Gönderen Konu: 2000 1.6 ies -2005 vtec2 es farkı  (Okunma sayısı 1703 defa)

galantus

2000 1.6 ies -2005 vtec2 es farkı
« : Mart 14, 2011, 11:57:42 ÖS »
herkese slmlar. 2 senedir 2005 civic vtec es kullanıcısıyım. Aracımdan cok memnunum ve babamda benden honda hastalığı kaptığı için bir ay önce 2000 model 1.6 ies en dolusu aldı. Şimdi daha önce bi yerde bu konunun bahsi gectiğinde arkadaşlar denediğinde ne gibi farklar gördün yazarmısın demişlerdi. Bugün araç bendeydi ve iyice deneme fırsatım oldu bende yazayım dedim. Öncelikle motordan bahsedeyim. Benim araçla motor gürültüsü dışında performans olarak öyle ahım şahım bir fark göremedim. Biraz fark var ama cok değil. O kadar da olsun diyorum. Öncelikle babamın araç çok temiz ve bakımlı bunu öncelikle belirteyim. Servistekiler bile hasta oldu. Alır almaz şöyle genel bir bakım yaptırdık. İlk dikatimi ceken motor gürültüsünü benimkine nazaran cok fazla içeri alması. Lastik sesi hemen hemen aynı fakat motor gürültüsünde bariz bir fark var. Yol tutuş olarakta cok fazla bir fark yok diyebilirim. Sonuçta bu 14 jant benimki 15 ve daha geniş tabanlı. Elbet biraz fark olacak bunları düşünerek kıyas ediyorum. Frenler biraz dikkatimi cekti. Babamın araç yüksek hızda ani frende biraz arkayı atmaya meyilli gördüm. Benim araçta bu kesinlikle yoktur. Ok gibi olduğu yere yığılır buna cok dikkat ederim.Donanıma girmeye gerek varmı bilmiyorum cünkü cok bariz fark var. Mesela arabaya binince heleki hava karardığında optitron göstergelerimi cok aradım. Parklar yanık olduğu halde sanki göstergelerin ışıkları yanmıyormuş yada cok sönük yanıyormuş izlenimi uyandırdı bende. 2. dikkatimi ceken tavandaki lambanın tek olduğu idi. Arkayı bilmem ama sürücü koltuk rahatlığı hemen hemen aynı diyebilirim. Birde arkada benim araçta olmayan bunda olan arkadan cekişli araçlar gibi defransiyel cıkıntısı olması. Bu araçta neden var onu anlayamadım ama mutlaka bir nedeni vardır. Arkada ortada oturan için sıkıntı yaratabilir.Kendimce edindiğim tecrübeyi paylaşmak istedim.