Gönderen Konu: spontane gelişen bazı kapışmalar :)  (Okunma sayısı 326799 defa)

hondagrkn

spontane gelişen bazı kapışmalar :)
« : Haziran 12, 2011, 10:49:59 ÖS »
Spontane 1: Yeni ;Toyota Corolla; 2010 veya 11 makyajlı kasa. okula yetişmek için 110 gibi bir süratle giderken arkamdan geldi hafif yukarı meyilli bir yolda geçmeye  çalışırken gaza yüklendim ve geçemedi...arkamda kaldı ama çok hırslandığı gaza abanmasından belli ki deli gibi geliyordu..arka tampona kadar yaklaşmasını beklemeden gaza yüklendim yine be  malesef 124 bg lik makina 110 luk makina karşısında aciz kaldı...:) en az 5 boy önde gittim, sonra bıraktım ki adam 150 üzeri km ile yanımdan geçti...

hondagrkn

Ynt: spontane gelişen bazı kapışmalar :)
« Yanıtla #1 : Haziran 12, 2011, 11:03:49 ÖS »
Spontane 2: Yeni astra 115 lik olanı 2005ten sonraki kasa: önümde seyreden bu araç bir kamyon arkasına girdi ben de tam arkasında yerimi aldım... Sol sinyali yakıp kafasını çıkardı ve ben de aynı şekilde çıktım. araç hızlanıyor ama arayı açamıyor...tam tamponundayı...o şekilde 150 yi buluyoruz adam  dayanamayıp sağa çekip yol veriyor...hız 160 km...Astra  115 lik aynada kayboluyor..:)

Spontane 3: c4 : 110 luk benzinli olan... içinde genç bir eleman benim arabada 2 kişiyiz... ben 80 kg arkadaş 90 kg...neyse  eleman  klasik "honda gördü ya" kaşınacak ...bir gazlıyor  bir yavaşlıyor...ben se arkadaşla sohbet ediyorum ve 90 km yi pek geçmiyorum...ama benim de için kaynıyor tabi...ama eleman hızlı görünüyor ve ben de 2 kişiyim...pek cesaret edemiyorum doğrusu.. toplam 50 km böyle dalaşmadan gidelim derken eleman yine önümde  gazladığı bir anda ben de kapatıyorum gazı...elemanın tampono öyle bir yaklaşıyorum ki ben içeride resmen tırstım çarpacam diye...adamın motoru yanacak nerdeyse ama  kaçamıyor... sol şeridi kapattığı için ben sağına meyledip geçeceğim anda kırmızı ışıklara geliyoruz.. sonuç: eleman galip...benim tesellim araçta 2 kişi olmamız...

hondagrkn

« Yanıtla #2 : Haziran 12, 2011, 11:13:27 ÖS »
Spantone 4: Araç Passat 2.0 tdi idi ama kaç beygir bilmiyorum... ışıklarda dururken dikiz aynasından gördüm ki herhalde ışıklarda durmadan geçip gidecek...ama araç resmen pustu ve zınk diye durdu...ben de yeşil yanmasını fırsat bilip gaza yüklendim ki baktım aynı hızla kalkışa geçti...yan yana giderken  içimden eleman  zaten hızlıydı ben de abanayım bakalım ne olacak diye geçirdim ve gaza bastım..evet adam da beni duymuş gibi bastı...inanılmaz bir durum araçlar kafa kafaya gidiyor... hatta benim makina tampon çıkarıyor.. 160 a kadar böyle devam etti...ama 160 tan sonra bariz kopardı passat...resmen ayırdı gitti.. hatta öyle bir gaza gelmiş ki ufak bir kaza bile atlattı..200 vurmuştur..

Yarı spontane 1: Okuldan bir öğretmen arkadaşın  pejo 307: her çıkışımızda  kapışırız.bariz ayırıyorum yazmaya bile değmez..

Yarı spontane 2: yine okuldan astra 1999 model çok rahat ve boy boy ayırıyorum yazmaya değmez...

Yarı spontane 3: Astra ctdi : çok rahat ayırıyorum..

rebeloghy

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Haziran 12, 2011, 11:22:33 ÖS »
hocam senin arac ne peki

hondagrkn

« Yanıtla #4 : Haziran 12, 2011, 11:23:37 ÖS »
Arkadaşın 2001 model toyota corollası ile bilinçli yapılan kapışma: sanayiden beraber çıkıyoruz, aracın yağını falan yeni değiştirdi. konuşuyoruz  sen bas bakalım yetişebilecekmiyim diyorum...o da tamam diyor..basıyor arac gayet seri ilerliyor fakat yakalayıp geçiyorum...şimdi ben öndeyim ve bakıyorum arkadan gelmiyor.. indiğimizde  biraz morali bozuk denemeye gerek yok senin araba daha hızlı deyip hakkını veriyor...

Spontane 5: hiç görmediğim bir arabaydı hyundai İ30 cw yazıyordu arkasında...yeni bişey... ışıklarda beni sıkıştırıp sola dönüşte önüme kırıyor ve gazlıyor en az 1,5 boy gerisinden ben de asılıyorum gaza  üstelik yokuş yukarı olmasına rağmen yakalayıp geçiyorum...sonraki ışıklarda yanımda duruyor ve bu sefer eşit şartlarda kalkıyoruz... maalesef baştan sönük kalıyor ve yetişemiyor...sonrasında çok istese de  ben kapışmıyorum...tam 20 km arkamdan 90 la geliyor ve ne zaman araç sollasam aynı hızı muhafaza edip bir   fırsat kolladı ki kapışalım diye...sonradan evde baktım modeline ve öğrendim ki 127 bg miş geçtiğim araç....

hondagrkn

« Yanıtla #5 : Haziran 12, 2011, 11:24:07 ÖS »

hsncck26

« Yanıtla #6 : Haziran 12, 2011, 11:37:01 ÖS »
hocam c4 e nasıl geçildiniz ? bizim burdada var bitane c4 istiyorda ben benzinime kıyamıyorum :)

hondagrkn

« Yanıtla #7 : Haziran 12, 2011, 11:42:37 ÖS »
hocam c4 e nasıl geçildiniz ? bizim burdada var bitane c4 istiyorda ben benzinime kıyamıyorum :)

geçildim denemez ben araçta 2 kişiydim ve o tekti..tam sağından geçmeye başlamıştım ki ışıklara geldik frene bastım...hatta o frenleyemedi ve sağ taraftan diğer yola saptı... sanırım teke tekte ayırır...bu arada aracım otomatik vites..

alfaus007

« Yanıtla #8 : Haziran 12, 2011, 11:48:38 ÖS »
spontane 1 2 aynılarını bende yaşadım :) vtec II deli vahşettt :D

hsncck26

« Yanıtla #9 : Haziran 12, 2011, 11:49:45 ÖS »

geçildim denemez ben araçta 2 kişiydim ve o tekti..tam sağından geçmeye başlamıştım ki ışıklara geldik frene bastım...hatta o frenleyemedi ve sağ taraftan diğer yola saptı... sanırım teke tekte ayırır...bu arada aracım otomatik vites..
uuu :) otomatk olması çok hoşuma gitti :) walla ben biraz otomatiği küçümsedim gibi ama forumdan bi arkadaşta yakın arkadaşının 1.6 astra hb sini harcadıydı :)

HondaCivic10

« Yanıtla #10 : Haziran 12, 2011, 11:54:23 ÖS »
Hocam bide birlikte deneyelim istersen  2010 civic M/T ;)

alfaus007

« Yanıtla #11 : Haziran 12, 2011, 11:56:32 ÖS »
Lütfen cam car olsun bi tane video da çekin :)

hondagrkn

« Yanıtla #12 : Haziran 13, 2011, 12:04:28 ÖÖ »

valla ben bunları  otomatik vites bir araçtan hiç beklemiyordum dediğim gibi spontane gelişti hepsi hatta daha başkaları da var yazcam birazdan...ve diyorum ki otomatik buysa bizim araçların manueli kimbilir nasıldır...manuele lafım yok ben kendi çapımda diğer araçlarla yaşadıklarımı yazdım hepsi de istekliydi hatta geçtiğim corolla 2011 bizim komşunun muş evimizin önünde bir evin garajından çıkarırken gördüm o da benim arabayı gördü ve şöyle bir baktı ben buna mı geçilidm diye:)

HondaCivic10

« Yanıtla #13 : Haziran 13, 2011, 12:07:06 ÖÖ »
Aynen manueller daha iyi kacıyor.Zaten bizim araclar hep sasırtıyor beni zaten 3.16 larla az gazlamadım bugune kadar :D

hsncck26

« Yanıtla #14 : Haziran 13, 2011, 12:09:32 ÖÖ »
Aynen manueller daha iyi kacıyor.Zaten bizim araclar hep sasırtıyor beni zaten 3.16 larla az gazlamadım bugune kadar :D
rakip 3.18 hocam :) 3.16 arabamı :P

HondaCivic10

« Yanıtla #15 : Haziran 13, 2011, 12:17:22 ÖÖ »
Cok denedim 3.18 ilk 3 vites götürüyorum ama 3.18is biraz zorluyor zamanla o da olucak :D

rebeloghy

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : Haziran 13, 2011, 12:30:58 ÖÖ »
manuel manuel manuel..... :)

hondagrkn

« Yanıtla #17 : Haziran 13, 2011, 12:37:41 ÖÖ »
spontane 6: reno fluence: yine aynı güzergahta...bir aracı sollayan fluence in hemen arkasından ben de çıktım...baktım hızlanıyor...peşine takıldım sol sinyali yakıp geçmeye  çalışırken  birden gaza asıldı...hafif kafa çıkardı.. bizim otomatiklerde kick down denen olay var.gaza birden abanınca  araç kickdown yaptı... ve bir fırladı fluence teki adam resmen afalladı...sonuç yine  vtec 2 galip...

alfaus007

« Yanıtla #18 : Haziran 13, 2011, 12:43:31 ÖÖ »
Sen plakanı versene hacı ya senin önündeyken araba falan sollamayalım bize de atarlanırsın :D

hondagrkn

« Yanıtla #19 : Haziran 13, 2011, 12:46:11 ÖÖ »
spontane 7: araç alfa romeo 156 : vakit akşam, ışıklarda beklerken bir alfa hızla geldi ki içi resmen diskotek gibi  ses taa dışarılara taşıyordu...kapışma kaçınılmazdı hafif bir rampa yukarıda duruyorduk...ben bir değişiklik yapıp vites 1 de kalkayım dedim ve 1  pozisyonuna çektim vitesi... ışığın yeşile dönmesi ile  alfadan bir patinaj sesi geldi ben de aynı anda gazladım bizim otomatikler pek patinaja düşmez ama ilk devirlenme vites uzunluğundan  ötürü biraz geç oluyor.. neyse ki 1 viteste 6 deviri görünce benim araç devir kesiciyi beklemeden 2 ye attım...diğer ışıklara kadar önde bitirdim...yine geldi yanıma ve  belli ki öfkeliydi sürekli ara gaz veriyordu ve müziğin sesi de kısılmıştı...daha yeşili beklemeden yine patinaj sesi ve ok gibi fırladık...ama daha devir bandını bitirmeden  benim araç  yarım oy açtı bile... sonra 2  3 derken alfanın nerdeyse sadece ışıklarını görüyordum dikizden..sonra yavaşladım ve araç yanımdan geçti gitti...

hondagrkn

« Yanıtla #20 : Haziran 13, 2011, 12:48:31 ÖÖ »
Sen plakanı versene hacı ya senin önündeyken araba falan sollamayalım bize de atarlanırsın :D

:)
bu anlattıklarım aynen birebir gerçekleşmiş sponten olaylardır içinde abartı bile yoktur sadece üslubu biraz hikaye şeklinde anlatıyorum ki heyecanlı olsun diye...

mesela çok acı bir geçilme olayım da var...megan 2 ....

Furkan

« Yanıtla #21 : Haziran 13, 2011, 12:48:48 ÖÖ »
:) Kendimi bi an için Ferrari sahibi zannettim. :)
« Son Düzenleme: Haziran 13, 2011, 12:49:49 ÖÖ Gönderen: Furkan »

alfaus007

« Yanıtla #22 : Haziran 13, 2011, 12:51:17 ÖÖ »
Megan 2 ben geçtim zorda olsa ama benim manuel..

hondagrkn

« Yanıtla #23 : Haziran 13, 2011, 12:52:08 ÖÖ »
:) Kendimi bi an için Ferrari sahibi zannettim. :)

zaten bu forumdakilerin katılımından çoğu altındaki arabayı ferrari sanmıyor mu?

fakirin ekmeği işte:.. :)

Furkan

« Yanıtla #24 : Haziran 13, 2011, 12:55:33 ÖÖ »
:) :) :)