Gönderen Konu: civic jetta corolla  (Okunma sayısı 9351 defa)

HondaCivic10

Ynt: civic jetta corolla
« Yanıtla #25 : Mayıs 06, 2011, 06:53:31 ÖS »
3 aracında 0larını karsılastırırsak.Civic derim cünkü digerlerine o kadar para verilmez.Ama jetta hic fena deil hani :)

ctr07

« Yanıtla #26 : Mayıs 07, 2011, 04:41:30 ÖS »
jetta çok güzel ama 61.000 tl 3 ü arasında beyaz cıvıc derim şu an da olduğu gibi.:)

rot-balans

« Yanıtla #27 : Mayıs 23, 2011, 11:43:42 ÖÖ »
Honda'nın bu forum sitesiyle toyotanın forum sitesini takip ediyorum. Alınma gücenme olmasın ama, sanki ordaki kullanıcılar biraz daha bilinçli yorumlar yapıyor. Örnek veriyorum, burda 3 araba markası kıyaslanmış ve çoğu arkadaş bu 3 markadan sadece birini kullandığı halde, 3 marka hakkında da yorum yapmış :) Bir kere Toyota d-4d teknolojisine çok güveniyor. Haklılar da. Kullananlarınız varsa bana hak verecektir. Bir dizel motor anca bu kadar az tiremeyle çalışır... Honda civic'e bindim ama hiç kullanmadım, Performansı hakkında pek bişey söyleyemiyecğim ama hissettğim ufak bir yol tutuşu rahatsızlığından başka da bi kusur göremedim. Jettayı, kullandım da. Bilmiyorum, düz bir araba gibi geldi bana. Sürüş zevkim uyuşmadı diyeyim. Yine de bir vw arabası. Öyle kestrip atmak olmaz...

Benim birinci tercihim, corolla 1.4 comfort(ya da bütçe uygunsa elegance) olurdu. Yok ben tasarıma önem veririm diyosanız civic. Jetta'ya ısınamadım...

rebeloghy

• Ziyaretçi
« Yanıtla #28 : Mayıs 23, 2011, 12:53:11 ÖS »
bilincsiz yorumlar konusunda haklısın,corolla dizel gercekten vwlerden daha sessiz daha düzgn calısıyor kimse aksini iddaa edemez. vw dediğinz markayı gözünüzde büyütmeyin 6-7senedir vw servisleri her allahın günü dolup taşıyor. vw servisi kadar para kazanan servis yok. jetta dediğiniz aracı kıyasa bile almam.
tercihim dediğiniz corolla 1.4 benzinli mi ?

rot-balans

« Yanıtla #29 : Mayıs 23, 2011, 05:29:29 ÖS »
Yok, corollanın benzinli araçlar hakkındaki iddiasını size savunamam. Yani Honda Civic daha iyidir diyen varsa, sen haksızsın diyemem. Kıyaslanır ve biri seçilir. Tamamen sürüş zevkine bağlı. Ama D-4D motorunun bi ara çalışma prensibini bile araştırmıştım. Mükemmel bir buluş, Japonlara yakışır... Güvenlik konusunda da ödün vermemeleri cabası. Yukarda demeyi unutmuşum, tercih dizel olacaktı evet.

Dipnot: Yalnız bu tsunami felaketi hem honda hemde toyota için çok ağır bi darbe oldu. Özellikle Toyota için. Bu saatten sonra ne olur bekleyip göreceğiz.
« Son Düzenleme: Mayıs 23, 2011, 05:31:51 ÖS Gönderen: rot-balans »

alican_07

« Yanıtla #30 : Mayıs 23, 2011, 08:23:54 ÖS »
bilincsiz yorumlar konusunda haklısın,corolla dizel gercekten vwlerden daha sessiz daha düzgn calısıyor kimse aksini iddaa edemez. vw dediğinz markayı gözünüzde büyütmeyin 6-7senedir vw servisleri her allahın günü dolup taşıyor. vw servisi kadar para kazanan servis yok. jetta dediğiniz aracı kıyasa bile almam.
tercihim dediğiniz corolla 1.4 benzinli mi ?
doğru söylüyorsun jetta dediğin bu 3 araç içinde kıyasa girmeyecek bi konfora sahip ;)