Gönderen Konu: VtecII sogudum ...  (Okunma sayısı 49142 defa)

olcaytobulut

VtecII sogudum ...
« : Eylül 08, 2011, 01:29:20 ÖS »
arkadaslar affınıza sıgınarak yazıyorum ..acı ama gercek 7 aydır vtec 2 kullanıcıyım arabama asıgım ....bugun bı arkadasın yenı kasa tsı jetta sına bındım ...

motor vs bısey dedgım yok ama arabada guven hıssı var ..kapısı bıle kapanınca aldıgım o tok ses bana yettı dogrusu ..yol tutus mukemmel savurma dıe bısey yok..
gercekten cok ıyı araba ..eger leon olmazsa almayı dusundugum bı araba ..

Grafink

Ynt: VtecII sogudum ...
« Yanıtla #1 : Eylül 08, 2011, 01:32:40 ÖS »
Hayırlısı olsun... Çok tercih edilen bir araç şu sıralar. Muhtemelen yatırım da ölü olmayacak. 2. Elde nerdeyse değer kaybetmiyorlar... Ancak benim görüşüm, Jetta'nın aşırı tipsiz olduğu yönünde, hem iç hem de dış... Yerinizde olsam Golf tercih ederdim... Ayrıca Doğuş Oto'nun servislerindeki fahiş fiyatları da düşünmekte fayda var...

olcaytobulut

« Yanıtla #2 : Eylül 08, 2011, 02:21:39 ÖS »
yenı jetta ya tekrar bakmanızı onerırrım ..bence yenı passat tan bıle guzel yapmıslar .. ..hactback sevenler ıcın tabıkı golf .bır zamanlar hastasıydım

jaggalagalaga

« Yanıtla #3 : Eylül 08, 2011, 02:23:36 ÖS »
hakkaten son kasa jettalar ın tipi süper passatın kalitesini jettaya eşitlemişler aslında hata yapmışlar yoksa 2005 sonrası nın tipi hakkaten kötü

doan

« Yanıtla #4 : Eylül 08, 2011, 02:26:17 ÖS »
bende yeni jettayı passattan daha çekici buluyorum. hele -17 sanırım- 17 inç çok kollu jantlı olanlarla araç bildiğin basık gözüküyor.

TuRKiSh.Dj

« Yanıtla #5 : Eylül 08, 2011, 03:07:42 ÖS »
ne passat ne golf ne jetta söz ve hayat HONDA da !!

Durmak yok HONDA ya devam :D :D :D :D

oguzhanbekar

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Eylül 08, 2011, 03:17:17 ÖS »
dostum vtecII yeni jetta ile kıyaslaman pek mantıklı olmamış bence,aradaki 6 sene farkınıda göz önünde bulundurmalısın.
ve her zaman konuşulan şey,Alman otomobillerinin kapıları,kaportası olsun bizim araçlardan daha fazla haz verdiği bilindik bir şey.
ama buda yeni jettayı seni es7 den soğutacak anlamına gelmez,ona o parayı verebiliyorsan ve bu markayı seviyorsan civic değil accord alman gerekir ozaman.
« Son Düzenleme: Eylül 08, 2011, 03:21:40 ÖS Gönderen: oguzhanbekar »

Grafink

« Yanıtla #7 : Eylül 08, 2011, 03:21:54 ÖS »
Açıkçası bayramda Wosmer'de didik didik inceleme fırsatı buldum yeni jettayı... Beğenenlere saygım sonsuz... Sadece HB tercih eden biri de değilim... Ancak Yeni Jetta belki eski jettadan güzel görünüyor olabilir ama bir sedan araç için oldukça sıradan, dümdüz bir görüntüsü var... FD6 kasa ile kıyas kabul edemez... Hatta çok eleştirilen yeni kasa Amerikan Civic bile bana daha çekici görünüyor (arkadan bakmıyorsam) :)  Kişisel fikrim Jetta zaman içinde Bora ile aynı muameleyi görecektir... Kaybolacak üretilmeyecektir... Ancak Golf'te durum farklı... Tabii...

Accord konusundaki yorumun altına imzamı basarım... High line Jetta alana kadar Accord ya da CRV alınır :) 
« Son Düzenleme: Eylül 08, 2011, 03:23:00 ÖS Gönderen: Grafink »

ilkeronat

« Yanıtla #8 : Eylül 08, 2011, 03:23:53 ÖS »
arkadaslar vtec 2 2001-2006 yillari arasi uretilmis bir arac jetta ise yeni nesil bir arac ki onu da gectim 1.2tsi jettanin en ucuzunun fiyati 46300tl
http://binekarac.vw.com.tr/fiyat-jetta.aspx
kaldi ki 2012 model civic en pahali olan versiyon (otomatik bu arada) fiyati 48600tl
http://www.honda.com.tr/SeriesPrices.aspx?series=civic-sedan
ve eminim ki bu arac yakit konusunda da fabrika verilerine yaklasamaz.
param varsa BMW, Audi, Mercedes yoksa japon gerisi yalan.

TuRKiSh.Dj

« Yanıtla #9 : Eylül 08, 2011, 03:44:00 ÖS »
arkadaslar vtec 2 2001-2006 yillari arasi uretilmis bir arac jetta ise yeni nesil bir arac ki onu da gectim 1.2tsi jettanin en ucuzunun fiyati 46300tl
http://binekarac.vw.com.tr/fiyat-jetta.aspx
kaldi ki 2012 model civic en pahali olan versiyon (otomatik bu arada) fiyati 48600tl
http://www.honda.com.tr/SeriesPrices.aspx?series=civic-sedan
ve eminim ki bu arac yakit konusunda da fabrika verilerine yaklasamaz.
param varsa BMW, Audi, Mercedes yoksa japon gerisi yalan.

+5500

rebeloghy

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Eylül 08, 2011, 04:07:05 ÖS »
ilkeronat özetlemis

rebeloghy

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Eylül 08, 2011, 04:08:14 ÖS »
ve o tokluk hissini kısmen de olsa agırlıgıyla veriyor. sonra kücük motor agır araba ya yürümüyor yada yürütcem diye benzinciden cıkılmıyor...

olcaytobulut

« Yanıtla #12 : Eylül 08, 2011, 05:33:12 ÖS »
accord ıle passat yada passat cc yı kıyaslamalısınız gıbı gelıyo bana ..jetta sedan orta segment bı arac ..honda fanatıklerı bıraz gercekcı olursa motorunun ozellıgı dısında baska bı ozellıgı olan bı araba olmadıgı kanısına varacaklardır ..vtec2 kasa olarak gercekten en ıyısı bence ..ama kasa da bı agırlık yok .ruzgarse sesı gıbı basıt bı problem var ...2000 clıo larda bıle cd calar dıraksıyon kumanda varken 2004 ls de kaset calar var ..ama 2001 polo da yagmur sensörü oldugunu bılmeyen yoktur heralde ...

ozetlemek gerekırse motor dan baska bı ozellıgı olmayan bı araba bence honda ..tum modellerıne ındırgemıyorum .accord konu dısı .zaten abd de accord acura gıbı super bı model ıle satılırken bızde accord gecıyo ..ama vtec2 nın dıs gorunusune kımse guzel degıl dıyemez ...

paran varsa bmw mercedes audi ..yoksa wolkwagen honda..bu sıralama cok onemlı ...saygılar ....

ama hondacıyım :D:D...
« Son Düzenleme: Eylül 08, 2011, 05:34:31 ÖS Gönderen: olcaytobulut »

MerT01__civic

« Yanıtla #13 : Eylül 08, 2011, 05:38:29 ÖS »
accord ıle passat yada passat cc yı kıyaslamalısınız gıbı gelıyo bana ..jetta sedan orta segment bı arac ..honda fanatıklerı bıraz gercekcı olursa motorunun ozellıgı dısında baska bı ozellıgı olan bı araba olmadıgı kanısına varacaklardır ..vtec2 kasa olarak gercekten en ıyısı bence ..ama kasa da bı agırlık yok .ruzgarse sesı gıbı basıt bı problem var ...2000 clıo larda bıle cd calar dıraksıyon kumanda varken 2004 ls de kaset calar var ..ama 2001 polo da yagmur sensörü oldugunu bılmeyen yoktur heralde ...

ozetlemek gerekırse motor dan baska bı ozellıgı olmayan bı araba bence honda ..tum modellerıne ındırgemıyorum .accord konu dısı .zaten abd de accord acura gıbı super bı model ıle satılırken bızde accord gecıyo ..ama vtec2 nın dıs gorunusune kımse guzel degıl dıyemez ...

paran varsa bmw mercedes audi ..yoksa wolkwagen honda..bu sıralama cok onemlı ...saygılar ....

ama hondacıyım :D:D...
ne olursa olsun Honda kullanırken aldığın zevk başka be abi :D

olcaytobulut

« Yanıtla #14 : Eylül 08, 2011, 05:44:25 ÖS »
honda zevkı almak ısteyen vtı bınmesı lazım bence..yada s2000 hastasıyım ..boyle kacıs performans yok ..1997 e 36 bmw 3,20i vardı ondakı konfor ozellıkler sıralayınca suankı vtec ımden daha fazla oldugunu goruyorum .yanı model ıle kıyaslayan arkadaslar ıcın soledım .bunu ..teknolojı manyagı japonlar motor teknolojısınden baska bısey koyamamıslar ..bu konuda mazda yı ayrı kategorıye alıyorum tabı ...

MerT01__civic

« Yanıtla #15 : Eylül 08, 2011, 05:54:39 ÖS »
honda zevkı almak ısteyen vtı bınmesı lazım bence..yada s2000 hastasıyım ..boyle kacıs performans yok ..1997 e 36 bmw 3,20i vardı ondakı konfor ozellıkler sıralayınca suankı vtec ımden daha fazla oldugunu goruyorum .yanı model ıle kıyaslayan arkadaslar ıcın soledım .bunu ..teknolojı manyagı japonlar motor teknolojısınden baska bısey koyamamıslar ..bu konuda mazda yı ayrı kategorıye alıyorum tabı ...
abi sen öyle bir psikolojiye girmişsinki :D bence sen arabana "SATILIK" ilanını yapıştır :D

olcaytobulut

« Yanıtla #16 : Eylül 08, 2011, 06:00:01 ÖS »
yo ben aracdan memnunum ..dedıgım gıbı sadece motor.benı cezbeden tarafı ..sorunsuz ..sadece yakınıyorum neden boyle bı arac bu kadar bos olur .forumda bı yerde konusu gecmıstı japon şahin i diye ..dogru bı gözlem ..
« Son Düzenleme: Eylül 08, 2011, 06:00:56 ÖS Gönderen: olcaytobulut »

floyd

« Yanıtla #17 : Eylül 08, 2011, 10:09:08 ÖS »
Konu fd6 degil ama jetta filan derken ona kaymis.
Vento diye bir arac var bilenler ne oldugunu soylerse sevinirim.
Fd6 4 sey nedeniyle alinabilir.
1. Sorunsuz arac istiyorsunuzdur, japon arabalarinn sorunsuzlugunu biliyorsunuzdur,
2. Performansi devir cevirerek elde etmek istiyorsunuzdur,
3. Cogu kisi gibi tipi size de cok guzel geliyordur
4. Arabadan cok anlamiyorsunuzdur alirsiniz iste..
Fd6 baska bir nedenden alinamaz...

MerT01__civic

« Yanıtla #18 : Eylül 08, 2011, 10:19:45 ÖS »
1. Sorunsuz arac istiyorsunuzdur, japon arabalarinn sorunsuzlugunu biliyorsunuzdur,
konu nerde fd6'ya kaymış ben onu anlamadım ??? he bide 5.nedenide ben eklim.. BİRAZDA KARİZMA diye fd6 alınır ;) bide sanayideki oto tamirci geçenlerde 0 fd6 almıştı.. bizim tanıdık.. demekki hiç arabadan anlamıyormuş :D

civic46

« Yanıtla #19 : Eylül 08, 2011, 10:21:20 ÖS »
bizim biraderde 2006 fsı jetta var yakın bi arkadaşımda 2005 golf var her ikisinide farklı şartlarda test etme imkanım oldu benzinli 1.6 çok çeşitli araçlarda kullandım hiçbiri ama hiçbiri Civic ten özellikle ilk arabam 2003 Es ten aldımdığım tadı vermedi new civic ten hiç bahsetmiyorum bile..1.6 benzinli tercih edilebilecek ilk araçlardan biri civic tir daha sonra benim gözümde Audi A 4 gelir.Dizel alınacaksa iş değişir saygılar

floyd

« Yanıtla #20 : Eylül 08, 2011, 10:41:27 ÖS »
konu nerde fd6'ya kaymış ben onu anlamadım ??? he bide 5.nedenide ben eklim.. BİRAZDA KARİZMA diye fd6 alınır ;) bide sanayideki oto tamirci geçenlerde 0 fd6 almıştı.. bizim tanıdık.. demekki hiç arabadan anlamıyormuş :D
Okudunda mi anlamadin:).
5. Neden dogrudur olabilir ama istanbulda olmaz kardesim:). İstanbulda hondanin, vw in krali gelsin karizma olmaz. X6 gorunce kimse donup bakmiyo istanbulda fiyati 500 milyar..
Sanayideki ustan sanirim ilk uc nedenden almadi, sordun heralde. İllaki 4. Nedenden aldi diyorsun:). O zaman haklisindir arabadan anlamiyordur. :).
ben arabadan anlamayan ustalardan bir kac ornek vereyim sana.
Ankaradan uzun yola cikacagim tam ciktim araba gaz yemiyor. Yiyor ama muhtemelen turbo devre disi duz 1.4 gibi gidiyor. Hemen sanayiye daldim. Ozel vw servisi. Ama adam sadece vw e bakiyor. Neyse aldik test surusune ciktik. Adam supercharger in sesini duydu calisiyor iste sesi duyuluyor turbonun dedi. Dedim o kompresor, demez mi ki bu arabada kompresor yok ki sadece turbo var. Usta iste.
Baska bir gun yine baska sorundan servisteyim. Ustanin biri aldi arabayi  teste cikti. Sorun su: aracin turbosu tam basmiyor. Aslinda valf arizali, tabi sonradan ogrendik. Vatandas rolantide basiyo gaza araba 3500 de kesiyor gazi ama bu normal zaten motoru korumaya aliyor. Bana diyorki abi senin araba gaz yemiyor iste sagini solunu karistiriyor. Dedim sen ver bana arabayi. Motorun o ozelliginden bile haberi yok, bide tamir edecek. Senin usta da o ustalar gibi heralde:)

MerT01__civic

« Yanıtla #21 : Eylül 08, 2011, 10:59:26 ÖS »
nasıl okumim? konunun geneline ben yazmışım zaten :D tamamen vtec2 ile geçti muhabbet.. şimdi X6 ile Honda vw bir mi ? biz onları mı karşılaştırıyoruz? X6 alıcak param olsa zaten 1dk durmam.. şimdi konumuz sizin benzinli olmasına rağmen Türkiye genelinde birton satılan fd6 alıcılarını arabadan anlamıyor demeniz.. tamam hadi o ustam arabadan anlamıyor. geçende de bir lpg bayisi sahipleri ve ustası aldı 0 elegance? demek oda anlamıyor? Adana'da olsaydınız lpg bayisinin isminide yazardım ama şimdi yazsamda bilmiceksiniz zaten :) sonuç olarak fd6 arabadan anlamayanların bindiği bir araç değildir :) ;)

floyd

« Yanıtla #22 : Eylül 08, 2011, 11:02:10 ÖS »
ve o tokluk hissini kısmen de olsa agırlıgıyla veriyor. sonra kücük motor agır araba ya yürümüyor yada yürütcem diye benzinciden cıkılmıyor...
yurumeyeni hangisi?

olcaytobulut

« Yanıtla #23 : Eylül 08, 2011, 11:03:47 ÖS »
konu mılletın arabadan anlayıp anlamadıgı degıl kı arkadaslar ..konu 2004 model arabanın  motor ozellıgınden baska bısey olmaması ...konu bu ...bu konuda yorum yaparken uzun yol deneyımı yasayan arkadaslar yaparsa daha cok sevınırım ..cunku 3 saat kesıntısız honda surun ardın da jetta surun o zaman farkı dada ıyı anlarsınız...kol dayama yok yawwww...daha ne dıyeyım kı ...vesselam param olsa a5 alırım ..

floyd

« Yanıtla #24 : Eylül 08, 2011, 11:04:26 ÖS »
nasıl okumim? konunun geneline ben yazmışım zaten :D tamamen vtec2 ile geçti muhabbet.. şimdi X6 ile Honda vw bir mi ? biz onları mı karşılaştırıyoruz? X6 alıcak param olsa zaten 1dk durmam.. şimdi konumuz sizin benzinli olmasına rağmen Türkiye genelinde birton satılan fd6 alıcılarını arabadan anlamıyor demeniz.. tamam hadi o ustam arabadan anlamıyor. geçende de bir lpg bayisi sahipleri ve ustası aldı 0 elegance? demek oda anlamıyor? Adana'da olsaydınız lpg bayisinin isminide yazardım ama şimdi yazsamda bilmiceksiniz zaten :) sonuç olarak fd6 arabadan anlamayanların bindiği bir araç değildir :) ;)
bence hızlı okuyorsun onun için gözünden kaçıyo soylemek istediklerim:))