Gönderen Konu: Toyotacıların Civic yorumları :))  (Okunma sayısı 19061 defa)

civic46

Toyotacıların Civic yorumları :))
« : Mart 29, 2010, 08:47:32 ÖS »

Ynt: corolla ve cıvıc kıyaslaması (binim farklılıkları)
« Yanıtla #26 : Temmuz 03, 2008, 20:45:54 »

Alıntı sahibi: ergin boyaci üzerinde Temmuz 03, 2008, 19:04:01
arkadaşlar bu kadar körü körüne marka bağımlısı olmayın, sonuçta benim için toyota en az honda kadar değerli aynı zamndada honda en az toyota kadar değerli , bence her ikiside eşit, ayrıca şunuda belirteyim son model Civic ler corolla dan daha zengin donanımlı ve alımlı , ne yazık ki disel i yoktu, ayrıca şunuda belirteyim yeni nesil corolla da hoparlörlerin mıknatisini bile takmamışlar yapıştırıcısını sürmüşler ama Gülümse haaa birde hoparlörlerde China yazıyor bu yüzden yeni corolla nın ses düzeni bu kadar kötü , pardon berbat ötesi , arabama arkadaşlar bindiğinde teybi açmaya utanıyorum............... herşeye rağmen bi dönem bi marka daha ön palana çıkıyor başka dönem diğer marka , bu yüzdendir ki marka dan ziyade model ve yıl tartışması/kıyaslaması yapılsa daha doğru olur.
bu kötüymüş işte
benim orjinal seti panasonic made in japan
model yükseldıkçe kalite düşüyor gibi
çok saçma
 Angry
Her fert istediğini düşünmek, istediğine inanmak, kendine mahsus siyasi bir fikre sahip olmak, seçtiği bir dinin icaplarını yapmak veya yapmamak hak ve hürriyetine sahiptir. Kimsenin fikrine ve vicdanına hakim olunamaz.
M.Kemal Atatürk
hidayet gök
Yasaklı Hiperaktif Toyotacı

Alkışlar: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

Yer: Amasra

« Yanıtla #27 : Temmuz 03, 2008, 21:05:41 »

Sıfır olarak hangisini tercih edersiniz derseniz, hiç düşünmeden yeni civic i derim. İnşallah seneye sahibi olmayı planlıyorum. Geleceğin efsane kasası bence de.
murat yıldırım
Hiperaktif Toyotacı

Alkışlar: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

Yer: ankara
Otomobili: Corolla
Kan Grubu: A+

kimdir hekim?başına gelendir

« Yanıtla #28 : Temmuz 04, 2008, 00:18:13 »

10 gün yoktum bonbalamış herkez beni yahu...
arkadaslar ya ben kendimi ifade edemiyorum ya da kelimeler,mimikler olmadıgı için kifayetsiz kalıyor.yazımı dikkatlı okursanız göreceksiniz:
1 hepiniz kadar toyota fanatiğiyim(emin olun bayagı da bilirim bu arabayı)
2 efsane kasa hele 93-94 model benim için bu güne kadar üretilmiş en saglam en iyi araba
3 aynı fiyata 2001 model abs cift-airbag-ac-sis-hd- vs.. mi alırdınız 93 corolla mı alırdınız (diyorum)
4 daha ucuz fiyata size daha fazla konfor ve özellik sunan bir civic vtec için bile ancak 94 corolla kadar rahat diyerek hondayı da bir nebze küçümsüyor yetersiz görüyorum.
5 bi allahın kulundan da yeni corolla için iyi bi yorum duymadım.bence yeni efsane kasa da yeni CİVİC olacak diyorum.

yine de bir toyota sevdalısı olarak yeni civic kasasının üzerinde yeni corolla yazsın isterdim.

ayrıca ergin beye de katılıyorum...
hepinize ilginizden dolayı saygılar.

Hiperaktif Toyotacı

Aktif Toyotacı
**

Alkışlar: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

Otomobili: Diğer Marka
Kan Grubu: A-

« Yanıtla #33 : Temmuz 04, 2008, 17:37:13 »

herkesin beğenisi ve ihtiyaçları farklıdır, 2 yıl önce corolla verso'ya bineceğim aklımın ucundan geçmezdi (hb yada küçük kasa meraklısıydım, o zaman param olsa kesin mini cooper alırdım). zamanla herşey değişiyor, beğenilerde. o yüzden kişisel görüşümü değil de gözlemimi belirteyim; 3 ay kadar önce yeni araç ararken honda'ya da baktım. yeni civic'in , bir önceki kasaya göre çok artısı var ve inanın yeni kasa civic peynir ekmek gibi satılıyor. bayi araç yetiştiremediklerini söyledi. Ve eminim 1.4 - 1.6 arası permormanslı bir dizel motor ekleyebilirlerse satış patlaması yaparlar.
  satış rakamlarında bireysel kullanıcıların (yeni nesil corolla - civic karşılaştırması ) yeni civic'i tercih ettiğini okumuştum. yeni nesil corolla şirket ve filo satışlarıyla ön plana çıkıyor (dizel motor avantajıyla).  Elbetteki yeni civic'i de beğenmeyenler yada eksiği var diyenler olabilir (benim gibi) fakat görünen şu ki, segmentindeki rakiplerine göre tek eksiği dizel motor.

Utku Ataç

Ynt: Toyotacıların Civic yorumları :))
« Yanıtla #1 : Mart 30, 2010, 07:52:38 ÖÖ »
Corolla ve civic sınıfının lider araçları.civicten önce 2005 model corolla sahibiydim.ve corollamı çok severken civicin bana daha çok hitap ettiğini düşünüyorum

civic46

« Yanıtla #2 : Mart 30, 2010, 08:12:40 ÖÖ »
bende efsane kasa kullandım 97 model uzun yolda gerçekten çok güzel akan bi araba,toyota daha sonraki yıllarda o kasanın grafiğini yakalayamadı bence

poseidon999

« Yanıtla #3 : Mart 30, 2010, 08:29:01 ÖÖ »
Honda ve Toyota birbirine çok yakın, kardeş diyebileceğimiz markalar.
Performans verileri, motor güçleri, komforları, fiyatları bile neredeyse aynı. Ne de olsa aynı kan.
karşılaştırma yaparsak tabi ki Honda ama ikinci bir seçenek olarak Toyota düşünülür.

fsunnetci

• http://www.TeamHondaintegra.com
« Yanıtla #4 : Mart 30, 2010, 11:28:51 ÖÖ »
Efsane kasa  >%6rol
Yaws ben 4 sene bindim bu efsane kasa dedikleri arabaya nesine efsane diyorlar anlamıyorum tmm güzel araba kasa hafifliğinden,orta devirlerde çok canlı olduğundan trafikte her türlü araba ile yürüyorsun ama efsane kelimesi çok abartı bence  :emo Bu efsane lakabı snrm şu son 3 senedir var ben bendeki arabayı pert ettikten sonra duymaya başladım bu efsane kelimesini <nohapy
Sonuçta her iki firmada Japon devi Firmalar birbirlerine çok yakın üretim teknolojileri var fanatiklik yapmak bence biraz anlamsız :con

zedrix

« Yanıtla #5 : Mart 30, 2010, 11:35:30 ÖÖ »
ıkısıde japon devı ve kalıtelı araclar benım gozumde
toyota sadece yuruyen makına getırmıyor getırsede tercıh gormuyor.
ama aıle kullanımı ıcın es duzeyde modellerı mevcut
katılım-jazz   corolla- cıvıc gıbı...

serdarr

« Yanıtla #6 : Mart 30, 2010, 07:58:32 ÖS »
corallo artık şirketler alıyor toptan ondan civicin üstünde satışları ve dizel olduğu için

serdarr

« Yanıtla #7 : Mart 30, 2010, 08:00:16 ÖS »
efsane dedikleri gli xli olan kasa mı

kacaman

« Yanıtla #8 : Mart 30, 2010, 08:19:19 ÖS »
arkadaşlar son kasa civiclerin efsane kasa gibi bir isimle anılmaya başlanması elbette güzel, konsept sayılacak çizgileri olan bu aracı piyasa süren honda firmasının bu cesaretinden dolayı bir tüketici olarak müteşekkirim, araçlarımız gerçekten çok uzun yıllar modern çizgilerini koruyacak estetikte, şimdi toyota ve honda markalarının teknolojilerini kıyaslamak hususu yazılarda dikkatimi çekti,
arkadaşlar şöyle piyasadaki 1.6 araçların motorlarına bir bakın hepsi dohc motor ve anca 110-120 arası beygir çıkarmışlar, peki ya honda motoru, shoc motor olmasına rağmen 125hp çıkarmış, geçmişte honda motorlarında örnekler var 1.6 dhoc motordan 183hp çıkarmış, nasıl ama ;D
işte hondanın teknoloji farkı burada arkadaşlar, 1.6 motora turbo ve sc atıp bu motora 180hp sığdıran tek marka biziz sloganını ancak ve ancak kandırmaca , eğer aşırı besleme atsa honda 1.6 düzden 183 alırken kesin 300hp çıkarır, ne demiş atalar bükemediğin eli öpeceksin, vtec farkı fark yaratır...

serdarr

« Yanıtla #9 : Mart 30, 2010, 08:26:14 ÖS »
1.6 doch üretip tekrar yeni kasalara turbo ile beslemesi lazım 250 hp falan yoksa piyasadaki 1.4t 1.6t lerden geçilmiyor

serdarr

« Yanıtla #10 : Mart 30, 2010, 08:28:06 ÖS »
bu ww seat audi pug opel piyasayı yakında hep ele geçircek turbosuz araç yok yeni. kafa tutabileceğimiz araç kalmıcak.

mali

« Yanıtla #11 : Mart 30, 2010, 08:28:37 ÖS »
evet gli sonrada xli
peynir ekmek gibi satılıyor
üst modeli ondan ucuz :)

efsane dedikleri gli xli olan kasa mı

serdarr

« Yanıtla #12 : Mart 30, 2010, 08:29:57 ÖS »
evet kedi gözlü kasaları çok ucuzdu :)

mali

« Yanıtla #13 : Mart 30, 2010, 08:31:03 ÖS »
son kasa da ciddi bir tasarım farkı var adı gibi yeni yani
riskli bişeydi ama çok tutuldu
bencede bir dizel motor
birde 1.6 turbo motor lazım

serdarr

« Yanıtla #14 : Mart 30, 2010, 08:35:42 ÖS »
dizel olursa ayağa düşebilir honda ama 1.6 doch turbo millete şaka gibi gelen 250 hp ve  üstü elde ederse piyasa alt üst olur.

kacaman

« Yanıtla #15 : Mart 30, 2010, 08:49:58 ÖS »
0.5 barlık turbo ile 1.6 dohc motordan, şu anki piyasada olan diğer marakalara göre oranlama yapacak olursak ve atmosferik dohc motoru 160hp sayarsak, şu anda atmosferik motorunu besleyen diğer bi kaç markanın turbolu ve turbosuz beygir farklarını oranlayıp ortalamasını 160hplik 0.5barlık turbolu olduğunu varsaydığımız honda dohc motorada 256hp gibi bir rakamın çıktığını görürüz, tabiki bu rakam tartışılır. diğer markaların sabit oranları ile ayrı ayrı çarptığımda 285hp çıktı 235 hp de ortalaması sanırım yaklaşık olacaktır.

serdarr

« Yanıtla #16 : Mart 30, 2010, 08:55:00 ÖS »
bence öle olması lazım honda dedin mi tekrar herkez bi durmalı çağın gerisinde kalıyoruz 1.4t 1.6t den geçilmiyor piyasa

emre16

« Yanıtla #17 : Mart 31, 2010, 12:00:10 ÖÖ »
varsın turbolu araçlardan geçilmesin onlar sanayilerde,servislerde koştururken biz safkan güçlü motorlarımızla gazlayalım.İsterlerse  1000cc ye 200hp koysun yinede Hondanın motor  sağlamlığını geçemezler.Ama yeni kasada T harfini görücez galiba ama mutlaka vtec geleneğini sürdürür HONDA bence sürdürsünde.HONDA HAYAT ONDA...

civic46

« Yanıtla #18 : Mart 31, 2010, 08:54:53 ÖÖ »
Arkadaşlar bence turbo demek sorun demek..Honda Vtec teknolojisini yaklaşık 14 yıldır çok iyi bir çizgide devam ettiyor başka hiçbir markada bu kadar uzun zaman sorunsuz devam eden bi teknoloji yok 500 bin motor üretmiş şimdiye kadar geri dönen olmamış,elbette performans olarak turbolu araçlara kafa tutmak zorlaştı ama Honda turbo takmıyorsa vardır bi bildiği ;) bence VTI doch motor ile şu andaki teknolojiyi kullanarak bi motor çıkarsa gerçekten piyasa alt üst olur Kacaman"ın dediği gibi 256 hp lik bi makina ağlatır bu turboluları :))

a-r-m

« Yanıtla #19 : Mart 31, 2010, 09:10:02 ÖÖ »
civic Si varken corolla nası oluyoda efsane sayılıyo anlayamadım. o zaman iESler de efsane. her tutulan arabaya efsane demek bence çok yanlış. öyle düşünerek bakılırsa şimdiye kadar üretilen civiclerin hepside efsane olabiir!..

Ghan

« Yanıtla #20 : Mart 31, 2010, 03:22:34 ÖS »
94 Toyotaya Vtec2 Yi Değişmezmiş.O Toyatacı Gelsin Bi Vtec 2 Kullansın Bakalım.İncekmi Arabadan :).İkiside Japon Tamam İyi Güzel Ama Motor Teknolojosinde  HONDA. Sohc 1.6 125 Beygir Alıyor Adamlar.Dohc Fln + Turbolasalar Piyasa Harbiden Cıldırır.Elbette Bi Bildikleri Var.Yavaş Yavaş Veriyorlar Ayarı.Dikkat Ettiyseniz Turbolular Arttı 125 E Cıkardı Beygiri. .2011 De 1.6 Sohc 150 Bg Fln Bişe Gelcek Rahat Olun :).

BurakOz

« Yanıtla #21 : Nisan 04, 2010, 01:41:19 ÖS »
bu ww seat audi pug opel piyasayı yakında hep ele geçircek turbosuz araç yok yeni. kafa tutabileceğimiz araç kalmıcak.
Ne kadar doğru söylemiş arkadaş, t-vtec bekliyoruz artık :) ama prensiplerinden vazgeçmezse dizel üretmem, atmosferikten şaşmam diye o zaman orta karar olur aracımız. Ne kadar kaldı yeni kasanın çıkmasına?

adrenaliinn

« Yanıtla #22 : Nisan 05, 2010, 11:11:10 ÖÖ »
Ne kadar doğru söylemiş arkadaş, t-vtec bekliyoruz artık :) ama prensiplerinden vazgeçmezse dizel üretmem, atmosferikten şaşmam diye o zaman orta karar olur aracımız. Ne kadar kaldı yeni kasanın çıkmasına?
2011 in ortalarında çıkması lazım..ama turbo koymazlar bence

hdyt

« Yanıtla #23 : Nisan 06, 2010, 11:39:05 ÖÖ »
1996 1.6 xli toyota kullandım masrafsız 2 sene, çok rahat kullanımı vardı. Ama ne abs vardı ne de klima otm. cam vs. Şimdi 2000 1.6ies (ov.) full (deri koltuk sis far vs.lpgli)16400e aldım.Sadece direksiyonu Toyotanın daha yumuşaktı. Honda da problemsiz araba. Tasarım olarak honda daha güzel.   

egc

« Yanıtla #24 : Nisan 06, 2010, 01:53:08 ÖS »
Toyotada sonuc itibari ile Honda kadar sorunsuz bir firma hatta japonyanın en büyük otomobil üreticisi Honda ise 2.ci üretici konumunda,Tabi bu şirket büyüklüğü vs gore yapılan acıklamalar olsada iki markada kardes hatta cogu teknolojileri birbirinin aynı nerdeyse