Gönderen Konu: yeni corollamı yeni civic mi  (Okunma sayısı 14426 defa)

buura

yeni corollamı yeni civic mi
« : Haziran 08, 2008, 06:06:46 ÖS »
İlk olaraktan herkese iyi günler

Babam yeni araba almayı planlıyo ve tam bi Toyota hastası. 5 senedir falan 1995 corolla 1.6 xei miz var ve gerçekten de çok memnunuz ama sizde taktir edersiniz ki artık eskidiğini düşünüyoruz bana göre corollaların en serisi olan bu 1.6 xei ler gerçekten guzel araba ama artık kasayı yenilemeyi düşünüyoruz.. Babam diyoki son kasa bi corolla alim ama ben diorum ki son kasa civic al .. ne yalan solim corollalar daha bi ağır ve güzel duruyo ama civic tede beni çeken bişi var :D

Neredeyse iki arabada aynı fiyat 2. elleri sizce hangisi

COROLLA

CİVİC

alfaus007

Ynt: yeni corollamı yeni civic mi
« Yanıtla #1 : Haziran 08, 2008, 06:15:06 ÖS »
ben bir türlü ısınamadım yeni corollaya bi seviorm sonra bakıyorum kendi kendime diyorumki yok güzel olmamış kararsızım yani ama hangi seviyesini alıcaksınız elegant mı class mı ( 3 donanım seviyesi daha var) ona göre kararımı vericem:D??

buura

« Yanıtla #2 : Haziran 08, 2008, 06:20:14 ÖS »
valla o kadarını bilmiom babam almışken full alalım dio yani en iisi hangisise o aynı şey civic içinde geçerli

icmumcu

« Yanıtla #3 : Haziran 08, 2008, 06:22:36 ÖS »
toyota dünyanın ençok tercih edilen arac(sallamıyorum bir dergide okudum).alacağınız araçta mantık arıyorsan corolla alacaksın(yakıt, vergi gibi) ama gösteriş olacaksa, performans olacaksa tabiki honda. hodadan da sahip olduğunuz corolla kadar memnun kalırsınız. karar sizin. karşılaştırma köşesinde benimde bir sorum vardı. ona da bi bakın istersen. ben golf tsi de olabilir derim.
http://www.teamhondaturkey.com/forum/karsilastirmalar/43000ytl_ye_honda_mi_golf_mu-t16177.0.html;new

alfaus007

« Yanıtla #4 : Haziran 08, 2008, 06:28:56 ÖS »
buğra internetten baktım en iyisi ''Elegant VSC+ Xenon''' oda 44.650 YTL spoyler da taktırtmak isterseniz(285 ytl).Civice baktığımda ise elegance modeli düz vites 40.000 ytl otomatik 43000ytl.Civc alırsanız 1000 ytl karınız olacak.civic'in hızlanması ve şehir dışı yakıt tüketimi daha iyi.Corolla'nın ise şehir içi yakıt tüketimi... Ben olsam civic'in siyahını alırdım.Corolla ya göre daha iyi bir seçenek...

buura

« Yanıtla #5 : Haziran 08, 2008, 06:44:01 ÖS »
hmm saolasn abim zahmet etmişsn aramışsn da ya ginde toyota da güzel dimi bn onuda çok seviorm ama civici de çok seviorm

brtygtt

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Haziran 08, 2008, 06:57:53 ÖS »
vala buura baban hangisini alsa drnin için faredecek bişey yok :D şaka bi yana corolla 1.4 dizel kullandım güsel gidiodu yol tutuş falanda iiydi civic dream kullandım o kalkışlarda bana hantal kalıo gibi geldi..civic biraz daha genç işi corolla babana göre bence ideal dir kardeşim yinede doru kararı siz verirsiniz

alfaus007

« Yanıtla #7 : Haziran 08, 2008, 09:02:33 ÖS »
önemli diil buğracım...Tabi toyotada güzel  honda daha genç işi daha fazla forsun olur;) honda daha atik ama tabi honda toyota kardeş sayılır dmi ama nası olsa japon özellikleri pek farklı diil:)  

honda_team

« Yanıtla #8 : Haziran 09, 2008, 08:42:23 ÖÖ »
Valla şimdi ikilemde kaldım ama ben CİVİC diyorum ;) ama sanırım yakıt sarfiyatındada CİVİC daha iyi ;)

memo_honda

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Haziran 10, 2008, 09:50:53 ÖS »
cıvıc in tasarımı (iç-dış) toyota dan daha güzel hemde arada fazla bir fark olmasada toyotadan daha seri.gercekten karar vermek zor ama cıvıc daha genc işi.bide corolla nın görüş açıları verimli deil.biraz cam yüksekte kalıyo.cıvıc alırsan premium yada elegance al.bide düsünürsen hondanın otomatiği cok güzel

Mahir TÜRKMEN

« Yanıtla #10 : Haziran 10, 2008, 09:54:30 ÖS »
Corolla lara kesinlikle lafım yok ama ben dış görüntüsünü sevmiom :s

Görüntüde corolla oyuncak civic gerçek gibi gelio bana :P

fikito

« Yanıtla #11 : Haziran 10, 2008, 09:58:44 ÖS »
buura benim araca bindin krdşim gördün otomatik olmasına ragmen performans fena degil konforda güzel toyotada güzel krdşim ama civici bu segmentte tek geçerim tabi o babanın bilecegi iş :)

Mete Er

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : Haziran 10, 2008, 10:09:14 ÖS »
Corolla multimode denedim. Vites geçişleri çok yavaş. Diğer bir gözlemim ise araba biraz hantal geldi.
Toyota mekanik olarak güzel araçlar üretiyor ama tip olarak pek de beğendiğimi söyleyemem.
Bir de biraz daha yukarı yaş grubuna hitab ediyor.

doan

« Yanıtla #13 : Haziran 10, 2008, 10:11:31 ÖS »
bizde 2008 civic elegance var. nisan ayında aldık şu ana kadar bi yamuğunu görmedim arabanın :) her türlü donanım var. gerçekten seri ve sağlam gidiyor. açıkçası seçim yaparken beklentilerinizi iyi belirleyin ve ona göre seçin bence ikiside hoş. ama bi civic kullanıcısı olarak kararım tabiki civic ;):)

Mahir TÜRKMEN

« Yanıtla #14 : Haziran 10, 2008, 10:11:55 ÖS »
hondaların özelliği bu sanırım hem spor hem ağır görüntü :P

memo_honda

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : Haziran 11, 2008, 09:17:32 ÖÖ »
evet bende mete er in görüşüne katılıyorum.corollanın multimode seçeneği aşırı şekilde vites geçişlerini belli ediyo.hondada kesinlikle böle bişey yok sadece devir e bakarak vites geçişini görebilirsin

buura

« Yanıtla #16 : Haziran 13, 2008, 05:13:09 ÖS »
bişi da söliim bn 16 yaşındaim alcaımız araba bna kalcak buna gore honda daha aır basar dmi beyaz bi civic allahhhhh.. ama babam corolla dio uzun yolda fln zatn babam yeni corollanın göstergelerini bi gordu tmm corolla alıoz dedi :D

mars

« Yanıtla #17 : Haziran 13, 2008, 05:24:22 ÖS »
evt buura.corollanının göstergeleri içi filan çok güsel.bende ondan alıcaktım sonra son karar honda oldu.kullandıkları gösterge sistemi uçaklarda kullanılıyormuş.hatta iç tasarımı hondaya göre daha rahat gibi gözüküyor.ama dışı dersen honda derim.araba sana kalıcaksa honda aldır.ne demek istediğimi anladın sen şimdi buraya yazmıyim :)  

TTayfuNN

« Yanıtla #18 : Haziran 14, 2008, 09:02:41 ÖÖ »
Ne beklediğinize bağlı , az yaksın derseniz dizel corolla ; 1.4 olsun dizel dizeldir.

Ama ikisi de benzinli olacaksa corollayı bilmem nasıl gider test sürüşüne gitmenizde fayda var.

Sonuçta arabayı alıp da ya nasılsa civic srüyüorum iyi de gider deyip basıp çok yaktırmak var, :D

buura

« Yanıtla #19 : Haziran 14, 2008, 07:42:02 ÖS »
valla ne yalan solim bu yeni corollaların siyahlarını görünce off offf diorm ama beyaz civic goruncede aazımdan sular akıyo bide mugen body spoiler fln filn offf offffff ama babam hala toyota dio peki size bi soru sorim bna çle bi söz söliinki onu babama soledikten sonra hadi kalk civic almaya gidioz desin bu büyülü söz hangisi

fikito

« Yanıtla #20 : Haziran 15, 2008, 05:28:01 ÖS »
bugra valla ben civic alırken babamı honda bayine götürdüm arabaya bindi 15 dk sonrada siyah bir elegance sahibi oldum :D :D

metin16

• Ziyaretçi
« Yanıtla #21 : Haziran 15, 2008, 05:30:38 ÖS »
honda almak için o kadar çok söylenecek şey varki buraya yazmak olmaz biraz tarihçesine bakma ve honda kurucusunun çabası tabi cıvıcteki özelliklerde bakmak lazım kısacası hayat onda mutluluklar sevinçler hız müzüik keyfi herşey onda örnek olarak ben herşeyimi hondaya borçluyum honda hatatın tadı onda

birisimi

« Yanıtla #22 : Haziran 21, 2008, 10:21:12 ÖS »
civic tabiki koy bakayım yan yana gelen geçen hangisine bakıyo... içim gidiyor yeni civic'e yolda gordum mu şöförüne abi bi tur atayımmı diyesim geliyo :D

buura

« Yanıtla #23 : Haziran 30, 2008, 04:23:51 ÖS »
ya şimdi civicde güzelde babam 48 yaşında birisi ona beyaz civicmi gider siyah corollamı bide o yönden bakın gerçi araba bna kalcak ama daha 3 sene var

birisimi

« Yanıtla #24 : Temmuz 02, 2008, 11:01:26 ÖÖ »

ya şimdi civicde güzelde babam 48 yaşında birisi ona beyaz civicmi gider siyah corollamı bide o yönden bakın gerçi araba bna kalcak ama daha 3 sene var
neden civic beyaz corolla siyah?? ama beyaz civic de çok hoş duruyor... biliyormusun bilmiyorum beyaz inciyi?? corolla gibi hantal görünümlü bi arabamı civic gibi zarif bi araba mı istersin