Gönderen Konu: Yeni Civic mi yoksa FD6 mı???  (Okunma sayısı 66337 defa)

kartal54

Yeni Civic mi yoksa FD6 mı???
« : Aralık 25, 2011, 12:34:39 ÖÖ »
Kimse açmadı galiba konuyu...
Ben biraz heyecanlıyım bu konuyla ilgili olarak çünkü beklentilerimin yanından bile geçmedi bu kasa... Acaba site sakinleri ne düşünüyor diye bi sorayım istedim...

civic46

Ynt: Yeni Civic mi yoksa FD6 mı???
« Yanıtla #1 : Aralık 25, 2011, 12:36:28 ÖÖ »
gün boyu bunu tartıştık valla :D ama genel olarak millet hemfikir,bu arada ilk oyu ben kullandım :dissiz

PearL GreY MoNsteR

« Yanıtla #2 : Aralık 25, 2011, 12:42:04 ÖÖ »
Görsel olarak tabiki FD6 ! Donanım Olarak Yeni kasa Fazla olacagından donanımsal Olarak yeni cıvıc ama bize görsel lazım :)

kartal54

« Yanıtla #3 : Aralık 25, 2011, 12:48:19 ÖÖ »
Görsel olarak tabiki FD6 ! Donanım Olarak Yeni kasa Fazla olacagından donanımsal Olarak yeni cıvıc ama bize görsel lazım :)
+5500 helal pearl...
görüntü ve motor...

mali

« Yanıtla #4 : Aralık 25, 2011, 09:42:23 ÖÖ »
ben bu çelişkide çok uzun kaldım
2012 model honda alıcam ve 2 ay demeden yenisi gelecek
internete bakıyorum fotoğraflara içime hiç sinmedi
bu kasanın gelince istediğim renkte fd6 bulumam diye bu kasa gelmeden fd6 aldım...
ve sonuçta çok memnunum
ben daha bayiye gidip inceleyemedim ama iki arkadaş bayide görmüş ve beğenmiş
bu beni şaşırttı..
eko modu katlanır ayna yol bilgisayarı ve anahtarları güzel olmuş ama bundan gerisi kesinlikle fd6
sensörler güzel bir özellik ama benim çok aradığım bişey değil
sonuç fd6...

fabregas04

« Yanıtla #5 : Aralık 25, 2011, 10:06:10 ÖÖ »
Civic'in cıvığını çıkardılar Vtec2ler bile bunda daha iyi tasarımı . FD6 yı makyajlayıp 1.6 dizel motor yapsalar bence patlama yapardı civic.

sfenks_onuy

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Aralık 25, 2011, 10:27:56 ÖÖ »
Civic'in cıvığını çıkardılar Vtec2ler bile bunda daha iyi tasarımı . FD6 yı makyajlayıp 1.6 dizel motor yapsalar bence patlama yapardı civic.
+1907.....arkadaşlar opelin yaptığı gibi astra clasic ve yeni astra aynı anda satılıyor civic içinde bu olsun...fd6lara yeni dizel motoru koysalar türkiyede öyle böyle satmaz şahsen yeni kasayı almam...

ilkeronat

« Yanıtla #7 : Aralık 25, 2011, 11:18:03 ÖÖ »
3 yıl sonra kasayı makyajlarlar. arka tamponu ve eteklerı ındırdıklerınde gözleriniz iyice alışınca yine hayran hayran bakarız. şimdilik herkes hemfikir fakat yeni yenidir eski eski. gittiğimde yeniyi inceledikten sonra bir de hatcback versiyonun içine oturdum inanın malzeme ve işçilik inanılmaz farklı. bana 3-4 seneye kadar hatcback yazar arkadaşlar. dizel olursa tadından yenmez. ben oyumu yeniden yana kullanıyorum bu arada bi kaç ufak dokunuş sonrası eminim o da deli olur ;)

Muhsin07

« Yanıtla #8 : Aralık 25, 2011, 11:32:55 ÖÖ »
bende oyumu yeniden yana kullanıyorum dün gidip inceleme fırsatım oldu aracı
ön tasarım bence harika fd6 yla falan kıyaslanmaz ama işte arkasıda bi o kadar kötü olmuş ki oda fd6 larla kıyaslanamaz ama aracı yere basıp jantla çok harika bi görüntü sağlanabilir honda artık civic kullanıcıların da insan olduğunu hatırlayıp gereken donanımları yüklemiş araca yeniliğe baksana sustalı anahtar bizde buna seviniyoruz :D herkesin gözü bunada alışır göreceksiniz antalyada gelen yeni civic elaganceler ilk günde bitmiş fiyat ta en dolusu 50 bin tl ve bu ısınma fiyatı artıcak ...

civic2011

« Yanıtla #9 : Aralık 25, 2011, 12:24:03 ÖS »
bende dün inceledim yeni kasa civic'i ani resimlerde gördügümüzden farklı olabilir düşüncesiyle girdim içeri aracı ilk önce önden gördüm başarılı keskin hatlara sahip ve dikkat çekici sonra gözüm jantlarına takıldı hiç yakışmamış aracı alan ilk önce jantları değiştirmekle işe başlar diye düşnüyorum daha sonra araca arkadan baktıgımda öndeki o keskin hatlar yok olmuş sanki bir clio duruyor karşımda.Aracın içersine geçtim ön konsolda degişiklikler yapılmış çok fazla dikkatçekici değil ama kötü de dgil direksiyon fd6 larda daha sportif ve dikkat çekici donanım olarak yol bilgisayarı bluetoot vs eklenmiş + olarak yagmur ve far sensörü var
Dışarı çıkıp tekrar baktıgımda yandan ve arkadan özellikle bu aracın dizel seçenegi çıksa ben yinede değiştirmem bazı arkadaşlar donanım olarak zengin vs yazıyorlar ama diger firmalara baktıgımızda bu özellikler kaç senedir kullanılıyor ve standart olarak sunuluyor bence honda gerekeni yapmalı bu araç için bir çok eksigi var hala.Birde şu dikkatimi çekti 2012 olarak geçen fd6 elegance fiyatı 49.300 tl yeni kasa civic fiyatı 49.500 tl olarak belirlenmiş zam gelecekmiş ama bu araç 50 bin tlden fazla bir fiyata satılırsa bence çogu arkadaş başka markalara yönelebilir diye düşünüyorum

Muhsin07

« Yanıtla #10 : Aralık 25, 2011, 01:00:39 ÖS »
işte bize göre zengin haklısın diğer araçlarda bunlar çokdan vardı ama honda ilk kez kullanınca yenilik gibi geldi :D honda kullanıcısı olarak umarım bunu makyajla düzeltirler vtec lerin önleri gibi bununda arkası değişir öyle umut ediyorum  :gulegule :gulegule

TC 400

« Yanıtla #11 : Aralık 25, 2011, 02:20:32 ÖS »
Konuyu güncel tutmak adına ;)

FD CİVİC

Uploaded with ImageShack.us

YENİ CİVİC SEDAN

galantus

« Yanıtla #12 : Aralık 25, 2011, 04:25:52 ÖS »
fd 6 ların dış görünüşüne oldum olası bir antipatim var. Bana cok kötü geliyor. Ama iç dizaynı hoşuma gidiyor. Bana göre yeni civicin önden görünüşü fd6 ya 5 basar. Arkadan görünüşüde bir o kadar kötü. İç dizayn geliştirilmiş ve bence daha güzel olmuş. En azından yeni civicte el freni gerçekten el frenine benzemiş:) Yeni yenidir arkadaşlar niye gidip aynı paraya bir alt kasayı alayımki bence bu hiç mantıklı olmaz. Yeni sedan civicin bence tek kötü tarafı arkadan görünüşü. Sedan yerine hatcback alınırsa bu durumda ortadan kalkar ve bence tadından yenmez. Sanırım artık vtec2 mi yenileme zamanı geldi.

BGR19

« Yanıtla #13 : Aralık 25, 2011, 07:36:36 ÖS »
zevk meselesi dış görüşte yeni civic önden corolla arkadan symbol, berbat. içi ayrı berbat zaten kalite düşmüş gibi duruyor
bence fd6 sınıfının gelmiş geçmiş en iyi tasarıma sahip aracı :D
ben de vtec2 yi bi sevemedim, tabi bi çok araçtan güzel de fd6 dan asla değil bence :D

hondaciwic

« Yanıtla #14 : Aralık 25, 2011, 07:46:28 ÖS »
fd 6 ların dış görünüşüne oldum olası bir antipatim var. Bana cok kötü geliyor. Ama iç dizaynı hoşuma gidiyor. Bana göre yeni civicin önden görünüşü fd6 ya 5 basar. Arkadan görünüşüde bir o kadar kötü. İç dizayn geliştirilmiş ve bence daha güzel olmuş. En azından yeni civicte el freni gerçekten el frenine benzemiş:) Yeni yenidir arkadaşlar niye gidip aynı paraya bir alt kasayı alayımki bence bu hiç mantıklı olmaz. Yeni sedan civicin bence tek kötü tarafı arkadan görünüşü. Sedan yerine hatcback alınırsa bu durumda ortadan kalkar ve bence tadından yenmez. Sanırım artık vtec2 mi yenileme zamanı geldi.
[/quoteabı omrum hayatımda ılk defa fd6ya tıpsız muamelesı yapan gordum :D

hondaciwic

« Yanıtla #15 : Aralık 25, 2011, 07:47:53 ÖS »
sı dıjıtal ıbreye uyuz oluyorum vtec2 nın ıbrelerı cok guzel

honda2002

« Yanıtla #16 : Aralık 25, 2011, 07:59:04 ÖS »
Bu arada yeni kasayi begenenlerin orani giderek artiyor.
Bir iki gune ibre yeni kasaya donmesin. ;)

honda2002

« Yanıtla #17 : Aralık 25, 2011, 08:00:50 ÖS »

abı omrum hayatımda ılk defa fd6ya tıpsız muamelesı yapan gordum :D

Hakkaten. :)

piercing__01

« Yanıtla #18 : Aralık 25, 2011, 09:08:40 ÖS »
yeni kasaya dönülse bile bence tek nedeni yeni olmasından olacak..bu kasa bı eskı kasa fd6 da yeni cıkan olsaydı mılletın dıbı duserdı bence...pskolojık bı durum..

honda2002

« Yanıtla #19 : Aralık 25, 2011, 09:12:31 ÖS »
yeni kasaya dönülse bile bence tek nedeni yeni olmasından olacak..bu kasa bı eskı kasa fd6 da yeni cıkan olsaydı mılletın dıbı duserdı bence...pskolojık bı durum..

Bence donanimda etkili olur yeni kasayi secmek konusunda. Sadece yeni olmasinin disinda.
Arti performansta iyilesmis. 0,5 sn az degil hani.

BGR19

« Yanıtla #20 : Aralık 25, 2011, 10:25:14 ÖS »

Bence donanimda etkili olur yeni kasayi secmek konusunda. Sadece yeni olmasinin disinda.
Arti performansta iyilesmis. 0,5 sn az degil hani.
evet ya ne yapmışlar öyle, donanım dolmuş vallaha
bu arada ben honda dan yeni bi motor teknolojisi beklerdim aynı motoru biraz optimize edip yeniden sunmuşlar ama duyumlarıma göre honda direk enjeksiyon işine de girecekmiş (yabancı bir sitede okumuştum) belki direk enjeksiyon teknolojisini de bir adım ileri taşıyıp ilerde sunarlar kim bilir...

kartal54

« Yanıtla #21 : Aralık 25, 2011, 10:25:23 ÖS »
değişme yok fd6 da 10,3sn... motorda değişen şey açıklandığı kadarıyla pistonlar bilmem ne ile kaplanmış o parça şu olmuş falan... ama önemli olan ps ve nm...
yeni kasa 125ps ve 152nm fd6 da olduğu gibi...
Arkadaşlar yeni kasa tutulursa fiyatından dolayı tutulur... yeni kasa çıkarıp da fiyat artırımı yapmayan tek marka... tabi donanım olarak da üst düzeye yaklaşmış sınıfında...
Ama biz teamhondaturkey olarak hondacıyız... yani hondayı önceden bilen ve beklentileri olan bi topluluğuz...
Beklentilerimiz karşılanmadığı için de mutsuzuz... ama mutluluğumuz da fd6 sahibi olmak... yani prim yapan bir eski kasa araba...

gecetilkisi

« Yanıtla #22 : Aralık 25, 2011, 10:49:33 ÖS »
ikiside degil bence ies ......

MerT01__civic

« Yanıtla #23 : Aralık 25, 2011, 11:08:08 ÖS »
bu aracı şimdiden makyajlamayı düşünüyorlarmış :) bu arada fiyat yılbaşından sonra artacak..

"galantus" bende diğer arkadaşlara katılıyorum.. ilk defa fd6'ların tipini beğenmeyen birine rastladım :D zevkler ve renkler tartışılmaz diyelim..

piercing__01

« Yanıtla #24 : Aralık 25, 2011, 11:09:40 ÖS »
dogru ben donanım olaynı gözden kacrdım oda bı secım nedenı olabılır..ama benım ıcın tip daha agır basıyor arabama dısardan baktıgım zaman benım arabam bu demelıyım..onun ıcın ynede fd6..