi  (Okunma sayısı 4326 defa)

kaan07

yeni honda manuelmi, f1 mi
« : Kasım 15, 2012, 08:40:47 ÖÖ »
arkadaşlar arkadaşa teni kasa civic fb7 elegance alacağız. Fakat arkadaş manuelde ısrarcı. Ben f1 şanzıman almasını öneriyorum fakat triptoniğin manuele göre hem fazla yakacağını hemde performans kaybı yaratacağında ısrar ediyor. Bende yakıt olarak şi biraz fazla yakabilir ama f1 de performans kaybı olmayacağını anlatmaya calışıyorum fakat anlamıyor. Bende buraya konu açacağımı burdan takip etmesini kullananların yorumlarını kıyaslarını okumasını önerdim. Yardımcı olursanız seviniriz

cagatay54

Ynt: yeni honda manuelmi, f1 mi
« Yanıtla #1 : Kasım 15, 2012, 09:06:57 ÖÖ »
f1 kullanıyorum manuellere göre kalkışı süratlenmesi yavaş.ama uzun yolda geçiyorum.manuelin vitesleri erken bitiyor.örnek 3.vites 155 gibi kesiliyor manuel f1 177 de kesiyor.yakıt konusunda da şehir içi manuel az yakabilir ama uzun yolda otomatik çok daha az yakacaktır.

münzevi

• Co-Admin
« Yanıtla #2 : Kasım 15, 2012, 12:54:50 ÖS »
f1 kullanıyorum manuellere göre kalkışı süratlenmesi yavaş.ama uzun yolda geçiyorum.manuelin vitesleri erken bitiyor.örnek 3.vites 155 gibi kesiliyor manuel f1 177 de kesiyor.yakıt konusunda da şehir içi manuel az yakabilir ama uzun yolda otomatik çok daha az yakacaktır.

Uzun yolda otomatik çok daha az mı yakar? Biraz açabilir misiniz meseleyi?

bbhnda

« Yanıtla #3 : Kasım 15, 2012, 02:51:40 ÖS »

Uzun yolda otomatik çok daha az mı yakar? Biraz açabilir misiniz meseleyi?

bencede :D manuel didim ankara 4 kişi full bagaj ve klima yer yer sürat 5.2 ortalama.bundan az yakarsa az yakıyordur :D

faw13

« Yanıtla #4 : Kasım 15, 2012, 03:58:45 ÖS »
otomatik ist-izmir ekonomi yapıcam diye kasmadan ama uçmadan, hız sınırları dahilinde 3 kişi + full bagaj + arka koltuğa da epey bir yük ile 5.7

ist ankara, hiç takmadan ekonomiyi 7.1
ankara ist, tam ekonomi kasarak 5.1

otomatiğin sadece ilk kalkışı biraz hantaldır, 1. vites 3-4000 devirden sonra düz vitesle rahat yürür gibime geliyor

hakko modelistlik

« Yanıtla #5 : Kasım 15, 2012, 11:05:47 ÖS »
benim fb7 manuel aynı binada  alt  katımda yeğenime  fb7 otomatik aldık ( acemi bayan ilk aracı )  yeğenin otomatik fb7 yi alıyom   keşke bende otomatik alsamıydım diyom bazen  kendi kendime özellikle yoğun şehir içi trafiğinde çok rahat  honda satışlarına baktığımda honda alıcaksan otomatik alıcan gibi bir tabloyla karşılaşıyom ben şahsen bir sonraki aracım honda olursa otomatiğini alıcam seçimi yaparken beklenti  yaş   araç sürüş stili ve yaşanan şehirde önemli 

adyobatik

« Yanıtla #6 : Kasım 16, 2012, 08:21:50 ÖÖ »
tamamen sürüşten almak istediğin zevkle alakalı, eğer otomobil senin için bir ulaşım aracıysa hiç düşünme otomatik al, konforu tartışılmaz hele ki istanbulda, tartışmaya bile gerek yok, ama yok otomobil senin için sedece bir ulaşım aracı değil,aynı zamanda bir zevkse yani onu temizlerken yıkarken zevk alıyorsan ve otomobil kullanmayı mecburiyetten değil zevkten yapıyorsan kesinlikle manuel al, ne zaman canın ne isterse o şekilde kullan, yoksa 0-100 hızlanmasını ha 10 saniyede yapmış ha 10,6 saniyede yapmış, bana 200 beygir araçlarımız olurda öncelik performans deriz hadi, ama standart güzel bir otomobilden bahsedince bence performansa çok takılmamak lazım

ctr07

« Yanıtla #7 : Kasım 17, 2012, 07:12:29 ÖÖ »
ben manuel tavsiye ederim.hayırlı olsun.:)

rotasızKAPTAN

« Yanıtla #8 : Kasım 18, 2012, 10:45:09 ÖÖ »
konfor=otomatik
performans=manuel
tercihim otomatik olurdu

maryo21

« Yanıtla #9 : Kasım 20, 2012, 03:20:18 ÖS »
civic in f1 ini şehir içi sürekli kullanabilen varsa elinden öpeceğim
araçla sağa veya sola dönüşlerde sağa sola kaçan f1 kulakçığını yakalamaya çalışmanız gerekir yakalasanızda artı mı eksimi tutturamazsınız vites düşemeyip yada yükseltemeyince diğer kavşağa d modunda girersiniz kulakçık yeriene vites kolu oynasa daha iyi idi ama uzun yoldaf1 kullanılabilir hatta hız sabitleyicide çok daha iyidir yokuşlarda vitesi 4-5-4-5 yapmaz böylece

copil34

« Yanıtla #10 : Kasım 20, 2012, 03:28:15 ÖS »
Otomatiğe Güvenmem..

Manuel en iyisidir..Arabaya sen hükmedeceksin arkadaş :D araba sana değil..

(Tamamen benim fikrim)

faw13

« Yanıtla #11 : Kasım 20, 2012, 03:36:54 ÖS »
Otomatiğe Güvenmem..

Manuel en iyisidir..Arabaya sen hükmedeceksin arkadaş :D araba sana değil..

(Tamamen benim fikrim)

O zaman esp, abs, ebd, tcs falan da mı olmasın abicim arabada? :) takılmak için dedim, gücenmece yok :D

metin.yildiz

« Yanıtla #12 : Kasım 20, 2012, 03:40:41 ÖS »
manuel candır :) 2002 honda civic vtec otomatik aracım vardı satıp kurtuldum, 100 le giderken durduramıyordum arabayı :D

Ouzhan_

« Yanıtla #13 : Kasım 20, 2012, 05:18:05 ÖS »
kişiden kişiye göre farklılık gösterir yani göreceli bir kavramdır. bana göre manuel bence.