Gönderen Konu: yeni araç alacağız, civicmi? bravo mu?  (Okunma sayısı 27855 defa)

MePHi

Ynt: yeni araç alacağız, civicmi? bravo mu?
« Yanıtla #50 : Nisan 21, 2010, 03:04:15 ÖS »
ayrıca Toyotanın 93-2000 kasasını fiatın hiç bir modeline değişmem.Bir daha söylüyorum Toyotayla-fiat yan yana getirmek bile hata....
dikkat edersen ben fiat ile toyotayı kıyaslamıyorum motorlarından bahsediyrum.fiat şuanda dizelde 1. kimse inkar edemez.bunu sokakta kaç kişiye sorsan evet doğru toyota derler.çünkü herkes kulaktan duyma herşeye inanıyorlar.bu konuyuda bilen çok az insan olduğundan marka imajı konusunda direk toyota derler.

bugün 1 taksiye bindim hatta km fotosunu çektim 650.000 küsü binde.nasıl eklenir bilmiyorum.marş motoru ve fan motoru değişmiş.1de şanzıman revizyon edilmiş o kadar dedi adam.
ayrıca fiat dışında alanların hepsi albea dizele dönüyormuş.benzinli lpg takıcaklarda hyundai era alıyorlarmış.taksiciler arasında konuşulan buymuş.
çoğu filolarda fiata dönmeye başladı.

ama kimse bilmiyor toyota daha iyi valla. şii aramızda kalsın  ;)

canguder

« Yanıtla #51 : Nisan 21, 2010, 03:54:54 ÖS »
fiatların multijet motorları çok dayanıklıdır bunu kimse inkar edemez. sadece fiatın komple otomobil üretmemesi konusunda hemfikirim. multijet motor çok ses yapar az kaçar ama çok dayanıklıdır bunu inkar edemeyiz.

emre16

« Yanıtla #52 : Nisan 21, 2010, 05:26:10 ÖS »
bende diyorumki fiat 1numara dizel yapabilir ama toyotanın sorunsuzluğu ve kalitesini yakalayamaz siz hala fiat şöyle böyle istediği kadar tercih edilsin neden parçaları ucuz ve alırken ucuz tabiiki albea tercih edilir.Gecen gün arkadaşla corolla dizele bakmak için gittik tam o andada bekleme salonunda oturan bi müşteri ile muhabbet açıldı 06 model corollasını 270.000km periyodik bakımı için getirmiş ve adamın söledikleri bugün yine araba alıcak olsam dizel corolladan başkasını tanımam dedi ve ben bunu çok kişiden bizzat duydum ve arkadş aynı gün içinde corollayı aldı şu an iyikide almısım diyor.Bir toyotanın kalitesini fiatta kesinlikle göremessiniz ve üstüne basa basa söylüyorum yenilenen auris bravodan kat kat üstündür.Bi akrabam doblo safeline aldı daha 2.5 ay oldu alalı her yerinden ses geliyor motor kamyon gibi çalşıyor,6.5lt den aşağı yakmıyor hemde 1.3mjet.Bahsettiğim arkadaşın aracı şuan 750kmde 5.5-6 lt geçmiyor.Anlatmak istediğim Toyota tercih eden bir kişi asla pişman olmaz ama fiat için aynı garantiyi veremessiniz....Kulaktan dolma fikir bunlarsa bişey diyemicem artık....
« Son Düzenleme: Nisan 21, 2010, 05:28:57 ÖS Gönderen: emre16 »

ursus

« Yanıtla #53 : Nisan 21, 2010, 10:52:31 ÖS »
fiat= Fabbrica İtaliana Automobili Torino
1899

fiat group= fiatın önderliğinde kurulmuş italyan otomobil markası. her marka kendi içinde özerk olmakla beraber, markalar üst kademede fiat group'un yönetim kadrosuna bağlıdır.

fiat group;

Ferrari S.p.A.
Maserati S.p.A.
Abarth & C. S.p.A.
Alfa Romeo Automobiles S.p.A.
Fiat Automobiles S.p.A.
Fiat Light Commercial Vehicles S.p.A.
Lancia Automobiles S.p.A.

bunlar aynı fabrikalarda yapılıyor. işçiler aynı. marka sahipleri farklı sadece. tüm otomobiller fiat fabrikalarında üretiliyor. işçiler fiat işçisi.

fiat'ın ülkemizdeki kötü imajının sebebi çok açık.
aynı şey, o zamanın ford otosan'ı için de geçerli.

MePHi

« Yanıtla #54 : Nisan 22, 2010, 11:06:42 ÖÖ »
bende diyorumki fiat 1numara dizel yapabilir ama toyotanın sorunsuzluğu ve kalitesini yakalayamaz siz hala fiat şöyle böyle istediği kadar tercih edilsin neden parçaları ucuz ve alırken ucuz tabiiki albea tercih edilir.Gecen gün arkadaşla corolla dizele bakmak için gittik tam o andada bekleme salonunda oturan bi müşteri ile muhabbet açıldı 06 model corollasını 270.000km periyodik bakımı için getirmiş ve adamın söledikleri bugün yine araba alıcak olsam dizel corolladan başkasını tanımam dedi ve ben bunu çok kişiden bizzat duydum ve arkadş aynı gün içinde corollayı aldı şu an iyikide almısım diyor.Bir toyotanın kalitesini fiatta kesinlikle göremessiniz ve üstüne basa basa söylüyorum yenilenen auris bravodan kat kat üstündür.Bi akrabam doblo safeline aldı daha 2.5 ay oldu alalı her yerinden ses geliyor motor kamyon gibi çalşıyor,6.5lt den aşağı yakmıyor hemde 1.3mjet.Bahsettiğim arkadaşın aracı şuan 750kmde 5.5-6 lt geçmiyor.Anlatmak istediğim Toyota tercih eden bir kişi asla pişman olmaz ama fiat için aynı garantiyi veremessiniz....Kulaktan dolma fikir bunlarsa bişey diyemicem artık....
doblo sınıfının bir numarası bunu satış rakamlarındanda görebilirisin.illaki her yerinden ses gelicek o sınıfta bana 1 tane sessiz araba gösteremezsiniz.size şöyle birşeyde söyliyeyim doblo FİAT değilde TOYOTA olsaydı oo japaonlar gene yapmış süper valla kusursuz şöyle sorunsuz derlerdi.
bikere yerli oluşundan kaybederdi. emin ol ülkemizde marka imajı bazı şeyleri görmemezlikten getiriyor.
şöyle iyi böyle iyi ama 2001 den bu yana olan araçların %80de gaz kelebeği sorunu var enteresan?ama bizim ülkemizde sorun KÜÇÜK çözümü BÜYÜK görüyorlar.yok afferim toyotaya hepsini geri çağırmış yok adamlar güveni hakediyormuş.boş şeyler bunlar.... çoğu kullanıcı bu şikayetle servise gelmiş yılar sonra kabulleniliyor.kimbilir kaç kişinin canı yandı.

alican_07

« Yanıtla #55 : Nisan 24, 2010, 09:57:45 ÖÖ »
fiat= Fabbrica İtaliana Automobili Torino
1899

fiat group= fiatın önderliğinde kurulmuş italyan otomobil markası. her marka kendi içinde özerk olmakla beraber, markalar üst kademede fiat group'un yönetim kadrosuna bağlıdır.

fiat group;

Ferrari S.p.A.
Maserati S.p.A.
Abarth & C. S.p.A.
Alfa Romeo Automobiles S.p.A.
Fiat Automobiles S.p.A.
Fiat Light Commercial Vehicles S.p.A.
Lancia Automobiles S.p.A.

bunlar aynı fabrikalarda yapılıyor. işçiler aynı. marka sahipleri farklı sadece. tüm otomobiller fiat fabrikalarında üretiliyor. işçiler fiat işçisi.

fiat'ın ülkemizdeki kötü imajının sebebi çok açık.
aynı şey, o zamanın ford otosan'ı için de geçerli.

+100000

adyobatik

« Yanıtla #56 : Nisan 24, 2010, 01:52:26 ÖS »
dostlar araça alındı, fiat bravo 120 beygir dizel,şimdilik gidiş güzel,aracın konforu 10 üzerinden 9 (kendi sınıfına ve fiyatına göre tabiki) civic almadı arkadaşım,yakıtın altından kalkamam,0km aracada lpg taktırmam dedi,şöyle bi düşününce gerçekten doğru söyledi,ilk 3000km sakin kullanımdan sonra aracı denemeye başlıcaz,bakalım yetenekleri neler?hoşuma giderse gelecek seneye bende alırım,çünkü bugün civic alınca şehir içi 10 litrenin altına inamiyorsun,km de 0,40 kuruşa geliyor , çok yüksek bir rakam,sakin kullan diyenler olursa? o zaman civic neden alayım ki? ben tadıyla araç kullanamak için alırım alırsam,tamam gönlümüz hep civicten yana ama garanti kapsamında lpg olayını başlatmazsa malesef honda kaybedecek,çünkü bizim gibi senede 30 bin km binen ve civic seven insanlarda var,ama cüzdanımıda boşaltan bir araç istemem,neyse işin özü bu,araç alındı hayırlı uğurlu olsun dedim arkadaşa,beğenirsem bende alacam gelecek seneye :) ama size şunu diyeyim,test aracında gazlayınca cidden çok iyi gidiyor,bu aracın birde chip lenmiş halini düşünün,140 beygir 360nm tork,yol dayanmaz :)

buludag89

« Yanıtla #57 : Nisan 24, 2010, 03:00:32 ÖS »
hayırlı olsun... Allah kazasız belasız sürüş nasip etsin... Hoşuna giderse darısı senin de başına :)

emre16

« Yanıtla #58 : Nisan 24, 2010, 03:37:53 ÖS »
hayırlı olsun...

ursus

« Yanıtla #59 : Nisan 25, 2010, 12:11:15 ÖS »
Tercihinizi yaparken bence gündelik ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurun. İç genişliği, donanım gibi özellikler kanımca daha önemliler. Kağıt üzerindeki beygirler,torklar, saniyeler fazla mühim değil diye düşünüyorum, hepsi birbirine yakın değerler ve aradaki farklar ortalama bir sürücü için ayırt etmesi zor şeyler. Araç sürmeyi bilmeten birisi için en kuvvetli araç bile anlamsız; hatta tehlikeli olabilir.
İhtiyaçlarınız ve zevkinizdir önemli olan. Her iki araç ta son derece güzel araçlar; şimdiden hayırlı olsun.

+1500

ayrıca hayırlı olsun. fakat dizel araç bildiğimiz benzinliler gibi kullanılmaz. 6.000 devir sınırı falan var. bunları iyice araştırın. dizel çok ama çok özen gösterilmesi gereken bir motor.
« Son Düzenleme: Nisan 25, 2010, 12:14:20 ÖS Gönderen: ursus »

lordkaradavut

« Yanıtla #60 : Nisan 25, 2010, 12:17:07 ÖS »
senede kaç bin km yapılıyor bunu dikkate almak lazım eğer dediğim gibi 15-20bin yapılıyorsa bravoya verilen paraya yazık olur.He sanmayınki dizel bravo mazotu kokluyor alakası yok tamam 120hp 300nm tork bunlar zaten direk yakıtı artıran faktörlerdir.Bide sağlam kaçıyo diye yüklendiniz mi ki bunu engelleyemezsiniz emin olun oda EN AZ 20krs yakıcaktır.Çünkü mazotta pahalı 3.10 bununda etkisi yok değil zaten şuan 18-20krs tan aşağı yakan dizel çok azdır...bence fiat dizelde seri ve torklu motor yapabilir ama ben hiç 200.000km deviren dizel fiat görmedim ve duymadım.Bu yüzdende corolla dizel veya auris düşünülebilir performans çok iyi olmayabilir ama kesinlikle sağlamlık ve kalite açısından bravodan iyidir ve daha az yakar ayrıca yenilenen auris artık çok yakısıklı...
Fiat tavsıye ettıgımden degıl ama cok fazla taksıye bıınmedınız sanırım :)Mınımum 300.000 km e adamların arabaları.500.000 de galerılere satıyorlar.Bence motor olarak basarılı

MePHi

« Yanıtla #61 : Nisan 26, 2010, 02:06:15 ÖS »
dostlar araça alındı, fiat bravo 120 beygir dizel,şimdilik gidiş güzel,aracın konforu 10 üzerinden 9 (kendi sınıfına ve fiyatına göre tabiki) civic almadı arkadaşım,yakıtın altından kalkamam,0km aracada lpg taktırmam dedi,şöyle bi düşününce gerçekten doğru söyledi,ilk 3000km sakin kullanımdan sonra aracı denemeye başlıcaz,bakalım yetenekleri neler?hoşuma giderse gelecek seneye bende alırım,çünkü bugün civic alınca şehir içi 10 litrenin altına inamiyorsun,km de 0,40 kuruşa geliyor , çok yüksek bir rakam,sakin kullan diyenler olursa? o zaman civic neden alayım ki? ben tadıyla araç kullanamak için alırım alırsam,tamam gönlümüz hep civicten yana ama garanti kapsamında lpg olayını başlatmazsa malesef honda kaybedecek,çünkü bizim gibi senede 30 bin km binen ve civic seven insanlarda var,ama cüzdanımıda boşaltan bir araç istemem,neyse işin özü bu,araç alındı hayırlı uğurlu olsun dedim arkadaşa,beğenirsem bende alacam gelecek seneye :) ama size şunu diyeyim,test aracında gazlayınca cidden çok iyi gidiyor,bu aracın birde chip lenmiş halini düşünün,140 beygir 360nm tork,yol dayanmaz :)
hayırlı uğurlu olsun allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin. bigün toplanıp aracı test ettirelim arkadaşlarada fikirleri değişenler olabilir ;)

alican_07

« Yanıtla #62 : Nisan 28, 2010, 09:15:51 ÖÖ »
hayırlı uğurlu olsun en doğrusunu yapmışsınız

haluk 23

« Yanıtla #63 : Ocak 28, 2011, 10:05:04 ÖS »
Arkadaşlar merhaba,

foruma geçenlerde üye oldum ve de arama konusuna Bravo yazınca ilk başlarda burası çıktı.

2 ay önce Fiat Bravo aldım 120 lik dualogic + cam + açılır tavan.

Bir Hondacı olarak beni bile etkiledi araç.

Şimdilerde 4.000 km de ve de bir sıkıntım yok.

Bir aracım benzinli 2008 Jazz ve de diğerinin dizel olması gerekiyordu.

Seçenekler arasında kalan modelleri ciddi olarak inceleyip test sürüşü yaptım ve de kazanan Bravo çıktı.

Aranızdan dizel bir araç almayı düşünen varsa araç alım sürecindeki tecrübelerimi paylaşabilirim.

Haluk

DOHC _06

« Yanıtla #64 : Ocak 29, 2011, 01:28:26 ÖÖ »
ben olsam o parayı bravoya vermezdim bence haketmiyo uzaktan bi akrabam aldı beyaz cam tavanlı falan sıfır bayiden aldı geçen yolda giderken arkasına yapıştım yol istedim vermedi bende sağından geçerek ayırdım daha da geçemedi önüme sonrada gel boş alana gidelim kapışalım falan dedi.bence alınacak araba değil bi kere fiat ın hangi arabası olursa olsun kuş serisi ve bi kaç palio tipo vs  hariç 2.eli çabuk düşen arabalar ve parçaları kaliteli değil 2004 model arabasının boyası hala güneşten soluyo gerisini sen düşün yani eğer illa dizel diosun kesinlikle focus al derim.ama honda ile fiat arasında dağlar kadar fark var derim...

haluk 23

« Yanıtla #65 : Ocak 29, 2011, 11:15:18 ÖS »
ben olsam o parayı bravoya vermezdim bence haketmiyo uzaktan bi akrabam aldı beyaz cam tavanlı falan sıfır bayiden aldı geçen yolda giderken arkasına yapıştım yol istedim vermedi bende sağından geçerek ayırdım daha da geçemedi önüme sonrada gel boş alana gidelim kapışalım falan dedi.bence alınacak araba değil bi kere fiat ın hangi arabası olursa olsun kuş serisi ve bi kaç palio tipo vs  hariç 2.eli çabuk düşen arabalar ve parçaları kaliteli değil 2004 model arabasının boyası hala güneşten soluyo gerisini sen düşün yani eğer illa dizel diosun kesinlikle focus al derim.ama honda ile fiat arasında dağlar kadar fark var derim...

Arkadaşım performans olarak Civic özellikle pilotajı sağlam birinin ellerinde Bravodan üstün olabilir.

Sorunsuzlukta da Honda üzerine tanımam.

Ama dizel araç gerekiyordu.

Ayrıca eski aracım Focustu.

Bir önceki de C-max.

Bu araçlarda yol gürültüsünden iki laf bile edilmez içeride.

Benim önceliklerim ekonomi ve de konforlu bir sürüştü.

Diğer adayların hepsinden üstün çıktı Bravo.

2 test sürüşü yaptım Bravoyla.

Sonra ben de beyaz cam tavanlı sıfır olanından aldım :)

Haluk

koraygeo

« Yanıtla #66 : Ocak 30, 2011, 12:34:46 ÖÖ »
sağlamlıklda önemli dostum..keşke fiat'ın kaza testlerine baksaydın ön konsol parçalanıyor :) arka teker havaya kalkıyor..peugeot bile daha sağlam duruyor..yanlış anlama küçümsemek gibide algılama lütfen ama en son bineceğim araç fiat ve hundai dir..

DOHC _06

« Yanıtla #67 : Ocak 30, 2011, 12:47:50 ÖÖ »

Arkadaşım performans olarak Civic özellikle pilotajı sağlam birinin ellerinde Bravodan üstün olabilir.

Sorunsuzlukta da Honda üzerine tanımam.

Ama dizel araç gerekiyordu.

Ayrıca eski aracım Focustu.

Bir önceki de C-max.

Bu araçlarda yol gürültüsünden iki laf bile edilmez içeride.

Benim önceliklerim ekonomi ve de konforlu bir sürüştü.

Diğer adayların hepsinden üstün çıktı Bravo.

2 test sürüşü yaptım Bravoyla.

Sonra ben de beyaz cam tavanlı sıfır olanından aldım :)

Haluk

artık almışsın aracı bize hayırlı olsun demek düşer.bence moral bozmaya gerek yok tadını çıkar memnun kalmassan satarsın zevkler tartışılmaz zaten sıfır arabanın 4 sene hiç bi problemi çıkmaz.

faw13

« Yanıtla #68 : Ocak 30, 2011, 12:51:08 ÖÖ »
hehe o yüzden eski aracım 1.5 senede 20 kere servise gitti sanırım :D ki fiat tı, fiat a karşı değilim biz de bravoyu çok düşündük ama bir kere gözümüzü korkuttu linea ile fiat bir de 2.5 ay parça beklemiş olması da ayrı mesele ama bravo tabii ki linea ile kıyaslanmaz, farklı çok güzel bir araba, ama civic hep istediğim bir arabaydı, şimdilik çok memnunum, herkese kazasız, hayırlı, keyifli sürüşler

mcolgecen

« Yanıtla #69 : Ocak 30, 2011, 02:01:51 ÖÖ »
almış olduğun aracın fiat olması tartışılır ama dizel olması kesinlikle tartışılamaz malum benzinin litresi 4.1 tl olduğu bu dönemde sıfır km benzinli araç almak benim için saçmalıktır bende mecburiyetten benzinli arabaya biniyorum  şayet elime 30-40bin tl geçse ilk işim bir dizel araç birda hafta sonu gazlamak için civic si almak olucaktır bence mantıklı olanı yapmışınız dizelin keyfini cıkarın iyi günlerde kullanın :D :D :D

haluk 23

« Yanıtla #70 : Mart 04, 2011, 10:09:21 ÖS »
almış olduğun aracın fiat olması tartışılır ama dizel olması kesinlikle tartışılamaz malum benzinin litresi 4.1 tl olduğu bu dönemde sıfır km benzinli araç almak benim için saçmalıktır bende mecburiyetten benzinli arabaya biniyorum  şayet elime 30-40bin tl geçse ilk işim bir dizel araç birda hafta sonu gazlamak için civic si almak olucaktır bence mantıklı olanı yapmışınız dizelin keyfini cıkarın iyi günlerde kullanın :D :D :D

Son zamlarla mazot 3.62 oldu (Ankara merkez) ve de fiyat olarak benzine iyice yaklaştı.

Yakında geçeceğini de düşünmüyor değilim.

Haluk

luke skywalker

« Yanıtla #71 : Mart 05, 2011, 12:27:55 ÖÖ »
Honda fanatiği değilim.
Honda Civic kaç on yıldır satılan kaçıncı nesli üretilen bir tecrübe birikimi.(Her ne kadar Honda Türkiye sınıfta kalsa da)
Bravo ise daha emekliyor bu işlerde.
Fakat teknoloji bu farkı artık kapatıyor yani günümüzde artık kötü otomobil yok o fiyat aralığında.
Yani ''o parayı Fiat'a vermem''demek çok doğru değil günümüzde.
Cherry bile Türkiye'de araç satıyor ve test ettim aslında fıstık gibi araçlar.Önyargıyı haketmiyor.
Bravo'yu test ettim;fren,yol tutuş,ara hızlanma,ses yalıtım olarak benim 2004 makyajlı Civic aracımdan üstün.
Rampada falan bayıldım çekişine.Sırf frenleri ve motorun tekerlere verdiği güç için o parayı veririm Bravo'ya.

kral3346

« Yanıtla #72 : Mart 05, 2011, 09:00:57 ÖÖ »
Kesinlikle.. Tebrik ederim, doğru tercih.. Bravo malzeme kalitesi olarak da çok iyi bir araç.. 120 beygir dizel emotion plus modeli bir de cam tavansa tadından yenmez.. Bravoyu ayırdım diyen arkadaş, sana 150 hp'lik versiyonu denk gelsin de kim kimi ayırıyor gör bakalım, hehe :) Bence Bravo sınıfına göre üstün bir araç, kim ne derse desin. Kaportası sağlamdır.. Süspansiyonu çok ses yapmaz, direksiyonundan tam turda ses gelmez, yol tutuşu ortalamaların üstündedir, içeri çok ses almaz....

BGR19

« Yanıtla #73 : Mart 05, 2011, 03:55:29 ÖS »
honda 125 hp 152 nm torka sahip 145 değil. ayrıca hızlanma verileri civic lehine. Bravo için o kadar para verilmez. Eğer illaki dizel almak istiyorsan corolla bakabilirsin. Japonlardan şaşma derim.Avrupada binek olarak mercedes bmw dışında otomobil üretiyorum diyen marka bulamazsın.Spor otomobilleri ayırıyorum tabiki.
katılıyorum dizel istiosan toyota düşün bence
ayrıca aracın performansını sadece sayılarla ölçemeyiz bence 0-100km, ara hızlanmalar, son hız gibi değerler daha önemli yani o araçla 150bg lik benzinlileri geçmek hayal olur bence

Sado01

« Yanıtla #74 : Mart 05, 2011, 06:26:47 ÖS »
bravo çok yapmacık . ona verecek paran varsa civic al derim :)

çünkü iç-dış tasarım konfor civic tabiki. motoru bilemem :)

seçim senin hayırlı olsun şimdiden