Gönderen Konu: vw nin övülen donanımı fiyasko :D  (Okunma sayısı 34863 defa)

BGR19

vw nin övülen donanımı fiyasko :D
« : Aralık 26, 2011, 08:06:22 ÖS »
vw nin övülen donanımını merakettim vw sitesinde gezerken araçların ne kadar boş olduğunu gördüm, trendlinelar bildiğiniz şahin :D, comfortline sınıf standartından biraz düşük sensör mensör yok, klima manuel, cruise cont. yok, highline da ise bize dedikleri donanımlar var ama onlarda 60-70 bin lira o kadar paraya ben de eklerim bunları yani
hele gözüme bişe çarptı golfte donanıma bakıyordum esp nin üstünde yıldız vardı hepsinde highline da dahil, aşağı baktım şu yazıyordu "Tiptronik vites seçeneğinde ve 1.4 lt TSI 160 PS manuel modelinde standart olarak sunulmaktadır." yani manuel golflerin çoğunda esp yok! sadece 160ps likte var onu da kimse almıyor zaten! rezalet birşey bence bu kadar artistliğin sonu bu muydu :D :D :D

TopraK_i-vtec

Ynt: vw nin övülen donanımı fiyasko :D
« Yanıtla #1 : Aralık 26, 2011, 08:09:14 ÖS »
yok yok vw çok donanımlı çok sağlam abi yanlışın var full otomatik araba yok yok.. :) Civic'ten 15bin TLcik pahalı ama olsun değer yani dimi :D
« Son Düzenleme: Aralık 26, 2011, 08:12:01 ÖS Gönderen: TopraK_i-vtec »

ilkercom

• Hasan İlker Çom
« Yanıtla #2 : Aralık 26, 2011, 08:11:32 ÖS »
Övenler kim?

Bir lafa bakacaksın laf mı diye :D neyse boşver.

Daha düne kadar 3 5 kişi civic hb de olan özellikleri bilmiyordu.

Birkaç kişi de VAG grubu sorunsuz diyordu. Cortlayan turbolarını başka forumlarda anlatıyorlar. :D

Bizim yazdığımız spontane kapışmalarla dalga geçenler 200 hp lik bmw 3,20 d yi 170 hp VAG ile geçtiğini anlatıyorlar.

Kısacası her yazılanı dikkate alma.

Benim aracım 2006 model.
VSA katlanır ayna sensör vs ne ararsan var. başım göğe mi erdi.
önce adam olmak lazım.
« Son Düzenleme: Aralık 27, 2011, 09:42:27 ÖÖ Gönderen: SPoRTeXHauST »

BGR19

« Yanıtla #3 : Aralık 26, 2011, 08:13:01 ÖS »
haklısınız adamların içine oturuyor galiba boşa verdikleri para sağa sola dalaşıyorlar :D

honda2002

« Yanıtla #4 : Aralık 26, 2011, 08:16:39 ÖS »
Vw lerin donanimlari giderek kirptilar.
Ilk arabam 2004 model 1.4 polo trendline da bile su anki golf hatta passatta olmayan donanim vardi.
Benden sonraki kasa doseme/kokpit kalitesi dustugu icin elestrilmisti.

Malzeme kalitesi olarak golflerin hicbiri golf 4 e (2003 ve oncesi) erisememistir

jaggalagalaga

« Yanıtla #5 : Aralık 26, 2011, 08:25:41 ÖS »
yuh be highline a bile esp yi yıldızlı koymuşlar millet bomboş araçlara para verdikçe fiyatlar daha da artar hadi comfort dese yine tamam malzeme kalitesi hakkaten 00-05 arasındakilerden çok geride gibi geliyor bana zaten ama nerdeyse en full olan araca bile esp yı öyle koyuyorlarsa millet çok tuhaf nasıl alıyosunuz bunun comfort unu

BGR19

« Yanıtla #6 : Aralık 26, 2011, 08:32:49 ÖS »
gerçekten anlamak zor bir de sıraya giriyor adamlar kazıklanmak için park sensörü bile yok golfte highline a kadar, trendline passata cruise cont, otomatik klima yok :D

TopraK_i-vtec

« Yanıtla #7 : Aralık 26, 2011, 08:35:27 ÖS »
gerçekten anlamak zor bir de sıraya giriyor adamlar kazıklanmak için park sensörü bile yok golfte highline a kadar, trendline passata cruise cont, otomatik klima yok :D

birçok kişi vw öve öve bitiremiyor o kadar övüyor ki herkes ..artık vw üreticilerinin  boş dolu umrunda değil zaten millet alıyor boşver diyor fiyat yüksek donanım sıfır olsada :D

BGR19

« Yanıtla #8 : Aralık 26, 2011, 08:38:29 ÖS »
vw olsun çamurdan olsun zihniyeti, nasıl birşeydir anlamak imkansız. neden böyle bir zihniyet var hala anlamadım, zamnında almanyadan vw getiren almancılar çok mu koymuş Türk insanına nedeni bu mu acaba :D

honda2002

« Yanıtla #9 : Aralık 26, 2011, 08:41:44 ÖS »
vw olsun çamurdan olsun zihniyeti, nasıl birşeydir anlamak imkansız. neden böyle bir zihniyet var hala anlamadım, zamnında almanyadan vw getiren almancılar çok mu koymuş Türk insanına nedeni bu mu acaba :D

Mercedese para yetmediginden ortadirek mercedesi olabilir vw.

honda2002

« Yanıtla #10 : Aralık 26, 2011, 08:43:46 ÖS »

Mercedese para yetmediginden ortadirek mercedesi olabilir vw.

Tabi sevenlerinin gozunde ;)

TopraK_i-vtec

« Yanıtla #11 : Aralık 26, 2011, 08:51:27 ÖS »
tamam aşağılamıyoruz ama sadece bomboş şahin gibi arabaya 40 45 bin TL de verilmez..saçmalık akıl işiyle alakası yok :D

alican_07

« Yanıtla #12 : Aralık 27, 2011, 02:38:44 ÖÖ »
arkadaşlar vw in donanımlı olanı pahalı geliyorsa şuna bi bakın full+full neden tr de az satıyor anlamadım :D

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-chery-acil-satilik-full-alia-dah-cizik-yok-64575196/detay

honda2002

« Yanıtla #13 : Aralık 27, 2011, 06:22:23 ÖÖ »
arkadaşlar vw in donanımlı olanı pahalı geliyorsa şuna bi bakın full+full neden tr de az satıyor anlamadım :D

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-chery-acil-satilik-full-alia-dah-cizik-yok-64575196/detay

Tr de neden az sattigi belli. VW logosu yok uzerinde. Yoksa 50ye falan giderdi herhalde :))

poseidon999

« Yanıtla #14 : Aralık 27, 2011, 08:16:07 ÖÖ »
Önce geçmişlerindeki şanzıman ve turbo kara lekesini temizlesinler
elbette her aracında değil ama mesela DSG şanzıman şikayetlerini toplasan buradan
Stutgard'a yol olur.

Volkswagen'in en delikanlı aracı 1303 Big'dir. Şaka değil ciddiyim.
« Son Düzenleme: Aralık 27, 2011, 08:16:59 ÖÖ Gönderen: poseidon999 »

Grafink

« Yanıtla #15 : Aralık 27, 2011, 08:26:37 ÖÖ »
Aaaa,,, hiç öyle şey olur mu? ne fiyaskosu? ne münasebet.... Bi kere kapı sesi... ımmmmmm o kapı sesi yokmu, tok tok diye kapanıyo... O herşeye değer, 70 de veririm 100 de veririm...

yine benzer bir konuşmada honda da ne donanım varki diye soran bir sözümona Vagcının gazını almıştık. Ama dikkat ettim nuh diyor peygamber demiyor bunlar. O yüzden müstahak, versinler 79 te versinler 99 da versinler. Keza o highline a esp, sunroof ve benzeri parçaları ekleyince fiyat 100 sınırına yaklaşıyor golf ve jetta da XD... Öte yandan honda 48 liraya highline VW de bile bulunmayan bir sürü donanımı yarın öbürgün satışa sunacak... Ama görün yine en çok satan araba 1. Renault,  2. VW   Daha önce de söylemiştim, Biz kalın seviyoruz, kalın kapı, kalın kaporta... Hastasıyız kalının...

VW nin en kalite arabası önermesine katılıyorum... VW böcektir, gerisi hikaye. Ayrıca VW eski böcektir, burda iş yerinin karşısında termeiz bir 76 model mevcut. Altın sarısı gibi. Sahibi üzerine titremiş... bazen sigaramı yakıp keyifle izliyorum aracı... Ha birde bunların minibüsleri vardır ki... Toplu halde yolculuğu zevklidir... Zamanın ruhuna uygun tatlı bir motor sesi verir içeriye.

ilkercom

• Hasan İlker Çom
« Yanıtla #16 : Aralık 27, 2011, 09:27:32 ÖÖ »
Honda çok satmasın abi zaten :D Şirket arabası olmasın bi zahmet :D

Bilelim kim kendi parası ile almış kim şirket aracına biniyor.

Grafink

« Yanıtla #17 : Aralık 27, 2011, 09:33:57 ÖÖ »
katılıyorum :D ama dizel HB fena satacak. Şirketi geçtim taksiye düşeceğinden kıllanıyorum. Bizimkilerden de büyük bagaj var onda, lift back ya.

ilkercom

• Hasan İlker Çom
« Yanıtla #18 : Aralık 27, 2011, 09:39:25 ÖÖ »
Ben taksi olacağını sanmam. Birkaç hasta alır yapar. ama genel olarak bi hyundai accent gibi olmaz. Corolla nın katılımı kadar ancak taksi görürsün.

Kasko bedeli yüksek. İnsanlarda parçası pahalı narin araba imajı var. Adama diyorsun renonun servisi hondadan pahalı olurmu öyle şey diyor :D

Grafink

« Yanıtla #19 : Aralık 27, 2011, 09:43:34 ÖÖ »
haklısın, fiyatta yüksek olacaktır, HB ler en son 57 civarı satılmıştı. dizeli 65'i bulur herhalde ama burda her köşeden bi sarı corolla fırlıyor, Ada da Verso gördüm taksi. D4D motor cidden kokluyor yakıtı. honda da yeni 1.6 dizelinde oldukça iddalı ve ciddi beygir farkı var D4D ye göre... ondan kıllanıyorum... servis konusunda benim de dilimde tüy bitti garanti sürüyor diye yetkili servise gidiyorum. yeni 50K bakımı fiyatı yetkili servis 220 tl. bizim clio bile 300-400 tutuyor, olmaz öyle şey diyorlar... :D önceden özel serviste rutin bakımlarım 90 tutuyordu tutmuyordu. Birde en ucuz yedek parça albea da ve dacia da... ama o kadar çok değişiyorki astarı yüzünü aratıyor :D
« Son Düzenleme: Aralık 27, 2011, 09:44:34 ÖÖ Gönderen: Grafink »

ilkercom

• Hasan İlker Çom
« Yanıtla #20 : Aralık 27, 2011, 09:49:29 ÖÖ »
haklısın, fiyatta yüksek olacaktır, HB ler en son 57 civarı satılmıştı. dizeli 65'i bulur herhalde ama burda her köşeden bi sarı corolla fırlıyor, Ada da Verso gördüm taksi. D4D motor cidden kokluyor yakıtı. honda da yeni 1.6 dizelinde oldukça iddalı ve ciddi beygir farkı var D4D ye göre... ondan kıllanıyorum... servis konusunda benim de dilimde tüy bitti garanti sürüyor diye yetkili servise gidiyorum. yeni 50K bakımı fiyatı yetkili servis 220 tl. bizim clio bile 300-400 tutuyor, olmaz öyle şey diyorlar... :D önceden özel serviste rutin bakımlarım 90 tutuyordu tutmuyordu. Birde en ucuz yedek parça albea da ve dacia da... ama o kadar çok değişiyorki astarı yüzünü aratıyor :D

Golf bu donanımla 60 a satılıyorsa civic hb 100 e satsa niye sattın demem.

Şu anki donanımın üzerine neler ekleyecekler merak ediyorum.

Bu arada senin aracın şase numarası ne şekilde. Euroncap testlerinde şase no larına göre farklı puan vermişler. :D

2008 elegance

« Yanıtla #21 : Aralık 27, 2011, 09:50:16 ÖÖ »
vw  anlamı = halk arabası

Grafink

« Yanıtla #22 : Aralık 27, 2011, 09:57:03 ÖÖ »
ya öyle bişey diyorlardı makyajlı makyajsız diye,  nerden bakıyoruz ona, merak ettim şimdi :D, evet şuanki donanım sedanlara göre baya bir yüksekti, yeni hb de aynı gelenek devam ederse, muhtemelen mersolara yaklaşır donanım
« Son Düzenleme: Aralık 27, 2011, 09:58:08 ÖÖ Gönderen: Grafink »

ilkercom

• Hasan İlker Çom
« Yanıtla #23 : Aralık 27, 2011, 10:04:15 ÖÖ »
Makyajlı makyazsız değil aslında.
2006 da test edilen hb nin şase numarası çok çok farklı. diğerlerinde yazan bende ki ile benzer.

The results of the Honda Civic, first tested in 2007, have been recalculated into the new rating format. The car is unchanged from the one originally tested.

Araba 2006 da neyse 2009 da da aynısı ancak farklı sonuç almış

Donanım farkı olabilir. Bizim araçlar donanım olarak hemen hemen en full olanı. Üzerinde sadece navi , sunroof ve xenon yok.

http://www.euroncap.com/tests/honda_civic_2006/270.aspx

http://www.euroncap.com/results/honda/civic/2009/356.aspx

Grafink

« Yanıtla #24 : Aralık 27, 2011, 10:06:10 ÖÖ »
Tamam buldum bu 2009 da makyajlanan kasalar, sınıfın en yüksek skorunu almış, SHHFK diye başlıyor şase, %77 toplam puanı, ama bana soracak olursan bu fark direk hava yastık sayısının artmasından kaynaklı 8 yastık var :D Yani ızgarası yarı açık olanlar 5 yıldızı almış, önceki 4 te kalmış. ama dediğim gibi 2 kasanın göze batan tek farkı hava yastık sayısı...