Gönderen Konu: yaaaa..arkadaslar cok kafanızı arıttım ama bu son..bılgınızı paylasın.....  (Okunma sayısı 6276 defa)

avans

0 alıcam cıvıcın ustunde contınaltel lastık var..205/55/15 dıye hatırlıyorum..baktım ıcıme sınmedeı..bı arkadasımın lastıkcı tanıdı vardı dedım anahtar teslım aldım anda ılk yanına gelsem orjınal lastıklerı..mıclen le deyıstırsem dedım uzerıne ne kadar verırım ded..adam bana onuda performance lastı yaparız ustune 190tl verırsın dedı sızce napmalıyım..vsa ayla performance lastı nasılbı uyum salar yoksa gerek varmıdır...2 yılda 10000 km yapan bı kısı olarak sızın fıkırlrınız nelerdır...

mali

değiştirmeyi düşünüyor olsam 190 tl verirdim

egc

bir lastige dısarıdan bakarak inceleyerek icine nasıl sinmedigini her ne kadar anlayamasamda boyle bi degisiklige gerek yok ben 3000 kmdir kullanyıorum herhangi bir sıkıntısı gormedim bu lastıklerın kaldıkı continental micheline gore daha sert hamurlu olması sebebi ile turkşye sartlarına daha cok hitap ediyor.

Fitos

yav drag mı yapıcan drift mi yapıcan 0 arabayla, alırken lastik markasını düşüneni ilk görüyorum valla helal olsun hehheheh... bence arabayı beğendikten sonra onu çok takma kafaya tabi çin malı lastik de alınmaz da continental de iyidir rahat ol sen ;)

alican_07

continental çokgüzel lastiktir neden içine sinmedi anlamadım.

poseidon999

continental çokgüzel lastiktir neden içine sinmedi anlamadım.

Aynen continental kötü bir lastik değildir.
Opel de kullanıyor sanırım.
var mı gürültüsü, yol tutmaması vs.. sen ondan haber ver.

kırhorse

Almanların en önemli lastik markası conti,yılın lastiği ödülünü almış. bence iyi bi araştır derim değiştirmeden önce...

canguder

continental sağlam lastiktir bence değiştirme. benim aracım 15.000 km oldu hiç erime yok diyebilirim. İlk günkü hali gibi neredeyse hiç aşınma yok. Bana göre bir bridgestone michelin kadar kaliteli lastik. Tek sorunu sert olması.

cıvıcem

arkadaşlara aynen katılıyorum 6 ay önce sıfır aldım bende ve contı var üzerinde ve hiçbir sıkıntı yaşamadım... ne gerek var lastiği değiştirmene bence hiç masrafa girme derim...

FLoRFlex

Bence Siz arkadaşı anlamıyorsunuz adamın içine sinmemiş conti.Sert Lastik Zaten civicin Süspansionu çok iyi değil.Ayrıca bağzı arakdaşlar Burda lastiğin önemini hafife almış gibi gözüküyor.Hani conti iyi bi lastik olabilir Ama Frenleme,Yol tutuşu,konfor meselelerinde Michelinle Aralarıda Fark var.Ama kardeşim istersen bir dene bak bakalım memnun kalmassan Michelin takabilirsin ben aralık ayında taktım Michelin Gerçekten süspansion olsun Yağmurlu havalarda olsun su birikintilernin içinden geçme konusunda olsun en ufak sıkını yaşamıyorsun michelin gerçekten farklıdır ancak çok çukura Kötü şartlara gelebilecek bir lastik değildir Haberin olsun. saygılar

adyobatik

conti iyidir,bence değiştirme,uzakdoğu malı olsa anlarım ama,continental çok çok iyi lastiktir,hiç gerek yok,

avans

dostlarım hepımız ınternet kullanan ınsanlarız...bıraz oz gecmıslere kullanıma bakarsanız..nasıl lastık oldu ıcıme sınmedını anlarsınız...bana sunu soyleyın..musterı temsılcısı..bundan 5 yıl oncekı lastık contınaltel desen bın gıt derım dedı ama ucuza satmak adına pıyasa yapmak adına fıat dusurup kalıtedende calındı dedı..2007 oncesı hep mıchelındıda nıye 2008 den sonrası contılental oldu...yukarda arkadasımın bahsettı gıbı lastıkten ne bekledınızde onemlı..rallı falan yapmayada ıhtıyacım yok..yapanlarada saydırıyorum sadece amacım esım ve 1 yasındakı kızım...ben 2 yılda 10000 km..yapan bı ınsanım...nerdeyse orjınal lastıkle 6 yıl gecırıcem...hanı uzun vadede rahat etmek ıcın uzerınede 190 200 tl dıyınce verıp deyıstırırım dedım...sızınle paylasım dedım...yaaa..bu arada mıcheleın lastık kullanan varmı hıc...lastık deyıp gecmeyın..abs de olsa fıren mesafesını de cok farkedıyo..arkadasımın dedı gıbı..suspansıyon sert...lastık sert hop hop zıplıcama rahat rahat gıderım...bu arada abımdede opel astra var 15000 de contınaltel ortadan catlama yaptı...contınaltel kullananlar arada bı baksın lastıne...mıchelın tek kagucunu ureten ve belırlı baslı lastık  fırvalarınada yapan tek markadır haberınız olsun....

Utku Ataç

200 tl verip michelin alıcaksam bende bu değişmi yapardım.ancak alacağım lastik primacy serisi ise..

avans

bende ole yapıcam dostum performance lastı..koyuyorum..lastıkcı tanıdık...lastın tanesı 220 tl benımkını alıp 4 unun ustune nıtrojen gazıyla bırlıkte..220 yaptırmayı dusunuyorum..

avans

primacy serısı nedır dostum....

Utku Ataç

Michelinin binek araç performans serisi lastikleri kardeşim.primacy pilot eski primacy hp yenileri olması lazım

avans

eyvallah dostum arastrcam eksık olma sagol...

egc

peki oyle diyosan degiştir sonucta icine sinmesi onemli her ne kadar conti iyide dense icine sinmedi kafan rahat etmeyecek ve sen gidip degistireceksın bu lastikleri :) ama sunuda unutma michelin 3 yıl icersinde kaucuktaki özelligini kaybediyor bunu michelinin yetkili satıs noktası bizzat soyledi demem o ki alıp 6 yıl kullanırım diosan yanılıyosun lastik dis kalınlıgın gzel bile olsa 3 yıl sonra ozellıgını kaybeden lastik sebebi ile fren mesafen yine farkedicek yol tutus yine farkediicek,michelin yumusak hamurlu bir lastiktir yanasırken kaldırıma lastigi biraz sert surtsen balon yapıyor.Bunlarıda aklında tut sadece yasadıklarımızı aktarıyorum sakın yanlıs analsılma olmasın belirli bir markayı asla önermiyorum

a-r-m

birçok otomobil markası türkiyeye qönderdiği araçlarında conti kullanıyor. hamuru sert ve türkiye şartlarına uyumlu. ben değiştirme derim!..

FLoRFlex

Arkadaşlar Conti İçin adac Test Kurumundan Michelinle Bir kıyaslamanızda fayda var Almanya'da Bağımsız bir sitedir.Michelin Ben kulalnıyorum arkadaş sormuş Kesinlikle çok İyi bir Lastik Hem yol tutuşu olsun Hem frenleme olsun Bana kalırsada en güzeli su birikintilernin içinden geçince Başka lastiklerde ufak tefek çekmeler Arabanın Hızını kesmeler Olur Michlenide hiçbiri yok kış şartlarına bile Çok uyum gösterebilen bir lastik.Ben Tavsiye ederim ama 6 yıl Kullancağın bir lastiğin Üretim yılını incele Lastiğin zaten Raf ömrü 5 yıldır 5 yıl içinde kağuçuğu gider ve sertleşir İş görmez Bana kalırsa bir lastiğe 3 -4 senden Fazla binilmemeli ama Kalite konfor ve güvenlik arıyorsanız kesinlikle michelin.Pirelli p6 , Brigstone Turanza er300 Gibi deneyimlerden sonra Michelin Ve Diğerleri Demek En doğrusu oluyor.

asmaz

ben sahsen frenlemelerde sorun yasıodum...surekli abs devreye giriyodu bi kac defa kaza atlattım ki hızlıda gitmiyodum...hadi dedim zemin kötü tekrar denedim tekrar denedim ama ben begenmedim onun yuzunden değiştirdim tabi bu benim yasadıgım bi olay...

avans

yok arkadasım paylasımın ıcın sagol ama mutlaka deyıstırıcem bugun uc lastıkcı gezdım..adam contınaltel sert lastık dıyo...frene bastın zaman esneme yapmıyo ve yola yayılmadı ıcın frenleme gec oluyo dedı.. ama mıchelın yumusak lastık dedı ole herseye kaldrıma falan fazla hızlı grersen yararsın dedı...daha oncekı arabamında mıchelındı hıc sıkıntı yasamadım..bunu 3 4 marka satan lastıkcıye sordum..sonunada sunu ekledı..mıchelının en kotusu contınaltelın en ıyısıne bes basar dedı...eyvallahhhh

egc

3 4 marka satan lastıkcıye sordum..sonunada sunu ekledı..mıchelının en kotusu contınaltelın en ıyısıne bes basar dedı...eyvallahhhh
obbbaaa,michelinin en kotusu contiye 5 basar dediler yani,sende kullanmadıgın bir lastige lastikci agzıyla sanki biliyomus gibi yorum getirdin süpersin!! bizim insanalar boyle bilmedigi birseyi baskasının agzından kullanmıs gibi anlatabiliyor ne diyim.Hayırlısı olsun,
Burada hepimiz birseyler paylasıyoruz mumkunse yasadıklarımızı aktariyoruz bunu yaparken baska bi markaya camur atarak yapmıyoruz bilmiyosan susucaksın
çamur atmaktansa.Bende nokian süper diyorum hatta ben demiyorum en iyi lastik secildi,ama michelen 10 basar demiyorum,her lastigin marka icersidne dagılımları vardır bi marka bi konuda iyiyken diger baska bi sınıfta ondan daha iyidir.

umutby

Bugünkü Cumhuriyet gazetesinden bir haber:

Conti premium contact 2 test lideri oldu.Avrupa Otomobil Kulübü Teknik Gelişimleri İzleme Komisyonununca gerçekleştirilen 205/55/R16 ebadındaki 12 lastikle yaptığı test sonucunda, 4 premium lastik markasının ürünleri ile katılıman conti primium contact 2 test lideri sıfatına layık görüldü..

Görüntü ekleyemediğim için biraz özetleyerek yazdım, bilginize..

Not : Yeni civicler bu lastik ile satılıyor.

kırhorse

Lastikcilere itibar etmeyiniz,onlar sattıkları lastiklerde kota,komisyon,stok,kar vb şeyleri düşünürler...

sizler ve benim gibi ince elemezler.3 senede sertleşmiş ve özelliğini kaybetmiş ani ve rampa kalkışlarda hakim olmakta zorlandığım , yıllardır aynı desen üreten mıchelin lastiklerimi uzun araştırmalar sonucu conti ile yeniledim ve çook memnunum...