Gönderen Konu: type-r - megane rs - leon 1.8t sport hakkında  (Okunma sayısı 6463 defa)

yusufaltintepe

type-r - megane rs - leon 1.8t sport hakkında
« : Mart 04, 2010, 04:42:58 ÖS »
arkadaşlar kardeşim için bir araç bakıyorum bütçe max 30000 tl ilk olarak bu rakamlara type-r bulabilirmiyiz internetten fiyatlara bakıyorum 35000 tl civarlarında olmadı megane rs yada leon 1.8t sport düşünüyorum 30000 tl gibi rakamlara rs ve leon 1.8 t sport bulabiliyoruz hatta cebimize para bile kalıyor anlıyacağınız fikirlerinize ihtiyacım sizce ne yapmalıyım rs hakkında ve leon 1.8 t sport için düşünceleriniz nelerdir siz olsanız ne yapardınız artıları ve eksileri ile bilgi verirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler

FLoRFlex

Ynt: type-r - megane rs - leon 1.8t sport hakkında
« Yanıtla #1 : Mart 04, 2010, 05:08:31 ÖS »
Type-R olsa Tabi Çok iyi olurdur ancak Olay imkanda bitiyor.Ama Megane Rs ile Leon Arasında Biri 180 Hp Bir diğeri ise 225 Hp aralarında 1 Saniye Hızlanma Farkı Var Tamamen Senin tercihine kalmış Bir Olay Megane Rs Nasıl Yürüyen bir Araç Bu konudada bir fikrim yok.

FLoRFlex

« Yanıtla #2 : Mart 04, 2010, 05:17:14 ÖS »
Bunlarda Fabrikasyon Veriler :
Megane Rs: Motor Hacmi       1998               

Motor Gücü (hp)   225
                Motor Gücü (kw)   165
                Maksimum Güç   5500
                Maksimum tork   3000
                Yakıt Türü    Benzinli
                Katalizör   K
                Net Ağırlık   1230
                Taşıma Kapasitesi   540
                Silindir Sayısı   4

Azami Sürat          236
                0-100 Hızlanma   6,5
                Aracın Torku   300

Şehiriçi Yakıt Tüketimi   11,5
                Şehirdışı Yakıt Tüketimi   7
                Ortalama Yakıt Tüketimi  8,8

Leon 1.8 T Sport :
Motor Hacmi   1781
Motor Gücü (hp)   180
Motor Gücü (kw)   132
Yakıt Türü    Benzinli
Katalizör   K
Net Ağırlık   1245
Taşıma Kapasitesi   530
Silindir Sayısı   4

Azami Sürat    229
0-100 Hızlanma   7,7
Aracın Torku   235

Şehiriçi Yakıt Tüketimi   11,9
Şehirdışı Yakıt Tüketimi   6,5
Ortalama Yakıt Tüketimi 8,5

yusufaltintepe

« Yanıtla #3 : Mart 04, 2010, 10:41:02 ÖS »
rs ve leon arasında ciddi bir tork farkı var yakıt değerleri aşağı yukarı aynı gibi gözüküyor rs tek kötü yanı modifiyeye kapalı br araç olması stoch halde binilecek bir araç sadece yazılım olarak destek veriliyormuş o şekilde bilgilere ulaşabildim donanım olarakta leondan üstün olduğu aşikar ama genede kararsızım düşündüğüm fiyatlara aslında type-r bulabilsim gerisi zaten yalan ama imkanlar malesef el vermiyor

yalçınn

« Yanıtla #4 : Mart 04, 2010, 11:27:05 ÖS »
megan daha mantıklı daha dolu ve daha hızlı görünüyor...

alican_07

« Yanıtla #5 : Mart 05, 2010, 12:54:37 ÖS »
1.8t leon alırım yerinde olsam megane ı 1 dk bile düşünmem.

yusufaltintepe

« Yanıtla #6 : Mart 05, 2010, 01:08:11 ÖS »
arkadaşlar tavsiyelerinizin sebeblerinide yazarsanız sevinirim en azından bilmediğimiz şeyleri öğrenmiş oluruz

adyobatik

« Yanıtla #7 : Mart 05, 2010, 01:43:40 ÖS »
dostum type-r görüntü olarak çok güzel bir araç,honda olması kaynaklı 2. eli diğerlerine nazaran daha kuvvetli,ama güç olayı,diğer ikisinin arasında megane herşeyiyle seattan üstün, ben renault seven bir adam değilim,ama renaultun spor araçlardaki üstünlüğüde tartışılacak gibi değil,gerek eski nesillleri gerek yeni nesilleri,şu anda masamda geçen ayın autocar dergisi var, yeni megane r, focus rs ve golf gti karşılaştırılmış, 305 beygirlik focusla 250 beygirlik rs nerdeyse kafa kafaya yürüyor,270 beygirlik golfü çıtır çıtır yiyor,bu dergi dünyanın en iyi dergilerinden biridir,vites oranları ve ara hızlanma konusunda rs şu anda sınıfında lider, 305 beygirlik focus rs le beraber yürüyor artık gerisini sen düşün,şimdi sizin sorduğunuz araç bir eski kasa 225 beygir olanı, ama ben inanıyorum bu araç ne leon bırakır ne başka bişe, renaultun spor araçları çok ama çok seri,inanın ben eski bir renault 5 turboya bindim ,araç uçuyordu,hatta stock halleriyle rs type-r ı bile rahat rahat geçeceğine inanıyorum,böyle bir karşılaştırma yapıldımı bilmiyorum,ama rs çok fena araç,

yusufaltintepe

« Yanıtla #8 : Mart 05, 2010, 01:50:20 ÖS »
valla rs hakkında verdiğin bilgiler iştah kabartıcı :) fiyat - performans - donanım olarak bakarsak rs üstün ama yürümesi nasıldır acaba bizi üzermi onu merak ediyorum zaten rs olursa stoch kullanılıcak en iyi ihtimal yazılım desteği yaparım modifiye açısından biraz uygun olmayan bir araçmış heralde

FLoRFlex

« Yanıtla #9 : Mart 05, 2010, 02:02:55 ÖS »
Bende Renault Sevmem Ama Bu lansmanda Rs Avantajlı Gösteriyor :)

insomniac

« Yanıtla #10 : Mart 05, 2010, 04:30:05 ÖS »
olaya şöyle farklı bir açıdan bakmak istiyorum müsadenizle. hp-torq-donanım özelliklerinin yanında yedek parça, sağlamlık, servis kalitesi-maliyeti gibi etmenleri de göz önünde bulundurmalısınız bence. megane rs i bilemem ama megane kullanan bir çok tanıdığım ön düzenden şikayetçiydi. kronik olarak sorun açtığından bahsediyorlardı. hangi aracı alırsanız Allah kazasız belasız binmek nasip etsin inş.

adyobatik

« Yanıtla #12 : Mart 05, 2010, 05:05:37 ÖS »
renaultun genel problemlerini pek bilmem,çünkü kullanmadım,ama renaultun rs serileri, bu clio olur, megane olur, bunlar gerçekten canavar araçlar, çok çok fena gidiyorlar, izmit körfez pistinde yapılan karşılaştırmada clio sport, rakiplerinin tamamını üzmüştü, yeni clio sportunda type-r ı geçtiğini duydum,ama görmedim, renaultun gerek F1 gerek diğer motorsporlarındaki son 6-7 yıldaki yükselişi bariz belli,adamlar bunu özel üretim bu araçlarında kullanıyorlar,ben bunların arasında kalacak olsam kesinlikle rs alırım, hemde çok çok az var zaten,2. el aldığın içinde ucuz alırsın ucuz satarsın,öyle çok bi zararın olmaz, performan konusnda megane rs stock haliyle bile rakip tanımaz gibime geliyor,tabi burda aşırı yüklenmiş vti, yada yüklü type-r lardan bahsetmiyorum, ama 70 bin liralık yüklü type-r la 35 bin liralık rs arasında kalırsanız kararı siz verin, sonuçta 225 beygir var, ve vites oranları harika ayarlanmış, 60-160 hızlanmasında 305 beygirlik focusla kafa kafaya giriyor yeni rs, yeniside 250 beygir,bence eğer böyle bir araç alınacaksa,ve bütçe kısıtlıysa rs çok doğru bir tercih olacaktır, bu tarz araçlarda zaten konfora çok bakılmaz,  önemli olan performanstır,  şu andada performan/fiyat oranı rs süper oluyor,

bado

« Yanıtla #13 : Mart 05, 2010, 08:47:57 ÖS »
Valla ben 3 sene renault kulllandım babam ise 6 senedir honda kullanıyor. ben sürekli arabyla uğraşırken babam servise bile uğramadı. benim fikrim her zaman honda dan yanadır.

insomniac

« Yanıtla #14 : Mart 09, 2010, 01:18:44 ÖS »
megane rs i bilmiyorum ama clio rs, opel corsa opc, mini cooper s ve bir kaç aracı daha içeren bir test yapılmıştı geçen sene clio rs o kadar teknolojiyle bile geride kalmıştı. testin galibi de mini cooper s oldu :D

adyobatik

« Yanıtla #15 : Mart 10, 2010, 02:00:41 ÖS »
cooper s in 167 beygirlik motoruyla, o kiloyla hangi testte clio rs'i geçtiğini gerçekten merak ettim?bakın burdaki karşılaştırmayı konfor yada kullanım kolaylığı falan olarak değil,performan olarak yapıyoruz,clio rs'i stock halde geçen ne vti duydum,ne cooper,nede opel corsa opc, ne duydum ne gördüm? ? ? bence geçemezlerde,eski nesil rs'in ( 182'lik) vti'yı geçtiğini gördüm,burda standart araçlardan bahsediyorum,ople corsa opc 192 beygir olmasına rağmen hantal bir araç,cooper zaten bunların arasında en geride kalır,ben böyle bir karşılaştırmayı gerçekten okumak isterim,nerede olduğunu yazarsanız sevinirim,

FLoRFlex

« Yanıtla #16 : Mart 10, 2010, 02:02:52 ÖS »
Renault Hiç sevmem ancak Rs De Gerçekten başarılı buluyorum.

insomniac

« Yanıtla #17 : Mart 22, 2010, 08:45:22 ÖS »
cooper s in 167 beygirlik motoruyla, o kiloyla hangi testte clio rs'i geçtiğini gerçekten merak ettim?bakın burdaki karşılaştırmayı konfor yada kullanım kolaylığı falan olarak değil,performan olarak yapıyoruz,clio rs'i stock halde geçen ne vti duydum,ne cooper,nede opel corsa opc, ne duydum ne gördüm? ? ? bence geçemezlerde,eski nesil rs'in ( 182'lik) vti'yı geçtiğini gördüm,burda standart araçlardan bahsediyorum,ople corsa opc 192 beygir olmasına rağmen hantal bir araç,cooper zaten bunların arasında en geride kalır,ben böyle bir karşılaştırmayı gerçekten okumak isterim,nerede olduğunu yazarsanız sevinirim,
valla bi otomobil dergisiydi ama hatırlamıyorum hangisi bulursam link atarım...

aRas

• Furkan Aras Alağaç
« Yanıtla #18 : Mart 22, 2010, 08:58:46 ÖS »
RS daha mantıklı geldi bana.

emirhan ışık

« Yanıtla #19 : Mart 22, 2010, 09:24:58 ÖS »
typer derim ama o fiyata temiz birtyper bulunurmu bilmem ama
megan rs de iyidir alınabilcek bi araba