Gönderen Konu: yeni focus  (Okunma sayısı 25521 defa)

ctr07

yeni focus
« : Mayıs 18, 2011, 09:54:39 ÖS »
hondacı abilerim yeni focus su nasıl buldunuz?titanium yani en full dizel 1.6 115 hp tdcı hb 55 sedan 53 tl.
eskisine oranla sizce nasıl tutulurmu???bu fiyata dizel jetta da oluyo ama comfort orta donanım.

ozN

Ynt: yeni focus
« Yanıtla #1 : Mayıs 18, 2011, 10:03:03 ÖS »
ford araba yapmıs yeni focusun şekli yeter

ctr07

« Yanıtla #2 : Mayıs 18, 2011, 10:05:12 ÖS »
ford araba yapmıs yeni focusun şekli yeter
fiyat uygun mu sizce?

carousal

« Yanıtla #3 : Mayıs 18, 2011, 10:39:45 ÖS »
kendi kendine park etme sistemi ve önüne ani bir engel çıkınca otomatik olarak fren sistemini aktive etmesi çok güzel yenilikler,  C segmentine 2 önemli yenilik kattı Yeni  FOCUS.

Kasa yeni çıktığı için ilk yıl uzak durmak lazım, gerçi biz Honda'cıyız, Yeni CiviC'i beklemedeyiz şu an. Ancak bu kadar yenilikçi özellikler olacağını pek düşünmüyorum.

carousal

« Yanıtla #4 : Mayıs 18, 2011, 10:44:33 ÖS »
Alıntı
Aktif Şehir İçi Güvenlik Sisteminin kızılötesi lazer teknolojisi, düşük hızdaki çarpışmaların riskini azaltmak için sürekli olarak öndeki araçla mesafeyi izliyor. İsteğe bağlı olarak devreye alınan sistem; 30km/s hız altında seyrederken öndeki araç ile mesafenin aniden azalması ya da aracın durması halinde, kazadan kaçınmanıza veya çarpışmanın etkisinin azaltılmasına yardım etmek için önceden frenlerini hazırlıyor ve sürücü zamanında tepki göstermezse sistem sürücü yerine otomatik olarak fren yapıyor.

Lazer algılayıcılar yalnızca öndeki otomobili algılıyorlarmış, yani yayaya ya da bisikletliye çarpma gibi bir durum ile karşılaşılırsa herhangi bir etki göstermiyorlarmış.

Ayrıca kar ve buz gibi dış etkenler çalışmasını büyük oranda etkiliyormuş. Kuru havada önde otomobil varsa ve şehir içi sıkışık trafikte 30 km saat hız ile giderken frene basmaya geç kaldıysanız sistem frene basıyor.

Alıntı
Otomatik Start-Stop sistemi, aracınız, trafik ışıklarında ya da trafikte beklerken hareketsiz kaldığında, motoru otomatik olarak kapatır. Harekete hazır olduğunuzda sistem sizi bekletmeden motoru yeniden çalıştırır. Aracınızı ağırlıklı olarak şehir trafiğinde kullanıyorsanız ideal bir özellik.
Start-stop teknolojisi şehir içi trafik için önemli bir özellik ve bu teknolojiyi uygulayan firma sayısı her geçen gün artıyor. Yeni Focus'ta da bu teknoloji pas geçilmemiş.

Alıntı
Yeni Ford Focus, kompakt ve hafif bir yapıya sahip olmakla birlikte, büyük motorlar düzeyinde güç, tork gücü ve performans sağlayan Ford’un yeni nesil 1.6 litre EcoBoost benzinli motoru ile sunulmaktadır. EcoBoost motor optimum performans (1.6 litre silindir hacminden 180PS güç ve maksimum 240 Nm torq), daha az yakıt tüketimi ve daha düşük CO2 emisyon sağlıyor.

Opel İnsignia ile tanıştığımız düşük hacimli motorlardan yüksek beygir elde etme trendine, yeni FOCUS da dahil olmuş. 1.6 litrelik motordan 180 beygir almak için daha fazla yakıt harcandığını tüketicilerin bilmesi gerekir. Opel bayisine gittiğimde 1.6 litre, 180 beygirlik araçlar ile ilgili gelen şikayetlerden birisinin de aracın yüksek yakıt tüketimi olduğunu söylemişti.

180 beygir hava gücü ile elde edilmiyor sonuçta, motor daha fazla yakıt tüketiyor. 1.6 litrelik düşük bir motoru bu kadar fazla zorlamanın bir anlamı yok bence. 120-130 beygir 1.6 motor için ideal.
« Son Düzenleme: Mayıs 18, 2011, 10:50:03 ÖS Gönderen: carousal »

ctr07

« Yanıtla #5 : Mayıs 18, 2011, 10:56:13 ÖS »
paylaşım için tşk. abi 1.6 180 ler turbolu old. için o kadar güçlü bende yakıtı içiyo diye duydum.
bu arada benim yeni cıvıc ten hiç umudum yok amerikan kasa ile aynı olursa satmaz o araba baksanıza yeni jetta ya adamlar yapmış.yinede mevcut kasa cıvıc daha güzel...

kolok

« Yanıtla #6 : Mayıs 18, 2011, 11:01:56 ÖS »
focus bence fordun işi otomobil değil ticari araç ...civic'i tek geçerim ford a bakış  >=ok

ozN

« Yanıtla #7 : Mayıs 19, 2011, 10:30:51 ÖÖ »
başkan ford bu arabayı bulan adam öle de deme yani :D

PearL GreY MoNsteR

« Yanıtla #8 : Mayıs 19, 2011, 10:40:06 ÖÖ »
Şimdi görünüş itibari ile 10 numara ama bir sorum olacak . Hyundai ve kia vs. lerde 90 lık ve 115 hp lik modeller vardı sanırım . 90 lık herkes biniyor 115 lik dizel olduqu ve hp yi yüksek olduğu için sorun çıkarabiliyor deniliyor . Bu ford İçin geçerlimi _?

luca55

« Yanıtla #9 : Mayıs 19, 2011, 10:48:25 ÖÖ »
ben tam 1 sene bındım focusa 1.6 tdci 110 bg lık olana.240 tork vard aracta.aracın ivmelenmesi hızlanması yol tutusu süper.konfor ve iç dizaynda süperdi.2009 da sıfır almıştım aracı son kasasıydı yani.bana sorarsanız focusun tek sıkıntısı içeriye aldıgı motor sesi ve yol sesi.onun dışında bana göre hıcbır sıkıntısı yoktu.sımdı cıkan son kasada 115 bg ve 270 tork var.hondaya tercıh edebılecegım tek araba suan.ancak fıyat bıraz yuksek.

luca55

« Yanıtla #10 : Mayıs 19, 2011, 10:50:36 ÖÖ »
Şimdi görünüş itibari ile 10 numara ama bir sorum olacak . Hyundai ve kia vs. lerde 90 lık ve 115 hp lik modeller vardı sanırım . 90 lık herkes biniyor 115 lik dizel olduqu ve hp yi yüksek olduğu için sorun çıkarabiliyor deniliyor . Bu ford İçin geçerlimi _?

senın soruna benım verebılecegım cevap sudur.bakımlarını aksatmadan duzenlı olarak yaptırıyordum ve tek bır sorun yaşamadım.suan arkadasım kullanıyor,üstelık cokta yuklenıyor araca ama oda bır sorun yaşamadı.

PearL GreY MoNsteR

« Yanıtla #11 : Mayıs 19, 2011, 10:52:40 ÖÖ »

senın soruna benım verebılecegım cevap sudur.bakımlarını aksatmadan duzenlı olarak yaptırıyordum ve tek bır sorun yaşamadım.suan arkadasım kullanıyor,üstelık cokta yuklenıyor araca ama oda bır sorun yaşamadı.

aÖncelikle teşekkür ederim .Ama bu yorular mesela 90 lık 150 veya 200 binde arıza veriyorsa 115lıkler daha önce veriyormuş ???

luca55

« Yanıtla #12 : Mayıs 19, 2011, 10:58:50 ÖÖ »
benım bahsettıgım focus 110 luk ve suan 130 bınde.hangı araba olursa olsun bakımını zamanında yaptıgın surece pek sorun cıkarmaz.bırazda şansına kalmış.ancak gavurun malına yuklenır gıbi basıpta aracı zorlarsan bırakta arıza versın yanı :D

ctr07

« Yanıtla #13 : Mayıs 19, 2011, 11:13:36 ÖÖ »
fordun dizeli sağlamdır bakımlarını yaptıktan sonra pek bir şey olcağını sanmıyorum.

emre16

« Yanıtla #14 : Mayıs 19, 2011, 11:27:07 ÖÖ »
evet o motor bir çok marka tarafından tercih ediliyor bence çok iyi bi motor.Yeni focusa gelince aracın ön tarafı güzel fakat stopları çok büyük gibi geldi bana aracı büyük göstermek istemişler.Fakat 1.6 115hp dizel motorda bence çok iyidir vw nin 1.6 105 ten iyidir hem tork hem güç olarak, ama ikisi arasında kalsam jettayı tercih ederdim tipi çok güzel focustanda güzel bence...

kayaci26

« Yanıtla #15 : Mayıs 19, 2011, 01:13:59 ÖS »
paylaşım için tşk. abi 1.6 180 ler turbolu old. için o kadar güçlü bende yakıtı içiyo diye duydum.
bu arada benim yeni cıvıc ten hiç umudum yok amerikan kasa ile aynı olursa satmaz o araba baksanıza yeni jetta ya adamlar yapmış.yinede mevcut kasa cıvıc daha güzel...

güzel kardeşim 115hp lik focus da Turbolu... zaten bu otomobillerde kullanılan yeni nesil dizel motorlar hep turbolu... TDCI, TDI, TD, DTİ vb... mesela fiatın 1,3 dizel motorları da turbolu... fiestanın 3 silindir pug motoru da turbolu....

luke skywalker

« Yanıtla #16 : Mayıs 19, 2011, 05:11:05 ÖS »
kendi kendine park etme sistemi ve önüne ani bir engel çıkınca otomatik olarak fren sistemini aktive etmesi çok güzel yenilikler,  C segmentine 2 önemli yenilik kattı Yeni  FOCUS.

Kasa yeni çıktığı için ilk yıl uzak durmak lazım, gerçi biz Honda'cıyız, Yeni CiviC'i beklemedeyiz şu an. Ancak bu kadar yenilikçi özellikler olacağını pek düşünmüyorum.
Bu iki özellikte acemiler ve dikkatsizler için ama gene de çok güzel şeyler,bence Honda artık yavaş yavaş geride kalıyor sanki güncel donanımlarda.
Belki gereksiz ama ön cama yansıtılan gösterge paneli falan (head up display)bir markanın araç teknoloji seviyesini gösteriyor.
Honda'dan bekliyorum aynı özellikleri.

« Son Düzenleme: Mayıs 19, 2011, 05:12:05 ÖS Gönderen: luke skywalker »

ctr07

« Yanıtla #17 : Mayıs 19, 2011, 06:21:13 ÖS »

güzel kardeşim 115hp lik focus da Turbolu... zaten bu otomobillerde kullanılan yeni nesil dizel motorlar hep turbolu... TDCI, TDI, TD, DTİ vb... mesela fiatın 1,3 dizel motorları da turbolu... fiestanın 3 silindir pug motoru da turbolu....
biliyorum abi zaten turbolu oldğnu tsı tce ecoboost t-jet multiaır turbo benzin tdı tdcı multıjet hdı dtcı cdtı crdı turbo dizel sdı atmosferik dizel neden bu yorumu yaptınız ki? 1.6 180 insignia da turbolu yoksa kıçı kırık opel atmosferikten o beygiri nasıl çıkartçak?ve inan bana yakıtı içiyo...

« Son Düzenleme: Mayıs 19, 2011, 06:22:48 ÖS Gönderen: ctr07 »

galantus

« Yanıtla #18 : Mayıs 19, 2011, 07:22:29 ÖS »
benimde bundan önceki aracım 2008 focus TDCı idi. aracı 75 binde aldım ve 160 binde sattım. Bana bir gün olsun sorun cıkarmadı. Ama bende onu hiçbir zaman üzmedim. Biraz titiz birisiyim şu ana kadarki kullandığım hiçbir aracımın bakımını aksatmadım aksatmam. Bence fordun en güzel tarafı yol tutuşu. Araba resmen yola yapışıyor. Şu anki civicimi aldığımda bunu daha iyi anladım. Bence yol tutuş konusunda civicten cok daha iyi. Ama bunun karşılığı sert süspansiyon. Araba civice göre epey bir sert bu konfor anlamında zaafiyet demek. Bendeki focus bildiğiniz gibi 110 bg ve 240 tork idi araç 180 190 km civarlarına öyle cabuk cıkıyorki inanamazsınız cok serii bir araç. Fakat içeri cok fazla ses alıyor heleki motor sesi. Üstüne birde dizel olunca kırmızı ışıkta beklerken rolantide araç BMC kamyondan hiç farkı yok, o gır gır gır sesi insanı deli ediyor.

alican_07

« Yanıtla #19 : Mayıs 23, 2011, 08:29:25 ÖS »
ya arkadaşlar bu turbolu araçlara karşı bu ön yargı nedir anlamadım gitti ya ben ve ailem çok şanslı daha hiç turbodan ötürü arıza veren aracımız olmadı yadaneyse öbür şıkkı konuşmayayım.

ed35

« Yanıtla #20 : Mayıs 23, 2011, 08:43:42 ÖS »
37-38.000Tl olsa alırdım,ancak nedir yahu bu fiyatlar...Taksici,kiralama ve şirket aracı focus,corolla,hyundai'ler oldu 45-55.000!

rebeloghy

• Ziyaretçi
« Yanıtla #21 : Mayıs 24, 2011, 09:27:42 ÖÖ »
dizel focus 180e cok cabuk cıkıyormus hissi veriyor :) vtec2yle denendi boy boy yiyor, torku fazla oldugu icin koltuga yapıstırıyor bu da aracın icindeyken seriymis hissi veriyor. dizel araclar keyifli de yanınızda bi honda uzayana kadar..

bu otomatik fren sistemi elestiren arkadasa söylüyorum. adamlar ugrasmıs öndeki araca sehir icindeki kücük temasları engellemek icin bisey yapmıs. siz hala tutmus yok bisikleti görmüyor yok yayayı görmüyor diyosunuz. honda forumundayız da ford kötüleme forumunda değiliz. tamam özellik bence de gerekli değil biraz acemi işi, ama zaten 10 20 yıl araba kullanan herkes söfr olmuyor. bu kadar arge muhendısı calısıp öyle bisey yaptıysa bi neden görmüslerdir, bırakın öndeki aracı takip etsin. 30km/s hızla carpılan yaya ölmez. bisikletli de trafige acık yolda kullanırsa kendi sucudur, yani ford iyi bisey yapmıs o konuda

rebeloghy

• Ziyaretçi
« Yanıtla #22 : Mayıs 24, 2011, 09:28:05 ÖÖ »
her türden aracı öldürmeye gelince öldürüyoruz da arada hak verelim..

kolok

« Yanıtla #23 : Mayıs 24, 2011, 03:10:02 ÖS »
ford u ne kadar överseniz övün en küçük bir örnek civic benzin kapağı içerden açılıyor focusun elle çek zaten açık nerde focuc nerde civiccccc bas şekeri çek tekeri hesabı :gitar

rebeloghy

• Ziyaretçi
« Yanıtla #24 : Mayıs 24, 2011, 06:15:29 ÖS »
burda civic focus karsılastırması yapılmıyor sacmalama kolok. adam focus yazmıs yorumluyoruz. civicten iyi civicteen kötü diye mi yorumlanır araba dediğin ?? butun dunya honda mı olsun