Gönderen Konu: YENİ FOCUS HATBACK(MAKYAJLI KASA) -CİVİC SEDAN 125 HP  (Okunma sayısı 20796 defa)

kral_civic_25

YENİ FOCUS HATBACK(MAKYAJLI KASA) -CİVİC SEDAN 125 HP
« : Eylül 26, 2008, 11:06:58 ÖS »
Arkadaşlar öncelikler mrb lar bi arkadaşımda focus hatback (makyajlı) kasa var ve 2008 civic sedana her türlü meydan okyacağını söyledi bende merak ettim sonuçta civicle gelemez bide sizlere danışayım dedim kapışma olsa ne olur sizce ha bu arada focus tdci

altunparmak

Ynt: YENİ FOCUS HATBACK(MAKYAJLI KASA) -CİVİC SEDAN 125 HP
« Yanıtla #1 : Eylül 26, 2008, 11:12:59 ÖS »
tam olarak focuslar hakkında bılgım yok ama focus tdci 110hp diye biliyorum mantık olarak ve hp olarak meydan okuması biraz zor.

Mahir TÜRKMEN

« Yanıtla #2 : Eylül 26, 2008, 11:13:45 ÖS »
109 olarak görünüyor sitesinde sanırım teknik olarak bakılırsa düşük kalıyor bihayli.

Mahir TÜRKMEN

« Yanıtla #3 : Eylül 26, 2008, 11:14:54 ÖS »
1.6L Duratorq TDCi      5-ileri manuel       Trend/Titanium     Motor gücü (PS/dd)=109/4000      Maks. Tork (Nm/dd)=240/1750

SV

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Eylül 27, 2008, 01:58:25 ÖÖ »
torku çok yüksek civic'e göre ama çevirdiği devir az olduğu için bunu sınırlı bir bantta kullanıyor. sonuçta yüksek devir çeviren benzinli bir motorun torku yetersiz de olsa ekstra gücünü koca bir bant boyunca kullanabiliyor bu büyük bir artı. en başta torku ile ve tork patlaması ile focus daha seri hissettirse de aslında civic daha hızlı olur denemelerde.

fikito

« Yanıtla #5 : Eylül 29, 2008, 12:30:52 ÖÖ »
arkadaşlar o arkadaşa bunu iddia ettiren şey tork benim yeni civic'im var abim bir dönem yeni focus tdci kullandı ve oda geçecegini iddia etti ama sonuç civic ve benim civic oto. vites bu konuyu bende açmıştım hatta hiç korkma gir katılıma ;) :)

quelle

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Eylül 29, 2008, 08:47:57 ÖÖ »
dizel motorlar evet fazla devir çeviremiyorlar ancak güç ve tork eğrilerine baktığınız zaman en alt devirden en üst devire kadare dolu yürüyorlar. Benzinli gibi üst max devirlerine yakın güçlerini vermiyorlar. Hele birde otomatik benzinli ise o zaman durum daha da kötü. Hem vites geçişleri yavaş hem de vites aralıkları uzun. Yani sen her max gücünü yakaladığında vites geçişiyle gücünü kaybedeceksin. O nedenle çok yakın gidebilirsiniz hızlandıkçada o seni geçecektir. Son hızına senden daha çabuk varacaktır.
Şimdi şöyle bişey var Honda civic sedan ve focus tamamen normal günlük kullanıma göre hazırlanmış otomobiller. Bunların performanslarını kıyaslamak çok mantıklı değil. Birisi geçilirse bu ötekini bundan iyi yapmaz. Diğer özelliklerine bakmak gerekir. Önemli olan günlük kullanımdaki performanslarıdır.

antonow

« Yanıtla #7 : Eylül 29, 2008, 02:53:47 ÖS »
walla bende 2003 ciivic war we ben focusu yıyorum tdci yi
fakat yenı kasa cıvıclerın bızım kasaya gore nasıl gıttıgını bılmedıgımden bı yorum yapmam yanlıs olur

kral_civic_25

« Yanıtla #8 : Eylül 29, 2008, 06:47:25 ÖS »
fikito sana güveniorum ve giriorum katılıma teşekkürler.(ama hala yenilmekten korkuyorum)

fikito

« Yanıtla #9 : Eylül 29, 2008, 06:56:50 ÖS »
valla hocam biz geçtik hatta arabalarıda degiştik denedik gene geçti civic 2.vites 60 km hızla başladık 160 da gaz kestik ve ve yeni civic'in direksiyondan vites özelligi ile baya hızlı vites atıyor zaten bir kere vites atıyorsun araç 3. vites de 171 de redline'na giriyor qulle'nin dedigi gibi oranlar yüksek otomatik viteste

SV

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Eylül 30, 2008, 11:28:37 ÖÖ »

dizel motorlar evet fazla devir çeviremiyorlar ancak güç ve tork eğrilerine baktığınız zaman en alt devirden en üst devire kadare dolu yürüyorlar. Benzinli gibi üst max devirlerine yakın güçlerini vermiyorlar. Hele birde otomatik benzinli ise o zaman durum daha da kötü. Hem vites geçişleri yavaş hem de vites aralıkları uzun. Yani sen her max gücünü yakaladığında vites geçişiyle gücünü kaybedeceksin. O nedenle çok yakın gidebilirsiniz hızlandıkçada o seni geçecektir. Son hızına senden daha çabuk varacaktır.
Şimdi şöyle bişey var Honda civic sedan ve focus tamamen normal günlük kullanıma göre hazırlanmış otomobiller. Bunların performanslarını kıyaslamak çok mantıklı değil. Birisi geçilirse bu ötekini bundan iyi yapmaz. Diğer özelliklerine bakmak gerekir. Önemli olan günlük kullanımdaki performanslarıdır.

sürekli dolu yürüyor ama bunu da uzun sure boyunca koruyamıyor vites deiştirdikce kesiyorsun arabayı. benzinli de güc eğrisini sonuna kadar kullanıyorsun. dizelde basınc yiyip vites büyülüyosun basınc yiyip büyültüyosun.. onda devir çevirmeye devam ettıgın ıcın süreklı guc aktarıyor zaten dızel kullanan ınsanların arabanın cekısınden etkılenıp en fazla 10hp guclu benzınlılere gecılıp sasırması normal.  sonucta dızelın torku yuksek ama ust devırlerde buyk dususte. buda motorun devır cevırme ıstıkrarını zayıflatıyor.

quelle

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Eylül 30, 2008, 04:50:34 ÖS »
dizelin yürümesi için yüksek devir çevirmesine gerek yok ki. Zaten teorik olarakta kullanılan yakıt buna imkan vermiyor. Dizel sürekli olarak torku ile ilerleyen bir makina ve buji kullanmadan yüksek sıkıştırma ile patlayarak bunu sağlıyor. Ve tork grafiği de benzinli araçlardan çok daha iyi. Bu nedenle yüksek devir çevirmesine gerek yok. Devir bandı sürekli dolu. Benzinli arabalarda vites değiştirdikçe daha fazla güçten kaybedersin eğer turbo yoksa. Çünkü max tork değerlerinin altına iniyorsun eğer sportif vtec yoksa. Hızlandıkça da sürtünme oranı arttığı içinde torka daha fazla ihtiyacın oluyor. O da dizelde var. Dediğim gibi dizel daha çabuk devirlenip maksimum hızına daha çabuk çıkabilir. Ama düşük hacimde benzinlinin son hızı daha yüksektir.

fikito

« Yanıtla #12 : Ekim 02, 2008, 12:47:43 ÖÖ »
bence sanal alemde anlayamayız bu işi video çekip koymak lazım..... duyrulur :)

icmumcu

« Yanıtla #13 : Ekim 30, 2008, 11:07:15 ÖÖ »
merhaba arkadaşlar bu konuda bir deneyimim oldu benim.2000 model honda civic 1.6ies 120ps aracımla bu son kasa değilde ondan önceki muhtemelen 2007 model sedan focus dizelle, bilenler için samsun çarşamba yolunda tekkeköy kavşağındaki ışıklarda kalkış yaptık. (süren kişiyi tanımıyorum, her şey spontan gelişti:).olayı anlatayım 1. viteste ve 2. vitesin başlarında beraber yan yana gittik, 3. vites ve 4. viteste arayı 1-2 boy kadar açtım.daha sonra maksimum  sürate ulaşınca bu benim aracım için 200km düz yolda, focuz yavaş yavaş arayı kapattı ve önüme geçti. o araçların son süratleri 200km nin üstü.kalkış için her zaman honda derim ama devamı için focus alır derim.focusla dizelle istanbuldan geldim yokuş yukarı 200km ile çıktım.arabalar hiç de yabana atılacak arabalar değil.son kasa civiclerin bence pek şansı yok.

TYPE-R

« Yanıtla #14 : Ekim 30, 2008, 11:29:48 ÖÖ »
Bu yeni focus dediginiz eger 2009 focussa bırazcık bekleyin derim arkadaşlar görmeden denemeden pek yabana atılacak bi araba deil kullandım biliorum bi müşterimizde vardı hem 2009 full focus 45,000 ytl degerınde hemde 2008 elegance var bi muhabbet üzerine samimi olmuştuk hondayı getirdiği zaman fazla ilgilendigimden öle konuşmalar geçti aramızda bana söyledigi kelime focus civici geçiyo çok denedik diye şaşırdım ve focus daha 4095 kmdeydı daha motorun rodajı bile dolmamış inanmıorum dediğimde arabaları getiririm bi gün deneriz dedi bilmiorum ne kadar gerçek ne kadar doğru  >=ok

nisay

« Yanıtla #15 : Ekim 30, 2008, 02:27:07 ÖS »
bende merak ettim, sonuç ne olur acaba

BLACK ORANGE

« Yanıtla #16 : Ekim 30, 2008, 02:41:44 ÖS »
focus tork yönünden şans lı fakat beygir, vites geçisi ve kullanım kolaylığı açısından civic derim.

civic alır...

antonow

« Yanıtla #17 : Ekim 30, 2008, 05:31:09 ÖS »
arkadaslar ben denedım dıorm 2003 vtecII war bende sedan focusla kalkıs yaptık we benım aracım o aractan cok daha yukluydu agırlık bakımından enıstemın arabası oda
we o benden once kalktı we ben onla erken kalkmasına ragmen 1-2 kafa kafaya gıttık
3 vıtesten sora koptum gıttım ben

BLACK ORANGE

« Yanıtla #18 : Ekim 30, 2008, 06:10:51 ÖS »
helal sana... kim durdurur seni bizi hondayı...

emre16

« Yanıtla #19 : Ekim 30, 2008, 08:38:50 ÖS »
yeni focuslar fena araba ama civice kafa tutamaz...

rms

• Ziyaretçi
« Yanıtla #20 : Ekim 30, 2008, 08:49:15 ÖS »
ben burgazlıyım buluşmada görmuştum focus gene aynı araba ama oynanmış 306 gtı ile kafa kafaya ikiside oynan mış arabaların pu da hafif kanak feln vardı egzos .. çok şasımıştım oynan ma yoksa civic alır

pirana35

• Ziyaretçi
« Yanıtla #21 : Şubat 19, 2009, 01:24:34 ÖÖ »
o focus gelsın benı geçsin bir elegance da ona alırım bırakın bu muhabbetı arkadaslar tork beygir hp :D bır yere kadar önemli olan dıreksıyon

nos61

« Yanıtla #22 : Şubat 19, 2009, 01:31:05 ÖÖ »
katılıorm pirana :) arabaların bittii yerde birazda biz devreye girelim sahipsizmi kalsın araclarımız..onurlarıylamı oynansın :)

civic72

« Yanıtla #23 : Şubat 19, 2009, 09:18:04 ÖS »
focus yol tutuşu konusunda civic' ten iyi performans yönünden kıyaslarsak civic 1. adım önde ama focusuda yabana atmamak lazım

canguder

« Yanıtla #24 : Şubat 19, 2009, 10:19:35 ÖS »
şimdiye kadar 2 tane dizel araç kullandım .İzlenimlerim,fiat punto 1.3 90hp 200nm multijet kullandım.Bu değerlerde neredeyse focusa yakın değerler.Diğer kullandığım araç ise 1.3 70hp 180nm albea.Bu araçlar rollinglerde+draglarda o kadar zayıfki anlatamam.İyi şöför olsanız dahi araç devir çeviremiyor ve benzinli araçtaki performansı vermiyor.Bmw dışındaki dizel motorlar hiç bir zaman performans amaçlı değil.Yakın zamanda focus tdci deneme fırsatım olursa izlenimlerimi yazarım ancak honda civici geçecek bir araç olduğunu düşünmüyorum.Dizel araçlar performans için değildir ekonomi ve ağır kasalı taşıtları daha iyi yürütmesi içindir.