Gönderen Konu: Suzuki Grand Vitarra 4x4 hakkında ?  (Okunma sayısı 7741 defa)

civic_dream

Suzuki Grand Vitarra 4x4 hakkında ?
« : Ağustos 23, 2014, 05:30:01 ÖS »
abilerim kardeşlerim bu araç hakkında düşüncelereniz nelerdir. kullanan var mı ?

kacaman

Ynt: Suzuki Grand Vitarra 4x4 hakkında ?
« Yanıtla #1 : Ağustos 23, 2014, 06:44:06 ÖS »
görüntü güzel fakat hiç kullanmadım

türkay

« Yanıtla #2 : Ağustos 23, 2014, 07:57:32 ÖS »
http://www.youtube.com/watch?v=wwSJj7beqTA

Bu tabi ki işin şakası ama konu başlığını görünce aklıma bu video geldi :)

civic_dream

« Yanıtla #3 : Ağustos 23, 2014, 08:13:33 ÖS »
ağzıma takıldı benim bu şimdi :D kütür kütür amma aks kırmışlar :D
« Son Düzenleme: Ağustos 23, 2014, 08:15:42 ÖS Gönderen: civic_dream »

araf07

« Yanıtla #4 : Ağustos 24, 2014, 03:34:24 ÖÖ »
suzuki suzuki  >%6rol

mehmet zengin

Ynt:
« Yanıtla #5 : Ağustos 24, 2014, 09:49:51 ÖÖ »
Offroad yapmayacagina gore bunlari yasamazsin. Ama suzuki almak yerine git subaru forester al. Crv al. Rav4 al. Suzuki 4kapi grand vitara fiyatina crv bulursun bence. Ha belki 2008-2010 arasi falan olur ama daha iyi olur. Suzuki kendisini hic gelistirmedi özellikle guvenlik konusunda.

Cherkess

« Yanıtla #6 : Ağustos 24, 2014, 03:17:47 ÖS »
Suzuki hakkı yenen bir markadır ülkemizde. Tabi güncel ürün gamının geniş olmaması da ayrı bir olay.
Bence alınır ama dizeli 10 litreden fazla yakar benzinlisine de LPG şart.
Ben Subaru kullanıcısıyım. Awd kalitesi diğer 4x4 lerle kıyaslanmaz. O bakımdan yine de Subaru forester öneririm.

Özgür Kızılkaya

türkay

« Yanıtla #7 : Ağustos 24, 2014, 05:07:09 ÖS »

Suzuki mi Değil abi :).
Bence de aynı paraya daha yüksek model farklı araçlara bak istersen

civic_dream

« Yanıtla #8 : Ağustos 25, 2014, 09:07:42 ÖÖ »

yorumlar için teşekkürler :)) vergi dilimine denk geliyorum

Suzuki hakkı yenen bir markadır ülkemizde. Tabi güncel ürün gamının geniş olmaması da ayrı bir olay.
Ben Subaru kullanıcısıyım. Awd kalitesi diğer 4x4 lerle kıyaslanmaz. O bakımdan yine de Subaru forester öneririm.

Özgür Kızılkaya
   forester kaç model sendeki kaç model ve sonrasına bakmam gerekli ?

YUNUS MERİÇ

« Yanıtla #9 : Ağustos 25, 2014, 09:24:54 ÖÖ »
bahsettiğin aracın 2,5 motor 2000 model lpg 3 yıl kullandım
                         2,0  motor 2006 model lpg 6 ay kadar kullandım
2000 model arazide çok iyidir yolda bırakmaz arabayada bişi olmaz ve şaseleri çok sağlamdır uzun yolda insanı yorar.yakıtı tamamen ayağının altındadır.4*4 te benzinde gazı köklediğinde yakıt ibresinin düştüğünü görebilirsin :)
2006 model arazıde bir nebze düşüktür fakat uzun yolda keyif verir yakıtı şuan 1,6 lpg li araçlar ile nerdeyse aynınır tabi sakin kullanımda...

civic_dream

« Yanıtla #10 : Ağustos 25, 2014, 09:55:42 ÖÖ »
bahsettiğin aracın 2,5 motor 2000 model lpg 3 yıl kullandım
                         2,0  motor 2006 model lpg 6 ay kadar kullandım
2000 model arazide çok iyidir yolda bırakmaz arabayada bişi olmaz ve şaseleri çok sağlamdır uzun yolda insanı yorar.yakıtı tamamen ayağının altındadır.4*4 te benzinde gazı köklediğinde yakıt ibresinin düştüğünü görebilirsin :)
2006 model arazıde bir nebze düşüktür fakat uzun yolda keyif verir yakıtı şuan 1,6 lpg li araçlar ile nerdeyse aynınır tabi sakin kullanımda...

bende zaten maksimum 2006 ya da 2007 model düşünüyorum. vergi diliminden dolayı arazide kullanmayacağım
« Son Düzenleme: Ağustos 25, 2014, 09:57:02 ÖÖ Gönderen: civic_dream »

Cherkess

« Yanıtla #11 : Ağustos 25, 2014, 10:59:54 ÖÖ »

yorumlar için teşekkürler :)) vergi dilimine denk geliyorum

Özgür Kızılkaya
   forester kaç model sendeki kaç model ve sonrasına bakmam gerekli ?

Turbo için 2003/2005 XT lere
Normal için 2006 ve sonrası olan kasalar güzel.

Özgür Kızılkaya

adyobatik

« Yanıtla #12 : Ağustos 26, 2014, 07:49:16 ÖÖ »
arazide süper bir araç, bu arada sağlamlık konusunda çok iyidir, boş ağırlığı 1850 kg, depo dolu olsun bir de şöförle 2 ton olur, yakıtı canını sıkar, lpg de bile 13-14 litreleri görürsün, dizelinin motoru renaulttur, 130 beygir 1,9 dur, çok sağlamdır, gürültülüdür, bu araçta kullanılma sebebi ömrünün insan ömründen uzun oluşudur :) kısacası şehir içi ağırlıklı kullanılacaksa tavsiye etmem, ama ben biraz gezerim, yoldan da çıkarım dersen zaten pek alternatifinde yok, vitara candır,

GökhanAlbayrak

« Yanıtla #13 : Ağustos 27, 2014, 11:50:31 ÖÖ »
Güzel bir 4X4 konusu olsun bu konu. Eşim için otomatik 4x4 bir araç almak istiyorum. Aklıma ilk gelen Subaru oluyor lakin yaşadığım şehri bırak, bölgede bile anlayan yok bu araçtan.

Kullanan varsa bana artı ve eksilerini yazabilir mi? 1.5 1.6 2.0 motor farketmez. Güvenli 4X4 ve otomatik olsun yeter. Sadece impreza değil forester da olabilir. Faklı marka tavsiyelerine de açığım (Suzuki Swift hariç).

adyobatik

« Yanıtla #14 : Ağustos 28, 2014, 07:24:59 ÖÖ »
o zaman siz daihatsu teriosa bakın derim, yada suzuki jimny, bu iki araçta kaya gibidir ve gerçek sağlam araçlardır, daihatsu normalde olması gereken fiyatlardan 7-8 bin lira ucuza satılıyor 2. elleri, sebebi türkiyeden çıkmış olmaları, eğer niyetiniz varsa, ve uzun yıllar kullanacaksanız kesinlikle bakın

Cherkess

« Yanıtla #15 : Ağustos 28, 2014, 10:36:36 ÖÖ »
Güzel bir 4X4 konusu olsun bu konu. Eşim için otomatik 4x4 bir araç almak istiyorum. Aklıma ilk gelen Subaru oluyor lakin yaşadığım şehri bırak, bölgede bile anlayan yok bu araçtan.

Kullanan varsa bana artı ve eksilerini yazabilir mi? 1.5 1.6 2.0 motor farketmez. Güvenli 4X4 ve otomatik olsun yeter. Sadece impreza değil forester da olabilir. Faklı marka tavsiyelerine de açığım (Suzuki Swift hariç).
Subaru için bilgi verebilirim özelden mesaj yazmıştım ararsanız anlatırım merak ettiğiniz her konuyu.

Özgür Kızılkaya

GökhanAlbayrak

« Yanıtla #16 : Eylül 01, 2014, 08:52:11 ÖÖ »
o zaman siz daihatsu teriosa bakın derim, yada suzuki jimny, bu iki araçta kaya gibidir ve gerçek sağlam araçlardır, daihatsu normalde olması gereken fiyatlardan 7-8 bin lira ucuza satılıyor 2. elleri, sebebi türkiyeden çıkmış olmaları, eğer niyetiniz varsa, ve uzun yıllar kullanacaksanız kesinlikle bakın

Açıkçası Suzuki bilmediğim bir marka ve nedense soğuk kalıyorum. Belki de çok iyidir lakin bilemiyorum. Daihatsu ise bildiğim marka. 1,3 silver MT kullanmıştım, gerçekten güzel bir araç lakin konu bayan arabası olunca güvenlik 1. sıraya yükseliyor.

Özgür beyle telefonda görüştük, kendisine teşekkür ederim hem hoş muhabbeti için hemde verdiği bilgiler için. Forester almamın daha uygun olacağına beni ikna etti. Şimdi donanımlarına bakıp hangi seviyenin bana uygun olduğuna karar vermeye çalışıyorum.

murat can

« Yanıtla #17 : Eylül 02, 2014, 06:39:51 ÖS »
subaru sorunlu araclar servıs parca pahalı

Cherkess

« Yanıtla #18 : Eylül 02, 2014, 06:51:27 ÖS »
subaru sorunlu araclar servıs parca pahalı

Kardeş Subaru ya binmemişsin kullanmamışsın sahip olmamışsın yine de uzaktan çamur atıyorsun çok ayıp.
Ben 6 ay araştırdım Subaru almak için öyle ha diye de bir solukta almadım.
Araştırırken gördüğüm şu oldu piyasada kronik sorun sahibi olmayan tek markadır.
Honda veya herhangi bir markada mesela impreza dengi araç yoktur.
Gerçi anlatsamda burada olduğuna göre varsa yoksa yoksa honda diyeceksin ama bilmediğin konu hakkında yorumda bulunma istersen.
Servisi her yerde olmayabilir ama servisi heryerde bulunan araçların servislerinde de sanayiden kovulma ne kadar iş bilmeyen adam varsa usta yapmışlar. Bende Citroen vardı 2,5 yılda daha Servisi'nde ustası olan adam gibi arabadan anlayan bir yer göremeden sattım gitti.
Parça olarak da örnek vereyim arkadaşın 2004 honda civic es i için baskı balataya servis 935 lira istedi benim 2008 impreza için  servis 817 lira fiyat verdi parçası hondadan pahalı değil ve artık parçası bulunmayan araç kalmadı. Ki Subaru öyle servis sever bir marka da değildir.
Laf olsun işte.

Özgür Kızılkaya