Gönderen Konu: vtec otomatik ///// i-vtec otomatik  (Okunma sayısı 2415 defa)

surez

vtec otomatik ///// i-vtec otomatik
« : Ekim 09, 2010, 02:22:21 ÖS »
arkadaşlar,    tepki hızı -- sarsıntı -- teknoloji -- sorunsuzluk -- kalkış -- tüketim

bu açılardan bu iki tam otomatik vites civic leri değerlendirir misiniz?

yani 2006 otomatik es mi alayım yoksa 2000-3000 verip 2006 dream(premium 2-3 bin üstüne bulunmaz gibi geldi) otomatik mi?

lütfen motor ve özellikle şanzıman özellikleri açısından değerlendirelim.

teşekkürler.

emre16

Ynt: vtec otomatik ///// i-vtec otomatik
« Yanıtla #1 : Ekim 09, 2010, 09:41:03 ÖS »
öncelikle yeni kasanın otomatiği 15hp nin farkını hissettiriyor ama tüketim konusunda vtecler kadar cimri olmayabilir.Kalkışta vtec hafifliğiyle alabilir ama i-vtec 15hp farkını ortaya koyar ve uzar.Kısacası ikiside çok keyifli araçlar ama şunuda belirtmeliyim bizde vtec 04 makyajlı vardı ve manueldi inanın sürmeye doyamıyordum vites geçişleri aşırı kısa ve kuş gibi ben o arabadaki manuelin tadınıda asla unutamam babamda 20 senelik şöför olmasına rağmen keyifle sürüyordu aracı yani manuelde tercih edebilirsiniz üstelik daha ucuz ve vtecin tadını alırsınız....

avans

« Yanıtla #2 : Ekim 10, 2010, 04:53:34 ÖS »
ıkısını kullanan bırı olarak..yenı kasalar eskıye gore kalkısta cok hantal..ancak 3000 devırden sonra kendını gosterıyor ve 10lıtre cıvarı yakıyo..eskı kasalar hem hafıf hemde otomatık olmasına ramen cok tatmınkar..yakıt tuketımıde 8,2lıtre falan..karar senın..yenı kasalar eskıye gore baya agır ancak bunu uzun yol yapıpta 180 200 km hızda verdı tada ulasılınca anlasılıyo..eskı kasalar o suratlerde hıc guven mervıyodu...

egc

« Yanıtla #3 : Ekim 10, 2010, 05:34:31 ÖS »
bir oncekı kasayı bilemiyorum ama yeni kasalarda otomatik şanzıman gayet basarılı,bende otomatik alamaya karar verdıgımde direk civic almıstım.vites gecişleri bsarılı,yakıt kişiye göre değişir benim 8 yaktıgım yerde 10-11'nin altına düşemeyen bir sürü insan var.Araba agır ve oturaklı yeni kasada en azından ben focustan inip buna bindiğimde gayet bsarılı buldum öyle solıyım, bir oncekı kasalarda bu durumdan şikayetci cok insan var yolda durmadıgı gerekcesi ile.Kalkısta ağır bir araba ama kalktıktan sonra gayet iyi gidiyor,teknoloji olarak yeni kasa olması sebebi lile eminım bazı ozellıklerı ile daha ön plandadır.

surez

« Yanıtla #4 : Ekim 10, 2010, 07:36:25 ÖS »
her ikisi de  kaç ileri peki? her vitesin km limiti ne?
vtec lerde f1 yok ama manuel kullanma şansı var mı?

emre16

« Yanıtla #5 : Ekim 10, 2010, 08:27:17 ÖS »
vtecler 4 ileri yeni kasa 5 ileri f1 olursa limitöre girersin S modunda ama aynı şey vtec için geçerli mi bilmiyorum....