Gönderen Konu: Type-r FN2,Mini cooper S JCW,Leon cupra,Renault Megane Sport,VW Scirocco 2.0TSI  (Okunma sayısı 10170 defa)

canguder

Renault Megane Sport(64.750 TL)

Silindir Hacmi:1998cc
Silindir Sayısı:4
Subap Sayısı:16
Maksimum Güç: 225hp @ 5500d/d
Maksimum Tork: 300nm @ 3000d/d
Maksimum Hız: 236
0-100 Hızlanma: 6.5sn
Yakıt tüketimi ortalama(LT/100km): 8.8
Boş Ağırlık: 1355kg
Lastikler: 225/45/17

Mini Cooper S JCW(-/+ 70.000TL)

Silindir Hacmi:1598cc
Maksimum Güç: 211hp @ 6000d/d
Maksimum Tork: 260nm @ 1850-5600d/d
Maksimum Hız: 238
0-100 Hızlanma: 6.5sn
Yakıt tüketimi ortalama(LT/100km): 6.9
Boş Ağırlık: 1205kg
Lastikler: 205/45/17

Seat Leon Cupra(70.200TL)

Silindir Hacmi:1984cc
Maksimum Güç: 240hp @ 5700-6300d/d
Maksimum Tork: 300nm @ 2200-5500d/d
Maksimum Hız: 247
0-100 Hızlanma: 6.4sn
Yakıt tüketimi ortalama(LT/100km): 8.3
Boş Ağırlık: 1375kg
Lastikler: 225/40/18

Honda Type-R Fn2(67.000TL)

Silindir Hacmi:1998cc
Maksimum Güç: 201hp @ 7800d/d
Maksimum Tork: 193nm @ 5600d/d
Maksimum Hız: 235
0-100 Hızlanma: 6.6sn
Yakıt tüketimi ortalama(LT/100km): 9.1
Boş Ağırlık: 1273kg
Lastikler: 225/40/18

VW Scirocco 2.0 TSI(-/+ 80.000TL)

Silindir Hacmi:1984cc
Maksimum Güç: 200hp @ 5100d/d
Maksimum Tork: 280nm @ 1700-5000d/d
Maksimum Hız: 235
0-100 Hızlanma: 7.2sn
Yakıt tüketimi ortalama(LT/100km): 7.6
Boş Ağırlık: 1298kg
Lastikler: 225/45/17

« Son Düzenleme: Şubat 12, 2009, 03:15:53 ÖS Gönderen: canguder »

astracoupe

• Almanci Tane-R
    • www.yonja.com/astracoupe
motor olarak honda hepsinden üstündür
gidiş olarak cupra
güvenlik konusunda vw diyorum
« Son Düzenleme: Şubat 12, 2009, 03:16:07 ÖS Gönderen: astracoupe »

HoNdA TyPe_R

bende katiliyorum motor olarak honda ama tork maalesef belli ama tabi birde karsilastirmalar turbo araclarla olunca bu farkin olmasi kadaar dogal bir sey olamaz

cupranin yol tutusu basarili
birde cooper basarili

infaztim

typer ruh ve motor olarak kıyase edilkmez bile o euhsuz araçlarla.

perf olarak burda cupra önde 1 adım.malup 40 hp fazlası var torkunu sölemiorum bile.

meganede gayet hoş bir araç ama bence kokpitten kaybedio.(diğer kriterleri dikkatimi çekmiyor çünklü ruhsuz arabanın biri)

woswosa sıra gelince.

woswosmu :D bırakın allah aşkına.benim şahsi düşüncem.nefret ediorum.

GKS TypeR

bende aracımı alırken tam bu araçlar arasında gittim geldim ve ilk tercihim FN2 idi sonra leon cupra çok iyi makina yalan değil diğerlerine bakmadım bile gittim ilk tercihimi aldım
civic type R
leon cupra
megan RS
m cooper S JCW
vw scirocco

benim sıralamam bu.

rotasızKAPTAN

bunların arasında tercih yapcak olsam kesinlikle fn2.evo dergisinde fn2,corsa opc,audis3,megane rs,leon cupra,volvo c30 t5 aralarında yapılan karşılaştırmalarda fn2 ve s3 6 uzerınden 5yıldızlı bırıncı oldular.ayrıca car dergısınde fn2 ve ımpreza stı arasında yapılan katılım ruhunu verme konusunda yıne fn2 bırıncı olmuştur.daha ne olsun

Seko

ton başına en güçlüsü jcw gelir tum ara hızlanmalarda digerlerine ustunluk saglar bence ..
toplamda cupra alır chip yapar 300 beygir paşa paşa binerdim ..

rotasızKAPTAN

bir arabanın kötüsünü sadece hızı ve beygiriyle belirleyememez.cupra hızlı olabılır ama şanzıman olsun süsponsıyon olsun tasarım olsun honda kadar başarılı olamaz

Seko

bir arabanın kötüsünü sadece hızı ve beygiriyle belirleyememez.cupra hızlı olabılır ama şanzıman olsun süsponsıyon olsun tasarım olsun honda kadar başarılı olamaz

haklısın ama otobanda adam seninle dalga getikten sonra fikrin degisir adamı gel pesimden piste cıkalım diyecek halin yok o yuzden benim fikrim guclu olan iyidir he type r daha fazla zevk verir saglamdır ayrı ben daha guclu olanı alırım :)

GKS TypeR

haklısın ama otobanda adam seninle dalga getikten sonra fikrin degisir adamı gel pesimden piste cıkalım diyecek halin yok o yuzden benim fikrim guclu olan iyidir he type r daha fazla zevk verir saglamdır ayrı ben daha guclu olanı alırım :)

haklısın  >=ok hatırladığım kadarıyla bu otoban konusu bir kere daha dönmüştü. evet bir wimmer chip ile cupra 300 hp oluyor ve çok da güçlü olup bildiğim kadarıyla turbo 1.4-1.5 basıyor sadece chipli araç için muazzam >=ok güç ama yanımdan geçtği zaman neden dalga geçilmiş hissine kapılayım ki eğer öle olsa istanbul trafiğinde ben typer la gezerken çoğunu intahar etmesi lazım. :D

canguder

type-r çok teknolojik bir motora sahip , bu karşılaştırmadaki diğer araçlar atmosferik değil o yüzden ancak sc veya turbo ile type-r değerlerini yakalamışlar veya biraz geçmişler.
His ve aracın ruhu olarak type-r ve mini cooper derim.
Hız olarak cupra iyidir.
Megane fiyatı ucuz ve seri ama ruhu yok.
Scirocco malzeme kalitesi güvenliği açısından iyi ancak performansı diğerlerine oranla kötü.

1-type-r
2-mini cooper s jcw
3-Leon cupra
4-megane
5-scirocco

bu benim sıralamam ama hepsinin ayrı özellikleri var.Yani insanların tarzına beğenisine isteklerine göre faklılık olabilir bu sıralamada.

ÖzgürK.

Şu açıdan sıralayacak olursak.

1-Mini Cooper (Her açıdan)
2-Fn2           (Görünüm)
3-Scirocco    (Kalite)
4-Cupra        (Performans)
5-Megane     (Tamamen Boş)

nikky

cupra

+1

altunparmak

1- cupra
2- mini

civic72

kalkışta megane alır ama sonra leon basar tokatı gibime geliyor ama bu sınıfın en güçlü mazda3 mps keşke onuda ekleseydin

canguder

mazda3 mps teknik verilerini ve fiyatını yazarmısın.Onuda ekleriz eğer bu araçlarla eşit seviyedeyse.

civic72

Mazda3 mps
Silindir Hacmi:2261 cc
Maksimum Güç: 256 HP
Maksimum Hız: 250 km/h   (155.4 mph)
0-100 Hızlanma: 6.3sn
Boş Ağırlık: 1485 kg
Lastikler: 215/45 R 18 93Y
Hava Besleme Türü Turbo

arkadaşlar ben bazılarını ekledim eğer daha detaylı bakmak isterseniz şu linkten baka bilirsiniz
http://www.motorsporlari.net/car/tech_spec.asp?specID=23637&make=Mazda

canguder

teşekkürler şu anda türkiyede satılıyormu ve fiyatı ne kadar ?

civic72

yok malesef satılmıyor zaten kasa değiştirdi gelirse yeni kasası gelir motor olarak güncel motordan daha güçlü olucak yeni kasa

canguder

anladım ben mazdanın sitesine girdim bu karşılaştırmaları yapmadan önce rx-8 vardı ama bu araçlarlardan daha yüksek fiyata sahipti o yüzden onu eklemedim.Mazda mps şu anda türkiyede satılmadığı için daha doğrusu sitesinde göremediğim için eklemedim.Şu anda listedeki tüm araçlar türkiye yollarında geziyor.Bu maksatla satışta olmayan modelleri tercih etmedim.

civic72

anladım mazda malesef mermerler yüzünden çok kan kaybetti ve bu modelleri getirmedi şimdi japonlar ele aldı mazdayı ve getirirler büyük ihtimalle mazda3 mps yi

emre16

scirocco ile typer arasından seçim yapmalısın...ama hondanın iç tasarımı ve fiyatı vw ye göre avantaj...

emre16

type-R
cupra
scirocco gerisini saymaya grek bile yok....

Seko

haklısın  >=ok hatırladığım kadarıyla bu otoban konusu bir kere daha dönmüştü. evet bir wimmer chip ile cupra 300 hp oluyor ve çok da güçlü olup bildiğim kadarıyla turbo 1.4-1.5 basıyor sadece chipli araç için muazzam >=ok güç ama yanımdan geçtği zaman neden dalga geçilmiş hissine kapılayım ki eğer öle olsa istanbul trafiğinde ben typer la gezerken çoğunu intahar etmesi lazım. :D

Kesinlikle katılıyorum altında 200 + beygir gucunde bir araç olunca karsında kim oldugu degil senin ne kadar hızlı oldugunda onem kazanıyor ve gunluk kullanımda karsına seni uzecek bir arac cıkma olasgılı son derece az fakat olduda geldi otobanda yol alıyorsun arkana chipli bir cupra r geldi 300 beygir civarı sonucta altındaki de iddalı bir arac once farkına varamazssın tabi basarsın sonra bu cupra da iyi gidiyormus dersin sonra arada biraz fark olur o kadar yani :)
Sonucta en hızlıya nakmıyoruz ama kendi sınıfında ve yaşında aracları tartarken ben genelde bunlarıda goz onune alıyorum fakat type r ın verecegi zevki ve saglamlıgı baska bir aracın verebilecegini sanmıyorum ..

Seko

Ha bu arada biraz apaçilik olacak ama JCW ile caddeye cıkmak isterdim :)
Zamanında 106 lar vardı milleti perişan ederlerdi ufacık araçlar caddede sahilde alayına giderlerdi iste JCW ler bunun cok daha babası oluyor 200 + güç yaklasık 1100 kg 6 ileri vs. vs. :)