Gönderen Konu: saab 9-3 aero vs 2.4 accord (karşılaştırma)  (Okunma sayısı 5926 defa)

minorcontainer

saab 9-3 aero vs 2.4 accord (karşılaştırma)
« : Mayıs 11, 2010, 11:57:07 ÖS »
2003-2005 model saab 9-3 aero ile accord 2.4 karşılaştırmasıyla ilgili değerli yorumlarınızı alabilir miyim lütfen?

adyobatik

Ynt: saab 9-3 aero vs 2.4 accord (karşılaştırma)
« Yanıtla #1 : Mayıs 12, 2010, 10:39:59 ÖÖ »
saab 9-3 aero araçların mutemelen 2.0 turbo ie kıyaslıyosundur,saab dünyada sürücünün kalçalarından dizayn edilmeye başlanan tek araçtır,tabikide accorddan iyidir,eğer 2. el kaygısı taşımıyorsan,paranda çok ise,gösterişsiz ama gerçekten her yönüyle süper bir araca binmek istiyorsan,tabi birde benzine verecek paran çok ise saab her zaman alınır,saabın kokpiti her zaman şöföre yönelik tasarlanır,çok özel ve elit müşteri kitlesi vardır,şahsen ben yeni bir saaba binen birisini gördüğüm zaman içimden helal olsun diyorum,çünkü adamda görüntü yada marka kaygısı yok,özel bir araca binmek istiyor,bu arada en güçsüzleri bie nerdeyse 200 beygirler civarında motor taşıyor :)

murat_ozbek

« Yanıtla #2 : Mayıs 12, 2010, 10:45:27 ÖÖ »
tabiki saab 9-3

alpkorkut

« Yanıtla #3 : Mayıs 12, 2010, 11:14:47 ÖÖ »
Saab 900 kullanmış birisi olarak sana tereddütsüz Saab 9.3 diyorum, kıyas kabul etmez

canguder

« Yanıtla #4 : Mayıs 13, 2010, 07:01:18 ÖÖ »
saab güzel araç dış görünüş ve donanım olarak iyidir. ancak accord yabana atılacak bir araç değildir. Daha önceden hiç saab kullanmadım veya binmedim o yüzden bilen arkadaşların yorum yapması daha doğru olur. saab 2.eli çok zayıftır o kadar söyleyebilirim.

alpkorkut

« Yanıtla #5 : Mayıs 13, 2010, 07:07:52 ÖÖ »
saab güzel araç dış görünüş ve donanım olarak iyidir. ancak accord yabana atılacak bir araç değildir. Daha önceden hiç saab kullanmadım veya binmedim o yüzden bilen arkadaşların yorum yapması daha doğru olur. saab 2.eli çok zayıftır o kadar söyleyebilirim.
doğru söylüyorsun amasaab nı da meraklı kullanıcıları var, ben saab 900 convertible aracı satılığa çıkardıktan 1 hafta sonra gayet iyi bir fiyata satmıştım. biraz da şans işi tabi. ama araç gerçekten enfes

insomniac

« Yanıtla #6 : Mayıs 13, 2010, 09:01:55 ÖÖ »
saab uçak üreticisi firmadır... tamamıyle el işçiliği ile yapılan ilk arabası zamanın aerodinamik olarak en iyi rüzgar sürtünme katsayılarını vermiştir ( dünya devi spor otomobil üreticilerini geride bırakarak) genelde motorları 200 hp ve üzeri olur son olarak ta gazete reklamları hava alanında bi pistin ortasında kapılarını açmış bi saab 9-3 ve üstünde de 'pilots wanted' (pilot aranıyor) yazısı ne kadar elit bir araca binildiğinin göstergesidir sanırm. ha bu arada accord da boşa atılacak bir araba değil ama ben saab derdim şahsen...

alican_07

« Yanıtla #7 : Mayıs 15, 2010, 07:58:52 ÖS »
saab uçak üreticisi firmadır... tamamıyle el işçiliği ile yapılan ilk arabası zamanın aerodinamik olarak en iyi rüzgar sürtünme katsayılarını vermiştir ( dünya devi spor otomobil üreticilerini geride bırakarak) genelde motorları 200 hp ve üzeri olur son olarak ta gazete reklamları hava alanında bi pistin ortasında kapılarını açmış bi saab 9-3 ve üstünde de 'pilots wanted' (pilot aranıyor) yazısı ne kadar elit bir araca binildiğinin göstergesidir sanırm. ha bu arada accord da boşa atılacak bir araba değil ama ben saab derdim şahsen...
+10000 accord nere saab 9-3 aero nere sen trafik helikopteri ile savaş uçağını kıyaslamışsın. :D

honda2002

« Yanıtla #8 : Mayıs 15, 2010, 08:54:28 ÖS »
saab 2003 model 27bin tl civarı satılıyor. Yani accord 2.4 le aynı fiyat civarında.

Accord 2.4 almayı kesin kafama koydum. Saab alabilirdim ancak zengin olmadığıma göre kafamda aşağıdaki konularda şüpheler var;

1- LPG ye tepkisi nasıldır ?
2- Şanzuman Honda kadar güven verir mi ?
3- Yedek parça fiyatları Accordla kıyaslarsak nasıldır ? 2.el parça daha zor mu bulunur ?
4- Hız göstergesi (fazla hız yapmayı caydırmak için) biraz uyuzca :) tasarlanmış. Alışır mıyım bilmiyorum :) 

honda2002

« Yanıtla #9 : Mayıs 15, 2010, 09:10:29 ÖS »
+10000 accord nere saab 9-3 aero nere sen trafik helikopteri ile savaş uçağını kıyaslamışsın. :D

saab 2003 model 27bin tl civarı satılıyor. Yani accord 2.4 le aynı fiyat civarında.

Accord 2.4 almayı kesin kafama koydum. Saab alabilirdim ancak zengin olmadığıma göre kafamda aşağıdaki konularda şüpheler var;

3- Yedek parça fiyatları Accordla kıyaslarsak nasıldır ? 2.el parça daha zor mu bulunur ?
4- Hız göstergesi (fazla hız yapmayı caydırmak için) biraz uyuzca :) tasarlanmış. Alışır mıyım bilmiyorum :) 

http://www.sahibinden.com/nakit_son_35_000_tl_-32WQQaXQQ20158786WQQpXQQdisplayitem

Araç çok makul gözüküyor.
Ancak bakım masrafları korkutuyor beni.

alican_07

« Yanıtla #10 : Mayıs 15, 2010, 09:14:01 ÖS »

1-genellikle saab lar turbolu oluyor turbo araçlar için lpg kitleri mevcut hemde çok güzel uyum sağlıyor 2-aracın ne kadar dayanıklı olduğu konusunu burda tartşıcak değiliz bmw mercedes gibi bi arabadan bahsediyoruz
3-yedek parça fiyatları hondandan pahalıdır fakat çıkma parçası bulunan bi araçtır saab çünkü kaza yapan saabları kasko şirketleri direk perte çıkarıyor(sıfır parça fiyatları pahalı olduğu için)
4-göstergelerin uyuzca ve hız yapmayı caydırıcı gibi tasarlanması senin sağlığın açısından daha iyi çünkü saabların en düşük güç üreten motorları bile 200 hp civarında :D

alican_07

« Yanıtla #11 : Mayıs 15, 2010, 09:17:54 ÖS »
he bu arada güvenlik hususunda saab hondadan çok çok daha güvenli bi araçtır haberiniz olsun biraz araştırma yapın zaten kendinizde bulursunuz nerdeyse mersodan daha güvenli araçlar üretiyorlar.

Cumhur

« Yanıtla #12 : Mayıs 15, 2010, 09:37:25 ÖS »
bunun bir düşük modelinden alıcaktık kısmet olmadı fakat cok güzel arba saab araştırmıştım. en azından hondadan daha sağlam daha ucuz ve konforlu ve daha performanslı. parça konusunda zor bulunur diye tahmin ediyorum bizim baktığımız 2.0 turbolu deildi fakat 160 hp. kısacası uçak gibi bişey bu saablar.. :)

minorcontainer

« Yanıtla #13 : Mayıs 16, 2010, 10:26:05 ÖS »
arkadaşlar değerli yorumlarınıza çok teşekkür ederim. ikinci el satıştaki saabların çoğuna lpg takılmış zaten bende bu nedenle yetkili satısı ile bu konuda soru sordum ama tatmin edici bir cevap gelmedi doğrusu.

tek korkum yedek parça ancak 7 yıldır honda ve son 5 yıldır da accord kullanıcısıyım. accordu ilk alırken de yedek parça işçilik ve servis konusunda bir kaç arkadaşım bilinçli/bilinçsiz pahalıdır diye uyarmıştı beni. bu gün geriye dönüp baktığımda çok şükür hiç parça ihtiyacım olmadı. yağını ve balatalarını değiştirmek dışında hiç masraf da çıkartmadı arabalarım.

sonuç olarak, ciddi biçimde bakar oldum 9-3 Aero'lara. birde bunca yıldır gittiğim ustamdan ayrılıp bu aracın ustasını bulabilme konusuna sıkılıyorum.

honda2002

« Yanıtla #14 : Haziran 03, 2010, 05:14:26 ÖS »
Saab 9.3 accord göre iç hacmi dar
bu nedenle tercihim accord dur