Gönderen Konu: spontane gelişen bazı kapışmalar :)  (Okunma sayısı 326789 defa)

hondagrkn

Ynt: spontane gelişen bazı kapışmalar :)
« Yanıtla #25 : Haziran 13, 2011, 12:59:45 ÖÖ »
megane 2  hadisesi  de şöyle gerçekleşti yeğen... :)

Araba  dayımoğlunun...megane 2 2005 model benzinli...

ben tatile memlekete gittiğimde dedik bir katılımalım mı ?

neyse akşam saatlerinde ışıklarda en önde durduk duble yolda...
ışığın yeşile dönmesiyle bastık baktım benim araç 1 boy öne çıktı ama megane geldi yetişti ve yarım boy önde bitirdi...durduk kenarda bana dayımoğlu dedi vites kaçırdım tekrar deneyelim..tamam dedik yine denedik...tam ters istikamette hatta hafif aşağı doğru meyil vardı...1 2 3 derken megane2 bariz ayırıyor...bu sefer ben  dedim bir da ha deneyelim yine denedik maalesef megane 2 2 boy falan ayırıyor...çok canım sıkıldı ama ne yaparsın..megane 2 ler vtec 2 otomatikleri ayırıyormuş.. anlamış oldum... hem ben 80 kg yim dayım oğlu en az 110 kg dir..195 boyunda...

tek tesellim şu oldu ve dayım oğluna da dedim: "bizim arabaların  manueline dayanamazsın bunu bile zor geçtin..."  benimki züğürt tesellisi işte...

ama megane 2 ye  dayım oğlu motor silk koymuştu  acaba dedim o mu farkettirdi...
« Son Düzenleme: Haziran 13, 2011, 01:04:14 ÖÖ Gönderen: hondagrkn »

hondagrkn

« Yanıtla #26 : Haziran 13, 2011, 01:10:16 ÖÖ »
Yarı spontane :  araç clio dizel 65 beygirlik galiba....anlaşmalı kalktık... kesinlikle anında ayırıyorum hiç dayanamıyor...

arkadaşta jetta var denemedik ama  benim arabaya binince abi çok seri hızlanıyor sesin araç diyor....herhalde geçerim onu da... ruhsatında 1430 kg yazıyor ağırlığını şaşırdım zaten görünce...

hondagrkn

« Yanıtla #27 : Haziran 13, 2011, 01:38:09 ÖÖ »
Küçük bir Spontane: araç linea t-jet, hafif yokuş yukarı rampa...araçta 2 kişiyiz t-jet te de 3 kişi var ve araç yabancı değil...cuma namazından çıkmıştık beraber aynı anda yola çıktık..o öndeydi ben biraz yaklaşınca gazladı oda ben de gazladım...bariz bir şekilde ivmeleniyordu araç... ışıklarda durunca "yetişemezssin aga" dedi. yani morardık yine...

hsncck26

« Yanıtla #28 : Haziran 13, 2011, 06:59:11 ÖÖ »
Küçük bir Spontane: araç linea t-jet, hafif yokuş yukarı rampa...araçta 2 kişiyiz t-jet te de 3 kişi var ve araç yabancı değil...cuma namazından çıkmıştık beraber aynı anda yola çıktık..o öndeydi ben biraz yaklaşınca gazladı oda ben de gazladım...bariz bir şekilde ivmeleniyordu araç... ışıklarda durunca "yetişemezssin aga" dedi. yani morardık yine...
kardeş tjet diyorsun yani bizahmet geçiliver :)
ama şu megane2 olayına takıldım okadar seri araç değil o bana daha hiç ama hiç denk gelmedi,keşke denk gelse çünkü ben arabamı almadan 1 hafta önce bordo megane2 yi alıcaktık son anda çamurluk mu ne değişmiş ondan almadık.
ama idda ediyorum megane2 bişey yapamaz :)

ctr07

« Yanıtla #29 : Haziran 13, 2011, 10:57:55 ÖÖ »
hondagrkn@bir depoyla kaç km yapıyosun?:)
kapışmdın araba kalmamış valla tokatlamışsın hepsini...

hondagrkn

« Yanıtla #30 : Haziran 13, 2011, 03:55:34 ÖS »

selamlar öncelikle, ya belli olmuyor arac lpg li 23 lt alıyor tank...genelde  günlük 42 km gibi bir uzun yol yapıyorum...bu kapışmalar da o esnada gerçekleşiyor...araç eğer  kapışma gerçekleşirse bir depo ile max 210 km falan yapıyor...ama normal günlerde biraz da şehir içi karışık 250 km yi görüyor..

bu anlattığım olaylar neredeyse her gün başıma geliyor ama bazısı yüksek hacimli motorlar olduğu için bulaşmıyorum bile...adamlar honda görünce bir nevi intikam almak için yokluyorlar...bu durumda sakin sakin 90 km de  yol alıyorum...:)

hondagrkn

« Yanıtla #31 : Haziran 13, 2011, 03:57:12 ÖS »
kardeş tjet diyorsun yani bizahmet geçiliver :)
ama şu megane2 olayına takıldım okadar seri araç değil o bana daha hiç ama hiç denk gelmedi,keşke denk gelse çünkü ben arabamı almadan 1 hafta önce bordo megane2 yi alıcaktık son anda çamurluk mu ne değişmiş ondan almadık.
ama idda ediyorum megane2 bişey yapamaz :)

yakında bu spontenleri videoya da alacam uğraşmak istemediğim için videoya almıyordum ama araca bir kamera  takıp videoya alacam bundan çok keyif alacaksınız eminim...

walla abicim megane 2 çok iyi kaçıyor sana söyleyeyim...sakın küçük görme...otomatik vitesi çok çabuk yiyor...ama manuele ne yapar bilemem...gönlüm hondadan yana ama kullanmadan o arabaya hantal diyen aldanır...
« Son Düzenleme: Haziran 13, 2011, 03:59:22 ÖS Gönderen: hondagrkn »

HondaCivic10

« Yanıtla #32 : Haziran 13, 2011, 03:57:40 ÖS »
Arac lpgli ve otomatik olmasına rağmen bunlar olduysa helal sana :)

hondagrkn

« Yanıtla #33 : Haziran 13, 2011, 04:07:02 ÖS »
Arac lpgli ve otomatik olmasına rağmen bunlar olduysa helal sana :)

evet aynen araç hem lpg li hem otomatik...bir düz vites honda ya denk gelsem deneycem...videoya aldım 0-100 kalkışı 11 sn gibi gerçekleşiyor...

hondagrkn

tnrdnz

« Yanıtla #35 : Haziran 13, 2011, 04:13:50 ÖS »
bi spontane benden olsun:akşam iş çıkışı bnm araç 1.4 otomatik biraz yapılı.bostancıdan kartal yönüne girdim  scirocco gazlayarak yanımdan geçti trafik fena basım mı basmim mi derken basmaya başladım araçta üç kişiyiz biraz makasla kollarımı yorduktan sora buna yetiştim sagından kafayı çıkarttım ayırdım bunu bi güzel baktım gelio.saglı sollu hiç durmadan makasları attım. öndeyim scirocco emniyet şeridinden önüme geçti adilik yaptı ve tam önüme kırdım vitesi 3 e koydum bunun tampona bi yapıştım bnm farlar bunun tamponda minnacık oldu gene sagdan kafayı çıkartıp bunun önüne geçtim. yermisin yemezmisin makasları bi koyarsın baktım scirocco ugraşıo gelicem die sonra kendisi vazgecti bnde bıraktım basmayı efendi efendi yanımdan yavaş yavaş geçti gitti

hondagrkn

« Yanıtla #36 : Haziran 13, 2011, 04:21:08 ÖS »
bi spontane benden olsun:akşam iş çıkışı bnm araç 1.4 otomatik biraz yapılı.bostancıdan kartal yönüne girdim  scirocco gazlayarak yanımdan geçti trafik fena basım mı basmim mi derken basmaya başladım araçta üç kişiyiz biraz makasla kollarımı yorduktan sora buna yetiştim sagından kafayı çıkarttım ayırdım bunu bi güzel baktım gelio.saglı sollu hiç durmadan makasları attım. öndeyim scirocco emniyet şeridinden önüme geçti adilik yaptı ve tam önüme kırdım vitesi 3 e koydum bunun tampona bi yapıştım bnm farlar bunun tamponda minnacık oldu gene sagdan kafayı çıkartıp bunun önüne geçtim. yermisin yemezmisin makasları bi koyarsın baktım scirocco ugraşıo gelicem die sonra kendisi vazgecti bnde bıraktım basmayı efendi efendi yanımdan yavaş yavaş geçti gitti

zevkli bir kapışma olmuş ama makasa karşıyım :)

tnrdnz

« Yanıtla #37 : Haziran 13, 2011, 04:22:53 ÖS »
bende yüz boş yolda basmayı sevmiyorum kardeşim
bi gram tat alamıyorum güçlü kazanır bitti gitti.
makasta da bnm gibi şöförler vtec açarsa kazanır :D

luke skywalker

« Yanıtla #38 : Haziran 13, 2011, 05:00:35 ÖS »
İnşallah bir gün buradan bu makas atmalar yüzünden acı bir kaza haberi gelmez.

accord55

« Yanıtla #39 : Haziran 13, 2011, 05:01:42 ÖS »
scriccco'ya geçilsende üzülmemen lazım 0-100 ü 8 sn ama bende megane 2 ye takıldım, ben megane 2 nin dizelini kullandım hiç seri değil, ben 2.4 accordumla insigna turbo, passat, mondeo gibileri çok harcadım ama ankara dönüşü yeni kasa bmw 5.20 ye geçildim, 5.30 da olabilir yazıları sökmüştü, olsun dedim rezil olduğumuz araba bmw sonuçda:)

hondagrkn

« Yanıtla #40 : Haziran 13, 2011, 05:07:54 ÖS »
scriccco'ya geçilsende üzülmemen lazım 0-100 ü 8 sn ama bende megane 2 ye takıldım, ben megane 2 nin dizelini kullandım hiç seri değil, ben 2.4 accordumla insigna turbo, passat, mondeo gibileri çok harcadım ama ankara dönüşü yeni kasa bmw 5.20 ye geçildim, 5.30 da olabilir yazıları sökmüştü, olsun dedim rezil olduğumuz araba bmw sonuçda:)

megane 2 dizel seri değil ben de kullandım ama benzinlisi seri işte....megan 2 115 bg olması lazım

Gs_KuRTuLuS

« Yanıtla #41 : Haziran 13, 2011, 05:09:21 ÖS »
Megane 2 benzinli var benim bir tanışımda kullandığımda ara hızlanmaları falan gerçekden bayıyor beni çok hantal geliyor. 2004 modeli
Garip bir durum..

BGR19

« Yanıtla #42 : Haziran 13, 2011, 06:39:13 ÖS »
Arkadaşın 2001 model toyota corollası ile bilinçli yapılan kapışma: sanayiden beraber çıkıyoruz, aracın yağını falan yeni değiştirdi. konuşuyoruz  sen bas bakalım yetişebilecekmiyim diyorum...o da tamam diyor..basıyor arac gayet seri ilerliyor fakat yakalayıp geçiyorum...şimdi ben öndeyim ve bakıyorum arkadan gelmiyor.. indiğimizde  biraz morali bozuk denemeye gerek yok senin araba daha hızlı deyip hakkını veriyor...

Spontane 5: hiç görmediğim bir arabaydı hyundai İ30 cw yazıyordu arkasında...yeni bişey... ışıklarda beni sıkıştırıp sola dönüşte önüme kırıyor ve gazlıyor en az 1,5 boy gerisinden ben de asılıyorum gaza  üstelik yokuş yukarı olmasına rağmen yakalayıp geçiyorum...sonraki ışıklarda yanımda duruyor ve bu sefer eşit şartlarda kalkıyoruz... maalesef baştan sönük kalıyor ve yetişemiyor...sonrasında çok istese de  ben kapışmıyorum...tam 20 km arkamdan 90 la geliyor ve ne zaman araç sollasam aynı hızı muhafaza edip bir   fırsat kolladı ki kapışalım diye...sonradan evde baktım modeline ve öğrendim ki 127 bg miş geçtiğim araç....
yalnız yeni i30lar 126ps yani 124hp, senin kapıştığın eski 122ps yani 120hp olandır bi de stationwagon detaylar neyse ama çok iyi bi sonuç bence bilgileri yanlış anlaşma olmasın diye verdim :)
bi de erotik hikaye gibi süper anlatmışsın ;D

HondaCivic10

« Yanıtla #43 : Haziran 13, 2011, 06:46:39 ÖS »
Megane benzinli olanlar vtec2ye tutunabiliyor anca.Genç bi arkadaş benzinli meganla benim araca bilenmek istedi ama sonu hüsran :D

ctr07

« Yanıtla #44 : Haziran 13, 2011, 07:28:38 ÖS »

selamlar öncelikle, ya belli olmuyor arac lpg li 23 lt alıyor tank...genelde  günlük 42 km gibi bir uzun yol yapıyorum...bu kapışmalar da o esnada gerçekleşiyor...araç eğer  kapışma gerçekleşirse bir depo ile max 210 km falan yapıyor...ama normal günlerde biraz da şehir içi karışık 250 km yi görüyor..

bu anlattığım olaylar neredeyse her gün başıma geliyor ama bazısı yüksek hacimli motorlar olduğu için bulaşmıyorum bile...adamlar honda görünce bir nevi intikam almak için yokluyorlar...bu durumda sakin sakin 90 km de  yol alıyorum...:)
a.s kardeşim lpg li ise cep e fazla zarar vermez.honda gören kapışmak istiyo geçenlerde adamda passat cc var bizle kapışmaya çalışyo(2010 premıum a\t) arabada 5 kişiyiz 3. vites 5500 ün üstünde 140 lı km lerde öyle bi geçti gittiki yanımızdan 110k tl lik arabası var hondayı görünce yinede dayanamıyo....

ctr07

« Yanıtla #45 : Haziran 13, 2011, 07:36:37 ÖS »
1.5 dcı 105 hp olanlar yinede ortalamanın üstünde seri sayılır.85 lik içler acısı...
scırocco 122 likse belki biraz tutunabilirsin hele  manuel vtec 2 veya fd6 olsa ieste dahil  kafa kafaya gidersin 160 lık sa
burayı yazmak istemiyorum....
dur yazıyim telefonla konuşuyormuş gibi yapabilirsin.:)
« Son Düzenleme: Haziran 13, 2011, 07:37:25 ÖS Gönderen: ctr07 »

hondagrkn

« Yanıtla #47 : Haziran 13, 2011, 08:54:58 ÖS »

hsncck26

« Yanıtla #48 : Haziran 13, 2011, 09:00:04 ÖS »
http://www.streetfire.net/video/vtec-2-otomatik-0100-hzlanma-part2_2036404.htm

bu da  0-100 videosu
senin arabanın videosumu ?

evet birkaç sefer daha denedim aynı sitede bulabilirsiniz...
vtec2nin diğer otomatklerinin nasıl hızlandıgını bilmyorum ama seninkis BENCE bir otomatiğe göre çok iyi :)

hondagrkn

« Yanıtla #49 : Haziran 13, 2011, 09:00:59 ÖS »
Arkadaşın 2001 model toyota corollası ile bilinçli yapılan kapışma: sanayiden beraber çıkıyoruz, aracın yağını falan yeni değiştirdi. konuşuyoruz  sen bas bakalım yetişebilecekmiyim diyorum...o da tamam diyor..basıyor arac gayet seri ilerliyor fakat yakalayıp geçiyorum...şimdi ben öndeyim ve bakıyorum arkadan gelmiyor.. indiğimizde  biraz morali bozuk denemeye gerek yok senin araba daha hızlı deyip hakkını veriyor...

Spontane 5: hiç görmediğim bir arabaydı hyundai İ30 cw yazıyordu arkasında...yeni bişey... ışıklarda beni sıkıştırıp sola dönüşte önüme kırıyor ve gazlıyor en az 1,5 boy gerisinden ben de asılıyorum gaza  üstelik yokuş yukarı olmasına rağmen yakalayıp geçiyorum...sonraki ışıklarda yanımda duruyor ve bu sefer eşit şartlarda kalkıyoruz... maalesef baştan sönük kalıyor ve yetişemiyor...sonrasında çok istese de  ben kapışmıyorum...tam 20 km arkamdan 90 la geliyor ve ne zaman araç sollasam aynı hızı muhafaza edip bir   fırsat kolladı ki kapışalım diye...sonradan evde baktım modeline ve öğrendim ki 127 bg miş geçtiğim araç....
yalnız yeni i30lar 126ps yani 124hp, senin kapıştığın eski 122ps yani 120hp olandır bi de stationwagon detaylar neyse ama çok iyi bi sonuç bence bilgileri yanlış anlaşma olmasın diye verdim :)
bi de erotik hikaye gibi süper anlatmışsın ;D

arkadaşım benim kapıştığım araba hyundai nin sitesinde şu özellikleri içeriyor.

CW
Motor   1.6 DOHC CVVT   
Tip   16 supap DOHC CVVT   
Motor Hacmi (cc)   1591   
Silindir Adedi   4
Piston Çapı x Strok (mm)   77 x 85.4   
Sıkıştırma Oranı   10.5   
Yakıt Sistemi   MPI Çok noktadan Enjeksiyon   
                                             Maksimum Güç (ps/d/dk)(kW)                    126/6300 (92.7)   
Maksimum Tork (kgm/d/dk)   15.7/4200   
Süspansiyon
Ön   Bağımsız Mac Pherson Tipi Helezon Yaylar ve Denge Çubuğu
Arka   Bağımsız Çok Nokta Bağlantılı Helezon Yaylar ve Denge Çubuğu
Amortisörler   Gazlı Tip Teleskopik Amortisörler
Frenler
Ön   Hava Soğutmalı Disk
Arka   Disk
Performans
Maksimum Hız (km/h) (otm)   192 (187)   
Hızlanma (0-100 km/h) (sn) (otm)   11.5 (12)   
Yakıt Türü   Kurşunsuz Süper   M
Yakıt Tüketimi*
Şehir İçi   8.0 (9.0)   
Şehir Dışı   5.2 (5.7)   
Ortalama   6.2 (6.9)   
CO2 Emisyonu*(gr/km)(otm)(Ortalama)   152 (165)   
Düz (Otomatik) Vites
1.Vites   3.615 (2.919)   
2.Vites   1.950 (1.551)   
3.Vites   1.370 (1.000)   
4.Vites   1.031 (0.713)   
5.Vites   0.837   0.660
Geri Vites   3.583 (2.480)   
Son Dişli Oranı   4.294 (4.619)   
Boyutlar
Dış Uzunluk (mm)   4475
Dış Genişlik (mm)   1,775
Dış Yükseklik (mm)   1,565
Dingil Mesafesi (mm)   2700
Yakıt Depo Kapasitesi (It)   53
Bagaj Hacmi (It)   415/1395
Ağırlıklar
Boş Ağırlık (kg)(otm)   1415 (1435)   
Jantlar   
Jant Boyutları   5.5 J x 15   
Lastikler   
Lastik Boyutları   195/65 R15   
(*) 80/1268/EEC 2004/3/EC normlarına göre verilmiştir.

yani sanırım araç 122 değil 126 bg
« Son Düzenleme: Haziran 13, 2011, 09:02:49 ÖS Gönderen: hondagrkn »