Gönderen Konu: Vw passat 1.6tdi dsg  (Okunma sayısı 11028 defa)

hondaciwic

Vw passat 1.6tdi dsg
« : Aralık 09, 2012, 04:43:35 ÖS »
Merhaba arkadaslar 2011 civic var suan arabam 50 krstan aşagı yakmıyor ve yokuslarda aşırı hantal bu yuzden torku yuksek arac istiyorum passat comfortline hakkında dusuncelerinizi bildirirseni cok sevinirim saolun

s3z3r54100

• Sezer
Ynt: Vw passat 1.6tdi dsg
« Yanıtla #1 : Aralık 09, 2012, 04:49:53 ÖS »
Bence düz vites alın, Dsg civicten sonra tam bir hayal kırıklığı olur, Kronik sorunları olan bi şanzıman.

Passat kalite güvenlik anlamında civicten üstün bi araç.

hondaciwic

« Yanıtla #2 : Aralık 09, 2012, 04:52:29 ÖS »
Mecburen oto olması lazım babam engelli oldugu icin duz vitesi kullanamiyor saol

s3z3r54100

• Sezer
« Yanıtla #3 : Aralık 09, 2012, 04:55:03 ÖS »
Mecburen oto olması lazım babam engelli oldugu icin duz vitesi kullanamiyor saol
Parçalar pahalı , turbo yada dsg arızası ocağa incir ağacı diker araştırmadan alma.

hondaciwic

« Yanıtla #4 : Aralık 09, 2012, 08:12:02 ÖS »
teşşekurler saol araban cok şekil kazasız belasız

ersel_035

« Yanıtla #5 : Aralık 09, 2012, 08:21:56 ÖS »
Dsg ile benimde şüphelerim vardı ..VW forumlarında araştırdım ve uzak durmam gerektiğini anladım..özellikle 1.6 tdi dsg ler sürekli ısınma problemi ile karşılaşmış ve araç oracıkta kalmış yazanlara göre...işyerinden arkadaşımın 1.4 160 ps dsg golfünün geçen hafta şanzumanını komple değiştirdi servis..Garantinin bitmesine 2 hafta kala yapılan kontrolde çıktı bu olay...garanti Bitmiş olsa incir ağacı olayı aynen gerçekleşirdi sanırım...

murat16

« Yanıtla #6 : Aralık 10, 2012, 12:12:52 ÖÖ »
bildiğim kadarı ile dsgnin iki çeşidi var 6 ileri yağlı sistem 7 ileri kuru sistem biri sorunlu diğeri değil ama hangisi olduğunuz hatırlayamadım şuan araştırırsanız internetten kolayca bilgi bulabilirsiniz

emre16

« Yanıtla #7 : Aralık 10, 2012, 12:57:59 ÖS »
passatın 1.6 tdi tat vermez bence citroen c4 otomatik dizellerine bakın 1.6 112hp çok iyi bi motor hdi...

adyobatik

« Yanıtla #8 : Aralık 10, 2012, 02:33:34 ÖS »
bence 0 km alınacaksa direk alın derim, wv-passat ve problem kelimeleri uymuyor bana kalırsa, 2. el alırsanız mercedesin bile garantisi yok, dsg arıza çıkarıyormuş falan hikaye derim, adam almıştır 1,6 dizeli, 1500kg lık arabayla güç denemsi yamıştır dur-kalk-dur-kalk şehir içi bas-çek bas-çek, şanzıman ne yapsın, wv ve passatın 0 km alıp, efendi gibi binip 300-400 bin km den önce sıkıntı çıkaracağına ben şahsen inanmam, dediğim gibi araç aile aracı ve az yakması için üretilmiş, sen performans istiyorsan ona göre araç al, alıyor aile aracını ondan sonra gitmiyor bu araba diyor, öncelikle alıcı kişi ne istediğini bilecek arkadaş, ben az yaksın,konforlu olsun, 10-15 yıl bineyim başım ağrımasın diyorsan passattan iyi bir alternatif zor, ama paran varsa tabi :) ha dersenki bastınmı gitsin, o zamanda bi zahmet 2,0 dizelini al bin, ne kadar ekmek o kadar köfte hesabı

hondaciwic

« Yanıtla #9 : Aralık 10, 2012, 08:37:03 ÖS »
Saol 1.6dan fazlasını alamıyoruz engelli aracı yokus yukarı civicden iyi cıkarmı civicde fazla zorlamıyorum 3000 devri gecmiyorum haliyle yığılıyor araba duz yoldada 0-100 aynı zaten

s3z3r54100

• Sezer
« Yanıtla #10 : Aralık 11, 2012, 09:35:17 ÖÖ »
Saol 1.6dan fazlasını alamıyoruz engelli aracı yokus yukarı civicden iyi cıkarmı civicde fazla zorlamıyorum 3000 devri gecmiyorum haliyle yığılıyor araba duz yoldada 0-100 aynı zaten
Sırf yokuş için değiştircekseniz, bence yeni dizel hb civiği bekleyin 300 Nm tork arkaya Romork takar zorlanmadan çıkar

adyobatik

« Yanıtla #11 : Aralık 11, 2012, 02:34:45 ÖS »
rampada her halukarda civicten iyi gider
devri 2000 lerde tut gerisine karışma
düz yoldada rahat rahat 180 leri görür, zaten nerde ve nasıl 180 nin üzerine çıkmak isteyeceksin orası ayrı, dediğim gibi, passat-jetta-octavia-superb  bu araçların hepsi aynı motorla ve dsg şanzımanla alınabiliyor, fiyat aralıkları var sadece, 1.6 tdi ve dsg şanzımanla 0 km alındığında bunlardan hiçbirisi sahibini üzmez, sadece spor araç performansı beklememek lazım, ama normal bir şöförü çok rahat tatmin edecek performans değeri sunar, tork 250 NM, her yol şartında yeter, diyelimki aldın ve 1-2 yıl bindin, araçtan memnunsun ama dedinizki biraz daha performans olsa tadından yenmez, 750 liraya uygun ara beyin takıyorsun anında 125 beygir ve 300Nm tork sahibi oluyorsun, teknoloji ilerledi artık,

kısacası benim onu alacak gücüm olsa gider alırım, passata gücüm yetmezse jetta-yetmezse octavia, civiğin şöyle torklu ve güzel bir dizeli çıkana kadar (ki geliyormuş) bu araçlar daha iyi alternatifler

bbhnda

« Yanıtla #12 : Aralık 11, 2012, 04:18:09 ÖS »
amcamda suberp 2.0 tdi dsg var.bastınmı gidecek civicten düz yolda biraz  daha iyi olacak ve yokuşları zorlanmadan çıkacak diyorsanız biraz daha verip 2.0 alın.illa dizel olacak diyorsanız civici bekleyin.  bence d sınıfı en az 1.8 olmalı.jettaya sırf motoru için girmeyin.dsg hakkında olumlu olduğu kadar olumsuz da bir sürü görüş var.6 yağlı 7 kuru olayınıda ilk kez duyuyorum.yağlı sistem heralde daha avantajlıdır.çift kavrama binek araç şanzımanları zorlamaya pek gelmiyor.

emre16

« Yanıtla #13 : Aralık 11, 2012, 11:18:10 ÖS »
amcamda suberp 2.0 tdi dsg var.bastınmı gidecek civicten düz yolda biraz  daha iyi olacak ve yokuşları zorlanmadan çıkacak diyorsanız biraz daha verip 2.0 alın.illa dizel olacak diyorsanız civici bekleyin.  bence d sınıfı en az 1.8 olmalı.jettaya sırf motoru için girmeyin.dsg hakkında olumlu olduğu kadar olumsuz da bir sürü görüş var.6 yağlı 7 kuru olayınıda ilk kez duyuyorum.yağlı sistem heralde daha avantajlıdır.çift kavrama binek araç şanzımanları zorlamaya pek gelmiyor.
bencede 1.5 ton belkide, motor 1.6 yazın klima+yolcu+rampa.... iyi araca biniyorsan istediğinde seni biraz tatmin etmeli... rampada araç sollarken rahatça geçilebilmeli....

alican_07

« Yanıtla #14 : Aralık 12, 2012, 01:57:35 ÖÖ »
arkadaslar bende 407 1,6 hdı vardı galıba 1400 cıvarı bı kılodaydı yazın antalyadan ankaraya gıderken klıma acık 4 kısı bagaj gırtlak dolu bı sekılde hıc sıkıntısız yokuslarda 4. vıtesı gormeden gıttım passatta aynı sekılde olur dıye dusunuyorum.dsg mevzusuna gelırsek ılk cıkan dsg lerde sıkıntı vardı fakat yenı cıkanlar da hıc sıkıntı duymadım alırsanız gonul rahatlıgıyla bınersınız d sınıfı bı aracın ıllakı buyuk motora sahıp olması gerekmez ınsanın kendı tercıhıdır ıster 1600 cc alır ıster 2500 cc bana 1600 yeter dıyorsa adam olay bıtmıstır.

adyobatik

« Yanıtla #15 : Aralık 12, 2012, 10:09:31 ÖÖ »
aynen katılıyorum, babamda focus 1.6 tdci var, 109 beygir, 240 nm tork var, 5 yetişkin, bagaj ağzına kadar dolu,araç en az 1750kg, adana-konya o kadar çok git gel yaptıkki, ben daha ne toroslara tırmanırken nede herhangi bir yerde ne tıknadığını gördüm nede gitmediğini, canavar gibi gidiyor, bu arada yaylayada sıkça gidip geliriz adanada,yine araç hep dolu olur, illaki yayladan şehre, şehirden yaylaya bişeler iner ve çıkar, senin eşyan olmasa teyzenin dayının oluyor :) araç mutlaka full dür ama, yayla yollarını giden bilir diyeyim, maşallah diyeyim motora, bu sebepten 250nm tork ve 105 beygir hiç küçümsenecek motor değil, heleki wv tdi motoru ise, ister passat ister başka araç, belki spor araç olmaz ama yeniden diyorum normal bir şöföre misliyle yeterde artar o motor,zaten bunun yetmediği şöförde 160-170 beygirin altında araç almasın, yoksa kesmez zaten onu

hondaciwic

« Yanıtla #16 : Aralık 12, 2012, 08:04:00 ÖS »
Sizin arac otomatikmiydi

baron12

« Yanıtla #17 : Aralık 12, 2012, 09:52:47 ÖS »
1,6 tdi passat sizi hem performans hemde ekonomik olarak yine üzer passata 2.0 den asagı binmek biraz göreceli üzülmezsinz umarım

Merhaba arkadaslar 2011 civic var suan arabam 50 krstan aşagı yakmıyor ve yokuslarda aşırı hantal bu yuzden torku yuksek arac istiyorum passat comfortline hakkında dusuncelerinizi bildirirseni cok sevinirim saolun

alican_07

« Yanıtla #18 : Aralık 13, 2012, 05:52:21 ÖÖ »
1,6 tdi passat sizi hem performans hemde ekonomik olarak yine üzer passata 2.0 den asagı binmek biraz göreceli üzülmezsinz umarım

ya nasıl uzer yakıt olarak bı acıklarmısın

adyobatik

« Yanıtla #19 : Aralık 13, 2012, 11:56:21 ÖÖ »
cidden hemşerim nasıl üzer? çünkü dsg şanzıman var, yani istesende yakıtı canavar gibi içemezsin, yakacağı şehiriçinde 6-6,5 litre mazot, uzunda 4,5-5 litre yakacak, bizim focusla aynı yani,

baron12

« Yanıtla #20 : Aralık 13, 2012, 12:46:42 ÖS »
1.6 passat arac agır motor haliyle zorlanacak o motor bu kasayı aglaya aglaya çeker dostum bana göre böyle cevremde yasadıgım tecrübeleri paylaşıyorum yanlış bilgilendirende olabilir bende sizinle paylaştım

ya nasıl uzer yakıt olarak bı acıklarmısın

baron12

« Yanıtla #21 : Aralık 13, 2012, 01:04:26 ÖS »
ekonomi deyince akla sadece yakıtmı geliyor dsg diye tutturmuşun kaç kişi dsg den memnun ben kendim memnun olanı görmediğim için bu yorumları yapıyorum marka fanatiğide değilim sadece yasadıklarımızı gördüklerimizi ve bildiklerimizi aktarıyoruz bir aracın yakıtı performansı sürüşü kişiden kişiye degişir buda benim görüşümdü belirtdim arabalar kolay alınmıyor alıp üzülmek var cebi yakmak var her ihtimal düşünülmeli

adyobatik

« Yanıtla #22 : Aralık 13, 2012, 01:45:13 ÖS »
tabiki dostum, çoğumuz el kapısında ekmek kovalıyoruz, resmen suyumuzu sıkıp bize 2 damla ikram ediyorlar, bende şahsi fikrimi yazdım zaten, sadece wv gibi dünyanın en büyük markalarından birinin milyonlarca sattığı bir modelde bu tarz büyük bir hataya düşeceğine inanmak zor geliyor, helede bu dsg denen mereti golften jettaya, passata,hatta caddy e kadar kullanıyor, güvenmese kullanmaz diye düşünüyorum, birde bu meretler bu kadar dertliyse neden 2. elleri reşat altını gibi, passat-jetta yada golfün yanına yaklaşılmıyor 2. elde, bende bunları düşünüp yazdım

bbhnda

« Yanıtla #23 : Aralık 13, 2012, 03:12:53 ÖS »
samimi düşüncemi yazayım vw alınmak isteniyorsa  6 ileri mekanik şanzıman tercih edilmeli.dsg den şikayet var da ve vw forumlarında ciddi şikayetler var.başarılı bir şanzıman ancak okunan şikayetler beni geri itiyor.mutlaka aralarında hor kullanılıpta iflas edenler vardır ancak herkesmi hor kullanacak.tabi forumlara bakarakta bir şanzımanın kalitesi yargılanmaz belki ama bunlar alıcıyı etkileyen insanların yorumlarıdır ve ben ciddiye alırım herkes karalıyor olamaz.ha şanzıman güzel vites geçişleri sarsıntısız 2.0 turbo dizel üniteylede uyumu güzel.1.6 tdi ı bilmiyorum.

emre16

« Yanıtla #24 : Aralık 13, 2012, 05:33:22 ÖS »
vw passat 1.6 tdi motoru diğer ükelerde var mı ? Avrupa'da vardır büyük ihtimalde, tr ye bence tamamen vergi dezavantajı yüzünden geliyor. Ben 1.6 tdi motora asla laf söylemem gerçekten çok başarılı ve ekonomik, fakat bi akrabamız 2012 model 1.6 132hp avensis aldı ve performansı çok iyi değil diyor, 1.5 tona yakın boş ağırlığı var onunda.... ne bilim tamam benzinli arabada dizel kadar tork yok ama yine de çok güçlü bi motor avensisle c sınıf bi araç rahatlıkla oynayabilir ve d segment araçları tamamen orta sınıf ailelerde alsın diye yapıyorlar satış stratejisi bencee...