Gönderen Konu: vtec 2 mazda 3  (Okunma sayısı 5345 defa)

dj259

• MeSuT
    • BenimArtim
vtec 2 mazda 3
« : Şubat 11, 2012, 05:49:57 ÖS »
2002 hondami daha iyi 2005 mazdami ikside ayni renk ayni km de hz knfor gvenlik olarak ?

Carismatiq

• Mustafa
Ynt: vtec 2 mazda 3
« Yanıtla #1 : Şubat 11, 2012, 06:33:30 ÖS »

Hız olarak aynı denebilir malum Honda performansını bilmeyen yok, Mazdanında aşağı kalır yanı yok bana göre ikiside japon ne de olsa , konfor ve güvenlik açısından bahsettiğiniz 2005 model 3 lerden bahsediyor olmalısınız sanırım.mazda 3 bu konuda daha iyidir bence gerek izolasyon , iç tasarım, güvenlik ekipmanları ve konfor olarak bir adım önde olacağı görüşündeyim.

logıcthıs

« Yanıtla #2 : Şubat 11, 2012, 06:38:25 ÖS »

Hız olarak aynı denebilir malum Honda performansını bilmeyen yok, Mazdanında aşağı kalır yanı yok bana göre ikiside japon ne de olsa , konfor ve güvenlik açısından bahsettiğiniz 2005 model 3 lerden bahsediyor olmalısınız sanırım.mazda 3 bu konuda daha iyidir bence gerek izolasyon , iç tasarım, güvenlik ekipmanları ve konfor olarak bir adım önde olacağı görüşündeyim.
arkadaşa katılıyorum fakat satacağın zaman honda her zaman bir adım önde olur.

rebeloghy

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Şubat 11, 2012, 07:07:29 ÖS »
yol bilgisayarı vs olarak mazda daha donanımlı kabul edilir de asla vtec2 gibi yürümez yapmayın..

rebeloghy

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Şubat 11, 2012, 07:25:52 ÖS »
modifiye anlamında da parcası bulunmaz pek bisey yapılmaz üzerine mazda3ün..

Carismatiq

• Mustafa
« Yanıtla #5 : Şubat 11, 2012, 07:32:26 ÖS »
yol bilgisayarı vs olarak mazda daha donanımlı kabul edilir de asla vtec2 gibi yürümez yapmayın..

hocam arkadaş farkındaysan hız, konfor ve güvenlik konularında bilgi istemiş.Bu hususları göz ününe alarakdan yorumlar rica etmiş.Bahsettiğin hususlar ve çok farklı alanlarda yorumlar yapabilir lakin belirttiği konularda yardım istemiş..

fastest40

« Yanıtla #6 : Şubat 11, 2012, 07:47:34 ÖS »
yürümeleri aynı ben fd6mla denedim geçiyor her türlü ama vtec 2 nolur bilmem...donanım mazda 3 aerodinaik olarakl da mazda olabilir...konfor hakkında pekde bilgim yok mazda biraz daha üyksek ama uzunda belki - olabilir.

rebeloghy

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Şubat 11, 2012, 08:21:46 ÖS »

hocam arkadaş farkındaysan hız, konfor ve güvenlik konularında bilgi istemiş.Bu hususları göz ününe alarakdan yorumlar rica etmiş.Bahsettiğin hususlar ve çok farklı alanlarda yorumlar yapabilir lakin belirttiği konularda yardım istemiş..
  iyi de hız demis hız konusunda yazdıgıma niye böyle bi yorum yapıyorsun ki ? konfor demis konforla donanım orantılı seyler değil mi ? performansı farketmez denmis ben de bal gibi farklı dedim. yanlıs bilgilenmesin arkadas diye ha amacı yürüyen bi araba değildir mazda 3 de fiyatına göre alınabilir iyi saglam bi aractır. fakat parcası honda kdar rahat bulunmaz dedim..

selamoglu38

• ahmet hoca
« Yanıtla #8 : Şubat 12, 2012, 10:54:04 ÖÖ »
Daha önceden hem sedan hem hatchback ikiside siyah Mazda 3 üm vardı Dynamic modeli). iç döşemeleirnden tutunda önü arkası ayrı bir güzel, tam spor tutkunlarına hitap ediyor, hele bir kontağı çevir, ilk çalışırken çok tatlı bir sesi var, iç tasarım Honda ya göre çok çok dolu, gece göstergeler falan direk vuruyor,, herşey var 6 lı changer dan fonksiyonel direksyona, sunroof a tam dolu. jantlar orijinal fabrika çıkışı 17 falan falan...
gidiş olarak çok oturaklı, ama Vtec e yetişemez, özellikle otomatiği nal toplar. 2006 model 26 ya zor sattım LPG de vardı, şimdi 2004 VTEC II var, 27 e vermedim, vermem de. eğer kısa sürede satmayı düşünmeyip bineceksen al bin derim, ama dediğim gibi ben iki tane aldım bindim yine de VTEC den vazgeçemiyorum, benimkisi hastalık belkide :)

BurakOz

« Yanıtla #9 : Şubat 12, 2012, 11:11:23 ÖÖ »
Performans olarak tartismasiz honda. Donanim olarak mazda

Muhsin07

« Yanıtla #10 : Şubat 12, 2012, 12:03:55 ÖS »
Mazda 3 full modelini kullandım araç otomatikti otomatikler 4 ileri malesef 0-100 e kadar araba hiç gitmiyor ama sonrası çok iyi otomatiklere lpg takılmıyor.

Görünüş olarak far tasarımları kasa mazda 3
iç konfor, görsellik, donanım , rahatlık mazda 3
performans olarak da hondadan aşağı kalmaz
sağlamlık için de şuanda yapılan araştırmalarda mazda dünyanın en sağlam arası olarak geçiyor (bu araştırma forumdada var paylaşıldı.)

bi manuel mazda 3 tadından yenmez dostum ;)

dj259

• MeSuT
    • BenimArtim
« Yanıtla #11 : Şubat 12, 2012, 02:59:14 ÖS »
Honda sitesinde mazda gecer not alyorsa var bunda bi hkmet xD

civicci35

« Yanıtla #12 : Şubat 12, 2012, 02:59:57 ÖS »
Daha önceden hem sedan hem hatchback ikiside siyah Mazda 3 üm vardı Dynamic modeli). iç döşemeleirnden tutunda önü arkası ayrı bir güzel, tam spor tutkunlarına hitap ediyor, hele bir kontağı çevir, ilk çalışırken çok tatlı bir sesi var, iç tasarım Honda ya göre çok çok dolu, gece göstergeler falan direk vuruyor,, herşey var 6 lı changer dan fonksiyonel direksyona, sunroof a tam dolu. jantlar orijinal fabrika çıkışı 17 falan falan...
gidiş olarak çok oturaklı, ama Vtec e yetişemez, özellikle otomatiği nal toplar. 2006 model 26 ya zor sattım LPG de vardı, şimdi 2004 VTEC II var, 27 e vermedim, vermem de. eğer kısa sürede satmayı düşünmeyip bineceksen al bin derim, ama dediğim gibi ben iki tane aldım bindim yine de VTEC den vazgeçemiyorum, benimkisi hastalık belkide :)
arkadaş güzel özetlemiş modlama (parça olarak)zor fakat donanmı tip yol tutuş olarak vtec2 eline su dökemez ikinci eli zayıftır ama bu kötü bir araç olduğu anlamına gelmez otomatik 3 ile vtec kafa kafaya yürüyor manuelide kafa kafaya yürür diye düşünüyorum öyle aman aman bir fark oluşmaz uzun vadede düşünülecek en donanmılı araçtır.

mali

« Yanıtla #13 : Şubat 13, 2012, 03:17:43 ÖÖ »
bence mazda 3 ..

just4scream

« Yanıtla #14 : Şubat 16, 2012, 09:57:43 ÖS »
performans hariç mazda 3 daha iyidir

aniniko

« Yanıtla #15 : Şubat 17, 2012, 09:32:37 ÖÖ »
mazda çiğ çiğ yer

onur_s

« Yanıtla #16 : Şubat 17, 2012, 05:21:29 ÖS »
mazda 3 cok guzel bi araba vtec2 gecse bile diğer her yönden üstün.yol tutus özellikle.