Gönderen Konu: spontane gelişen bazı kapışmalar :)  (Okunma sayısı 326798 defa)

civic2011

Ynt: spontane gelişen bazı kapışmalar :)
« Yanıtla #50 : Haziran 13, 2011, 09:03:31 ÖS »
vtec II ler gerçekten çok iyi ama megane II ninde acısını fd6 larla alıyoruz
dün bir kapışma gerçekleşti bende onu yazayım
izmit-kandıra yolunu bilen bilir izmitten kandıraya giderken sürekli yokuş çıkılıyor hemde baya dik neyse  gidişin çift şerit oldugu yolda megane II jettayı sollamaya kalktı 2. şeride çıktı bende arkalarından sakin sakin giderken birden gaza basasım geldi ben gazlayınca jetta ve megane da basmaya başladı bana yol vermediler karşı şerit boş olunca bende oraya çıktım baya yüklendiler ama dikiz aynamda kayboldu ikiside

hondagrkn

« Yanıtla #51 : Haziran 13, 2011, 09:05:38 ÖS »
http://www.streetfire.net/video/vtec-2-otomatik-0100-hzlanma-part2_2036404.htm

bu da  0-100 videosu
senin arabanın videosumu ?

evet birkaç sefer daha denedim aynı sitede bulabilirsiniz...
vtec2nin diğer otomatklerinin nasıl hızlandıgını bilmyorum ama seninkis BENCE bir otomatiğe göre çok iyi :)

walla ben de vtec2 düz viteslerin nasıl hızlandığını bilmiyorum benimkinden çok daha hızlı olduğunu düşünüyorum...
arabam tamamen orjinal  stoc bir araba performansı bana çok yerinde geliyor...aradabir arkadaşın focusu kullanıyorum araba gideyim mi gitmeyim mi diye nazlanıyor...
« Son Düzenleme: Haziran 13, 2011, 09:07:01 ÖS Gönderen: hondagrkn »

hsncck26

« Yanıtla #52 : Haziran 13, 2011, 09:10:33 ÖS »
izmit-kandıra yolunu bilen bilir izmitten kandıraya giderken sürekli yokuş çıkılıyor hemde baya dik neyse  gidişin çift şerit oldugu yolda megane II jettayı sollamaya kalktı 2. şeride çıktı bende arkalarından sakin sakin giderken birden gaza basasım geldi ben gazlayınca jetta ve megane da basmaya başladı bana yol vermediler karşı şerit boş olunca bende oraya çıktım baya yüklendiler ama dikiz aynamda kayboldu ikiside
megane 2 kullanan varmıdır ki aramızda :) ben çok merak ettim eğer arabam o meganeye geçilcekse walla çok üzülürüm

civic2011

« Yanıtla #53 : Haziran 13, 2011, 09:14:06 ÖS »
ben hergün takılıyorum birine hep aynı sonuç hiç degişmiyor ama vtec II ninde kolay kolay ezilecegini sanmıyorum yolda biri denk gelirse bi gazlayın bakalım belki oltaya takılır sizde denemiş olursunuz

hsncck26

« Yanıtla #54 : Haziran 13, 2011, 09:17:32 ÖS »
ben hergün takılıyorum birine hep aynı sonuç hiç degişmiyor ama vtec II ninde kolay kolay ezilecegini sanmıyorum yolda biri denk gelirse bi gazlayın bakalım belki oltaya takılır sizde denemiş olursunuz
walla ben araba seçmiyorum kim isitoyrsa onunla gazlıyorum :D ama bikeresinde mercedes vito yu bayır yukarı milim milim geçtim :D

civic2011

« Yanıtla #55 : Haziran 13, 2011, 09:18:25 ÖS »
walla ben araba seçmiyorum kim isitoyrsa onunla gazlıyorum :D ama bikeresinde mercedes vito yu bayır yukarı milim milim geçtim :D
milim olsun bizim olsun demi ama :D

aviator35

« Yanıtla #56 : Haziran 13, 2011, 10:14:53 ÖS »
vtec2 o fiyata binilecek en tatlı araçtır bence, zaten sonrasında kesmezse vti alınıyor:)

musclemurat

« Yanıtla #57 : Haziran 13, 2011, 10:52:15 ÖS »
bende yüz boş yolda basmayı sevmiyorum kardeşim
bi gram tat alamıyorum güçlü kazanır bitti gitti.
makasta da bnm gibi şöförler vtec açarsa kazanır :D

Yaptığın şoförlük falan değil, kesinlikle karşıyım. O makasladıklarından biri acemiyse ve sen hiçbir şey yapmadınsa da korkusundan mesela, kaza yapabilir. Bırakın bu işleri

Sen tat alacaksın diye milleti ateşe atma.

Ayrıca ben şöyle şoförüm falan filan ya da kimseye bir zararım yok kiii savunmaları yapacaksan da yapma arkadaşım. Biraz mantıklı ol. Bak vatandaş konu açmış, düz yolda geçtim geçildim diye anlatıyor güzel güzel.
Makas nedir ya!!

BGR19

« Yanıtla #58 : Haziran 13, 2011, 11:18:00 ÖS »
Arkadaşın 2001 model toyota corollası ile bilinçli yapılan kapışma: sanayiden beraber çıkıyoruz, aracın yağını falan yeni değiştirdi. konuşuyoruz  sen bas bakalım yetişebilecekmiyim diyorum...o da tamam diyor..basıyor arac gayet seri ilerliyor fakat yakalayıp geçiyorum...şimdi ben öndeyim ve bakıyorum arkadan gelmiyor.. indiğimizde  biraz morali bozuk denemeye gerek yok senin araba daha hızlı deyip hakkını veriyor...

Spontane 5: hiç görmediğim bir arabaydı hyundai İ30 cw yazıyordu arkasında...yeni bişey... ışıklarda beni sıkıştırıp sola dönüşte önüme kırıyor ve gazlıyor en az 1,5 boy gerisinden ben de asılıyorum gaza  üstelik yokuş yukarı olmasına rağmen yakalayıp geçiyorum...sonraki ışıklarda yanımda duruyor ve bu sefer eşit şartlarda kalkıyoruz... maalesef baştan sönük kalıyor ve yetişemiyor...sonrasında çok istese de  ben kapışmıyorum...tam 20 km arkamdan 90 la geliyor ve ne zaman araç sollasam aynı hızı muhafaza edip bir   fırsat kolladı ki kapışalım diye...sonradan evde baktım modeline ve öğrendim ki 127 bg miş geçtiğim araç....
yalnız yeni i30lar 126ps yani 124hp, senin kapıştığın eski 122ps yani 120hp olandır bi de stationwagon detaylar neyse ama çok iyi bi sonuç bence bilgileri yanlış anlaşma olmasın diye verdim :)
bi de erotik hikaye gibi süper anlatmışsın ;D

arkadaşım benim kapıştığım araba hyundai nin sitesinde şu özellikleri içeriyor.

CW
Motor   1.6 DOHC CVVT   
Tip   16 supap DOHC CVVT   
Motor Hacmi (cc)   1591   
Silindir Adedi   4
Piston Çapı x Strok (mm)   77 x 85.4   
Sıkıştırma Oranı   10.5   
Yakıt Sistemi   MPI Çok noktadan Enjeksiyon   
                                             Maksimum Güç (ps/d/dk)(kW)                    126/6300 (92.7)   
Maksimum Tork (kgm/d/dk)   15.7/4200   
Süspansiyon
Ön   Bağımsız Mac Pherson Tipi Helezon Yaylar ve Denge Çubuğu
Arka   Bağımsız Çok Nokta Bağlantılı Helezon Yaylar ve Denge Çubuğu
Amortisörler   Gazlı Tip Teleskopik Amortisörler
Frenler
Ön   Hava Soğutmalı Disk
Arka   Disk
Performans
Maksimum Hız (km/h) (otm)   192 (187)   
Hızlanma (0-100 km/h) (sn) (otm)   11.5 (12)   
Yakıt Türü   Kurşunsuz Süper   M
Yakıt Tüketimi*
Şehir İçi   8.0 (9.0)   
Şehir Dışı   5.2 (5.7)   
Ortalama   6.2 (6.9)   
CO2 Emisyonu*(gr/km)(otm)(Ortalama)   152 (165)   
Düz (Otomatik) Vites
1.Vites   3.615 (2.919)   
2.Vites   1.950 (1.551)   
3.Vites   1.370 (1.000)   
4.Vites   1.031 (0.713)   
5.Vites   0.837   0.660
Geri Vites   3.583 (2.480)   
Son Dişli Oranı   4.294 (4.619)   
Boyutlar
Dış Uzunluk (mm)   4475
Dış Genişlik (mm)   1,775
Dış Yükseklik (mm)   1,565
Dingil Mesafesi (mm)   2700
Yakıt Depo Kapasitesi (It)   53
Bagaj Hacmi (It)   415/1395
Ağırlıklar
Boş Ağırlık (kg)(otm)   1415 (1435)   
Jantlar   
Jant Boyutları   5.5 J x 15   
Lastikler   
Lastik Boyutları   195/65 R15   
(*) 80/1268/EEC 2004/3/EC normlarına göre verilmiştir.

yani sanırım araç 122 değil 126 bg
onlar makyajlı jant rengi grafitse (makyajlılar öyle) 126ps dediim gibi 126ps=124hp yani 2011 de gelen yeni motor
aman zaten önemli deil ha 120hp ha 124 sonuçta geçmişsin :D

hondagrkn

« Yanıtla #59 : Haziran 14, 2011, 12:13:22 ÖÖ »
hondagrkn@bir depoyla kaç km yapıyosun?:)
kapışmdın araba kalmamış valla tokatlamışsın hepsini...

selamlar öncelikle, ya belli olmuyor arac lpg li 23 lt alıyor tank...genelde  günlük 42 km gibi bir uzun yol yapıyorum...bu kapışmalar da o esnada gerçekleşiyor...araç eğer  kapışma gerçekleşirse bir depo ile max 210 km falan yapıyor...ama normal günlerde biraz da şehir içi karışık 250 km yi görüyor..

bu anlattığım olaylar neredeyse her gün başıma geliyor ama bazısı yüksek hacimli motorlar olduğu için bulaşmıyorum bile...adamlar honda görünce bir nevi intikam almak için yokluyorlar...bu durumda sakin sakin 90 km de  yol alıyorum...:)
a.s kardeşim lpg li ise cep e fazla zarar vermez.honda gören kapışmak istiyo geçenlerde adamda passat cc var bizle kapışmaya çalışyo(2010 premıum a\t) arabada 5 kişiyiz 3. vites 5500 ün üstünde 140 lı km lerde öyle bi geçti gittiki yanımızdan 110k tl lik arabası var hondayı görünce yinede dayanamıyo....

aynen öyle ya...bir de polis ekipleri özellikle dikkat ediyorum honda yı secip durduruyolar...ayda en az 2 defa  bölge trafiğin önünde durduruluyorum...önümdeki araç geçiyor yanından  bana dur çekiyor...arkamdangelen yine geçiyor..en sonunda dayanamadım sordum işte doldurmaları gereken kota varmış ta efendim şöyleymiş böyleymiş...bir polis arkadaş var durumu anlattım dedi ki ooo bizim camia honda hastasıdır...gördümü dayanamazlar...iyi o zaman dedim hep bizi durdursunlar..:)
« Son Düzenleme: Haziran 14, 2011, 12:14:52 ÖÖ Gönderen: hondagrkn »

Furkan

« Yanıtla #60 : Haziran 14, 2011, 04:46:45 ÖS »

Bugün aynı yolda markalarını hatırlamadığım bir iki aracıda ben tokatladım.Daha sonra Dalca köyüne vardığımda baktım jandarma sağ çek diyor.Kendi kendime "kesin radara girdim" derken sağ olsun gülen yüzlü bi komutan "sislerini kapat öyle git yoksa bi dahakine basarım cezayı" deyince yolun geri kalanını efendi efendi gittim. :) :)

civic2011

« Yanıtla #61 : Haziran 14, 2011, 04:59:44 ÖS »
Bugün aynı yolda markalarını hatırlamadığım bir iki aracıda ben tokatladım.Daha sonra Dalca köyüne vardığımda baktım jandarma sağ çek diyor.Kendi kendime "kesin radara girdim" derken sağ olsun gülen yüzlü bi komutan "sislerini kapat öyle git yoksa bi dahakine basarım cezayı" deyince yolun geri kalanını efendi efendi gittim. :) :)
aynen orda jandarma çok benide çok durdular ama her seferinde kimlik kontrolü için ama o bayırlarda araçları tokatlamak süper oluyor yollarda müsait çogu yerde 3 şerit ve geniş olunca kaşınanları kaşıyoruz hondamız sağ olsun utandırmıyor bizi

« Son Düzenleme: Haziran 14, 2011, 05:00:31 ÖS Gönderen: civic2011 »

Furkan

« Yanıtla #62 : Haziran 14, 2011, 05:05:22 ÖS »
:) Aynen öyle

rebeloghy

• Ziyaretçi
« Yanıtla #63 : Haziran 14, 2011, 07:04:57 ÖS »
abi simdi orda bi yorum yapılmıs ona bi sorum olcak
denmiş ki megane2 lerin acısını fd6yla alıyoruz ? hangi megane2 hangi rüyasında vtec2yle kapısabilmis :D 
vtec2de şfr yoktur o zaman tamam derim. kaldı ki fd6 kalkısta vtec2yi ayırıyo mu da aralarında fark varmıs gibi öcünü fd6yla alıyoruz denmiş. 1 saniyeden fazla 0-100 farkı var zaten, vtec2nin dilinden anlayan kalkısta fd6ya ezilmez,belki gecilir. 140tan sonra fd6 uzayabilir biraz ona bisey demem, ama megane2 bi şöyle saygı durusnda beklesin..

hsncck26

« Yanıtla #64 : Haziran 14, 2011, 07:13:19 ÖS »
denmiş ki megane2 lerin acısını fd6yla alıyoruz ? hangi megane2 hangi rüyasında vtec2yle kapısabilmis :D 
vtec2de şfr yoktur o zaman tamam derim. kaldı ki fd6 kalkısta vtec2yi ayırıyo mu da aralarında fark varmıs gibi öcünü fd6yla alıyoruz denmiş. 1 saniyeden fazla 0-100 farkı var zaten, vtec2nin dilinden anlayan kalkısta fd6ya ezilmez,belki gecilir. 140tan sonra fd6 uzayabilir biraz ona bisey demem, ama megane2 bi şöyle saygı durusnda beklesin..
kardeş içimi okadar rahatlattın ki :)

rebeloghy

• Ziyaretçi
« Yanıtla #65 : Haziran 14, 2011, 07:16:52 ÖS »
abi megane2 seriiiiymişşş gibi durur sadece :) 1.viteste cok güzel patinaj ceker , 2ye atarken de patinaj ceker hafif , renocular bunu serilik sanıp övünür. arabanın patiye kalmayanı makbuldur. ki zaten vtec2yle zor olan patnja kalmaktır, kalsan bile 2-3 der uzarsın

rebeloghy

• Ziyaretçi
« Yanıtla #66 : Haziran 14, 2011, 07:17:56 ÖS »
simdi yorumlar gelir nasıl boy boy atıyorsun uzuyosun abartma vtec2yi denir , boy boy falan değil ama hic bi türlü de megane2ye gecilmez vtec2

civic2011

« Yanıtla #67 : Haziran 14, 2011, 07:57:04 ÖS »
yanlış anlaşılma olmuş ben ordaki yoruma göre yazmıştım onu vtech II araç bi kez kullandım ama megan la hiç yan yana denk gelmedim ondan dolayı yoksa vtec II bende bir numara megane yi araç sınıfına bile koymuyorum
« Son Düzenleme: Haziran 14, 2011, 07:57:57 ÖS Gönderen: civic2011 »

BHAAL

« Yanıtla #68 : Haziran 15, 2011, 10:34:57 ÖS »
megane hadisesiyle ilgili benim de bi sorum olucak... vtec2 otomatik vardı bende de geçen seneye kadar, kapıştığım son araç da megane2 sedan benzinliydi... arkasına yapıştım ama geçemedim... trafik koşulları falan ama o kadar dayanabilmesi bile beni şaşırtmıştı. bi de bi tanıdık 240 yaptığını iddia ediyordu 1.5dci ile, benim araç 100 beygir rakip tanımaz falan diyordu... bunların en kuvvetlisi kaç beygirki... mümkün mü acep öyle bişey?

bir de fd6 ile passat 2.0tdi ile kapışan oldu mu netice nedir acaba? vtec 2 ile kapışınca 110dan sonra ciddi ayırıyordu... çok uzun mesafe hiç kapışmadım ama şehir içinde ayıracak kadar güçlüydü en azından... son kasada durum nedir merak içindeyim

bilen deneyen spontan makasçı arkadaşlar beni aydınlatırsa sevinirim :)

son olarak da 122tsi ile belki diyen arkadaşa cevaben... temde 122tsi golf ile kapıştım epeyce bi süre... bende 2008civic otomatik var, ben 170le yokuş çıkarken o arkadaş bayılıp kalıyordu sürekli olarak... bildiğim kadarıyla 122 tsilarla ilgili bi sorunumuz yok... ama 160ı daha üst serilere havale etmekte fayda var tabi, rezil olmanın da bi anlamı yok dimi :)

hsncck26

« Yanıtla #69 : Haziran 15, 2011, 10:43:25 ÖS »
megane hadisesiyle ilgili benim de bi sorum olucak... vtec2 otomatik vardı bende de geçen seneye kadar, kapıştığım son araç da megane2 sedan benzinliydi... arkasına yapıştım ama geçemedim... trafik koşulları falan ama o kadar dayanabilmesi bile beni şaşırtmıştı. bi de bi tanıdık 240 yaptığını iddia ediyordu 1.5dci ile, benim araç 100 beygir rakip tanımaz falan diyordu... bunların en kuvvetlisi kaç beygirki... mümkün mü acep öyle bişey?

bir de fd6 ile passat 2.0tdi ile kapışan oldu mu netice nedir acaba? vtec 2 ile kapışınca 110dan sonra ciddi ayırıyordu... çok uzun mesafe hiç kapışmadım ama şehir içinde ayıracak kadar güçlüydü en azından... son kasada durum nedir merak içindeyim

bilen deneyen spontan makasçı arkadaşlar beni aydınlatırsa sevinirim :)

son olarak da 122tsi ile belki diyen arkadaşa cevaben... temde 122tsi golf ile kapıştım epeyce bi süre... bende 2008civic otomatik var, ben 170le yokuş çıkarken o arkadaş bayılıp kalıyordu sürekli olarak... bildiğim kadarıyla 122 tsilarla ilgili bi sorunumuz yok... ama 160ı daha üst serilere havale etmekte fayda var tabi, rezil olmanın da bi anlamı yok dimi :)
abi turbo çıktı mertlik bozuldu :D

Furkan

« Yanıtla #70 : Haziran 15, 2011, 10:53:42 ÖS »
Son dakika haberi vermek istiyorum :) :)

Bu akşam yaklaşık 1 saatlik gezintide oltama bi Hyundai i30 birde eski model bi Ford focus takıldı.

Hyundai çok direndi ama 4'ten 3'e geçince roket gibi geçtim solundan :)

Focusta 3-4 km civarı peşimden geldi , fırsatını bulsaydı belki birşeyler olurdu ama yolun kalabalık olmasından dolayı bi türlü yanaşamadı yanıma derken baktım hemen arkama gelmiş.Güvenli olduğuna kanaat getirdiğim bir anda ufak bir makas ile en sağdan uzadım gittim.Yaklaşık 2 km sonraki ışıklarda yeşili beklerken son arkama yanaştı.Camdan bakmamak için direndim ama dayanamayığ baktığımda focustaki iki kişinin neredeyse camdan düşermişcesine bana baktığını gördüm. :) :)

HondaCivic10

« Yanıtla #71 : Haziran 16, 2011, 09:27:11 ÖÖ »
Arkadaslar golf tsi ve leon tsi ile cok denedim ama her seferinde takip edebildiler o kadar baska bi numara yok

hsncck26

« Yanıtla #72 : Haziran 16, 2011, 10:49:18 ÖÖ »
Arkadaslar golf tsi ve leon tsi ile cok denedim ama her seferinde takip edebildiler o kadar baska bi numara yok
nası hocam tsi mı ? fsi olmasın o eminmisiniz ? :)

ctr07

« Yanıtla #73 : Haziran 16, 2011, 10:57:33 ÖÖ »
sakın tsı yı hafife almayın..

BHAAL

« Yanıtla #74 : Haziran 16, 2011, 01:04:35 ÖS »
iyi de hangi tsi? ben 122 leri kastediyorum. neticede azicik daha gucsuz ve 5500 devirden sonra sifir tork uretebilen bi arabadan bahsediyorum. ama daha kuvvetli versiyonlarinda turboya ek olarak bir de supercharger var ki daha kalkista fark atmasi anlamina geliyor bu. dikkat edilecekse onlara edilmeli zannimca