Gönderen Konu: Civic vs Megane vs Focus "Kayıp kaldırıma Vurma"  (Okunma sayısı 14331 defa)

Fitos

Ynt: Civic vs Megane vs Focus "Kayıp kaldırıma Vurma"
« Yanıtla #25 : Eylül 05, 2009, 05:38:36 ÖS »
Focusun kaza yaptığı yer evimin biraz ilerisi. Çok tehlikeli bi viraj, az uçmadı millet ordan denize...belirteyim bari tarabya sahil yolu =)

bluestain

« Yanıtla #26 : Eylül 06, 2009, 06:21:46 ÖS »
sonuçta ikiside pert olmuş kıyaslamaya gerek yok civic'in tekeri kırılmış ama focus'un motor bloğu kırılmış fordunda motoru ne dandikmiş bi kaldırıma çıkmayla blok kırılırmı,gerçi egsoz manifoldu plastikten olduğuna göre blokta pek sağlam deyilmiş demekki (plastik manifoldu fiestada gördüm oradan söylüyorum belki focus ta plastik değildir)
 >=ok

kral_civic_25

« Yanıtla #27 : Eylül 06, 2009, 06:51:12 ÖS »
Sonu öLümde olsa gene HONDA gene HONDA.Huylu huyundan vazgeçmez bizde hondadan vazgeçmeyiz saydalan kardeş.İşte HONDA AŞKI BÖLE BİŞİ.BOŞUNA DEMEMİŞLER HONDA HAYAT ONDA DİYE.

bartem

« Yanıtla #28 : Eylül 06, 2009, 07:29:10 ÖS »
Kaza her an herkesin başına gelebilir. Allah herkese arabasına sevdikleriyle güle güle ve sağ salim binip gezmeyi nasip etsin. 

nadirgoktan

« Yanıtla #29 : Eylül 06, 2009, 09:48:27 ÖS »
ben konuyu açan arkadaşa teşekkür ediyorum iyiki açmış çünkü burda "kacaman" die biri çıkıyo bakın iyi okuyun harika bilgiler veriyo. o yüzden bence yok nie öle konular açıldı nie böle konular açıldı demeyin her konu bilgilendirilmek amaçlı.kacaman arakdaşım tşekkürler bilgiler için. ve bu konuyu açan arkadaşın yorumlarına bakarsanız hiç bir art niyet yok. lütffen kırmayalım birbirimizi amaç bilgi paylaşımı ve dostluk... saygılar

bülentgbrz

« Yanıtla #30 : Eylül 06, 2009, 09:56:08 ÖS »
ford ne dandik arabaymış be arabanın motor okadar alta alınıyor bizim ülkemizdeki kasislerde o araba zaten dağılırmış.

emre16

« Yanıtla #31 : Eylül 06, 2009, 10:05:13 ÖS »
arkadaşlarımın dediklerine katılıyorum vurma şekli ve hız çok önemli...HONDA HAYAT ONDA...kendi sınıfının kafa tutulmaz aracı CIVIC tır bunuda herkes biliyıor....

bülentgbrz

« Yanıtla #32 : Eylül 06, 2009, 10:07:18 ÖS »
bence okadar değil saç kalitesi corollaya göre düşük.

kacaman

« Yanıtla #33 : Eylül 06, 2009, 10:09:03 ÖS »
ben konuyu açan arkadaşa teşekkür ediyorum iyiki açmış çünkü burda "kacaman" die biri çıkıyo bakın iyi okuyun harika bilgiler veriyo. o yüzden bence yok nie öle konular açıldı nie böle konular açıldı demeyin her konu bilgilendirilmek amaçlı.kacaman arakdaşım tşekkürler bilgiler için. ve bu konuyu açan arkadaşın yorumlarına bakarsanız hiç bir art niyet yok. lütffen kırmayalım birbirimizi amaç bilgi paylaşımı ve dostluk... saygılar
teşekkür ederim.
gerçekten ikimizde fanatiğiz ve hir ikimiz de araç konusunda biraz bilgi sahibiyiz o sebeple kran krana geçiyo bizim eleştirilerimiz, şimdi focus tdci si olan arkadaşım da objektif birisi üstün olan yanlarını mesela tasarım, ergonomi, ivmelenme ve çevirdiği devir konusunda tamam kabul diyor, ama donanım eksiklikleri örneğin yağmur far sensörü, sürücü tarafından ayarlanabilen direksiyon sertliği, 8li hoparlör ve sony müzik sistemi belirteyim sesi gerçekten çok iyi, ileri geri elektrikli koltuk, soğutmalı torpido gözü basit görünsede eksikliklerinin olduğunu belirtiyor, şimdi fanatik ve hasas iki arkadaşın su götürmez gerçekleri tartışması gayet olağan, o focus seviyor ben de civic, geçenlerde kaza yaptı arkadaşımraç pert oldu yenisi verdi kasko şirketi tereddüt etmeden yine 2009 tdci focus aldı, ben de kendisine takıldım, insan aynı hatayı iki kez yaparmı diye güldük geçtik.

fikito

« Yanıtla #34 : Eylül 06, 2009, 11:25:55 ÖS »
teşekkür ederim.
gerçekten ikimizde fanatiğiz ve hir ikimiz de araç konusunda biraz bilgi sahibiyiz o sebeple kran krana geçiyo bizim eleştirilerimiz, şimdi focus tdci si olan arkadaşım da objektif birisi üstün olan yanlarını mesela tasarım, ergonomi, ivmelenme ve çevirdiği devir konusunda tamam kabul diyor, ama donanım eksiklikleri örneğin yağmur far sensörü, sürücü tarafından ayarlanabilen direksiyon sertliği, 8li hoparlör ve sony müzik sistemi belirteyim sesi gerçekten çok iyi, ileri geri elektrikli koltuk, soğutmalı torpido gözü basit görünsede eksikliklerinin olduğunu belirtiyor, şimdi fanatik ve hasas iki arkadaşın su götürmez gerçekleri tartışması gayet olağan, o focus seviyor ben de civic, geçenlerde kaza yaptı arkadaşımraç pert oldu yenisi verdi kasko şirketi tereddüt etmeden yine 2009 tdci focus aldı, ben de kendisine takıldım, insan aynı hatayı iki kez yaparmı diye güldük geçtik.
bencede tartışmalar bu düzeyde olmalı :)

mehmet1971

« Yanıtla #35 : Eylül 07, 2009, 09:14:29 ÖS »
Fotodaki focus kaldırıma oturmuş. Vurmamış. Civic is vurmuş. Bu kadar basit. bmw dahi olsa bir tarafı yamulurdu. Dikkatli olalım. Kazalar aynı dil

lordkaradavut

« Yanıtla #36 : Eylül 07, 2009, 09:27:52 ÖS »
Arkadaslar kusura bakmayın ama bu sekılde farazı konular cok sacma sadece geyık otesı..varsayımlarla kaza karsılastırmaları yapılıyor.Bunu yapabılmek ıcın tum sartların aynı olması gerekır.Hız carpılan cısım aracın vurdugu yer vs. vs.
Hıc bır verı saglıklı degıl neye gore konu acıyoruz;napıyoruz;amacımız ne demeden edemıyorum.Kımse kusura bakmasın.

canguder

« Yanıtla #37 : Eylül 07, 2009, 09:35:29 ÖS »
bu kazada ne ki arkadaşlar ya. ben 30 cm yükseliğindeki kaldırıma çıktım mini cooper ile . sağ lastik koptu jant paramparça oldu , ordan araba sola sekti diğer kaldırımın üzerine çıktı elektrik direği ancak durdurdu beni. ve araçta sadece lastik kopmuştu. ön tamponda ufak bir ezik ve plaka yamulmuştu. masrafıda 13.000 lira oldu. demekki focus o kadar dandikki tek bir darbeyle pert olmuş. ben mini cooper ile kaza yaptıktan sonra marşa basınca motor çalışıyordu bunlarda kazamı allah aşkına. eğer araçların sağlamlığını böyle değerlendireceksek benim için en sağlam araba mini cooper dır.

smtkrgz

« Yanıtla #38 : Eylül 07, 2009, 09:45:48 ÖS »
aynı böyle amcam clio ile vurdu bankete.. hemde akıllara ziyan bi lastik izi vardı.. aşırı süratliydi.. aracın kaportasında hiç bişi yoktu ama egzos bir metre dışardaydı nerdeyse... aracın pedalları sürücü koltugunun altına doğru kaymış gibiydi.. ama kaportada tek çizik yoktu ve araç firma aracı oldugu için direk pert.. focusun vurduğu yerin yüksekliği belli.. ama civice vuran bi megane II.. ve civic kaldırımla arada kalmış.. bu yüzden civicin teker koparması çok normal..

byberkay000

« Yanıtla #39 : Eylül 07, 2009, 11:51:42 ÖS »
Bence de megane ve civic farklı şekilde kaza yapmışlar. Bunları aynı kefeye koymamak gerekir. Ama ford lar gerçekten sağlam kaliteli araçlar. Bence önemli olan güvenlik. Aracın dışına birşey olmusmu önemli değil. Içinden çıkanlar sağlam mı ona bakmak gerekir.

emirhan ışık

« Yanıtla #40 : Eylül 08, 2009, 12:36:26 ÖÖ »
bencede kazalar aynı değil

mali

« Yanıtla #41 : Eylül 08, 2009, 03:26:19 ÖÖ »
bencede aynı kazalar değil