Gönderen Konu: Sol Şeritte Önünüzde Yavaşça Seyreden Aracı Nasıl Çekersiniz ??  (Okunma sayısı 19335 defa)

seferad

Ynt: Sol Şeritte Önünüzde Yavaşça Seyreden Aracı Nasıl Çekersiniz ??
« Yanıtla #50 : Ekim 06, 2011, 07:55:22 ÖÖ »
insanı zor durumda bırakmak istemem sıkıştırıp telaşlandırmak istemem aynadan gorup cekılmesını beklerım cekılmıyorsa sellektor korna

efecelebi

« Yanıtla #51 : Ekim 06, 2011, 09:21:04 ÖÖ »
Önce selektör ardından korna, bu tarz birisinin salaklayıp frene asılabileceği yada ahmakça manevralar yapabileceği için çok dibine girmem, halen farkında ya da umrunda değilse, sağından geçer giderim ya da vaktim varsa çok nadiren de olsa önünde hızımı düşürür deli ederim...

Birde sağım doluyken ya da sollama yaparken arkadan deli gibi selektör yapanlar varki onlar için de mümkün olduğunca hızımı düşürürüm!

Grafink

« Yanıtla #52 : Ekim 06, 2011, 09:29:27 ÖÖ »
Birde sağım doluyken ya da sollama yaparken arkadan deli gibi selektör yapanlar varki onlar için de mümkün olduğunca hızımı düşürürüm!

Evet ya, böyle hayvan evlatları bilhassa çeşme otobanında karınca sürüsü gibi, önüm dolu, sapı dolu, önümün önüde dolu, sağımın önüde dolu, 3-4 araba mesefe koyarak akan tatlı bi trafik var, ama illaki arkadan sellektör yapan bi dallama var,

nereye gidicem arkadaş, selektör yaparken bide onu söyle madem...

hep diyorum ya, Trafik tüm ehliyetleri geri çağırıp, önce psikolojik testlere tutmalı şöförleri, sadece bu testten geçenler trafiğe çıkabilmeli... Her önünde gelen yarım akıllı, yahut psikopat ehliyet almamalı, Yani bi düşünün bunları teste soksanız, ceza ehliyeti vermezler akli dengesi yerinde olmadığı için, ama gel gelelim sürücü ehliyeti veriyolar...
« Son Düzenleme: Ekim 06, 2011, 09:30:17 ÖÖ Gönderen: Grafink »

realsheva

Bugün karşılaştım daha.. Otobanda önümden köpekbalığı (lancer) gidiyor. Sağ boştu ama sağdan geçmek istemedim. Önce selektör, sonra korna, sonrası tampon dibi:) bir kaptırdı bu tabi, en son 225 e dayandık öyle.. dayanamadı tabi o sağa çekti.. Güzel oldu..

230 mu yaptınız siz ?

drmoz

lancer 1.5 225 km yapabiliyor mu? 2.0 cvt'ler bile yapamazken?
civic iyi, güzel hoş araba ama 180'den sonra güven vermiyor kim ne derse desin...

avans

sellektor yaparım sonrada korna,,baktım olmuyo sollar onune gecıp,, hem gaz hem frene aynı anda basar fren ısının yanmasını salarım,,zaten ne soledımı fazlasıyla anlamıs olur,,hele kullanıcı bayansa,,
Bu gidişle şanzımanı 1 senede balataları 1 ayda eline alırsın demedi deme.
Adama rüzgar yapacam diye arabanın içine etme be kardeşim.
oncelıkle tavsıyen ıcın tesekkur ederım dostum,,yanlız ayda 2 kez yada bılemedın 5,kez yapıyorum,,sabah ıse gıtme pskolojısı bazen yapıyorum,,zaten ıstanbulda dur kalk trafınde balatada gıderr,,amırtısorde patlar,,hersey oldunda basımıza gelırse cekerız ceremesını:)))

nuri_kutlu

« Yanıtla #56 : Ekim 07, 2011, 10:42:00 ÖÖ »
yahu kardeşim ne çok trafik canavarı varmış bizim sitede ne meraklısınız milletin hayatını tehlikeye atmaya yada ne çok paranız var benzini bol bulup sol şeritte gazlamaya

yapmayın arkadaşlar öndeki arabanın için de yeni doğmuş bir bebek olabilir hamile bir kadın olabilir ne dir nefret anlamadım insanları taciz etmek nedir yakışmıyo honda severlere bu tip konuşmalar

sizin de çocuğunuz hanımınız arabada olunca bu gibi hareket yapan birisi olursa ne tepki verirsiniz

benim vericeğim tepkiyi merak eden varsa sölim ağıza alınmayacak laflar sölerim

burada herkes şöför selektör veya korna yaptığın da geçmiyorsa sabret 10sn sonra geç yada adamı hiç rahatsız etme madem ii şöförsünüz tampon kapatabiliyorsunuz sağından geç...

insanlar yolda zaten zor araba kullanıyor bir de bizim gibiler yüzünden iyicene korkuyor ve panikliyor bu yüzden de ölümcül kazalar yol açılıyor...
+99999

Ghan

İlk Sellektör,Sonra korna.baktım adam oralı değil ki var çok var öylesi hemen 5 den 3 e çekip yanından uzuyıp önüne sert bi şekilde kırar basar giderim.O mesajı alır zaten :).

drmoz

« Yanıtla #58 : Ekim 08, 2011, 04:08:44 ÖÖ »
İlk Sellektör,Sonra korna.baktım adam oralı değil ki var çok var öylesi hemen 5 den 3 e çekip yanından uzuyıp önüne sert bi şekilde kırar basar giderim.O mesajı alır zaten :).
önüne sert bir şekilde kırınca rahatlıyor musun?

onur_s

« Yanıtla #59 : Ekim 08, 2011, 09:07:44 ÖÖ »
sol şerit babasının yolu değil,tın tın sağ bosken soldan gidenlere sinir oluyorum,git sağdan istediğin gibi.selektörü cok hızlı hızlı atarım,baktım anlamıyor asılırım kornaya

saday20

« Yanıtla #60 : Ekim 08, 2011, 11:07:59 ÖÖ »
Hız sınırı neyse ona göre giderim, önümdeki aracın ilersine bakarım, adamın basması gereksizse veya sağa geçip yol verme durumu musait değilse takip mesafesinde gider musait olunca selektör atar devam ederim, kıllığına yapan zaten belli olur onlar kendini bişey sanan dallamalardır, altındaki arabanın dünyanın en iyi araba olduğunu sandığından masustan solda yavaş gidip sizi sinir eder sonra gazlarlar, makaslar bi hareketler, egsoz bağırtmalar.Böyle çocukları gördüğümde gıcık oluyorum, aynadan bakıyorum makas yaparak gelen artist varsa makasını bozuyorum hemen gıcıklığına, çünkü bu tip hız merakı, selektör atıp geçmeyi bir bok sanan cahiller yüzünden çoluk çocuğumla kaza tehlikesi atlattım kaç kez.Marka farketmez tehlike yaşatacak kim olursa olsun hepsine kıl oluyorum.Yolda bu tip hareketleri yapan hondacı olsa onada dersini vermek için elimden geleni yaparım, önemli olan insan olmak, hayatları hiçe saymak değil, akıllı başlı araba kullanıp yerinde hız yapmak, yeri geldiğinde yol vermek, yeri geldiğinde sollamak....
Unutmayın kardeşler profesyonel sürücü hızlı giden, makas atan, uzayan,selektörüyle adamı sağa attıran değildir.Hem hızlı, hem güvenli ,hem trafik kurallarını ve yol akışını bozmayan ,hemde şık araç kullanan profesyonel sürücüdür.

drmoz

Hız sınırı neyse ona göre giderim, önümdeki aracın ilersine bakarım, adamın basması gereksizse veya sağa geçip yol verme durumu musait değilse takip mesafesinde gider musait olunca selektör atar devam ederim, kıllığına yapan zaten belli olur onlar kendini bişey sanan dallamalardır, altındaki arabanın dünyanın en iyi araba olduğunu sandığından masustan solda yavaş gidip sizi sinir eder sonra gazlarlar, makaslar bi hareketler, egsoz bağırtmalar.Böyle çocukları gördüğümde gıcık oluyorum, aynadan bakıyorum makas yaparak gelen artist varsa makasını bozuyorum hemen gıcıklığına, çünkü bu tip hız merakı, selektör atıp geçmeyi bir bok sanan cahiller yüzünden çoluk çocuğumla kaza tehlikesi atlattım kaç kez.Marka farketmez tehlike yaşatacak kim olursa olsun hepsine kıl oluyorum.Yolda bu tip hareketleri yapan hondacı olsa onada dersini vermek için elimden geleni yaparım, önemli olan insan olmak, hayatları hiçe saymak değil, akıllı başlı araba kullanıp yerinde hız yapmak, yeri geldiğinde yol vermek, yeri geldiğinde sollamak....
Unutmayın kardeşler profesyonel sürücü hızlı giden, makas atan, uzayan,selektörüyle adamı sağa attıran değildir.Hem hızlı, hem güvenli ,hem trafik kurallarını ve yol akışını bozmayan ,hemde şık araç kullanan profesyonel sürücüdür.
güzel yazmışsın
+1

efecelebi

Yıllardır arabacılık yapan bir abimize yine arabacı olan emektar babasının öğütlerinden bazıları

Usta şoför yanındakini korkutmadan araba kullanandır...

Şoför usta şoför oldum dediğinde kaza yapar...

Eren53

« Yanıtla #63 : Ekim 09, 2011, 03:06:35 ÖÖ »
ilk başta sellektörümü yaparım baktım ki hiç fark etmiyo bile bi tamponuna yanaşırım aracı hafif sola atarım bi sellektör daha çakarım hala anlamıyorsa sagından önüne geçerim frene basarım onuda yavaşlatırım sonra bana bi sellektör gelir ondan sonra redline :D

BHAAL

« Yanıtla #64 : Ekim 09, 2011, 10:50:28 ÖÖ »
bence aynalarını sinyallerini kullanmadan giden adamdan daha "hayvan"ı yok... eğer aynalarınızı gerektiği gibi kullanıyorsanız makas atarak gelen adam bile size risk yaratmaz, nihayetinde bilirsiniz napacağını... ama malak gibi sürüyorsanız, sadece önünüze bakıyorsanız her araç size problemmiş gibi gelir ve hatta aksine siz her araca sorun yaratırsınız. hülasa öküzlüğün arabayla, hızla ilgisi yoktur! altındaki aracın fiziğine hakim ve kendini kollamayı bilen sürücüye hız yapmak da dert değildir, hızla gelen adam da dert değildir. ağır vasıtalarla aynı hızda giderken solu kapamakta ısrar eden adamın sağından da geçilir üstünden de atlanır... kimse kusura bakmasın. her şeride aynı vergiyi veriyorsunuz sadece sol sizinmiş gibi davranmayın, gerektiğinde sağı da kullanın... size tavsiyem odur.

drmoz

BHAAL niye celallendin anlamadım?
 Sen çok usta sürücüsün, aracına çok hakimsin, ayrıca yaşın da genç söylediklerinden bu anlaşılıyor, ancak trafikte herkes senin gibi olamaz değil mi? Asıl ustalık trafikte kendini ve başkalarını en az riske sokarak ilerlemektir. Şunu asla ve asla unutmayın, trafik birçok insan için sadece A noktasından B noktasına ulaşmak demek. Eğer çok iyi sürücüysen solda yavaş giden birisini gördüğünde ÖKÜZ gibi selektör-korna kombinasyonunu yaparak kudurmak yerine şağ şerit boşaldığında basar gidersin.
Sürekli aynı şeyleri söylüyorum ama yavaş giderken asla sol şeriti kapatma huyum yoktur, işim acele değilse ortadan ortalama hızla giderim, işim acele ise kimseyi rahatsız etmeden, riske atmadan boş şeritleri kullanarak tatlı tatlı ilerlerim.
Son olarak BHAAL kardeşim usta sürücü tekniklerini trafikte değil, trafiğe kapalı alanlarda uygulamanı tavsiye ederim. yollar kimsenin oyun bahçesi değil...

tnrdnz

BHAAL niye celallendin anlamadım?
 Sen çok usta sürücüsün, aracına çok hakimsin, ayrıca yaşın da genç söylediklerinden bu anlaşılıyor, ancak trafikte herkes senin gibi olamaz değil mi? Asıl ustalık trafikte kendini ve başkalarını en az riske sokarak ilerlemektir. Şunu asla ve asla unutmayın, trafik birçok insan için sadece A noktasından B noktasına ulaşmak demek. Eğer çok iyi sürücüysen solda yavaş giden birisini gördüğünde ÖKÜZ gibi selektör-korna kombinasyonunu yaparak kudurmak yerine şağ şerit boşaldığında basar gidersin.
Sürekli aynı şeyleri söylüyorum ama yavaş giderken asla sol şeriti kapatma huyum yoktur, işim acele değilse ortadan ortalama hızla giderim, işim acele ise kimseyi rahatsız etmeden, riske atmadan boş şeritleri kullanarak tatlı tatlı ilerlerim.
Son olarak BHAAL kardeşim usta sürücü tekniklerini trafikte değil, trafiğe kapalı alanlarda uygulamanı tavsiye ederim. yollar kimsenin oyun bahçesi değil...

abi bu konuda sonuna kadar haklı
he eger trafikte makas atıcaksan ustaysan selektor kornaya basarak birisinin sana yol vermesini beklemezsın
uygun olan yerden geçmelisin bazen aynadan izliyorum makas atarak gelen bi araç oluyor
sol şeritte 120 ile gidiyorum hemen önümdeki araçta hemen hemen bnmle aynı hızda gelio dibime sellektör yapıo valla
yanlış anlamayın ama makas atıcaksan eger birisinden minnetine sıgınarak yol istemeyin bn öle bi durumda arka tamponuma giren arabadan rahatsız olursam frene basıorum
çarpsada önemli deıl arkadan çarpan her zmn suçlu konu ne olursa olsun
kısaca toparlarsak
e5de sahilde dayanamayıp makas atıyorsak(ki bende yapıorum bunu)kimseyi rahatsız etmeden kimseyi
panige sokup kaza yaptırmadan makas attıgınızı hissettirmeden yapmamız gerekiyor diye düşünüyorum

acar

eyerki önDe jazz gibi bi araba varsa ve içinde 5 tane yaşlı teyze varsa ve sağ taraf boş değilse YAPILABİLİCEK HİÇ BİRŞEY YOK DEMEKTİR :kiskis :kiskis :kiskis :kiskis :kiskis :kiskis :kiskis :kiskis

poseidon999

Makas nedir ya ?? ?? ??
çıkartın şu cümleyi lügatınızdan.
Bunu yapanlara artık maganda gözüyle bakılıyor.
Kimse "aa bak ne güzel makas atıyor ne güzel şöför" demiyor.

Solda yavaş giden biri varsa makul uzaklıktan kimseyi tehlikeye sokmadan sellektör yapılır
çekilmiyorsa içinden geçecek değilsin ya sağa sinyal verilir orta şeride geçilir ve yola devam edilir.

Öyle tampona falan da 1 karış geçmenizi tavsiye etmiyorum.
Sonra dokunursunuz adamın arabasına gider bariyerlere çıkar içinde çoluğu çocuğu ailesi
sonra vicdan azabından direksiyona geçemezsiniz.

acar

Makas nedir ya ?? ?? ??
çıkartın şu cümleyi lügatınızdan.
Bunu yapanlara artık maganda gözüyle bakılıyor.
Kimse "aa bak ne güzel makas atıyor ne güzel şöför" demiyor.

Solda yavaş giden biri varsa makul uzaklıktan kimseyi tehlikeye sokmadan sellektör yapılır
çekilmiyorsa içinden geçecek değilsin ya sağa sinyal verilir orta şeride geçilir ve yola devam edilir.

Öyle tampona falan da 1 karış geçmenizi tavsiye etmiyorum.
Sonra dokunursunuz adamın arabasına gider bariyerlere çıkar içinde çoluğu çocuğu ailesi
sonra vicdan azabından direksiyona geçemezsiniz.

burda poseidon kardeşimiz haklı sitemizde oturan 2 tane teyzemiz arkadan sıkıştırılınca kaza yaptı ne yazıkki hemde radarlı yolda yazık... aynı zamanda bi insan sis lambası neden açık gezer(sis olmadığı halde) öle arkandan gelince gözüne gözüne sokar o ışığı ne yazıkki insanlarımız daha bilinçlendirilmeli
« Son Düzenleme: Ekim 09, 2011, 01:26:51 ÖS Gönderen: acar »

tnrdnz

malesef makas atıyoruz sag sol yapıoruz bnde yapıorum arkdaşlarımda yapıor bunun adı bu
ne kadar magandada olsa bu yanı bn önermiyorum veya yaptıgım şeyi doğrulamıorum ama yapıyorum bunu
inkar edemem
he şu var bunu yaparken önce kendimin sora başkalarının hayatlarını tehlikeye atmamaya çalışıyorum
herkezdende aynı hassaiyeti bekliyorum

drmoz

ibretlik bir videodur, hayvan oğlu hayvanın yaptığı şeyin özrü yok bence:
http://www.youtube.com/watch?v=xEUcQjejW5c

hsncck26

ibretlik bir videodur, hayvan oğlu hayvanın yaptığı şeyin özrü yok bence:
http://www.youtube.com/watch?v=xEUcQjejW5c
özrü geçtim,adamlar zaten bu video ile hondaya böle makas atılır die dalga geçiyorlar...

tnrdnz

o.çocuguna bak ya videonun sonunda kayda çektinmi die cocuk ewet dıo heralde oda oo güzel
bölelerinin harbi çıktıgı yere geri yollicaksın ayık a.q ya harbi fena sinirlendim öle böle deil
insan bi durur bi bakar ya

tnrdnz

onların aileleri helikoptere biniyo heralde