Gönderen Konu: VTİ mi ROVER 220 turbo cupe mi  (Okunma sayısı 14398 defa)

canguder

Ynt: VTİ mi ROVER 220 turbo cupe mi
« Yanıtla #25 : Şubat 11, 2011, 04:08:02 ÖS »
rover alırsan çok acı çekersin elinde kalır ama vti alırsan aldığın fiyata satarsın. benim yorumum bu kadar.

a_tunc

• Ziyaretçi
« Yanıtla #26 : Şubat 11, 2011, 05:00:49 ÖS »
Ne alırsak alalım binemiyoruz nasıl olsa. Honda olmuş, rover olmuş kıymetsiz.
LPG taktırıp yada benzinde km'de kaç para yakıyor diye hesap yapacaksam Ferrarim olsa ne yazar?

a_tunc

• Ziyaretçi
« Yanıtla #27 : Şubat 11, 2011, 05:05:02 ÖS »
Ama itiraf etmem gerekir ki bence Rover'ın aldığı bu kadar oy da azımsanacak bir oy değil.

gazapd216

« Yanıtla #28 : Şubat 11, 2011, 05:58:57 ÖS »
Ama itiraf etmem gerekir ki bence Rover'ın aldığı bu kadar oy da azımsanacak bir oy değil.

ilk konu açılırken performans açısından değerlendirme yapıldı bende rovere oy vermiştim fakat performans harici görünüş ve diğer etkenler işin içine girdiği için sıkıntı oldu ;) performans yine rover ama görünüş ,kullanım ,sorunsuzluk söz konusu olunca illaki vti. ;)

fearless.32

« Yanıtla #29 : Şubat 11, 2011, 11:50:47 ÖS »
Hayatimda hic rover kullanmadim fakat bahsettiginiz arac icin forumlardan edindigim bilgileri buraya aktariyorum. Turbosu sik sik ariza cikariyormus,yagini suyunu sik sik kontrol etmek gerekiyormus aksi taktirte yuksek ivmeden dolayi hararet yapiyormus. Sik sik conta yaktigi soyleniyor. Diger parcalar acisindanda cit kirildim bir yapiyo sahipmis. Acikcasi bas agrisi yapan bir aracmis. Gunluk kullanima uygun olmadigi söylenip,ikinci bir arac olarak fazla yormadan zevki amacli kullanilabilirmis.

Zaten bu yüzden; 2000 motor turbo beslemeli 250 beygir bir aracıda 16000 tl'ye vermezlerdi heralde :D
Benim 1.6 İES'i ilana koysam 17000 tl'den 2 güne satılır valla :))

a_tunc

• Ziyaretçi
« Yanıtla #30 : Şubat 12, 2011, 08:19:26 ÖS »
Arkadaşlar bahsettiğiniz araç rover. Girip bir araştırırsak Vti içinde olumsuz birçok şey bulabiliriz.
Honda ile tanışmadan önce size honda için şöyle rezil böyle kepaze araçtır deseler sizde eminim ki etkilenirdiniz. Çünkü tecrübe etmediğiniz bir araç olduğu için.
Benim arkadaşımda var Rover. Ve 2 yıldır daha sanayiye girmişliği yok yağ,filtre, buji değiştirme haricinde.
Bir an Rover yerine Gelly falan mı yazdık acaba diye tereddüte düştüm. Söz konusu araba ingiliz bir araçtır arkadaşlar.
Üstelik 1994'den 2000 yılına kadar Rover'ın sahibide BMW'dir. Yani 1996'da üretilen bir 220 turbo'da BMW imzası vardır.
Hatta 2000 yılında BMW, Rover zararına dayanamayıp 10 sterlin yani bugünün parası ile 25 TL, o yıl 10 milyon yapıyordu (10 TL). sembolik bir rakama Rover'i eski genel müdürüne satmıştır.
Arkadaşlarla "ben 20 milyon lira (20 TL) verirdim" geyikleri olmuştu oradan hatırlıyorum :D

fearless.32

« Yanıtla #31 : Şubat 12, 2011, 10:37:14 ÖS »
  Arabamı almadan önce (1.6 İES) Bir çok aracı meteddiler bana. WW golf bunların başında gelir. Hatta ben önceleri A3 arıyodum almak için. Ama bütçem Honda'ya yetti.
  Gelelim bu karşılaştırmaya.
Arabaya kim imza atmış neden atmış nasıl atmış umrumda değil. Açıkçası VTİ için yazılacak tonlarca olumsuz örnek de benim umrumda değil. İstenildiği kadar kötü şey söylensin. Sadece gerçekler var. Ben honda'nın fazla konforlu bir araç olmadığını biliyorum. İyi bir fren sisteminin olmadığını da duymuştum ve bunu da tecrübe ettim. Ben arabamı almadan 2 sene önce Honda ile yatıyor Honda ile kalkıyodum. Ve şu an bu forumda altında araba olmadığı halde hayalini kurduğu arabanın kaputunun altında ne var ne yok bilen insanlar var. Bunu da biliyorum.
Yani kim neyi kaça satarsa satsın.
HONDA gibi karizması şekli şemali olan beri gelsin...

kacaman

« Yanıtla #32 : Şubat 12, 2011, 10:44:12 ÖS »
kullanım, sağlamlık, piyasa ve genel hatlar açısından kesinlikle civic derim, performans konusu için de açık filtre ve düz boru kat iptali gibi atm uygulamalar yapılsa maliyeti ucuzundan rover ı alır gibime geliyor.