Gönderen Konu: YARDIMM!!!  (Okunma sayısı 4323 defa)

alkan

YARDIMM!!!
« : Ocak 29, 2010, 01:05:01 ÖS »
arkadaslar altaki lınkteki arac sizce nasıl performans yonunden rahatlık yonunden yakıt yonunden bu aracı almayı dusunuyorum sıızce fiyat nasıl en son 30 bin dıyorr onceden 2001 1.6 ies vardı sattım

peugeot un linki=    http://www.sahibinden.com/eczacidan_2007_1_6_comfort_hdi_407_bi_depoyla_1_200_km_-21WQQaXQQ20051863WQQpXQQdisplayitem

« Son Düzenleme: Ocak 29, 2010, 01:05:50 ÖS Gönderen: alkan »

dewir

Ynt: YARDIMM!!!
« Yanıtla #1 : Ocak 29, 2010, 01:13:27 ÖS »
sattığın fiyat iyi yani ne düşük ne yüksek

alacağın araç içinse aracı çok iyi bilmiyorum 110 hp dizel torku yüksektir ama ben pek peugeot tan yana değilim açıkçası  sorun çıkarttığı zaman çözmesi büyük sıkıntı imzamdaki 207 kardeşimin bundan önce bir 206 sı vardı  beyinde bir arıza yaptı 3 kez servise gitti 2 ay kaldı toplamda serviste aracı çalıştıramadılar yaklaşık 3 ayda sanayilerde dolaştık en son bursada yaptırdık aracı  15 gün sonrada sattık ama illallah ettirdi ben pek sıcak bakmıyorum o yüzden peugeot ya

alkan

« Yanıtla #2 : Ocak 29, 2010, 01:17:17 ÖS »
adamı epey sıkıstırdım motorunda turbosunda bısı varmı işte biz bınıcıyız falan dedim gercektende oyle yani:) yok abi hiç bişi yok diyor tertemiz araba bana kmsii biraz fazla geldi

dewir

« Yanıtla #3 : Ocak 29, 2010, 01:19:34 ÖS »
motor ömrünü falan pek bilmem  birde araç 54 plaka  dikkat et derim dostum aracı iyice artaştır hatta imkanın varsa sakaryada değilde kocaelide bir servise götür göster derim almaya niyatlenirsen

alkan

« Yanıtla #4 : Ocak 29, 2010, 01:45:21 ÖS »
güncellll!!!!!

delimanyak

« Yanıtla #5 : Ocak 29, 2010, 02:06:47 ÖS »
HDI dan performans bekleme 407 ler cıden kasaları cok guzel ama pugu bende pek sevmıyorum arkadasların dedıgı gıbı sorun cıkardımı altından kalkamazsın

piscocuk

« Yanıtla #6 : Ocak 29, 2010, 04:24:35 ÖS »
nasıl bir sorun çıkartır altından kalkamayan arkadaşlar rica etsem bunuda bir açıklarmısınız?kaç sene kullandınız bu arabaları ne tür sorunlar çıktı?

34GB4525

« Yanıtla #7 : Ocak 29, 2010, 04:34:14 ÖS »
nasıl bir sorun çıkartır altından kalkamayan arkadaşlar rica etsem bunuda bir açıklarmısınız?kaç sene kullandınız bu arabaları ne tür sorunlar çıktı?
Bende merak ettim !

alkan

« Yanıtla #8 : Ocak 29, 2010, 04:42:21 ÖS »
over boostla 260 torka ulasıyor araç bence performansı super olur gibime gelıo

dewir

« Yanıtla #9 : Ocak 30, 2010, 02:44:49 ÖÖ »
ben 206-ve şu andada 207 toplamda 3 yıl kullandım kullandım derken kardeşiminde bende cıvıc vardı bir kez beyin arızasından çalışma sorunu çıkarttı 20 gün gibi bir süre serviste kaldı ve 1,500 tl masrafla atlattık 3-4 ay sonra araç hararet gösteriyor ama hararette sorun yok aslında hararet yok ama gösterge sınırı geçtiği için ikinci fan devreye giriyor ve sürekli çalışıyor aracı stop ediyorsunuz ama fan çalışmaya devam ediyor en son kablosunu çıkartıyosun mecbur ve bu arıza yüzünden 5 ay araç iptal kullanamadık servisi sorunu çözemedi herşeyi denedi,ler  ama olmadı ve sonunda pes ettiler aşamadığımız bir problem denildi eee napıcaz dedik başınızın çaresine bakın dediler bursada bir ustaya yaptırdık sonunda  ve aracı sattık bunlar 206 da yaşandı 207 alınalı henüz 5 ay oldu bunda birşey yok ama arabaya bindiğin zaman kendini güvensiz hissediyosun zaten ordan kaybediyo ve bu sıkıntı genel olarak fransız ların hepsinde var

İngiltere'de bir dergi, 200 bin araç üzerinde bir araştırma yapmış ve arıza oranlarını yayımlamış. Liste şu şekilde;

Arıza İhtimali
1. Mazda %17
2. Mercedes %25
3. Toyota %26
4. Honda %27
5. Mitsubishi %29
6. Volvo %30
7. Nissan %33
8. Fiat %34
9. Audi %35
10.Ford %36
11.BMW %37
12.Peugeot %37
13.Subaru %37
14.Hyundai %38
15.Rover %39
16.Volkswagen %40
17.Opel %43
18.Renault %48
19.Saab %48
20.Citroen %50
21.Land Rover %53
22.Alfa Romeo %54

ve bir alıntı daha

SORUN YOKSA TOYOTADIR
SORUN VARSA ALMANDIR ( VW OPEL )
SORUN ÇÖZÜLEMİYORSA FRANSIZDIR ( PUG, CİTROEN )

piscocuk

« Yanıtla #10 : Ocak 30, 2010, 11:07:42 ÖÖ »
bence yaşadığınız talihsizlik sizin aracınıza denk gelmiş.ben 5 sene bir pug sitesinde adminlik yaptım.bikere bir arkadaşımın arabamda şu sorun var ve yapamıyorum dediğini görmedim.106 206 306 406 bunları kullanan yüzlerce insan tanıdım.bence olay biraz sahiplenmeyle geçiyor.buradaki çoğu kişi bile hondasında sorun çıksa arabam sorunsuz diyor.eğer dürüst şekilde yazarsada aaa hoonda sorun çıkartmaz o senin şanssızlığın oluyor.ama farklı bir marka konu olunca dandik o yaa.araba honda yaa.bilmem ne..yalansa yalan diyin.

ingilteredeki dergi araştırma yapmış.
japon arabaları birbirine çok yakın % ye sahip
fransızlara bakıyorsunuz birbiriyle alakası yok
demekki ingilizlere göre en iyi araba mazda en sorunsuz arabada mazda

pug için güvensiz demişsiniz katılıyorm.ben hondamla kaza yaptığımda eğer 106 ile yapmış olsam ölürdüm dedim çok arkadaşıma.arabamda sorun çıkmadımı.çıktı.ön takımı yaptırıyordum sanayideki setleri geçip ana kapıdan çıkmadan yine ses geliyordu.arkadaşımın 93 hondasına biniyordum ses yoktu.ama ben herzaman objektif oldum.bu siteye üye oldum arabamı alınca.iki aracımıda severek aldım.ama buraki yorumlar yüzünden arabamdan nefret eder duruma geldim.yok burası honda sitesi başka konu açılmaz.yok burası honda sitesi başka araba konuşulmaz.

peki ben bir soru sorayım.arkadaşlıkmı?hondamı?

sizlerden biri amcasına passat alsa yada bayan bir tanıdığına opel corsa alsa sizde bunu konu olarak açsanız ve arkadaşım deiğiniz kişiler burası honda ne passatı ne opeli dese ne dersiniz???

en son ben o hatayı yaptım.kafama sıçim.

FZG

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Ocak 30, 2010, 11:31:42 ÖÖ »
Guzel araba her yerine bakildiktan sonra alinir neden alinmasin resimlerden bir hata goremedim ama 2007 yilindan itibaren 85.000 km arabayi kullanan adam icin ideal, ama birazda fazla gibi, sen aldiktan sonrada bir 85.000 km yaparsan arabayi satmakta sonra cok zorlanirsin ama 1200 km bir depoyla kulaga harika geliyor...

adyobatik

« Yanıtla #12 : Ocak 30, 2010, 11:46:14 ÖÖ »
performans olarak yeterince tatmin eder,özellikle rampalarda benzinlilere hava atarsın,ara hızlanmalarda yine aynen,sadece biraz fazla vitesle oynarsın,onun dışında peugeot un bence tek alınacak aracı 407 dir,çok güzel kasası var,sağlammıdır değilmidir yorum yapamam ama görünüş olarak kesinlikle harika,nerdeyse modifiyeye ihtiyacı yok :) ama yinede çıplak binilmez,motoru knusunda için rahat olsun,109 beygirlik focus lardada kullanılan motor var,iyi kaçıyor,750 liralık chip le 135 beygir oluyor,tork 320 oluyor,gerisini siz hesap edin

delimanyak

« Yanıtla #13 : Ocak 30, 2010, 10:01:03 ÖS »
bence yaşadığınız talihsizlik sizin aracınıza denk gelmiş.

Beyin problemı benım arkadasımın basınada geldı oda daha 10.000 km lık bı aracta 1 ay servıste yattı arac. ama dogru buda bı tesaduf dımı

bız burda sadece fıkırlemızı yasadıklarımızı paylasıyoruz körü körüne bişey paylasmıyoruz!!!

kacaman

« Yanıtla #14 : Ocak 30, 2010, 10:11:41 ÖS »
uzun yolda rampada ve düzde 407 hdı ile kapıştım araba 190 dediğinde bitmişti, sürücüye sırıtarak hizasına geldim ve ayırdım, bir de şunu duymuştum, bizim bulunduğumuz il itibari ile yaz aylarında aşırı sıcak oluyor, dış plastik aksamda sıcaktan yamulmalar yada şeklin deforme olduğunu söylemişlerdi, ben kendim görmedim fakat K.maraş ilimiz bu markanın modellerine aşırı düşkündür pug cenneti gibidir, kullanıcıları söylemişlerdi, hatta bi ara pejo zedeler derneği falan mı açsak diyorlardı, şaka değil gerçek.

delimanyak

« Yanıtla #15 : Ocak 30, 2010, 10:18:34 ÖS »
ya hatırladıkca aklıma gelıo enıstemın 307 sı vardı arac sag onden hasar aldı oyle buyuk bı hasarda dııl sadece on kolu yerınden cıkarmıstı arac bıdaha dıkıs tutmadı o gunden sonra hep sorun vermeye basladı bıde guya en ıyı pejo ustasına yaptırılmıstı usta bıle bunlar boyle dıodu bısey oldumu dıkıs tutmaz ama artık usatamı salıyodu yoksa dogrumu soyluyodu bılmem ama bı gercek vardı arac o sekıl satıldı :D

piscocuk

« Yanıtla #16 : Şubat 01, 2010, 10:58:15 ÖÖ »
bence yaşadığınız talihsizlik sizin aracınıza denk gelmiş.

Beyin problemı benım arkadasımın basınada geldı oda daha 10.000 km lık bı aracta 1 ay servıste yattı arac. ama dogru buda bı tesaduf dımı

bız burda sadece fıkırlemızı yasadıklarımızı paylasıyoruz körü körüne bişey paylasmıyoruz!!!

yani bu sitede yazılan BENCE YAŞADIĞINIZ TALİHSİZLİK SİZİN ARACINIZA DENK GELMİŞ sözü sadece hondalar için geçerli oluyor.farklı bir araba olduğu zaman böyle bir kural yok öylemi.birde neden tüm yazımdan alıntı yampadında sadece bunu aldın anlamadım.istersen bu sözümü bir arat bakalım bu forumda karşına neler çıkacak.burada herkez bişeyler paylaşır.ama körü körüne ama bilerek.bende sordum bu aracın neden alınmayacağını.eğer bu aracı kullandıysan yaz bana nedenlerini bende sana ozaman hak vereyim.sen 206 kullanmışsında beyni gitmişte.ben de pug un bütün modellierini kullandım hiç birinde beynine bişey olmadı.demekki ben çok şanslıyım.yada ballı.ne denirse artık.